słowa kluczowe: FOZZ, Kaczyńscy, Kalksteiny, PO, PiS, Solidarność, Telegraf, morderstwa, pierestrojka, wrogowie Polski i Polaków.Judeopolonia, żydokomuna.
Polska2011.02.02 12:02 12:07

Kaczyńscy i PiS !!!

 

Kim są, co to za partia.

 
Nie piszę tego o PiSie bo jestem za PO, nie. PO, to takie samo dno, tylko działające szybciej. PiS działa wolniej. Jednak razem wszystkie partie działają przeciw Polsce i Polakom. Idą wszystkie w tą samą stronę. W stronę całkowitej likwidacji Polski. Za przyzwoleniem tzw świata. Tak samo szli ci na zdjęciu za zgodą świata, i idą dalej. Reszta to oszustwo.
 
 Chciałem napisać artykuł na temat Kaczyńskich i PiS. Jednak po co otwierać otwarte drzwi. Kolega W. red. znalazł gotowy tekst, już dawno opracowany przez internautów. Dlatego pozwalam sobie go wkleić na naszym portalu. Nie jest moim celem siać zamętu, czy skłócać Polaków. Moim celem jest pokazanie państwu "prawdy" do własnych przemyśleń. Wiem, że powiecie, to jest nie na czasie, nie dzisiaj, nie teraz. Obecnie jest temat "katastrofy", tematem nr jeden we wszystkich antypolskich przekaziorach. Ja jednak jestem jakiś inny, a może tak tylko mi się wydaje. Właśnie dlatego uważam , że właśnie teraz jest czas najlepszy. Czas na wyciągnięcie Polaków z letargu, czas na zainteresowanie katastrofą Polski i Polaków . "Katastrofa" samolotu jest w jakimś sensie ważna jak wszystkie katastrofy. Pewnie te słowa nie wszystkim się spodobają, ale zostawmy wyjaśnianie tej sprawy Żydom. Ja jestem pewien, że oni już dawno znają wyniki "śledztwa". My Polacy na to dochodzenie nie mamy najmniejszego wpływu. Ja bym powiedział, to są rozgrywki międzyżydowskie. To są rozgrywki o koryto. Napewno nie są to walki, rozgrywki o dobro Polski i Polaków. Dlaczego tak myślę ?. A no dlatego, że obserwuję ich działalność w Polsce od powstawania "Solidarności" do dzisiaj. Proszę państwa, oni nie zrobili nic dla Polski i Polaków, tzn. nic dobrego. Nawet nie mieli tego w planach. "Solidarność" Polska była tak krótka jak sen, jak błyskawica. Dlatego, że była Polska w latach osiemdziesiątych, została zamordowana. Została zamordowana stanem wojennym wprowadzonym przez żydokomunę. Polaków wymordowano, wysłano z biletem w jedną stronę zagranicę, a żydokomuną obsadzono tzw dalszy ciąg "pierestrojki" . Proszę przeczytać, przemyśleć. Szokujące fakty o Kaczyńskich – kim są, co dobrego zrobili, dla Izraela oczywiście, i jak sprzedali naszą Ojczyznę za judaszowe srebrniki?

Cyt. "Lech Kaczyński osiągnął drugi po prezydencie Kwaśniewskim wynik zaufania w sondażach ośrodków badania opinii publicznej. Ufa mu już około 70 proc. Respondentów. Zdołał prześcignąć nawet ulubieńca emerytek - Jacka Kuronia.
Skąd się wziął ów wytrysk sympatii i zaufania do Lecha Kaczyńskiego? Ludzie mają kiepską pamięć, a media w większości bezkrytycznie wspierają Kaczyńskiego.
Równo dziesięć lat temu bracia Kaczyńscy również mamili ludzi obietnicami zwalczania korupcji. Gromiąc uwłaszczanie się na majątku skarbu państwa bracia bliźniacy patronowali powołaniu osławionej spółki "Telegraf".
Lech Kaczyński był członkiem Rady Nadzorczej "Telegrafu" od września 1990 roku do lutego 1991. W czasie gdy w niej zasiadał, kapitał spółki wzrósł ponad osiemdziesięciokrotnie, do kwoty blisko 2 milionów dolarów. Pieniądze te pochodziły od firm należących do skarbu państwa. Państwowy wówczas Bank Przemysłowo - Handlowy wspomógł spółkę "Telegraf" 11 miliardami starych złotych, natomiast państwowy Budimex wykupił w spółce udziały za okrągłą sumkę 9 miliardów złotych. "Telegraf" wziął jeszcze 15 miliardów kredytu z państwowego wówczas Kredyt Banku (12.04.1991 r. ), zaś z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych. Bracia Kaczyńscy w zamian za forsę, jaka przepłynęła z tych "nomenklaturowych", państwowych firm, zapewniali ich "komuszym" prezesom polityczną osłonę.
Kaczyńscy nie mieli również nic przeciwko temu, aby "Telegraf" zasilały pieniądze pochodzące od biznesmenów podejrzewanych o korupcję. W artykule pt. "Modliszki z PC", opublikowanym we "Wprost" (nr 22 / 92) Krystyna Naszkowska - powołując się na Bagsika i Gąsiorowskiego - podała, że działacze partii Kaczyńskich wzięli od właścicieli Art - B 57 miliardów złotych. [starych - dop. red.]
W latach 1990 - 1991 Kaczyńscy dobrali się do majątku skarbu państwa nie tylko poprzez "Telegraf". Założona przez nich Fundacja Prasowa "S" przejęła bez przetargu "Express Wieczorny" i po dwóch latach odsprzedała gazetę z godziwym zyskiem. 13 maja 1991 roku zapłaciła za "Express Wieczorny" ok. 16 miliardów złotych. 13 lipca 1993 roku sprzedała gazetę za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, które kupujący wpłacił na poczet zwrotu pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku. Fundacja Kaczyńskich mogła sobie pozwolić na kupno gazety i dwóch drukarni m.in. dlatego, że dostała od państwowego wówczas Banku Przemysłowo - Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych). Bank zapłacił jeszcze ich fundacji 39,4 miliarda skapitalizowanego czynszu za wynajem budynku należącego do skarbu państwa.
Warto pamiętać, że w myśl kuriozalnych zapisów statutu Fundacji Prasowej "S", jej członkowie założyciele uzyskali dożywotnie prawo zawiadywania zgromadzonym majątkiem Fundacji, i to prawo dziedziczą także ich spadkobiercy!
Szczodrość państwowego banku na rzecz Fundacji Prasowej "S" i "Telegrafu" nie była, rzecz jasna, całkiem bezinteresowna. W rewanżu związany z Kaczyńskimi przywałęsowski minister Siwek osobiście naciskał na ówczesnego prezesa NBP Grzegorza Wójtowlcza, aby Bank Przemysłowo - Handlowy został sprywatyzowany w pierwszej kolejności.
To nie kto inny, tylko właśnie bracia Jarosław i Lech Kaczyńscy walnie przyczynili się do rozplenienia w Najjaśniejszej Pomrocznej poplecznictwa, klientelizmu i protekcjonizmu. Dzisiaj jakby nigdy nic powołują Komitety Społeczne "Prawo i Sprawiedliwość".
Jarostaw Kaczyński w przypływie szczerości zwierzył się swego czasu Teresie Torańskiej (w wywiadzie opublikowanym w książce pt. "My"), że wchodząc do wielkiej polityki nie miał nawet porządnego garnituru. Pertraktując w sprawie powołania solidarnościowego rządu, pocił się w marynarce odziedziczonej po zmarłym wujku. Ale jego droga z "nędzy do pieniędzy" nie była długa. Już w 1992 roku będąc tylko posłem jeździł najpierw Oplem należącym formalnie do Fundacji Prasowej "S", a nieco później elegancką limuzyną Volvo.
Lech Kaczyński nie musiał brać auta od Fundacji, gdyż jako prezes NIK woził tytek w państwowej Hondzie lub Lancii w zależności od nastroju. Szefując NIK - owi Lech Kaczyński zwiększył zatrudnienie w Izbie o ok. 20 proc. Do pracy w NIK przyjmował głównie "swoich", prowadząc jednocześnie bezpardonową wojnę z miejscową "Solidarnością". Teraz Lech Kaczyński bardzo sprytnie przekształcił kierowany przez siebie resort sprawiedliwości w wydział ds. propagandy wyborczej. (...)
15 marca 2001 roku na procesie FOZZ zeznawał w charakterze świadka Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej. W szczegółowej relacji z procesu "Rzepa" pominęła milczeniem ważny wątek z zeznań byłego szefa NBP. Wójtowicz ujawnił, że w 1991 roku Wojciech Włodarczyk i Adam Glapiński, politycy Porozumienia Centrum ściśle związani z braćmi Kaczyńskimi, naciskali na powołanie Grzegorza Ż., głównego podejrzanego w aferze FOZZ, na wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego. Miało to miejsce już po odwołaniu Grzegorza Ż. z funkcji dyrektora FOZZ. Ten passus z zeznań świadka Grzegorza Wójtowicza zasługiwał niewątpliwie na przytoczenie, gdyż pośrednio uwiarygodniał przynajmniej niektóre informacje zawarte w głośnej ostatnio książce Jakuba Kopcia i Cliffa Pineiro pt. "Po drugiej stronie lustracji". Pineiro, niegdyś blisko zakolegowany z politykami PC, uparcie twierdzi, że przekazał Kaczyńskim co najmniej kilkaset tysięcy dolarów wyprowadzonych przez Grzegorza Ż. z FOZZ. Lech Kaczyński idzie w zaparte i publicznie zapewnia, że zarówno on, jak i jego brat bliźniak nie mieli nic wspólnego z przekrętami w FOZZ. (...)
Lech Kaczyński jako prokurator generalny dokonał świadomie i z premedytacją szeregu formalnych uchybień, co wykluczyło możliwość ekstradycji Meira Bara do Polski. Samoobrona zapowiedziała złożenie u marszałka Sejmu wniosku o powołanie komisji śledczej.
7 października b. wspólnik Art - B Meir Bar oświadczył m.in., że firma Art - B w czasie działalności w Polsce finansowała "partię polityczną Porozumienie Centrum założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, którzy byli przywódcami". Pieniądze miały pochodzić "z operacji finansowej "Oscylator". Bar oświadczył m.in., że "w czerwcu 1991 roku na żądanie braci Kaczyńskich środki z "Oscylatora" w wysokości 17 mld zł (ówcześnie wartość 1,7 mln USD) zostały przekazane bezpośrednio Maciejowi Zalewskiemu w gotówce na zakup akcji spółki "Telegraf" przez Art - B".
Oscylator był mechanizmem ekonomicznym opracowanym i wykorzystanym w 1989 r. przez Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego z Art - B. Korzystając z hiperinflacji i niedrożnej informacji międzybankowej wielokrotnie pobierano oprocentowanie od tego samego kapitału.
Oscylator polegał na lokowaniu pieniędzy w bankach, a następnie pobierania czeków na ulokowane kwoty i w realizowaniu tych czeków w innym banku, gdzie zakładana była kolejna lokata, pobierany kolejny czek gwarantowany itd. W warunkach hiperinflacji i jednoczesnej niedrożności systemu przepływu informacji międzybankowej (dokumenty przesyłane były zazwyczaj pocztą lub kurierem) informacja o tym, że czek został zrealizowany w innym banku docierała nierzadko po kilku dniach lub po tygodniu, a do tego czasu lokata stworzona z tych samych pieniędzy była oprocentowana w kilku bankach równocześnie.
Jeden z wspólników Art - B, Meir Bar, na podstawie polskiego listu gończego trafił do aresztu ekstradycyjnego w Niemczech, w czasie kiedy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Lech Kaczyński. Do ekstradycji nie doszło, bo "Lech Kaczyński zdawał sobie doskonale sprawę, że mój pobyt w polskim więzieniu oraz moje zeznania w trakcie procesu w polskim sądzie mogą raz na zawsze skompromitować publicznie braci Kaczyńskich.

Cyt. "Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie został złożony wniosek o zbadania zasadności nadania ich przodkom polskiego obywatelstwa. Wszystko bowiem wskazuje na to, że zostało ono wyłudzone. Na wstępie trzeba powiedzieć, ze Kaczyńscy nie są to żadnymi filosemitami, nie są oni też zwykłymi Żydami. To czystej wody i największej próby nacjonaliści żydowscy, probujący w sposób wyjątkowy budować na gruzach RP… Judeopolonię.
Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.
Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko-katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów. Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.
Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich-Kalksteinów:
-Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
-Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
-Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
-Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
-Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
-Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
-Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym? Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?" źródło – blog marucha.wordpress.com

Ja wymienię cuda z czasów współczesnych:
-zatrzymanie eksumacji w Jedwabnem – to działanie żyda Kalksteina w perfidny i odrażający sposób nie tylko obciążyło naszą Ojczyznę za zbrodnię w Jedwabnem (kłamliwie i niesłusznie), ale wytworzyło także negatywny stereotyp Polaka za granicą. Oczerniania nas nie było końca.
-nazywanie z mównicy sejmowej wojny z Irakiem „naszą”. Polski żołnierz m.in. dzięki zaangażowaniu Kalksteina uczestniczy w jankeskim ludobójstwie narodów arabskich.
-publiczny podziw dla Ariela Szarona, izraelskiego zbrodniarza – syjonisty i konstruktora światowego "nowego ładu".
-miłe przyjęcie Bnai Brith. Ta skrajnie antypolska loża została zdelegalizowana przed wojną, zaś otworzyła swoją siedzibę w Polsce po roku 2000, na prośbę... Kaczyńskiego.
-hannukowe święta w pałacu. Święto hannuki, czyli święto triumfu żydów nad gojami jest obchodzone przez wszystkich prezydentów III RP (wszyscy są żydami).
-ogromna zajadłość wobec Rosji wykraczająca poza wszelką polska logikę, a zrozumiała gdy się gra w orkiestrze architektów globalizmu
-udawany sceptycyzm wobec UE, jawny serwilizm wobec USA – a więc sympatia dla imperiów sterowanych przez Żydów. Te imperia budują Jew - NWO. jeden wielki kraj na wzór dzisiejszego Izraela i gojskiej Palestyny.
-naiwna, markowana lustracja, infantylna wersja patriotyzmu. Do tego stopnia, że każąca zadać pytanie: z glupoty? Wielu dało się nabrać i nazywa tą dywersję „romantyzmem”.
-Kalkstein spotwarzył Pałac prezydencki zakładając tam jarmułkę, wielokrotnie. Podczas wielu wizyt w Izraelu, gdzie Kaczor jechał konsultować swoje decyzje i po instrukcje, jak kiedyś do Moskwy – też paradował w jarmułce.
-kontakty Kaczyńskich i większości polskojęzycznych polityków (tzw: "pełniących obowiązki Polaka") z George Sorosem i Fundacją Batorego.

Andrzej Szubert by dodał:
cyt. "Bliskie jego związki z żydowskim KOR-em. A ten był sterowaną przez zachodnich dziennikarzy - pośredników agenturą CIA i Mossadu. Był koniem trojańskim światowego syjonizmu. KOR - owcy byli w ogromnej większości Żydami. Ich zadaniem było wyrwać PRL spod dominacji sowieckiej i oddać ją w łapska syjonistów. Osiągnięto to w Magdalence i przy okrągłym stole.
-Jego udział w Magdalence i w okrągłym stole (wtedy był jeszcze tylko drugorzędnym doradcą Bolka). W Magdalence Żydzi z PZPR i Żydzi z drużyny Bolka dogadali się co do wyrwania Polski spod dominacji ZSRR i oddania jej w łapska bilderbergowskiej Unii
-Jako prezydent brał on udział we wszystkich nakazanych z Tel Awiwu i Waszyngtonu akcjach antyrosyjskich i antybiałoruskich. I tak:
-W prowokacji gruzińskiej poparł Kalkstein amerykańskiego agenta rządzącego Gruzją (a Gruzję Tel Awiw przerabiał akurat wtedy na niezatapialny lotniskowiec Izraela).
-W inspirowanej z Waszyngtonu i Telawiwu pomarańczowej rewolucji kontynuował jej wspieranie rozpoczęte już przez Kwaśniewskiego / Stolzmana.
-Brał aktywny udział w nagonce na prezydenta Białorusi – Łukaszenkę. Jedyną winą Łukaszenki było i jest nadal to, że nie chce on, wstępując do Unii i NATO, oddać Białorusi w łapska globalistów. Kaczyński honorował żydowką agentkę Borys, cmokał ją w rączkę w Belwederze. A fakty notorycznego odmawiania wiz wjazdowych do Polski setkom zasłużonych dla Związku Polaków na Białorusi działaczy ignorował. Nie tylko zresztą ignorował. Sam brał aktywny udział w wyciszaniu działalności nieagenturalnej wobec Żydów większości Polaków na Białorusi.
-Zatajał przed społeczeństwem do spółki z bliźniakiem premierem fakt istnienia w Polsce w czasach Stolzmana tajnych i nielegalnych więzień CIA. Dopiero po umiędzynarodowieniu się tego skandalu PO oficjalnie wszczęła w tej sprawie śledztwo, całkowicie zresztą utajniane przed opinią publiczną.
-Jako jedyny polityk europejski Kaczyński vel Kalkstein bardzo mocno przeciwstawił się Raportowi Goldstone’a, przygotowanemu dla ONZ, w którym oskarża się Izrael o dokonanie przestępstw wojennych w Gazie.
-Był pierwszym prezydentem, który zapalił świecę z okazji święta Chanukah w pałacu prezydenckim. Nawet Kwaśniewski / Stozman nie okazał takiej gorliwości w promowaniu żydowskich tradycji i świąt w siedzibie Prezydenta RP.
-W grudniu 2008 r. jako pierwszy polski prezydent odwiedził synagogę Nożyka, centrum życia społeczności żydowskiej w stolicy, aby zapalić pierwszą świecę Chanukah.
-Poparł ideę utworzenia w Warszawie Muzeum Żydowskiego, obecnie już w budowie.
-Brał niezwykle aktywny udział w wielu akcjach promowania żydów i ich kultury w Polsce.
-Zabiegał o strategiczne partnerstwo z Izraelem.
-Gorąco popierał udział polskich wojsk w brudnych wojnach USA, które prowadziła i prowadzi rządzona przez syjonistów Ameryka na podstawie fabrykowanych przez CIA i Mossad „fałszywek”. Kaczyński jest jednym z głównych współodpowiedzialnych za zhańbienie polskiego munduru udziałem w zbrodniczych okupacjach w napadanych przez USA suwerennych krajach.
-Nadgorliwie zabiegał Kaczyński o uczynienie z Polski wasala USA.
-Posłusznie, ślepo i gorliwie wzmacniał Kaczyński / Kalkstein nastroje antyrosyjskie w Polsce. Jego ulubioną metodą było utożsamianie dzisiejszej Rosji z rządzoną przez Żyda Stalina zbrodniczą ZSRR. Zwalał na Rosję winę za żydowskie zbrodnie stalinizmu i żydowskiej NKWD.
-Celem jego ostatniej podróży było ponownie w Katyniu zbrodnią żydowskiej NKWD obciążyć Rosję. Przy czym „pojednawczo” zachęcał Rosjan do przeproszenia Polski ze Katyń. Tak, jakby to Rosjanie ponosili za żydowskie zbrodnie odpowiedzialność i powinni nas za nie przepraszać.
Powyższa wyliczanka to tylko przegląd najważniejszych, prożydowskich działań Kaczyńskiego / Kalksteina. Zasług dla Polski i polskiej racji stanu nie miał on absolutnie żadnych. Wręcz przeciwnie – był wyjątkowym szkodnikiem polskich interesów". powyższy tekst pochodzi z artykułu "Odżydzić Wawel i oddać go Polakom!

jarek_kefirek (06:00) ze strony -astral-projection.blog.onet.pl/Afery-Kaczynskich-FOZZ-Telegra,2,ID420826462,DA2011-01-31,n 
 
Proszę o merytoryczne wypowiedzi. 

9570 odsłon średnio 4,2 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
janekk, 2011.02.02 o 18:18
Zenon,
Bardzo ładny twój wstęp do artykułu jarka_kefirka,
gdybyś tak mógł wygłosić to z trybuny sejmowej albo chociaż w jakimś przekaziorze ...
Ogłupiają ludzi tylko, a kogoś kto chciałby powiedzieć trochę prawdy nie dopuszczą.
Wynalazek mediów typu film i telewizja może okazać się największym nieszczęściem dla ludzkości gdyż ci których celem jest zrobienie z ludzi niewolników dostali wymarzone narzędzia do realizacji swoich planów. Pewną nadzieję na przełamanie monopolu informacji daje wprawdzie internet i telefonia komórkowa ale jeżeli ludzie na masowa skalę nie przeciwstawią się wszelkim ograniczeniom w przepływie informacji a także medialnym manipulacjom to działania bandy która chce zapanować nad światem nie zostaną powstrzymane.
p.s.
mam nadzieję że to merytorycznie :)
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 19:46
janekk.
Dzisiaj jak widzisz, nawet pseudorządzący niczego nie wygłaszają. Rzucają zastępcze tematy i ciągną ich w przekaziorach, całymi dniami, tygodniami, miesiącami. A oni w tym czasie szabrują reszty z Polski. Bo co kundle mogą głosić jak oni nawet nie znają rozkazów nawet na miesiąc. Rozkazy przychodzą z dnia na dzień. Łysiak jest dobrym obserwatorem , jak ja się z nim zgadzam " codziennie się budzę, i wszystko mnie wkur.ia". Boże, Polacy, gdzie wy jesteście !!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
janekk, 2011.02.02 o 20:18
Zenon, właściwie to nie powiedziałem dokładnie o co mi chodzi,
popatrz na takich Arabów: robią wiece, przemawiają, dyskutują - to daje poczucie siły i tworzy jedność. Wiedzą czego chcą i wiedzą kto jest ich wrogiem. To jest realne uprawianie polityki i oni coś osiągną nawet jak zginą tysiące. My jesteśmy tak zainfekowani chorobą że nie działają już mechanizmy obronne. Chyba musi zadziałać terapia szokowa aby naród obudził się z letargu i przegonił okupantów a polskich nierobów zagonił do uczciwej pracy a nie wycierania urzędniczych stołków. Naród musi wykreować swojego dyktatora, podkreślam swojego - działającego w jego interesie bo kolektywne zarządzanie to tylko rozmycie odpowiedzialności. Taki przywódca powinien przedstawić plan uzdrowienia państwa i po jego zatwierdzeniu przez jakieś narodowe gremium powinien mieć wolna ręką w jego realizacji. Mnie marzy się sytuacja gdy moje zainteresowanie polityką będzie mogło ograniczyć się do obserwowania jak Polska się rozwija, a nie stacza jak to ma miejsce teraz.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 20:46
janekk.
Witaj. Jak sam widzisz, zgadzam sie z tym co piszesz. Tylko, taki ruch jak w Egipcie, mieliśmy w Polsce. Myśle, jestem przekonany, że wyniki tych protestów zobaczymy w przyszłości.W Polsce też pierwsza Solidarność była potęgą. Jednak została zlkwidowana. Polska pozostała w rękach morderców i złodzieji.Pisałem wielokrotnie, nie mamy w Polsce wodza i ja narazie nie widzę.Myślę, że w obecnym stanie, tak czy inaczej, lepiej lub gorzej sprawy Polski rozwiążą się w skali Europy, świata. Musi gdzieś, coś pier..nąć. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
janekk, 2011.02.02 o 21:31
Zenon,
Czytam właśnie wywiad z gen. Wileckim na Ekranie

+dziennikarze.nowyekran.pl

i tak myślę że wojskowi mogli by też ruszyć swoje d... widząc co się dzieje nie tylko w wojsku ale w całym państwie. Państwo to system naczyń połączonych a stan armii to właściwie odbicie lustrzane stanu państwa, gdy nie ma armii to nie ma państwa a jedynie strefa obcych wpływów.
Na "Ekranie" mają robić więcej takich wywiadów
2245 odsłon na obecną chwilę tego jednego artykułu to już coś, może to będzie coś więcej niż salon choć dalej ciekawi mnie kto ten portal sfinansował
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 22:15
janekk
Jak ja czytam gen.Petelicki i ten drugi co odszedł z armi po Afganistanie, jakiś kiksbokser i ini zakładają jakieś stowarzyszenie. Bedą pisać listy do prezydenta, premiera. Zamiast powołać narodową armię, nawet podziemną. Wziąść tych dupków i przejąć w ładzę , złodzieji do kopaln. Szkoda na to słów, to mażenie zciętej głowy. U nas już nikt niczym nie rządzi. Jak pisałem kilkakrotnie. Nie ma ani jednej Polskiej instytucji państwowej - sama mafia międzynarodowa.Może i dobrze to musi gdzieś pier...ć. Chyba, że wcześniej rozbiją Polskę na landy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
MatiRani, 2011.09.05 o 03:03
Wiem, ze późno na moje gledzenie, ale sam dla siebie... Araby maja rodziny, dla nich rodzina to wiecej ni cokolwiek innego. Rodziny sa duze i pozwalaja na jednoczenie sie, komunikowanie sie, obrone. Dlatego Rocky-feller wydaje tyle na niszczenie rodziny. Bez RODZINY jestesmy sami...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
w.red, 2011.02.02 o 18:31
miałem nie "komencić" bo w zasadzie nic tu dodać. Może tylko pozwolę sobie na stwierdzenie, że Solidarność umarła w chwili swojego tryumfu. Bo mniej więcej od tego czasu zaczęli ją zasilać ludzie "chorągiewki" oraz zwykli karierowicze. Później nastąpiła selekcja (po powstaniu Solidarności '80) ale ta już była pozbawiona siły przebicia i celowo zepchnięta na margines. W sumie po raz kolejny roztrwoniono największy kapitał tego ugrupowania - ludzką nadzieję i zaufanie. Pewnie dlatego dziś nawet tak trudno nam się po tym pozbierać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 19:55
W.red.
"Solidarność" razem z pierestrojką były opracowane, przygotowane przez siły wrogie Polsce i Polakom. Widzimy to dzisiaj. Przeliczyli się, przestraszyli się, zobaczyli, że powstała "Solidarność" jest autentycznym ruchem społecznym wszystkich dorosłych Polaków. Oni wiedzieli, że jak taka "Solidarność" zwycięży to Polska będzie "Drugą Japonią". Nie mogli do tego dopuścić, w planach mieli likwidację Polski i okradzenie doszczętne, razem z likwidacją mojej Ojczyzny. Dlatego wprowadzili stan wojenny. Ten to uczynił kto odniósł korzyści. Widzimy ich na codzień, rozkazodawdy są w ukryciu. Jednak ich też znamy, to ci sami co finansowali Hitlera, Stalina i finansują dzisiejsze wszystkie wojny. Największe pieniądze płyną z krwią
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.02 o 21:26
Czy można prosić o źródło informacji odnośnie otwarcia siedziby B'nai B'rith w Polsce "na prośbę... Kaczyńskiego" ?.
Którego? Kto był "proszony"( zapraszany?)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 22:24
Malawanda.
"Jak czytamy na stronie internetowej forum.prawica.net: "Ewa Junczyk-Ziomecka - Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta przekazała w imieniu Prezydenta Kaczyńskiego wyrazy radości z "odrodzenia się" tej organizacji po 70 latach w Polsce".
+www.radiomaryja.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.02 o 22:46
To jest jasne: wyrazy radości z "odrodzenia się" tej organizacji... ale o jej odrodzeniu w formie polskiego stowarzyszenia zdecydowali ( obywatele polscy) członkowie założyciele, którzy złożyli podpisy pod deklaracją rejestracyjną to:

?ukasz Biedka, Anna Dudziuk, Andrzej Friedman, Lidia Goldberg, Paweł Goldstein, Jan Hartman, Artur Hofman, Piotr Kandlick, Małka Kafka, Alicja Kobus, Michał Korzec (to chyba obecny mąż Jadwigi Staniszkis), Halina Kossowska, Sergiusz Kowalski (podpowiadają mi, że były mąż Kingi Dunin), Stanisław Kowalski, Agnieszka Mildbradt, Krystyna Piotrowska, Lesław Piszewski, Zofia Radzikowska, Michał Samet, Michael Schudrich, Jarosław Szczepański, Krzysztof Szwejca, Maria Turska
Romuald Jakub Weksler - Waszkinel (ksiądz, wykładowca KUL)
Piotr Wiślicki, Katarzyna Zimmerer (pierwsza żona Jana Rokity), Andrzej Zozula, Jan Woleński, faktycznie Jan Hertrich - Woleński (osoba ta próbowała się zarejestrować w KRS pod pierwszym nazwiskiem, jednak system zgodności danych osobowych używany przez KRS, wykazał panu Janowi, że nazywa się trochę inaczej).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 22:55
Malawanda
Nu pewnoooooo, że tak. Inaczej być nie mogło. W książkach pana H Pająka masz całe strony tych "polaków". Pozdrawiam
Ostatnio był taki polak co nie wiedział, że podjął decyzję o dodatkowo wysłanym wojsku do Afganistanu. Dopiero powiadomił go o tej decyzji chyba ambasador Asch o ile dobrze pamiętam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.02 o 23:24
Nie napisałam Polaków, tylko polskich obywateli, a to jest różnica :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 23:42
Malawanda.
Dobrze napisałaś, a ja zrozumiałem. Dlatego napisałem polaków, a nie Polaków. :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 23:03
Malawanda.
To też ciekawe.+europa21.salon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.02 o 23:37
Polska rzecznikiem Izraela w UE? (!?) więc to nie fakt, tylko "propozycja" autorstwa pana z polskim obywatelstwem, czyli:
Przewodniczącego B'nai B'rith Pol Prof. dr hab. med. Andrzeja Friedmana
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 23:48
Malawanda.
To jest jakieś ciekawe zagranie. Może chodzi o jakieś umocowanie prawne, aby żydzi z Polski mogli przedstawiać sprawy Żydów z Izraela, Żydom w jewropie. Rozumiesz coś z tego.
Gdzieś czytałem taki kawałek
Żydów naprawdę nigdzie nie widac w Europie.
Naprawdę nigdzie ich nie widzisz. Nie. To przejdz się do Urzędów UE tam są całe gniazda. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 22:34
Malawanda
W niedzielę, 9 września br. organizacja żydowska o nazwie 'Niezależny Zakon Synów Przymierza' - Independent Order of B'nai B'rith, reaktywowała po prawie 70 latach swoją działalność w Polsce. W uroczystości w Warszawie wzięło udział wiele osób, m.in. prezydent B'nai B'rith International Moishe Smith.
+hopka.pl

Ewa Junczyk-Ziomecka - Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta przekazała w imieniu Prezydenta Kaczyńskiego wyrazy radości z "odrodzenia się" tej organizacji po 70 latach w Polsce.
+hopka.pl
(Faktu tego nie odnotowano na stronach internetowych Kancelarii Prezydenta. W tym dniu odnotowano List Prezydenta RP do uczestników Dożynek Diecezji Łomżyńskiej)

Ambasador USA Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem.

Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam.

__+www.prawica.net
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.02 o 23:20
Przewodniczący Komisji Helsińskiej Kongresu USA skrytykował Polskę za zwlekanie z restytucją mienia żydowskiego
( 26-05-2010). Póki co ustawy nie ma :). Zaś owa "krytyka" wystąpiła już za nowego prezydenta.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.02 o 23:52
Malawanda.
A czy wiesz o tym, że Polska po wojnie wypłaciła USA ogromne pieniądze. Za te pieniądze USA miała uregulować wszystkie rządania obywateli. Polska naprawdę nic nie jest winna Żydom. A wprost przeciwnie, Żydzi są winni Polsce ogromne odszkodowania za IIś i po. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.03 o 00:04
Dobrze to wiem. Wiadomo również że poszczególni Żydzi wg prawa ( do teraz) wygrywają procesy własnościowe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 00:09
Malawanda.
Zgoda. Tylko dlatego, że Polska jest opanowana przez ...... Jak zapewne wiesz w Polsce nie ma ani jednej solidnej Instytucji Polskiej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.03 o 00:52
Dlatego najwyższa pora działać ( w realu:D)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 00:56
Malawanda
Zagadzam się z tobą w 100 %. Tylko wodza brak. Jednak takie działania to nie na forum publicznym. Pozdrawiam, dobrej nocy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Malawanda, 2011.02.03 o 01:19
Cóż, zamierzałam się odnieść do prezydenckiej sztuki dyplomacji, a tymczasem skarcona, muszę iść spać :(

Dobranoc
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 03:41
Malawanda.
Jaka skarcona. Rozmawialiśmy na priw. i wiesz, że jestem daleki od takiego zachowania. Może jestem nie okrzesany czasami w niuansach, podtekstach. Ja nie jestem prawnikiem i powinnaś trochę mieć to na względzie i czasami przymknąć oko. Ja słowa dotrzymuję.
Pozdrawiam, do jutra :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 16:15
Malawanda, esperance.
Podaję następny ciekawy układ. Po nitce do jednego kłębka.
Barbara Engelking - Boni prominentna działaczka Żydowskiego Instytutu Historycznego jest nie tylko żoną TW Michała Boni ale również siostrą Jerzego Engelkinga wiceprokuratora generalnego czyli zastępcy Ziobry u Kaczynskich. Same autorytety. To ciekawym wrogiem Kaczyńskich jest TW Boni a autorytetem Donalda w PO. Śmiech na sali. Dopiszę ci jeszcze smaczku. Zbigniew Ziobro zatroszczył się o swojego zaufanego urzędnika i awansował go na prokuratora Prokuratury Krajowej. Choc Andrzej Kryże był sędzią i nie ma doświadczenia prokuratorskiego. Kryże skazywał opozycjonistów w stanie wojennym [ widocznie tych "słusznych"], a jego ojciec zasłynął zbrodniami sądowymi, wydając min wyrok śmierci w słynnej "aferze mięsnej" w latach 60 tych. Mówiło się wtedy ; "Sądzi Kryże, będą krzyże ". Pozdrawiam
za gazetą Tylko Polska nr 46 [367] 2007 rok.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
link z prawica.net   
esperance, 2011.02.02 o 23:54
Sformułowania przytoczone w tym linku odnoszą się do innego spotkania. Miało miejsce 24 sierpnia 2007 roku.

+www.prezydent.pl

Nie ma tam ani słowa o radości Prezydenta a co do restytucji mienia sygnał jest prawidłowy - na takich samych prawach, jak wszyscy obywatele Polski:

Zebranych interesowały ponadto dwa zagadnienia: restytucja mienia oraz działalność Radia Maryja. Minister Junczyk-Ziomecka wyjaśniła zebranym, że mówienie o „restytucji mienia żydowskiego” jest niewłaściwe, gdyż pomija fakt, że dotyczy ona ogromnej grupy obywateli polskich, pośród której Żydzi stanowią jedynie część. „Takie stawianie sprawy daje oręż do ręki antysemitom twierdzącym, że jest to wyłącznie kwestia żydowska, co nie jest prawdą” – kontynuowała Pani Minister. Jak stwierdziła, „prawo nie dzieli obywateli ze względu na ich pochodzenie etniczne, dlatego też niezwykle trudna sytuacja rekompensat nie wynika z tego, że Żydzi są częścią grupy domagającej się odszkodowań”.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: link z prawica.net 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 00:01
esperance
Możliwe, że link inny. Fakty są inne.
PiS - 147 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 8- nie głosowało.

PO - 116 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 15 - nie głosowało.

SLD - 0 głosów „za"; 45 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 10 - nie głosowało.

Samoobrona - 51- głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 2 - nie głosowało.

LPR - 28 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 1 - nie głosował.

PSL - 20 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 5 - nie głosowało.

Niezależni - 6 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 1 - nie głosował.

NKP - 5 głosów „za"; 0 - głosów „przeciw"; 0 - wstrzymał się; 0 - nie głosowało.

+www.propolonia.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: link z prawica.net   
esperance, 2011.02.03 o 00:11
Ale to jakieś wcześniejsze przepychanki, z 2006 roku. Malawanda pisze, że specjalnego prawa dla Żydów nie uchwalono. Ja Jej wierzę.
Te źródła, na które się powołujesz, nie wydają mi się w pełni wiarygodne.
No i co z tym "radosnym" witaniem B'nai B'rith w Polsce w imieniu Prezydenta?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: link z prawica.net 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 00:15
esperance.
Może powiem inaczej. Czy w twoim domu, może sobie ktoś otworzyć klub towarzyski, wbrew tobie. Prawdziwa polityka odbywa się "nocą" i ginie w świetle dnia. Jak wilkołaki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Wilkołaki   
esperance, 2011.02.03 o 00:25
Zgadzam się co do Twojej oceny metod robienia polityki, przynajmniej jej części. Bardzo mnie to brzydzi i zasmuca.
Oczywiście, że nie życzę sobie, aby w Polsce rządzili Żydzi. Ja również potępiam ich roszczenia i zachłanność oraz cynizm.
Ale w ramach tej dyskusji i w odniesieniu do Twojego wpisu chciałabym dowodu na współdziałanie z nimi Prezydenta Kaczyńskiego i Jego brata.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wilkołaki 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 00:33
esperance.
Zapomniałem napisać, że ja nie mam nic przeciwko Maławanda, napisałaś, że jej wierzysz, twoje prawo- nic mi do tego. Natomiast jeśli chodzi o dowody. Aby nie wchodzic w drobnostki, popatrz na całokształt. Lepiej widać. Nie wiem czy rozumiesz, co chcę powiedzieć.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Malawanda i całokształt   
esperance, 2011.02.03 o 00:53
Z Malawandą chodzi o to, że Ona, jako prawniczka, śledzi zapewne te kwestie skuteczniej ode mnie. Ja w zasadzie w ogóle nie śledzę, a Jej ufam. Wytłuszczenie to zaczepka, zaczepiany powinien się zorientować ;-) (Czołem, MT).
Całokształt jest przerażający - tu nie ma sporu.
Tylko nie rozumiem związku z PiS i Kaczyńskimi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malawanda i całokształt 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 01:05
esperance.
Widzisz, to ja nic nie wiedziałem na ten temat o Maławanda. Nie pochwaliła się. Esperance jest już, jak widzisz dzisiaj, można przeoczyć wytłuszczenia, a jeśli wolisz, jestem może nie gramotny. Jeśli nie widzisz związku z PiS i z Kaczyńskimi, to przeczytaj jeszcze raz tekst art. Widocznie ze mnie słaby tłumacz. Jeśli naprawdę chcesz cos ciekawego wiedziec proponuję poczytać sporo książek. Co jakiś czas przedstawiam w serii "Czy napewno jesteś Polakiem".Dobrej nocy pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Wiedza   
esperance, 2011.02.03 o 01:18
Czepiam się tylko niewiarygodnych źródeł i przekłamań.
Jako potencjalny adept odrzucam jarka_kefirka i przeinaczone cytaty. Mam nadzieję, że nie wyszłam na napastliwca.
Nie wykluczam studiowania polecanej przez Ciebie literatury, potrzebuję tylko skuteczniejszej zachęty dla uwiarygodnienia prezentowanych przez Was na portalu tez, zwłaszcza wskazujących na PiS (w zmowie z Żydami) jako największe zagrożenie dla Polski.
Dobranoc, Zenonie, ja również pozdrawiam. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wiedza 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 03:34
esperance.
Właśnie sie obudziłem na kolację. Ja nawet nic nie pisałem, że się czepiasz. Wprost przeciwnie, jesteś dociekliwa i cała przyjemnośc po mojej stronie. Jak sama wiesz, na wszystko nigdy nie ma dowodów pisanych, a tym bardziej w polityce. Ja jarka kefirka nie odrzucam. Tyle co on tematów opracował, to miał prawo gdzieś pomylić linki. Powiem uczciwie, że ani moim celem, ani portalu [jeśli mogę mówić w imieniu kolegów] nie było i nie jest atakowanie PiSu. Piszemy o wszystkich jednakowo w/g ich dorobku. A więc pisz własne zdanie, ja będę pisał własne. Ja nie jestem nie bo nie, ani tak bo tak. Piszę o tym jaką mam wiedzę na jakiś temat, lub jeśli się zgadzam z innym internautą. Napastników to ja już przerabiałem. Dlatego min powstał ten portal, aby na wszystkie tematy rozmawiać spokojnie. Mam nadzieję, że tak się zachowuję. Zapraszam do dalszych "debat" Przyjemnych snów, bo zapewne śpisz. Pozdrawiam mam nadzieję do jutra.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Kolacja?!   
esperance, 2011.02.03 o 23:13
O trzeciej w nocy?! Imponujące!

Dzisiaj nie "debatuję", wrzucę tylko niżej W.redowi wrednego linka, dla równowagi i zmykam.
Tymczasem!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kolacja?! 
Malawanda, 2011.02.03 o 23:21
Esperance, jasne, że nie kolacja :), natomiast PODKUREK.

I bardzo dobrze, na zdrowie Autorowi poczytnego artykułu, ciekawe, czy smakowało ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kolacja?! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 23:25
Malawanda.
Sama wiesz, że jak się przegryzie to i podkurek musi być. Bo widzisz, ja dbam o "figurę". W zasadzie jadam raz dziennie + około 30 podkurków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Podkurek?   
esperance, 2011.02.03 o 23:31
Miałam zmykać, ale ciekawość przeważyła!
Oświeć ciemniaka - co to jest podkurek?
I czy to wielki wstyd: nie wiedzieć tego?!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Podkurek? 
Malawanda, 2011.02.03 o 23:56
Esperance, żaden wstyd :). Podkurek jest zacnym posiłkiem pomiędzy kolacją a śniadaniem, tuż przed pierwszym kogucim pianiem. Mężni Lachowie nie ominą podkurka, by syto w alkowy wkroczyli progi, śnili przyjemnie i śniadać sił starczyło. Podkurek nas- Laszek, nie dotyczy, co najwyżej w usłudze najsprawniejszej, by z głodu się Lach nie rozzłościł.:D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Oświecenie   
esperance, 2011.02.04 o 00:05
Wielkie dzięki, skrupulatnie zapamiętam ;)
Strach narazić się na laszy gniew!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Podkurek? 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.04 o 00:08
No... A jak Lach się rozsierdzi to jeszcze gotów futerko przetrzepać.
Albo nie przetrzepać... :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Podkurek? 
Malawanda, 2011.02.04 o 00:46
Waść nie zawstydzaj bez reszty sercem oddanych białogłów :)
Tymczasem w komentarzach do artykułu Z.J. musiało odpuścić powagi :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kolacja?! 
Malawanda, 2011.02.03 o 23:40
Esperance, spodziewam się, że zaraz miłym życzeniem "Dobrej Nocy" taktownie przywołają nas do porządku :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kolacja?!   
esperance, 2011.02.03 o 23:41
Właśnie to się stało. Idź niżej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kolacja?! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 23:21
Esperance.
Ok. Ja kolacji nie jadam, ale czasami jak przyciśnie to trzeba wstawać i coś przegryżć. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Malawanda i całokształt 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 15:55
esperance
Właśnie przeglądam stare gazety i trafiłem na taki tekst-Finansowe rodowody Kaczyńskich. Chodzi oczywiście o ich machloje. Ta część jest zapisana w w/w artykule Kaczyńscy i PiS. Widocznie ktoś korzystał z tych danych. A artykuł gazetowy, to fragment książki pana Henryka Pająka pt "Prosto w ślepia". A więc jeśli jesteś zainteresowana tym tematem szerzej to polecam tą książkę. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: link z prawica.net 
Paweł Tonderski, 2011.02.03 o 15:25
Na marginesie dodam, że w Polsce nadal obowiązują Polaków dekrety stalinowskie o wywłaszczeniu ich z ich majątku, natomiast obywateli innych krajów już te dekrety nie obowiązują, dlatego oni w odróżnieniu od nas otrzymują zwrot swoich majątków i własności w dzisiejszej Polsce. Jednak często prawo do tych własności w ich przypadku jest bardzo naciągane i niejasne. W prawie spadkowym u żydów nie ma czegoś takiego jak przejście własności na skarb państwa po wymarciu prawowitych spadkobierców (spotkałem się z taką opinią, być może ktoś mnie chciał wprowadzić w błąd?), tak jak w Polsce.

p.s.

Dodam na marginesie, że moja rodzina stara się o odzyskanie naszych własności od ponad 25 lat, być może jakbyśmy byli żydami albo byśmy należeli do jakiegoś ugrupowania politycznego nasze problemy stałyby się błahostką. :) Mój wujek, dziecko z drugiego małżeństwa mojej cioci babci, (siostra rodzona mojej babci), wyszła po wojnie za mąż za żyda, który walczył w wojnie polsko-bolszewickiej z 1920 roku (aż dziw, że za samo to, po wojnie komuniści go nie zamordowali?!), był prawnikiem z wykształcenia dawał rozwód mojej ciotce ;), potem na terenach wyzyskanych w Świdnicy pracował w tamtejszej prokuraturze, nie wiem, co konkretnie tam robił, można się tylko domyślać, wiem, tylko że miał w tamtych czasach małą fabryczkę rękawiczek...:) W tamtych czasach (?!), moja ciocia siostra rodzona mojej babci lubiła komfort i wygody, pochodzili z przedwojennej rodziny szlacheckiej, jej ojciec był dyrektorem warszawskiej gazowni...Jednak jej syn pół żyd, nie może odzyskać tej nieruchomości o którą razem z, nim się staramy, nie miałem na, to wpływu za kogo wyjdzie po raz drugi za mąż moja ciotka. ;) Wujek jest z wykształcenia historykiem oraz prawnikiem, wykłada na jednej z uczelni w Polsce prawo rodzinne, dawniej historię...Ma na swoim koncie kilka wydanych książek historyczny m. in. o wojnie polsko bolszewickiej, w której wspomina o swoim ojcu.

Na razie płacimy prokuratorii polskiej koszty postępowania, którymi nas obciążyła za to, że nasza sprawa w drugiej instancji została odwołana, w pierwszej instancji w sądzie rejonowym przyznano nam prawo do naszej własności i tak od 25 lat w wolnej Polsce obywatele Polski oraz rodowici Polacy, mam na myśli moją najbliższą rodzinę nie mogą w wolnej Polsce odzyskać naszej własności, ponieważ w Polsce nadal obowiązują stalinowskie dekrety. :)) A żydom się oddaje i to z nawiązką, żydom, którzy często nie posiadają nawet prawa do tej własności i nie są obywatelami Polski albo mają podwójne obywatelstwo.

Odszkodowania dla organizacji żydowskich, to odrębna sprawa, to jest zwykłe złodziejstwo oraz bandytyzm, który wspiera nasz "polski" rząd oraz sejm, który jest opanowany przez żydostwo.

Pozdrowienia.

p.s. 2

Dlaczego żaden polski sejm po 1989 roku nie zniósł stalinowskich dekretów innym dekretem przez aklamację?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: link z prawica.net 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 15:30
Paweł Tonderski.
Dlatego nie zniósł dekretów Stalina, bo wolnej Polski, nie było i nie ma. Przy korytach cały czas rody morderców Polaków , zasłużonych sovietom lub niemcom. Wystarczy przeanalizować nazwiska. Czy w normalnym wolnym panstwie Kwaśniewski vel Stolcman mógł by być prezydentem. Kiedy jego ojciec był NKWdzistą i mordował Polaków. Ze znanych spraw, AKowców na pomorzu. Czy Komorowski byłby prezydentem, pomijam jego rodowód rodzinny, ale żona z żydowskiego rodu UBeckiego itd. To jest zapewne nie wiarygodne, ale ich wyborcy nie wybierają, tylko nadrządcy. Wystawiają dwóch "zasłużonych " wrogów Polski. Robią wielką kampanię na tego którego wolą. Nigdzie na temat ich przeszłości nic nie znajdziesz w prasie, radio, tv. Nic z tych spraw nie ujawnią tzw służby specjalne. To wszystko jest fikcja. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Inne przypadki   
esperance, 2011.02.03 o 23:17
+niepoprawni.pl

Bardzo Ci współczuję tej rodzinnej gehenny. Zjawisko jest druzgocące. Niestety, nie potrafię odnieść się do niego szerzej.
Pozdrawiam :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
Jerzy Ulicki-Rek, 2011.04.15 o 14:37
"O la la ...Panie Jarku..."
by Jerzy Ulicki-Rek » 04 Jul 2010 03:29 pm

2010.

Jeden z polskich kosmonautow wyladowal na Ksiezycu.Sensacja oczywiscie ..kosmiczna.

"Gowno Wybiorcze' oplacilo bezposrednia transmisje dla telewidzow.

Miliony ludzi oglada i slucha wrazen pierwszego POLAKA na Srebrnym Globie.

W pewnym momencie kosmonauta,ktory opisywal dla telewidzow swoje uczucia powiedial nagle: "O la la..Panie Jarku.." a potem kontunuowal relacje z Ksiezyca jakby nigdy nic.

Naturalnie po jego powrocie na ziemie jego-pozbawiona zwiazku z wyprawa- uwaga znalazla sie w centrum zainteresowania.

Kosmonauta ,podczas licznych konferencji prasowych rozgladal sie bacznie po sali a potem..odmawial odpowiedzi.

Po latach o tajemnicy zapomnieli wszyscy oprocz najbardziej upartych tropicieli tajemnic.

Po 40 latach od powyzszych wydarzen byly kosmonauta a obecnie szanowany biznesmen w starszym wieku, spotkal sie ze studentami jednego z uniwersytetow.

Niespodziewanie jeden ze sluchaczy przypomnial stara i zapomniana juz historie o pierwszym ladowaniu i tajemniczej uwadze jaka padla w trakcie trwania transmisji.

Byly kosmonauta rozejrzal sie uwaznie po sali i powiedzial:

Pytanie to padalo juz setki razy i wiele razy mialem ochote odpowiedziec.

Tak sie jednak skladalo ,ze za kazdym razem byly na sali niewiasty wiec mowy nie bylo rzeczach nieprzystojnych...

Dzisiaj-z tego co widze-jestesmy tylko w meskim gronie...

Zeby wyjasnic zagadke musze sie cofnac do wczesnego dziecinstwa...

Wtedy gdy mialem 12 lat mieszkalismy na tej samej klatce schodowej co -niezyjacy juz- Jaroslaw Kaczynski z zona.
Ktoregos dnia gdy wracalem ze szkoly uslyszalem podniesiony glos pani Kaczynskiej dochodzacy z ich mieszkania :
"Mam ci zrobic loda!!!? Ty wiesz kiedy ja ci zrobie loda!???Wtedy gdy ten chlopaczek spod jedynki wyladuje na Ksiezycu..."!!!!

Stajac,po wielu, wielu latach na powierzchni Srebrnego Globu przypomnialem sobie to wydarzenie z dziecinstwa i po prostu nie moglem sie powstrzymac ....
___________

Tym ,ktorych zatka z oburzenia i beda chcieli mnie pouczac co wolno a czego nie wolno ,co godne i moralne a co nie-pozwole sobie zacytowac zdanie specjalisty na temat tego co wolno a czego nie wolno...
W tym momencie zgadzam sie calkowicie ,w 100% z jego zdaniem....

"§ 6. Wróg wewnętrzny

Gdyby ktoś z głębi swej duszy liberalnej powiedział, że rozumowanie podobne jest nienormalne, zapytam wówczas: jeżeli państwo posiada dwu wrogów i jeżeli w stosunku do wroga zewnętrznego wolno mu i nie jest uważane za nienormalne używanie wszelkich środków walki, jako to: nie wtajemniczać przeciwnika w plany ataków, czy obrony, napadać nań w nocy, lub przy użyciu sił przeważających, to na jakiej zasadzie można uważać za niedopuszczalne lub niemoralne używanie tych samych środków walki w stosunku do gorszego wroga, gwałcącego ustrój społeczny i pomyślność?"

__________


To ja mam z nimi....po rycersku?

Jerzy Ulicki-Rek
Wolna Polska zaczyna sie tutaj
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
MatiRani, 2011.09.05 o 02:54
Super, kompendium wiedzy o Kalkstaynach, bezcenne!
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Kaczyński prosi o otwarcie siedziby Bnai Brith 
Piotr Świtecki, 2011.02.03 o 08:50
miłe przyjęcie Bnai Brith. Ta skrajnie antypolska loża została zdelegalizowana przed wojną, zaś otworzyła swoją siedzibę w Polsce po roku 2000, na prośbę... Kaczyńskiego.

Przepraszam, ale się pogubiłem. Czy Państwo w końcu wyjaśnili kiedy i kogo prosił Kaczyński o otworzenie w Polsce siedziby Bnai Brith?

Jaki jest adres warszawskiej siedziby Bnai Brith?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.02.03 o 10:42
Nie przypuszczam by Kaczyński musiał ich aż prosić. To niepodobne do tej nacji bo wcisakają się wszedzie gdzie tylko się da i jest do tego okazja. Zapewne "rozmowy" prowadzono wcześniej (choćby nawet u Sorossa w fundacji), ale z pewnością nie miało to miejsca przy błysku fleszy. Nie wiem czy opublikowany przez JKM list:
+korwin-mikke.pl

został napisany przez Kaczyńskiego czy tylko podpisany. Nie zmienia to jednak faktu że zaistniał jako dokument. A nie przypuszczam by JKM konfabulował w tym temacie bo jak na to jest to facet zbyt inteligentny. Natomiast to że w oficjalnych dokumentach (kacelaria prezydenta RP) nie ma po nim śladu nie jest niczym wstrząsającym bo to nie pierwszy i nie ostatni który został uznany za szkodliwy "dla wizerunku".
Z końcowym pytaniem mógłbyś się zwrócić do sądu który to stowarzyszenie rejestrował.
Ale nie przypuszczam Byś otrzymał odpowiedź. Na stronie internetowej tej organizacji też jest w tym temacie "tabula rasa". Co w sumie jest o tyle ciekawe, że jako stowarzyszenie powinno mieć podaną swoją siedzibę. W sumie drogi Mufti "Ty pisz na Berdyczów" ;)

PS
Może Turban coś Ci podszepnie jak go poprosisz

pozdrawiam Was obu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Kogo i kiedy prosił K.? 
Piotr Świtecki, 2011.02.03 o 11:25
Szlachetny W.redzie, dziękuję za link - doskonały!

Natomiast dociekamy trochę czegoś innego: na ile precyzyjnie formułuje swoje myśli Jarek Kefirek ("prośba", "siedziba"). Jeśli precyzyjnie - to poszukujemy szczegółów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.02.03 o 12:54
W moim odczuciu jak na wymogi bloga, a więc przedstawienia swego punktu widzenia oglądu rzeczywistości jest po prostu dobry. A że czasem trafi mu się jakieś przejęzyczenie to nie uważam by było to warte rozdzierania szat. W zasadzie trzyma się faktów i wspiera je linkami do źródeł. Nie mniej nikogo to nie zwalnia od myślenia i zweryfikowania jego artykułów w przypadkach budzących wątpliwości.Nie kryję że że tak autora jak i jego publikacje darzę sympatią co chyba nie jest dziwne zważywszy że i jego artykuły są dla mnie ciekawe oraz że w dużej mierze mamy (że tak powiem) zbieżne poglądy :)
Faktem też jest, że odkąd tam trafiłem zawsze był obiektem mało wybrednych ataków.
Po Smoleńsku ze strony aktywu internetowego platfusów wspomaganych jaczejkami LSD.
A z chwilą kiedy dostrzegł jaka rolę spełnia PiS co ostentacyjnie zamanifestował w swych wypowiedziach dostaje mu się teraz i od drugiej strony. Być może troszkę przesadza w swoim osądzie, ale tu też trudno mu się dziwić. Bo nie można wymagać od kogoś kto obdarzył kogoś zaufaniem (i dawał temu wyraz w swoich wypowiedziach) kurtuazji w sytuacji gdy przekonał się on co do tego że tak naprawdę robiono go na szaro.
I tak to widzę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kogo i kiedy prosił K.? 
Malawanda, 2011.02.03 o 16:56
JKM w podsumowaniu artykułu dodał:"Na koniec coś zabawnego: Na FaceBooku powstało:
+www.facebook.com
Koło Sympatyków B’nai B’rith – Loży Polin.
Zajrzałam i wcale mi nie do śmiechu..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 17:07
W.red
Witaj. Mam nadzieję, że ten tekst z linkiem wyjaśni moim paniom dyskutantkom niedomówienia w art. gł.
Dzięki ci kolego za to wyjaśnienie, tym bardziej, że obie panie są bardzo wymagające. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Trochę pojątrzę ;)   
esperance, 2011.02.03 o 23:22
"Mityczny list Ś.P.Lecha Kaczyńskiego do Loży Polin B’nai B’rith."
+zenobiusz.wordpress.com

Nie mogłam sobie odmówić, prawdopodobnie z powodu autora Twojego linku.
JKM jest w moich oczach personą szalenie kontrowersyjną i niewiarygodną, stąd czepiam się dalej ;))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę pojątrzę ;) 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.03 o 23:36
I co? Teraz już lepiej? :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Ani trochę -   
esperance, 2011.02.03 o 23:42
To tylko chwila.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ani trochę - 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.03 o 23:50
Ale w czym rzecz bo nie łapię...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Tłumaczę   
esperance, 2011.02.04 o 00:02
Przecież i tak nadal będę tu czytać o bezdyskusyjnej winie i sprawstwie wszystkiego złego w Polsce podwójnego autorstwa Diabolicznych Braci, którzy jeszcze potrafią tak omamić tubylczą ludność, w tym zwłaszcza słabe kobiety i dzieci, że są Ci Dwaj Demiurdzy bezrozumnie postrzegani jako Wielcy Patrioci i Zbawcy Ojczyzny i Narodu ;)
I że nie ma większego od nich zagrożenia, bo zaprzedali się Judejczykom.
Ot, co ;(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tłumaczę 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.04 o 00:11
E tam... Nie oni jedynie winni. To tylko trybiki w większej maszynie.
Wszystkich "zasług" nie można im przypisywać. Są jeszcze inni.
Choć to wybitne jednostki...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: esperance 
w.red, 2011.02.04 o 00:58
Nie wiem czy zauważyłaś, ale wyraźnie napisałem że nie wiem czy Kaczyński napisał ten list czy go tylko podpisał. W każdym razie nie przypuszczam by osoba występująca w jego imieniu pozwoliła sobie odczytać te słowa bez uprzedniego zaakceptowania treści przez zainteresowanego. Skoro jednak miało to miejsce to trzeba tę wypowiedź traktować jako oficjalne stanowisko prezydenta RP. I tak to zostało zrozumiane. Dlatego nie da się powiedzieć, że to wystąpienie i te słowa padły bez jego wiedzy i zgody.
Myślę że teraz rzecz wyjaśniłem tak jak i swój punkt widzenia w tej kwestii.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
List powitalny   
esperance, 2011.02.04 o 03:05
A może w ogóle go nie było?
Bo znowu brak w treści wyrazów radości, przypisywanej Prezydentowi.
Kiedy uważnie czyta się tekst, trzeba rozważyć, czy jest to "posłanie prezydenta", z jego podpisem, czy po prostu wystąpienie jakiegoś przedstawiciela prezydenta. No i dobrze byłoby wiedzieć, kto był tym przedstawicielem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: esperance 
w.red, 2011.02.04 o 13:09
Wybacz, ale w polityce "wyrazy radości" ? Na dawanie wyrazu emocjom politycy mogą sobie pozwolić w czterech ścianach (choć i tam niekoniecznie bo współcześnie wśród ich żon wyraźnie widać trend na dzielenie się tajemnicami domowego "sacrum").
Na coś takiego może się nabrać obecny "płemiehł" oraz gajowy, ale już Kaczyński nie. Różnica "klas".
Jeśli idzie o wątek "przedstawiciela". Ogólnie przyjęło się, że obdarzając kogoś plenipotencjami przedstawiciela powierza się je osobie co do której jest się pewnym jej uczciwości i lojalności. Bo daje to gwarancje zlecającemu to zadanie na godne reprezentowanie jego interesów. Może się zdarzyć, że wytypuje się osobę która nas zawiedzie. Ale nie zwalnia nas to od odpowiedzialności za jej działania podjęte w naszym imieniu. Poza tym istnieje jeszcze takie pojęcie jak "dementi" którym zainteresowany może się posłużyć w celu prawidłowego przedstawienia swojego stanowiska w określonej sprawie.
Co prawda może to nie naprawić wyrządzonej szkody, ale pozwala na czytelne zrozumienie jego stanowiska. W przedmiotowej sprawie nikt tego nie uczynił, więc trudno się dziwić że całe odium tych słów spadło na zainteresowanego.
Dlatego mało istotne kogo ówczesny prezydent mianował swym przedstawicielem bo to była tylko i wyłącznie jego decyzja, której konsekwencje trzeba ponieść.
Odrębną sprawą jest umiejętność doboru współpracowników przez obu braci, która w dużej mierze zdaje się być przyczyną bardziej lub mniej dolegliwych "strzałów w stopę" i to w różnych gatunkowo dziedzinach. A że bardzo często dobiera sobie ludzi z mojżeszowymi korzeniami to i nie ma się co dziwić zdaniu które na ten temat mają ludzie postronni.
Gdy jeszcze dodać do tego zajęte stanowisko wobec kluczowych dla państwa i obywateli spraw (notabene zbieżnych z interesami światowej bank-lichwy) nie trudno utwierdzić się w takim a nie innym przekonaniu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę pojątrzę ;) 
Piotr Świtecki, 2011.02.04 o 03:14
Wprawdzie tekst mówi, że tłumaczenie listu na stronie JKM pochodzi z "witryny brytyjskiej" (+www.bbuk.org), jednak tam go nie znalazłem. Jest natomiast pod linkiem, który prowadzi do stron "europejskich" BB +www.bnaibritheurope.org Tam w języku zagranicznym napisane stoi, że The President of the Polish Republic sent the following message on the occasion of the re-establishment of B’nai B’rith that was read, during the reception, by Mrs. Ewa Junczyk-Ziomecka, Under Secretary of State to the Presidency of the Republic. Czyli że "prezydent Polski wysłał następującą wiadomość z okazji ponownego ustanowienia BB, która została przeczytana w czasie powitania przez panią Ewę Juńczyk-Ziomecką, podsekretarza stanu".

Pani Ewa J-Z w Wikipedii: +pl.wikipedia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę pojątrzę ;)   
esperance, 2011.02.04 o 03:42
Właśnie brak tekstu polskiego i oficjalnego komunikatu stwarza pole do domysłów.
Ponieważ to był mój Prezydent, jestem skłonna dodatkowo spekulować ;) nad przyczyną rozstania się z Panią Ziomecką w lutym 2010.
Taka spiskowa teoria ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
przyczyną rozstania się z Panią Ziomecką 
Piotr Świtecki, 2011.02.04 o 04:00
Znaczy, jeśli tak, to Esperance ma na myśli przysłowiowy "refleks szachisty"? ;-)

Oficjalnego komunikatu nie ma, ale są informacje na stronach BB (i w polskim oszołomskim internecie). No to jak nie komunikat, to może wypadałoby dać dementi?

Jest jeszcze jedna możliwość, najmilsza zapewne irracjonalnym wyznawcom śp. Prezydenta. Mianowicie, że (uczciwszy uszy Esperance) dawał się robić w bambuko.

Fajnie, nie?

Mi się jednak najprawdopodobniejsza wydaje hipoteza, że jednak było tak, jak pisze Korwin i ten tam dugi Zenobiusz. Tylko się prezydent i wiadome kręgi tym nie chwalą. Głupio niby robią, a jednak działa...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Fajnie, nie?   
esperance, 2011.02.04 o 04:01
I o to właśnie chodzi!
Tyle niewiadomych, a każdy wie, co mu pasuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Fajnie, nie? 
Piotr Świtecki, 2011.02.04 o 04:02
Nawet dostrzeżenie tej sytuacji i taki wniosek to moim zdaniem bardzo dużo.
Pozdrawiam, dobranoc.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Trochę pojątrzę ;) 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.04 o 06:28
Moja droga... Nie da sie na siłę naginać rzeczywistości. Kaczyński (śp) był jednym z najważniejszych sayanów w tym kraju. Nikt nie wysyła oficjalnego przedstawiciela , żeby mówił we własnym imieniu.
A fakt, że wiadomość o tym gorącym powitaniu jest skrzętnie ukrywana mówi sam za siebie.
Swego czasu treść listu i informacja na temat uroczystości i celów jakie stawia sobie B'B była na stronach ambasady USA. Teraz pewnie i tam nie ma.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyński prosi o otwarcie siedziby Bnai Brith 
Malawanda, 2011.02.03 o 16:44
Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, w budynku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, przy ulicy Twardej 6.
Furtka dla legalizacji otwarła się ustawą z dnia 7 kwietnia 1989 o stowarzyszeniach. I tyle..
A co do wypowiedzi JKM ?, owszem, świetnie przypasowała - tu i teraz. Ale jakby co - parę miesięcy wcześniej czytałam
( chyba Polonica.net ?)że JKM jest Żydem i masonem ( bez weryfikacji) :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: malawanda 
w.red, 2011.02.03 o 18:08
Dobrze wiedzieć, niemniej będę wredny i zapytam o źródło tej informacji ;) (chodzi o siedzibę tej szacownej grupy). Co do zapisu na który się można by powołać to nie mam wątpliwości że spełniał ich oczekiwania (w końcu było nie było zapewne mieli swój "wkład" w to dzieło).
Co do pochodzenia JKM i wielu innych nie będę się wypowiadał bo nie zajmuję się heraldyką.
A swoje przekonanie w tej kwestii nabywam w drodze oceny postępowania takich osób w dłuższej perspektywie czasu. I to może nie tyle co do pochodzenia co wyraźnych sympatii popartych odpowiednimi działaniami. A sam osoba JKM jest wielce kontrowersyjna tak jak i jego poglądy (z których częścią nie sposób się nie zgodzić).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: malawanda 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.03 o 19:00
Adres siedziby BB zgadza się. Już kilkakrotnie natknąłem się na to w różnych źródłach.
Szyldu pewnie nie wywiesili...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
w.red, 2011.02.03 o 22:16
I właśnie dlatego zapytałem że z tym adresem się nie zetknąłem w necie. Zastanawia mnie też czy aby to prawnie w porządku aby w dokumentach firmowanych znakiem tego stowarzyszenia (a takim jawi się ich strona internetowa) było brak adresu siedziby.
Skoro stowarzyszenie zarejestrowano w sądzie powinna być też taka informacja dostępna w nagłówku. Ale pewnie się "czepiam" :/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.03 o 22:22
Nie, nie czepiasz się.
Tylko musisz wziąć pod uwagę, że są równi i ...

A dekret Mościckiego nie został nigdy anulowany. Tak więc są tu nielegalnie a Kaczyński (podobno prawnik) się tym nie przejął.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
w.red, 2011.02.03 o 22:42
Jasne że o tym wiem, tyle że jakoś kurczę nijak nie umiem się z tym pogodzić. Skaza jakaś czy co ? ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: SL 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.03 o 22:55
No to jest juz nas dwóch...

Ja to w swietle takich kwiatków nie potrafie zrozumieć jak ludzie moga jeszcze być omamieni kaczyzmem...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Redzie, szacun 
Malawanda, 2011.02.04 o 01:32
Mało, że w "dokumentach firmowanych znakiem tego stowarzyszenia (a takim jawi się ich strona internetowa) o brak adresu siedziby i nie ma informacji dostępnej w nagłówku, nie znalazłam ich( strata czasu) w KRS-sie, ani w Monitorze Sądowym. Że rejestracja jest, nie wątpię, natomiast nie ma nigdzie pełnej nazwy stowarzyszenia, którą rzekomo tak określono: B’nai B’rith Polska – Loża Polin.
Nie przypuszczam, żeby prezydent " na słowo" uwzględnił rejestrację - organizacji,o której oficjalnie nadal cicho.
Kocham zwierzęta, znam się na koniach, z wyjątkiem TROJAŃSKIEGO. Tymczasem zawitał do nas..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
ul. Twarda 6 
Piotr Świtecki, 2011.02.04 o 02:05
+pl.wikipedia.org
ul. Twarda 6 – siedziba Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Twarda 6 – Synagoga im. Małżonków Nożyków w Warszawie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
w.red, 2011.02.04 o 15:21
Ależ drogi Mufti ta informacja dotyczy gminy wyznaniowej nie zaś "stowarzyszenia BB. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.04 o 15:49
Ale tak się składa, że te mendy tam są.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
w.red, 2011.02.04 o 16:22
Ależ drogi Mufti ta informacja dotyczy gminy wyznaniowej nie zaś "stowarzyszenia BB. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.04 o 16:59
Następny...
Poproś o archiwum strony internetowej ambasady amerykańskiej.
Z pewnością Ci... nie dadzą :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.04 o 19:17
Spiritku.
Dadzą,dadzą, toc to największa demonkracja światowa :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ul. Twarda 6 
w.red, 2011.02.04 o 23:38
;))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.03 o 12:52
Zenku, wszyscy
Też widzę sprawę PiS i Kaczyńskich podobnie. Ale też jest pewna kwestia.
Otóż nawet przy najlepszej woli Kaczyńskich - nie są sami. Muszą mieć grono współpracowników i poparcie. To powoduje, że nawet najbardziej antypolskie nastawienie nie może być w pełni realizowane - byłby za duży opór społeczny.

Obecna sytuacja - to twierdzenie, że jedynym ratunkiem jest PiS i Kaczyński. Poparcie ma być bez żadnych warunków. Afera ze śledztwem - jest wykorzystywana na max.
Tworzy się obozy wojny, gdy program PO i PiS - niewiele się różni.

No dobrze. Racja po Twojej stronie. Wszystko prawda, a może i więcej.
Tylko, co z tego? Jakie są szanse przeciwdziałania?

Mufti sie bardzo napracował umieszczając to moje opracowanie "Cywilizacja Polski". Bo to, o czym pisałeś - wiem od dawna, ale droga wyjścia jest wskazana w tekście. My powinniśmy przestać się interesować Żydami i ich podłością - to wiadomo. Nasza rola - odbudowywać polskość.
Wtedy i jakiś kącik znajdzie się i dla Żydów - też mają prawo do życia. Najwyżej w jakiejś enklawie, jak Gaza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 13:51
Krzysztof
Witaj. Masz oczywiście rację. My jako chłopy może pomijamy pewne drobne sprawy. Panie są bardziej dociekliwe. To twierdzenie, że tylko PiS jest oczywiście błędne, jednak.... Tak wszystko zostało skonstruowane, że jak nie skoczysz d ... z tyłu. Czyli POPiS na raty, raz PO potem PiS. Ciekawy jestem kto kazał Kaczyńskim oddać władzę i dlaczego. Możliwe, że za wolno działali lub zostali odstawieni aby móc utrzymać nadal pozory narodowi- patrioci. Jakoś nie widzę innej przyczyny. Jak nie wyjdzie ta układanka zawsze w odwodzie jest następna odnoga ośmiornicy, czyli SLD. Cały czas ci sami antypolscy gracze. Oficjalnie nie ma możliwości przeciw działania. Moje teorie znasz. Czytałem oczywiście to opracowanie, to już książka. My Żydów nie maltretujemy, tylko ujawniamy ich kłamstwa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.03 o 14:43
Pisałem o tym jeszcze w 2007. Wg mnie PiS oddał władzę, aby nie ruszać struktur prawa; Ziobro - młody, za śmiało sobie poczynał i rzeczywiście chciał reformować. Brakło roku.
Dlatego tak nagle. A przy okazji zlikwidowano Samoobronę i LPR.
Bo mimo ewidentnych błędów - to były nie do końca uległe partie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.03 o 14:56
Krzysztof.
Ja bym jeszcze dodał zajęcie sie kilkoma ważnymi sprawami, których nie należy skonczyć. Bo w sumie było dużo krzyku o tzw przestępcach mafijnych czy WSI, jednak nikomu włos z głowy nie spadł. Czyli chodzi o to , aby króliczka gonić.
Mnie potrzebna jest partia która rozliczy wszystkich złodzieji od, a nawet z przed pierestrojki. Rozliczyć grabież wszystkich majątków, wszystkich zakładów itd. Wiem, że tego nie dożyję, ale słyszę, że i w Turcji coś zaczyna się dziać. Może już podpalają świat.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
uleczka, 2011.02.04 o 07:10
Po Smolensku bardzo sie staralam wyszperac z pamieci jakies zaslugi kaczora dla kraju, niestety spasowalam, nic - dno tylko zbadalam. Zucie stracil i honor takze. Historia oceni jego prezydenture jako pasmo zdrady.
Ryze sa tyle samo warte co i kacze. Szkodza naszym zywotnym interesom, poglebiaja kraj w otchlani bez dna i tylko wstyd nas dlawi, bo brylowanie takich kanalii swiadczy o tym, ze Narod jest glabowaty.
Nie ma co winic za to Zydow, wyjasnil to w swojej ksiazce J.Mackiewicz, to my takze jestemy winni, bo durni. Czy to wina Zydow? Nie mozna wszystkich win scedowac na kurniki, bo tym samym sie wybielamy, usprawiedliwiamy i popelniamy te same bledy, czyli dobrowolnie dajemy sie Zydom prowadzic na sznurku. To hanba, dla nas!
Z nieutulonym zalem wspominam czasy gdy LPR i LPR cieszylo sie uznaniem w oczach - elektoratu. To byly partie narodowe, gdyby kaczor ich nie wygryzl, nie byloby Lizbony,dlatego je perfidnie bo na zamowienie - wygryzl. A durny elektorat mimo, ze ciegi od rudo-kaczych dostaje nieustannie, nadal nie jest w stanie uswiadomic sobie co stracil. Nadal PiS i PO prowadzi w sondazach, coz slepiec - slepca nie zaprowadzi do zdroju!!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.04 o 09:00
uleczka
Co do oceny LK - zgoda. Obecna postawa JK - to tylko przesłona pro-polską retoryką, bez treści. I tworzenie pozorów wojny, bo wtedy trzeba walczyć, a nie pytać o racje.
Byliśmy w taki scenariusz "wpuszczani" juz wielokrotnie - może dosyć.
LPR - to tworzył sie autentyczny ruch propolski, ale został zniszczony przez Giertycha. Nie rozumiem na jakich zasadach. Pod koniec - chyba bardziej wiarygodna była "Samoobrona".

Faktem jest, że oddanie władzy przez PiS - było celowe i swiadome, a jednym z głównych celów było zniszczenie konkurencji do miana opozycji.

Dlatego - powtarzam jeszcze raz - jedynym wyjściem jest ruch społeczny o strukturze rozproszonej z ideą, do której może się każdy odwołać bezpośrednio.
Samo powstanie takiego ruchu bedzie miało pozytywny oddżwięk w działaniach władz - zaczną się bać odpowiedzialności.
Bo teraz - kto np. zgłosi Tuska pod osąd Trybunału Stanu?
Czyli , czy jedni, czy drudzy - są bezkarnia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
uleczka, 2011.02.05 o 03:00
Krzysztof
Fajnie, ze jesli chodzi o ocene kaczora to nie ma miedzy nami rozbieznosci zdan. Co dalszej tresci komentarza to mam spore zastrzezenia. Ja Goertycha szanuje jako polityka, nie uwazam, ze mial jakies podtkniecia, ktore rzutowalyby na nasza pomyslnosc, kolidowalyby z nasza polska racja stanu!!!!!!!Byl najlepszym MEN w calej potransformacyjnej Polsce. Wykaz lektur do poczyatnia dla mlodziezy to potwierdza. Zwalczany byl przez Kurniki,nawet bezporednio, nie kamuflowali sie zakulisowymi sznurkami, lecz jawnie interweniowali przeciwko jego nominavcji na stanowisko ministra. Ciekawe skoro byl im ulegly, to z jakich powodow nie zalsuzyl na poparcie?
LPR zniszczyl TYLKO I WYLACZNIE KACZOR, nie mowie, ze chcial,bardziej prawfopodobne, ze zostal do tego ZMUSZONY na polecenie jewrusiowych zleceniodawcow. Jak Giertych zniszczyc LPR, skoro sam Pan nie rozumie na "jakich zasadach', w tym sek. Po co, jaki mial w tym biznes? Przyznam sie, ze przy takim zalozeniu ja tez bym nic kapowala., bo to sie kupy nie trzyma.

W zyciu nie uwierze, ze ktos wladze dobrowolnie i swiadomie oddaje, do tego osobowosc tak zadna wladzy jak: dyrygujacy, intrygujacy - kaczor. Oddal bo musial. Dostal prikaz, zeby rozwiazac koalicje z silami antylizbonskimi w Sejmie. Zrobil to za pomoca perfidnych prowokacji przeciwko Lepperowi, i Giertychowi. Oczywiste jest, ze mial nadzieje, ze kaczpistow ponownie elektorat przyklepie do law sejmowych, moze nawet wymagana wiekszoscia, ze nie bedzie sie klaniac jakims pawlakom, po to zeby z nimi wladze dzielic i bedzie nadal premierowal.

Tak szczerze mowiac to obecnie nie widze mozliwosci zbudowania poteznych sil odsrodkwych, ktore rozgromilyby obecny uklad. Spoleczenstwo nie dojrzalo jeszcze do zmian, co dokumentuja sondaze z kaczkami i rudymi na miejcach medalowych. Za duzy mamy wyspy mlodych, wyksztaconych i tacy edukuja sie tivonowska propaganda, zamiast - jawa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.02.05 o 08:12
Giertych - LPR
Przede wszystkim zniszczył założenia organizacyjne LPR - oparł swą władzę na zasadach podobnych JK - na wodzostwie, gdzie pretorianami została Młodzież Wszechpolska.
Nie mam nic przeciwko - tylko nie odpowiada mi sytuacja, gdy rodzinę ma reprezentować licealista, czy student i rzadzić dojrzałymi ludźmi.
Takie metody zastosował Giertych - a znam to z autopsji w Pruszkowie.
LPR rosło błyskawicznie - w 2001 miało 12% i wygladało na ponad 20% w 2005.Wykasowanie konkurencji - dało w 2005 chyba około 7%, a w 2007 - wykasowanie.
To nie ktoś z zewnatrz. To świadome działania Girtycha. Zastanawiające, że cały czas miał dostęp do mediów. Dlatego nie rozumiem czemu zniszczył LPR.

Natomiast - jako minister oświaty - zrobił bardzo dużo dobrego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Paweł Tonderski, 2011.02.05 o 13:13
Roman Giertych był najlepszym minister oświaty po 1989 roku w Polsce, jednak jego działalność w samej LPR jest delikatnie pisząc dla mnie niezrozumiała, z Ligii wyrzucił wielu wspaniałych ideowców, wszedł w kontakty z komuchami, zresztą zawsze się z nimi przyjaźnił, no i ta jego miłość do bolszewików, dla mnie osobiście niezrozumiała i nie do przyjęcia. Dzisiaj pan Roman Giertych jest pupilkiem TVN-u a jego ludzie w terenie rządzą Polską razem z PSL-em oraz z PO, wielu polityków z LPR-u za rządów Romana Giertycha miało zakulisowe kontakty z politykami z byłej UW/UD. Gdy powstała LPR po zjednoczeniu wszystkich ruchów narodowych w Polsce - reaktywowała się, byłem od razu z nią, jednak po zdominowaniu Ligii przez Romana Giertycha i przez jego ojca Macieja Giertycha zaczęło się wycinanie poszczególnych ludzi z LPR-u, często bardzo zasłużonych dla ruchu narodowego. Wszyscy uwierzyli w Romana Giertycha zapominając widocznie o przeszłości jego ojca oraz dziadka, którzy dla ruchu narodowego zasłużyli się wielce, jednak w pewnym momencie ich drogi się rozeszły z SN i RN. Polecam jednak do czytania prace Jędrzeja Giertycha o przedwojennej polskiej Falandze, o Karlistach hiszpańskich z jego pobytu w Hiszpanii podczas trwania wojny domowej w tym kraju. Jego książki są bardzo wartościowe, zaliczam do nich: Kulisy powstania styczniowego (1965), Polski Obóz Narodowy (1977) (1978), Józef Piłsudski 1914–19 (1979–1982), Rozważania o Bitwie Warszawskiej 1920-go roku (1984), O Piłsudskim (1987). Nie rozumiem zachowania Macieja Giertycha i jego miłości do Sowietów oraz do Związku Sowieckiego, nie rozumiem po co wrócił z Anglii - Kanady do Polski, nie rozumiem dlaczego współpracował z generałem Jaruzelskim, jest wiele pytań, jednocześnie jego przeszłość kładzie się na nim cieniem, dotyczy to Jędrzeja Giertycha, jego wykluczenie z SN na obczyźnie, poczynań Macieja Giertycha w Polsce po powrocie i już podczas pobytu w Anglii oraz zachowanie pana Romana Giertycha w jego poczynaniach w samej Lidze.

Nie rozumiem zachowania tych ludzi i na koniec faktem jest, że za przyczyną rozpadu Ligi Polskich Rodzin ponosi Roman i Maciej Giertychowie, to oni są odpowiedzialni za to, że gdy ruch narodowy w Polsce po tylu trudach znowu zaczął być liczącą się siłą polityczną w Polsce, to właśnie poczynania Romana Giertycha spowodowały ponowny podział ruchu narodowego w Polsce, wewnętrzne spory i kłótnie, jakieś zakulisowe gierki, wycinka zasłużonych działaczy, to wszystko tak wygląda, jakby Roman Giertych robił to z pełną świadomością, jakby chciał skonsolidowany ruch narodowy w Polsce ponownie rozbić i wewnętrznie skłócić. Nie rozumiem również tej chwilowej koalicji z UPR-em albo z "Libertasem", jak można było wchodzić w układy z ludźmi, którzy są bezpośrednio połączeni finansowo z międzynarodówką komunistyczną i komunistami rosyjskimi poprzez kontakty duńskich i angielskich byłych komunistów dawnych działaczy partii komunistycznych w tych krajach, którzy znowu są połączeni finansowo z rosyjskimi oligarchami, którzy są właścicielami koncernów paliwowych w Rosji?!

Jeżeli ktoś mnie jest w stanie to wszystko wytłumaczyć, to chętnie posłucham i, być może wtedy po przeanalizowaniu wszystkich faktów zmienię moje zdanie, które mam na temat Macieja oraz Romana Giertychów.

Pozdrowienia.

p.s.

To dotyczy wpisu na mój temat, który znalazłem w sieci.

Jak można traktować Stanisława Augusta za dobrego króla elekcyjnego? Przecież to właśnie on przyczynił się w bardzo dużym stopniu do upadku Polski i do rozbiorów. Jego długi, jego romanse, jego przynależność do masonerii...;)

Zresztą proszę poczytać samemu, dziwne jest również to, że ja nigdy nie pisałem na temat Stanisława Augusta na tym forum? Oprócz tego, że zwróciłem uwagę na to, ze moim zdaniem nie powinno Stanisława Augusta stawiać w jednym szeregu z okresem saskim oraz z Sasami a tym bardziej z Wazami, o których jednak w swoim wpisie nie wspominałem. Wynika z tego, że "nasz" portal jest bacznie obserwowany, a niektórzy z nas już teraz znaleźli się na celowniku jakiś ludzi:

Cytat:

Chwała dla Wielkiej Polski.

Paweł Tonderski.

skąd wy bierzecie takich mózgów , przyczyny upadki 1 RP:

1. Wybór na króla Zygmunt III Waza
2. Krucjata Zygmunta na rosje - pomimo sprzeciwu Sejmu.
3. Zjednoczenie Rosyjskich bojarów i Rosyjskiego Ludu Przeciwko Polakom.
4. Kolejne Rządy Wazów, wplątywanie nas w obce wojny, dewastacja kraju wzrost znaczenia Magnaterii, upadek średniej szlachty, która w 17 w nieźle dostaje w dupę w kolejnych wojnach, gdy na magnaterie spadały łaski.
4. Kontrreformacja wykorzystuje sytuację, w konsekwencji odejście od zasady poszanowania innych wyznań, przejście z Państwa Tolerancyjnego do Katolickiego szowinizmu. Co podcina podstawy federacji i odsyła Litwę i Ukrainę pod protektorat Rosji.
5. Nie udane próby reformy Stanisława Augusta.

Najśmieszniejsze jest to że rozwaliła nas Rosja którą sami wcześniej do tego popchnęliśmy, choć była możliwość rozszerzyć federację na 3 narody.

Nie było wtedy czegoś takiego jak Polska, istniało Państwo Rzeczpospolita Królestwa Polskiego i Wielkiego księstwa Litewskiego. Mówienie o Polsce to tak jak by np. po rozpadzie USA California twierdziła że sięgała kiedyś od morza do morza.

Znalazłem na:

+prawda2.info

Nigdy nie pisałem tak na temat Polski ani naszej polskiej historii! "Nie udane"? Chyba nieudane. Z kilkoma punktami z tej wyliczanki się zgadzam, ale ja tak nigdy nie pisałem, nigdy nie pisałem o przyczynach upadku I RP, pisałem o Sasach i tyle. Jeszcze raz zadam to pytanie. Co mają Sasi-Wettynowie wspólnego ze Stanisławem Augustem albo z Wazami, oprócz tego, że byli polskimi królami elekcyjnymi?! Stanisław August wybrał się na podbój Rosji? Co w tamtych czasach miał do powiedzenia Sejm RP zwłaszcza ten głuchy i niemy już w czasach saskich? Przecież właśnie to Rosja pomogła Stanisławowi Augustowi zostać królem Polski bez ich bagnetów nigdy, by nie został obwołanym królem elekcyjnym w Polsce.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.05 o 13:24
Paweł Tonderski.
Tylko kilka zdań na temat Giertychów. Gdzieś dawno czytałem, że. Jędrzej się wkurzył jak jego syn ożenił sie z żydówką. Czyli mlody Giertych, to nawet w/g metodologii żydowskiej jest czystym żydem. Dlatego zostali rzuceni na Polskę, bo mogli otwarcie robic za Polaków.A zadania mieli, widzimy jakie. LPR stawała sie partią narodową to dostali zadanie rozbicia jej i eliminacji. Może jak byś tym tropem poszedł. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Paweł Tonderski, 2011.02.05 o 13:47
Maciej Giertych ożenił się z żydówką? Tego nie wiedziałem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.05 o 15:08
Paweł Tonderski.
Daje słowo,że czytałem. Jeśli jesteś zainteresowany tematem to dojdziesz. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Paweł Tonderski, 2011.02.05 o 15:33
Nie podważam pana wiadomości w tej sprawie, panie Zenonie, po prostu do tej pory o tym nie wiedziałem. myślę, że będzie mnie bardo trudno dotrzeć do tych wiadomości, dlaczego takie sprawy są ukrywane przed Polakami? Dlaczego tak dużo ludzi związanych w polską polityką ukrywa swoje związki z żydami albo, dlaczego ukrywa swoje żydowskie pochodzenie?

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.05 o 16:43
Pawel Tonderski.
Nie mogę obiecać, że coś znajdę na ten temat. Miałem masę starych gazet. Jednak przeszkadzały mi na regałach[ za wielkie gabarytowo] i cześc wyrzuciłem do "chybzika", częśc została spalona. Jeszcze trochę zostało. Zbierałem z myslą, aby tych wszystkich oszustów za kilka lat skonfrontowac z ich własnymi obiecankami. Tylko w dzisiejszej dobie, jaki to ma sens. Jak zostali sami oszuści. Na temat Żydów, powiem tak jak gdzieś wyczytałem. Ukryty Żyd to mądry Żyd, a ujawniony to głupi - to podobno mądrość Żydowska. Krótko - im sie nie opłaci być Żydami, bo jako mniejszośc musieli by zalożyć partię Żydowską. A robiąc za "polaków" są we wszystkich partiach, to proste. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 12:18
A to może być realne, rola Giertychów jest przedziwna, a stary przed II wojną miał całkiem rozsądne poglądy. Potężna partia narodowa znikła dosłownie i nie można za to winić PiS-u, Kaczyńskich, bo kto by pomyślał że ich wezmą do koalicji. To się w 2004 roku nie mieściło w głowie, zwłaszcza że Jarosław Kaczyński sam źle się wyrażał o LPR jako o radykałach zimną 2005 w Fundacji Batorego notabene, wszyscy ważni mieli tam wykłady, Rokita itd

To co robił Roman Giertych jest zdumiewające, a niektóre jego pomysły tak nawiasem nie było jego, ale były realizacją programu NARODOWEGO PiS. Zatkało? Można to sprawdzić, np wychowanie PATRIOTYCZNE.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 12:18
A to może być realne, rola Giertychów jest przedziwna, a stary przed II wojną miał całkiem rozsądne poglądy. Potężna partia narodowa znikła dosłownie i nie można za to winić PiS-u, Kaczyńskich, bo kto by pomyślał że ich wezmą do koalicji. To się w 2004 roku nie mieściło w głowie, zwłaszcza że Jarosław Kaczyński sam źle się wyrażał o LPR jako o radykałach zimną 2005 w Fundacji Batorego notabene, wszyscy ważni mieli tam wykłady, Rokita itd

To co robił Roman Giertych jest zdumiewające, a niektóre jego pomysły tak nawiasem nie było jego, ale były realizacją programu NARODOWEGO PiS. Zatkało? Można to sprawdzić, np wychowanie PATRIOTYCZNE.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.12 o 12:55
Marek Kajdas. Ja nie bardzo znam, aby był jakikolwiek program narodowy PiSu. Kaczyńscy to też bywalcy batorego. To jest jedna mafia. Wszystkie partie narodowe wszyscy razem rozbijają. Ich trzeba się pozbyć wszystkich razem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
janekk, 2011.02.04 o 12:46
Każdy kiedyś się zdradzi mimo najlepszego kamuflażu, wystarczy być dobrym obserwatorem. Podstawa do oceny muszą być FAKTY i ich właściwa interpretacja bo zawsze znajdą się tacy co na plucie w twarz powiedzą że to deszcz pada, więc oprócz zdolności do obserwacji potrzebne jest minimum zdolności do interpretacji.
Jeżeli widzę polskiego prezydenta uprawiającego harce z żydami w prezydenckim pałacu, jeżeli za jego kadencji jest reaktywowana loża masońska w Polsce (gdzie sam fakt braku sprzeciwu nawet bez oficjalnej zgody powinien wystarczyć do negatywnej oceny, a już szczytem wszystkiego jest wyrażanie z tego tytułu zadowolenia), mianuje się Janusz Kaczmarka na ministra, jednym słowem robi się wszystko aby nie zrobić nic....oczywiście dla Polski, bo dla żydów owszem, to nie jest nawet tak jak mówią niektórzy że zapala im się czerwone światełko, to wyje syrena.
Polsce potrzebni są politycy reprezentujący interesy tego narodu a wtedy i sąsiedzi będą się z nami liczyć i prawdopodobnie nie będzie tyle lotniczych katastrof, ludzie będą mogli spokojnie pracować wiedząc że ktoś dba o ich interesy. Teraz wataha politycznych hien pastwi się nad resztkami Rzeczypospolitej i nie widać nikogo kto by tą zgraję przegonił.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
Marek Kajdas, 2011.02.12 o 12:12
Prawdopodobnie są to w 90-99% bzdury i tylko trochę znanych powszechnie faktów, półprawdy. Tak właśnie działa PRAWDZIWA agentura, oraz pożyteczni idioci dystrybuujący to po sieci, takimi wrzutami. Na NE jest tekst śp Walentynowicz o borsuku który miał "pewne" wiadomości od oficera SB kto jest agentem w WZZ, Solidarności i po dekadach okazywało się iż mylił się prawie zawsze. "Mylił się"? Teraz też macie pewność iż to jest prawda, iż się nie mylicie krzywdzą Kaczyńskich, PiS? Ilu w PiS jest miliarderów, milionerów? Ilu nie potrafi udowodnić źródeł majątku?

Gdyby Kaczyńscy byli Żydami, to cała Polska, cały świat by o tym gadał od 20 lat na okrągło. To przecież jest do sprawdzenia przez naukowców, którzy mogą to zbadać rzetelnie pisząc np biografię czy jakąś pracę o charakterze naukowym. Inne fakty tak samo można sprawdzić i okażą się bzdurami.

To dziwne że Wy Patrioci atakujecie PiS będący w opozycji, nie PO, nie SLD, nie PSL, ale PiS. Zacznę wierzyć w teorie spiskowe jeżeli to się nie zmieni :) Śp Lech Kaczyński już się nie obroni np w sądzie za takie pomówienia, a tu są takie wstawki już przekraczające miarę wolnego słowa bez dowodów.

To chcielibyście żeby Tusk był prezydentem od 2005 roku i PO niepodzielnie z SLD panowało??? Boże kochany! Nie mając sami partii, ani możliwości startu, wpycha się Polskę, Polaków w łapy prawdziwej michnikowszczyzny. Cóż Wam wadzi jakaś Pani Sobecka z PiS i tysiące podobnych tam osób? Same Dorny tam są? Akurat!

Nie mogę zrozumieć ani tego tekstu, ani tym bardziej motywów zamieszczania go tutaj. Macie naprawdę paskudne postacie w otoczeniu Komorowskiego, Tuska, w SLD i jej klonach, a tu szpile w zamordowanego śp Prezydenta. Chcę zwrócić uwagę że takie osoby jak Ziomecka i inni nie lecieli samolotem, poczuli powiew śmierci nawet rok wcześniej, oto potęga loży!

Mylicie się w ocenie rzeczywistości, nienawiść do PiS zaślepiła obiektywny osąd, miarę rzeczy. Przy Piłsudskim w rządach II RP także bywali podejrzani konwertyci, socjaliści sami. Dmowski stale był rozgrywany przez masonów, a nawet na nich liczył po maju 1926 roku!

Jeżeli zanegujemy przydatność PiS, to jest koniec, pustka na kluczową dekadę. Przegramy wtedy, więc radzę zmienić poglądy na bardziej wyważone co do PiS, jeszcze mi przyznacie rację za kilka lat. Piłsudski Polski nie zdradził, ten sam typ (loże?) reprezentują Kaczyńscy. Normalny Polak wyczuwa to od razu, ale zaślepienie w tym przeszkadza. Istotne co my dodamy do PiS, co dalej po PiS, który zużyje się jeżeli wygra w 4 czy 8 lat, bo nie zdołają złamać systemu, ani go ugłaskać. Nie da się. Trzeba zmienić system, a to wymaga wielkiej odwagi i ryzyka, stawką jest Polska, Naród Polski. Zagrożeń masa.

To nie jest polityka, radzę ten tekst z całym wątkiem walić w kosmos, albo schować do piwnicy żeby tego czytelnicy nie widzieli. Dobra rada. Sądziłem że nie będzie chóru zgodnego w pluciu na PiS, po co zostałem tutaj zaproszony? Żeby czytać takie teksty jak ten? Chcę rozmawiać o Polsce, polskości, o tym co robić dalej.

Kto atakuje PiS, to chcąc nie chcąc w obecnej sytuacji JEST za PO, SLD, PSL. Co innego jeżeli scena polityczna będzie inaczej wyglądać. Olewanie głosowania także jest głosem za PO, SLD, PSL, czy kluzikami, palikotami.

Jaki majątek osobisty ma Jarosław Kaczyński i jaki spadek zostawali śp Kaczyńscy? Ile milionów, miliardów "nakradzionych"? Jak Wam nie wstyd...

A stare sprawy, prywatyzacje wszystkie należy wyjaśnić, zmienić prawo żeby nie obowiązywało przedawnienie, czyli wstecz... ale tu trzeba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Piotr Świtecki, 2011.02.12 o 23:38
Proszę Pana, na PO nie "plujemy" bo po co? Już się niepoprawni.pl i nEkran tym zajmują, szkoda miejsca na dysku u nas. Natomiast tylko to, że PiS jest "w opozycji" nie znaczy jeszcze nic (Kuronie i Michniki też byli).
Podpisanie Traktatu Lizbońskiego to też "pomówienie"? To, że jako minister sprawiedliwości wstrzymał ekshumację w Jedwabnem - też? Co i rusz takie "bąki" są.
Rzeczywiście - nazywać rzeczy po imieniu, mówić i pisać prawdę to straszny spisek!
W wyborach o ile wiem znakomita większość piszących tu osób głosowała na Kaczyńskiego. Ale nie jest w nim zakochana i nie wyłączyła rozumu.

To dziwne że Wy Patrioci atakujecie PiS będący w opozycji, nie PO, nie SLD, nie PSL, ale PiS. Zacznę wierzyć w teorie spiskowe jeżeli to się nie zmieni :) Śp Lech Kaczyński już się nie obroni np w sądzie za takie pomówienia, a tu są takie wstawki już przekraczające miarę wolnego słowa bez dowodów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
wicenigga, 2011.02.14 o 05:31
O ile pamiętam JK nie ma nawet konta, ani też prawa jazdy. Ileż to radości było z tego powodu w gie-wu.
... w carskiej armii katolik nie mógł być oficerem = Kaczyński / Kalstein ...
Kaczyńscy mają być tymi przebiegłymi, chytrymi Żydami ? Bo wyglądają jak zwyczajne polskie safanduły, mimo "kariery" filmowej :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Piotr Świtecki, 2011.02.14 o 06:48
Jest taka instytucja, zbitka słowna, związek frazeologiczny: "cwana gapa".
Jeśli się przyjmie, że jednak robią z grubsza to, co mają i chcą robić, to rysuje się całkiem logiczny obraz. Tylko że jest on nieco bardziej złożony od wizji świata rodem z przekaziorów masowego rażenia.
Proszę może spróbować tak spojrzeć na działalność i "potknięcia" Prezesa, i dać znać czy to się trzyma kupy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
wicenigga, 2011.02.14 o 22:45
Ale pamiętamy chyba, że podpisać nie chciał, kogo miał przeciw sobie, i że w Irlandii były dwa referenda. W 2001 miał przeciw sobie i rząd i prezydenta, o mediach nie wspominając. Żyd, nie Żyd, trochę za bardzo uwierzył że jest kozak; Gruzja, a potem - wbrew wszystkim - Smoleńsk. Gdyby wcześniej był taki odważny i niezależny, to już dawno byśmy zapomnieli o jego śmierci, tak jak zapomnieliśmy o Pańce, Falzmannie i tuzinach innych. A LK jednak wszedł na szczyt i robił, co mógł. Cwana gapa ??? No może... zdecydowanie bardziej jednak "trzyma się kupy" obecny zdobywca korony Himalajów. Jeśli miałbym coś "przyjmować" w stosunku do LK. to już raczej, że był nieporadny, niż że przebiegle i wyrachowanie dążył do jakiegoś niecnego, a ściśle wytyczonego celu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.14 o 22:58
wiceniga.
Wszystkie głosy są dla nas istotne.W zasadzie ten koment nie jest adresowany do mnie, ale ....Chciał, czy nie chciał. W polityce liczą się fakty dokonane. Mogł zrezygnować ze stanowiska. Podpisał, i tak go historia zapamięta i oceni.Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
wicenigga, 2011.02.15 o 00:26
Wszystkie głosy są dla nas istotne Biorę to za dobrą monetę... (żart taki :)
Mógł zrezygnować. A do kogo to tak wam się spieszyło; do Tuska, Komorowskiego, Cimoszewicza, którzy też by podpisali i narobili mnóstwo innych, równie fajnych rzeczy ? A po co ? Zresztą w końcu jest już ten fakt dokonany i Kaczora nie ma. No to chyba jest dobrze, co ? Tak by było, gdyby zrezygnował. Cieszmy się !
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.15 o 00:40
wicenigga.
Widocznie nie znasz mego zdania na te sprawy. Dla jasności piszę. Dla mnie wszystkie partie zainstalowane w Polsce to wrogowie. W wolnej Polsce nie ma miejsca ani na jedna pookrągłostolową. Tyle.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Paweł Tonderski, 2011.02.15 o 00:44
Jakby Lecha Kaczyński nie podpisał, to by go nie było tego Traktatu Lizbońskiego, nie wszedłby on w życie, nie zostałby ratyfikowany. Nie przywarłby do śp. Lecha Kaczyńskiego przydomek, ten co podpisał cyrograf pod dokumentem, który tak naprawdę zlikwidował suwerenność i niezależność naszego kraju Polski.

Dzisiaj wielu sceptyków i tych, którzy niezbyt lubili Kaczyńskich oraz samego PiS-u nie mieliby tego argumentu w swoich rękach, wielu z nich popierałoby by PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Ja na podpisanie tego traktatu nie wyraziłem swojej zgody, jednak nikt o to wtedy mnie nie zapytał. Dlaczego tak się stało? Po latach będą pisali "nasi polscy" historycy, że Polacy utracili suwerenność, bo byli kłótliwi i nie potrafili się zjednoczyć, jednak nikt nie napisze, że utracie tej suwerenności zadecydował pro żydowski PiS z jego prezydentem Polski śp. Lechem Kaczyńskim i dzięki pieniądzom płynącym z Unii Europejskiej do rąk polskich polityków, którzy są polscy tylko z nazwy. Ponad 300 parlamentarzystów w polskim Sejmie to żydzi.

Czy ktoś dzisiaj pisze, że przyczyną rozbiorów Polski było żydostwo, masoneria, żołdactwo rosyjskie ich bagnety oraz Sasi i Stanisław August Poniatowski?! Nie, nikt tak nie napisze, piszą w zamian tego tak; za rozbiory Polski winę ponosi polska szlachta i ich swawola oraz ich sobiepaństwo, piszą również, że to nasza kłótliwość do tego doprowadziła, a jak widać historia lubi się powtarzać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
wicenigga, 2011.02.15 o 02:10
W większej części zgadzam się z Pana zdaniem. Z irytacją patrzyłem na naszego "niemieckiego adwokata" i "przyjaciela", na akcesję do UE, która miała nam dawać pełnymi garściami. I tu nie ma sporu. Twierdzę jedynie, że LK poruszał się w takiej rzeczywistości jaka była, jaka jest. Kiedy odmawiał podpisu, to oczywiście popieraliśmy go. Siedząc w domu. I to tyle, taka wstydliwa rzeczywistość. A on zdecydować musiał. Prawdopodobnie nie myślał nawet, co do niego przylgnie, co wciąż "przylgiwa". Nie podpisałby on, podpisałby inny. Podpisał też Klaus, a na samym końcu podpisali Niemcy, którzy właśnie niedawno naradzali się z rządem izraelskim w pilnych sprawach. Wkrótce i nasz rząd tam się wybiera. Jednak, ponieważ od kwietnia chadzamy z Rosją pod rękę, to chyba nic nam nie grozi? Przecież Rosja, to niemal gwarant naszej suwerenności!
I Białoruś, ma się rozumieć.


Pozdrawiam i już dziękuję, bo zwoje niebezpiecznie mi się prostują :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
wicenigga, 2011.02.14 o 05:40
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.12 o 21:33
Ciekawy materiał dla zainteresowanych.
+www.google.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Chrzestne Kaczyńskich Żydówkami 
Piotr Świtecki, 2011.04.07 o 21:24
"Bracia Lech i Jarosław Kaczyński mieli matki chrzestne, które także były bliźniaczkami. [...] Urodziły się jako siostry Wicher i były polskimi Żydówkami."
+www.fakt.pl
No, wiele pytań mam, pierwsze dlaczego akurat teraz o tym napisano? :) Po drugie, jakie to ma znaczenie i czy w ogóle ma? Po trzecie, skoro były chrzestnymi, to znaczy że były katoliczkami, prawda? I tak dalej...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Chrzestne Kaczyńskich Żydówkami 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.07 o 22:50
Mufti.
Tyle co wiem na sto procent, to moje ciotka Warszawianka z krwi i kości. Jak Kaczki doszły do władzy, to pytałem o nich w Warszawie, co ludzie mówią. A ciotka mówi, że ich zna z widzenia. Pamięta jak ich matka jako dzieciaków ciągała do kościola obok mojej ciotki (ciągała, tak określila ciotka - pewnie dlatego że dwóch malców w pewnym sensie sie ciągnie jak to z dzieciakami). I wiem, że to rodzina żydowska. Reszta to wyczytana. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!!   
Jan, 2011.12.15 o 14:42
Wszyscy tak krytykujecie obecna sytuacje i zachodzace przemiany ale zaden z was nie nazwie tej choroby po imieniu. Opisujecie symptomy choroby a diagnozy nie umiecie postawic
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.15 o 15:24
Jan.
Myślę, że diagnoza jest ogólnie znana. Ja osobiście jestem za mały pikuś, aby o czym kolwiek przesądzać. A ci co wiedzą, byli w tym umoczeni, wspórządzili milczą. Boją się o swoie dupy. Moim skromnym zdaniem, to wszystko można przywrócić normalności jednym światowym ostrym cięciem . Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.23 o 18:21
O Kaczyńskich w komentarzach
Mufti Turbanator, 2012.01.23 o 18:01
O, i komentarze ciekawe:
"Od pierwszych stron „Alfabetu” bracia i ich rodziny korzystają z przeróżnych znajomości, protekcji, bo są w układach. Siostra dziadka Kaczyńskich miała w czasach stalinowskich 50-hektarowe gospodarstwo rolne, pomimo akcji rozkułaczania. Ale dziewczyna z żydowskiej rodziny, którą przechowywali, po wojnie związała się z NKWD-zistą, no i podobno ten układ z NKWD pozwolił rodzinie Kaczyńskich zachować majątek. W dziesiątej klasie liceum Jarosław omal nie został na drugi rok. Rodzice odwołali się do kuratora, znanego komunisty Jerzego Kuberskiego. Ten wbrew woli rady pedagogicznej przeforsował bezprawną decyzję o promocji Jarosława. Czemu? Układ?

Dzięki znajomościom i protekcjom bracia Kaczyńscy dostawali pracę, nawet kiedy działali jako opozycja przeciwko państwu ludowemu. Mogli przedłużać pisanie swych doktoratów, choć ludziom spoza układów towarzyskich mówiono wtedy „dziękujemy”. Represje PRL-owskiej władzy polegały na oddelegowaniu Jarosława do białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. Prestiżowo była to porażka, ale miał mniej obowiązków i mógł godzić pracę na uniwersytecie z działalnością opozycyjną. Działalność też rozpoczął dzięki układom. Mama znała Jana Józefa Lipskiego, lidera opozycji z pracy w Instytucie Badań Literackich.

W PRL braciom Kaczyńskim żyło się nieźle. Zagrali w filmie, zarobili 30 ówczesnych pensji. W domu, od 1954 r., czyli jak mieli po pięć lat, było coraz dostatniej. Co roku bracia wyjeżdżali na dwumiesięczne wakacje. Dostawali paszporty na wyjazd do Odessy, ówcześnie w ZSRR. Najbliższa rodzina wyjeżdżała do rodziny w Anglii. Też nie miała paszportowych kłopotów. Ale PRL i komunistów nie lubili, bo władza była niesuwerenna i niepatriotyczna. Z wyjątkiem tow. Moczara, który im się podobał, bo nie znali wtedy jego pełnego wymiaru."

Ciekawe dlaczego jakiś wybitny historyk IPN-u np , Cenckiewicz, nie zrobi habilitacji , a moze nawet profesury na temat "postawy Kaczynskich w okresie komunistycznej okupacji w Polsce"
wiadomosci.onet.pl
odpowiedz zgłoś naruszenie
za - +polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.23 o 18:26
O Kaczyńskich w komentarzach
Mufti Turbanator, 2012.01.23 o 18:01
O, i komentarze ciekawe:
"Od pierwszych stron „Alfabetu” bracia i ich rodziny korzystają z przeróżnych znajomości, protekcji, bo są w układach. Siostra dziadka Kaczyńskich miała w czasach stalinowskich 50-hektarowe gospodarstwo rolne, pomimo akcji rozkułaczania. Ale dziewczyna z żydowskiej rodziny, którą przechowywali, po wojnie związała się z NKWD-zistą, no i podobno ten układ z NKWD pozwolił rodzinie Kaczyńskich zachować majątek. W dziesiątej klasie liceum Jarosław omal nie został na drugi rok. Rodzice odwołali się do kuratora, znanego komunisty Jerzego Kuberskiego. Ten wbrew woli rady pedagogicznej przeforsował bezprawną decyzję o promocji Jarosława. Czemu? Układ?

Dzięki znajomościom i protekcjom bracia Kaczyńscy dostawali pracę, nawet kiedy działali jako opozycja przeciwko państwu ludowemu. Mogli przedłużać pisanie swych doktoratów, choć ludziom spoza układów towarzyskich mówiono wtedy „dziękujemy”. Represje PRL-owskiej władzy polegały na oddelegowaniu Jarosława do białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego. Prestiżowo była to porażka, ale miał mniej obowiązków i mógł godzić pracę na uniwersytecie z działalnością opozycyjną. Działalność też rozpoczął dzięki układom. Mama znała Jana Józefa Lipskiego, lidera opozycji z pracy w Instytucie Badań Literackich.

W PRL braciom Kaczyńskim żyło się nieźle. Zagrali w filmie, zarobili 30 ówczesnych pensji. W domu, od 1954 r., czyli jak mieli po pięć lat, było coraz dostatniej. Co roku bracia wyjeżdżali na dwumiesięczne wakacje. Dostawali paszporty na wyjazd do Odessy, ówcześnie w ZSRR. Najbliższa rodzina wyjeżdżała do rodziny w Anglii. Też nie miała paszportowych kłopotów. Ale PRL i komunistów nie lubili, bo władza była niesuwerenna i niepatriotyczna. Z wyjątkiem tow. Moczara, który im się podobał, bo nie znali wtedy jego pełnego wymiaru."

Ciekawe dlaczego jakiś wybitny historyk IPN-u np , Cenckiewicz, nie zrobi habilitacji , a moze nawet profesury na temat "postawy Kaczynskich w okresie komunistycznej okupacji w Polsce"
wiadomosci.onet.pl
Za-+polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kaczyńscy i PiS !!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.03 o 16:31
Czy zdrada przez ostatnie 70 lat przestała być zdradą? Czy teraz nie ma już Wspólnoty, a więc nie ma kogo zradzać? Czy może współcześni Polacy zamienili się w Anioły i nie zdradzają, jak kiedyś Ludwik Kalkstein generała Grota- Stefana Roweckiego? Nie, nic bardziej mylnego. Dziś Kalksteinów Ci u nas dostatek. Tylko jakby- czy może jakoby- nie wypada o nich mówić. - Całość - +ryszardczarnecki.nowyekran.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑