słowa kluczowe: GW, PO, PSL, PiS, PjN, Polacy, Polska, Ruch Palikota, SLD, Solidarna Polska, TVN, demokracja, faszyzm, katastrofa smoleńska, polski parlament, postęp, układ.
Polska2013.09.26 11:12 11:22

Tajemnica smoleńska.

 
 
Decyzje ludu musimy odrzucić nie tylko dlatego, że są zazwyczaj obrzydliwe, i nie dlatego, że są popularne, lecz dlatego, że roszczą sobie pretensje do bycia suwerennymi. Autor: Nicólás Gómez Dávila
 
   Kaczyński i jego PiS znowu przestraszyli się tego, że najbliższe wybory parlamentarne mogą wygrać ze zdecydowaną większością, która doprowadziła by do tego, że całą władzę bez żadnej koalicji z inną partią musieliby wziąć na swoje pisowskie barki.
    I dlatego znowu wypuścili Macierewicza, aby im spadło poparcie wśród tych niezdecydowanych, którzy w poprzednich wyborach zagłosowali na Platformę Obywatelską...albo z premedytacją Platforma Obywatelska i Gów..a Gazeta sprowokowali go do mówienia...
   A tak naprawdę, to Oni wszyscy, wszystkie partie polityczne zasiadające obecnie w polskojęzycznym parlamencie boją się wzięcia całej odpowiedzialności za Polskę na siebie, przeraża ich całkowita odpowiedzialność za Polskę...
   Wtedy już nie będzie można zrzucić winy na kryzys czy PSL, tak jak to uczyni niebawem Platforma Obywatelska, albo tak jak uczynił PiS zrzucając wszystko na Samoobronę czy LPR i na układ! Oni wszyscy są tym układem. Przykładem na potwierdzenie mojej tezy były rządy SLD i AWS-u, po których już te byty polityczne nie powstały z nicości, oczywiście tylko w parlamentarnej większościowej układance.
   Natomiast, PO boi się zemsty ze strony PiS-u, przecież to za rządów PiS-u wsadzono do polskich więzień ponad 100 polityków związanych z SLD. Winnych i tych niewinnych, trzeba przyznać, że większość popełniła przestępstwa. Aby potem oddać im władzę nad polską telewizją publiczną, wyrzucając tym stamtąd "faszystów" od Farfała.
   I to pewnie z tego powodu premier Tusk, tak się obawia pisowskich 24 godzinnych sądów - sądów doraźnych, które zajmowały się bezdomnymi, żulami i pijanymi rowerzystami oraz ludźmi, których nie było stać na bieżące opłaty. Tusk przecież powiedział - że nie możemy dopuścić do tego, aby PiS wygrało wybory, bo jak Jarek dojdzie do władzy, to nas wszystkich powsadza do więzień, słynna wypowiedź Tuska nagrana z ukrycia... Cytuję z pamięci.
   A w tym samym czasie, gdy PiS rządził w Polsce mając jednocześnie swojego premiera i prezydenta, zajmował się pijanymi rowerzystami, Gruzją i Ukrainą oraz wysyłaniem naszych polskich żołnierzy na syjonistyczne i masońskie wojny do Iraku i Afganistanu, w których nadal uczestniczymy...oddawaniem gminom żydowskim, jakoby ich nieruchomości na podstawie sfałszowanych aktów własności napisanych długopisem, przywracając polskie obywatelstwo żydowskim syjonistom z Izraela, i wreszcie podpisując rozbiorowy Traktat Lizboński... Wszystkim oprócz Polski...

   A w temacie tajemnicy smoleńskiej, ani jednym PiS-owi, ani drugim PO i całej ich ferajnie nie zależy na tym, aby zagadkę katastrofy smoleńskiej wyjaśnić do końca.
   Znamienne jest to, że we wczorajszym programie w TVN24 w "Kawie na ławę" w dyskuji na temat, jak dotąt niewyjaśnionej katastrofy smoleńskiej, dyskutowało i gościło w nim trzech obecnych i byłych pisowskich polityków: Kurski, Kluzik Rostkowska i Giżyński, którzy zaczęli się ze sobą kłócić, a przecież jeszcze tak niedawno należeli do tej samej partii i posługiwali się w przestrzeni publicznej tym samym pisowskim językiem.
   To jest skala ich matactw i oszustw, a po drugiej stronie zatroskani Palikociarze od Urbana, dewiantów seksualnych, Polski Plus i Tarasa, Biedronia i Grodzkiego, był też PSL - chłopi z Brukseli i SLD patriotyczna propolska postkomuna, która nie potrafi uszanować swoich koleżanek i kolegów, którzy w tej katastrofie ponieśli śmierć, ale ich iodeologiczni poprzednicy byli z tego znani, że i swoim strzelali w tył głowy. Uczestniczyli w tej dyskusji również Solidarna Polska, tym razem zabrakło polityka z Polski Najważniejszej...
   A przecież oni wszyscy już rządzili Polską, oni od dekad sprawują władzę nad Polską, wymieniając się co pewien czas stołkami i zmieniając w tym czasie wielokrotnie etykietki i swoją przynależność partyjną.
   Dlatego nie zależy im na tym, aby przyczyny tej katastrofy wyjaśnić do końca, ponieważ ONI WSZYSCY na tej sytuacji politycznie korzystają. Mogą o tym dyskutować do usra...j śmierci, a w tym samym czasie w polskim parlamencie chcą uchwalić ustawę dotyczącą MOWY NIENAWIŚCI, a to tylko jedna z ustaw, która uderzy jak młot we wszystkich Polaków.
   A gdzie w tym wszystkim mają miejsce nasi sojusznicy militarni i polityczni Stany Zjednoczone, NATO, Watykan i Unia Europejska, którym moim zdaniem powinno zależeć na tym, aby jak najszybciej wyjaśnić przyczyny tej katatsrofy, która jest nadal dla nas wszystkich nieodgadnioną tajemnicą?!
p.s.
A ja tam bym oddał całą władzę nad Polską PiS-owi. Niech pokażą co naprawdę potrafią.
 
 

Obłęd - Nienawiść i gniew.

 

4248 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Tajemnica smoleńska. 
Marek Stefan Szmidt, 2013.09.26 o 11:21
Szanowny Panie Pawle,
5 pkt za spostrzeżenie:
"znowu wypuścili Macierewicza, aby im spadło poparcie"
:-)
zaś co do "całą władzę nad Polską PiS-owi", to Konserwatysta jest za postawieniem gangów, zasiadających w sejmowisku przy Wiejskiej, przed Trybunał Stanu... i zatrudnieniem Małodobrego.
oraz za wyłonieniem Sejmu Konstytucyjnego.
Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.26 o 11:30
wszystkie partie polityczne zasiadające obecnie w polskojęzycznym parlamencie boją się wzięcia całej odpowiedzialności za Polskę

Odpowiedzialność? Ależ biorą odpowiedzialność, biorą całymi garściami - tylko że "przed Bogiem i Historią" ;-) Natomiast przydałaby się odpowiedzialność przed wyborcami i - szczególnie! - wymiarem sprawiedliwości.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska.   
Equinox, 2013.09.28 o 16:07
W tym miejscu Adm albo automat wycial mi wybitnie antydemokratyczny komentarz. A dobrze mi tak. Obiecalem sobie bowiem nie zabierac glosu w sprawie Smolenska az do momentu wyjasnienia sprawy a wiec nigdy. Zatem Adm. albo automat czyta w moich myslach i pilnuje mojej osobistej rzetelnosci. Co to jednak jest technologia...

W materii demokracji i odpowiedzialnosci co nalezy napisac, slusznie moim zdaniem napisal pan GPS. Takze patriarcha Bartlomiej nadmienil o zagadnieniu w swym slynnym oredziu na forum Swiatowej Organizacji Handlu ponad dwadziescia lat temu (sluze tlumaczeniem, jesli jest zainteresowanie)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.28 o 16:30
Obawiam się, że to tylko złośliwość przedmiotów martwych - a nie ich wyrafinowanie, o brutalnych adminach nie wspominając ;-)

Co do tłumaczenia Orędzia, niewiele już Panu brakuje punktów stażu do uruchomienia własnego bloga, wtedy możliwe będzie - i do tego zachęcam - umieszczenie tekstu tłumaczenia w "linkach, cytatach", albo może i jakiegoś własnego omówienia, dla mniej zasobnych w czas Czytelników, w formie notki blogowej?

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska.   
Equinox, 2013.09.28 o 16:44
Oredzie sam mialem zaszczyt tlumaczyc lat temu chyba z pietnascie.

O jakie znowu "punkty" chodzi? Czy to jest cos w rodzaju slynnej olsztynskiej Punktowej Oceny Postawy Moralnej I Ideologicznej Studenta?

Nie mam bladego pojecia, jak prowadzi sie blog, ale dziekuje za sugestie.

Pozdrawiam z roboty (tak, u nas, w sluzbie publicznej, pracuje sie w soboty i w szabasy najrozmaitsze).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.28 o 17:48
Aktywność zalogowanego użytkownika (przeglądanie stron, ocenianie tekstów, komentowanie) powoduje zbieranie tzw. punktów stażu. Po uzbieraniu 100 na formularzu ustawień konta odblokowuje się opcja prowadzenia własnego bloga. Ilość punktów można znaleźć na podstronie "autorzy" +polacy.eu.org (w tej chwili ma Pan ich blisko 80).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska.   
Equinox, 2013.09.28 o 23:35
To wyglada troche bardziej zlozenie niz stare, dobre listy dyskusyjne. Pietnascie lat temu nazad spiknelismy sie na takiej jednej, pewnie Pan nie pamieta. (bigos po polsku, kura po murzynsku, etc).

Przepraszam, nie chce skrecac z tematu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.28 o 23:45
15 lat to szmat czasu :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska.   
Lona, 2013.09.26 o 17:40
Skoro o PiS-ie mowa to pozwolę sobie zapytać. Czy spotkaliście się gdzieś z wypowiedzią Kaczyńskiego o UE jak w tej relacji bo zastanawiam się czy jest rzetelna.

"Kaczyński wspomniał także o tym, że ludzie zaczynają się powoli budzić jeżeli chodzi o Unię Europejską. Ale też mówił, że gdyby jeszcze parę lat temu jego partia brała udział w wyborach z hasłami antyunijnymi, poparcie dla PiSu byłoby średnio o dziesięć punktów procentowych niższe. On sam jest przeciwny Unii, ale skoro „ludzie tego chcieli”, oni mieli obowiązek ludzkie oczekiwania spełnić"

całość tutaj +karej.salon24.pl

Kaczyński przeciwny UE. Właśnie to przeczytałam i normalnie oczy przecieram. Mówi to gość którego partia domagała się podpisania Traktatu Lizbońskiego a on sam optował za tym by UE miała swoją armię. Żeby PiS miał szanse na wygranie wyborów to optowali za UE. Teraz ludzie zaczynają się budzić to śpiewkę zmienił. Co za obłuda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Paweł Tonderski, 2013.09.26 o 20:01
Kaczyński i jego PiS nie chcą wyjść ze struktur unijnych, mało tego, oni chcą w 2014 roku, bodajże, aby Polska weszła w strefę euro.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
MatiRani, 2013.09.27 o 06:14
Wszyscy obecni na estradzie polityki polskiej sa sterowanymi marionetkami. A ci co nimi nie sa to albo zostali zasamobójstwowani, lub usunieci, albo przekupieni.
Albo kij albo palka albo urok albo biegunka.
Taki jest wybór na wyborach.
Prawie wszedzie.
Nieprawdaz?
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.09.27 o 13:31
Nie mam pojęcia czy to rzetelna relacja, jednak przypuszczam że tak. Natomiast co do wypowiedzi tyczących UE to jeszcze mam w pamięci robienie ludziom z mózgów wody przed akcesją i jego w tym cyrku udział (razem z bratem). Co do reszty to słuszne spostrzeżenie. Nie była to jednak obłuda tylko "robienie polityki" (za co się zresztą los zemścił). Nie można udawać, że chce się cokolwiek zmienić nie mając co do tego przekonania. Bo wówczas nie zmieni się nic. Pozostaną tylko frazesy , pustosłowie i zero treści (tak jak u "liderów RN).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.27 o 13:34
Szlachenty W.Redzie, a co Ty tak "jedziesz" po tym Ruchu Narodowym? Czy jest w 100% "onych"? Czy nie jest czymś najlepszym, co się pojawiło od 20 lat?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.09.27 o 15:51
Efendi.Właśnie dlatego. Myślałem że wykluje się z tego jakaś uczciwa formacja o skonkretyzowanych oczekiwaniach i idei wsparta konkretami co do realizacji restytucji kraju i narodu. A tu lipa... .
Nic poza pijarem liderów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.27 o 16:13
Szklanka jest cała pusta?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.09.27 o 16:25
Szklanki już nie ma. Została tylko "musztardówa", a i to chcą ją "opchnąć"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Paweł Tonderski, 2013.09.27 o 16:35
Myślę sobie, że zbyt wcześniej redie postawiłeś na nich krzyżyk, poza tym oceniajmy ich po ich czynach a nie po tym co mówią, to nadal dopiero początek, oni nawet jeszcze nie założyli partii, nigdy nie rządzili i większość z nich nadal do tego nawet nie aspiruje. Najpierw miała być idea, działalność edukacyjna, próba wzajemnego policzenia, a dopiero po tym wykształtowanie się narodowych przywódców, a co z pieniędzmi i z finansowaniem naszej działalności?

Przecież to jest wszystko dopiero w powijakach, a ty od razu oczekujesz, żeby i Kraków już stał, a i król się sam ustanowił?

To musi trochę potrwać, jeszcze dwa lata temu, tak naprawdę w Polsce ruch narodowy nie istniał, nikt nie liczył się z tym, że ten ruch, jako taki znowu się odrodzi i będzie realną siłą polityczną w naszym kraju.

Do dzisiaj wśród Polaków, takie nazwy jak ONR czy MW albo takie nazwiska jak Rybarski, Zdziechowski czy Mosdorf, to osoby w ogóle nieznane, już nie mówiąc o tym, kto tak naprawdę stanowił podstawowy człon jednostek bojowych walczących w powstaniu warszawskim, czy w takich związkach bojowych, jak KEDYW, czy przedwojenne Szare Szeregi...

I jeszcze jedno ONR, tak naprawdę jeszcze nie działa, nie ma jeszcze struktur ani prawdziwych przywódców i pieniędzy, a już dwukrotnie chciano tę organizację zdelegalizować, chociaż ONR to nie jest nawet nadal partia polityczna...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.09.27 o 19:40
Właśnie że nie postawiłem na nich krzyżyka i dlatego piszę licząc na to że się ogarną.
Co do braku doświadczenia pełna zgoda. Chodzi mi o to by już na wstępie nie poszli w ślady Bogusia R i jemu podobnych bo ludzie tego już nie kupią. A konsekwencje takich niewyraźnych działań mogą być dla narodu jako wspólnoty zabójcze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska.   
Lona, 2013.09.27 o 16:38
Współczuje Waszmości poczucia zawodu RN. Za naszego żywota już nic innego poza nim się nie pojawi. Trzeba będzie poczekać aż dorośnie następne pokolenie (o ile będzie miało szanse w ogóle się urodzić).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.09.27 o 19:29
Dziękuję. Na next generation to bym nie liczył. Bo ech ... szkoda gadać :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Adam39, 2013.09.29 o 19:17
Lona "Współczuje Waszmości poczucia zawodu RN."
Mam podobne zdanie.
Trzeba cieszyć się z powstania tego RN, ruchu który po okrzepnięciu będzie liczącą się siłą w Polsce, włącznie z przejęciem władzy.
Ci młodzi patrioci, dopiero się uczą, wobec tego i popełniają błędy. A wrogie Polsce siły syjonistyczne niszczą polskość na każdym kroku.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.29 o 20:58
Dlaczego akurat "syjonistyczne"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Adam39, 2013.09.30 o 08:49
Dlatego, że te są najbardziej wredne i wpływowe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.09.30 o 16:54
Być może to kwestia terminologii?

"Syjonizm (od nazwy wzgórza Syjon w Jerozolimie, na którym stała Świątynia Jerozolimska) – ruch polityczny i społeczny, dążący do stworzenia żydowskiej siedziby narodowej na terenie Palestyny. Syjonizm doprowadził do powstania państwa Izrael w 1948 r. Współcześnie jego celem jest także utrzymanie jedności narodu żydowskiego żyjącego w rozproszeniu i jego więzi z Izraelem." +pl.wikipedia.org

Czy przypadkiem w ogóle, a już na pewno u nas, większego wpływu nie mają "świata obywatele" i "społeczność międzynarodowa", niż frakcja syjonistów (narodowców żydowskich, jeśli tak można powiedzieć)?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
w.red, 2013.10.01 o 11:19
"..Czy przypadkiem w ogóle, a już na pewno u nas, większego wpływu nie mają "świata obywatele" i "społeczność międzynarodowa", niż frakcja syjonistów (narodowców żydowskich, jeśli tak można powiedzieć)?.."
Nie, bo skoro opanowali świat i to bez względu na dotychczasowe ustroje to siłą rzeczy "społeczność międzynarodowa" jest wyrazicielem ich poglądów i interesów. Nie ma zatem potrzeby udawać że jest inaczej i że nie istnieją. "obywatele swiata" to także ich nowomowa i retoryka. Zło nie przestanie istnieć tylko gdy będzie się zsprzeczać jego istnieniu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.10.01 o 11:34
To syjoniści opanowali świat? A nie Żydzi w ogóle, niekoniecznie będący syjonistycznych zapatrywań? A mi się wydawało, że z syjonistami jako narodowcami przynajmniej jest jakieś pole porozumienia, zresztą z przedwojenną tradycją (szkolenie bojowców przez polskie służby)...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Paweł Tonderski, 2013.10.01 o 16:56
Tego porozumienia z Syjonistami z Izraela szukała śp. Lech Kaczyński, i jak na tym wyszedł?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.10.01 o 17:03
Po prostu jestem zaskoczony, że akurat syjonistów należy wyróżnić. Stosunek do Izraela wobec całej specyfiki żydowskiej wydawał mi się drugorzędny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Paweł Tonderski, 2013.10.01 o 17:10
Czy masz na myśli syjonistów wierzących w Talmud, mających bardzo duże wpływy w USA, Izraelu i w obecnie również w Rosji?

W ogóle warto moim zdaniem zająć się tym, kim tak naprawdę obecnie są ci syjoniści, i czy syjonista misi być koniecznie żydem talmudycznym?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tajemnica smoleńska. 
Piotr Świtecki, 2013.10.01 o 17:21
Chodzi o to, co p. Adam39 ma na myśli :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑