słowa kluczowe: Myśl konserwatywna, Ruch Narodowy, polityka polska.
Polska2013.04.13 22:26 23:07

Mniejszości narodowe a Państwo Polskie

 

W stronę Ruchów Narodowych

 
„Nie sądzę, żeby unikanie tematu było jakąkolwiek metodą” - Robert Winnicki: „Z podziwem o Żydach”.
 

Powyższe stwierdzenie Prezesa MW, Pana Roberta Winnickiego, pokrywa się ze stanowiskiem Myśli konserwatywnej, która także „nie chowa głowy w piasek” i rozważa nawet najtrudniejsze i „niewygodne” dla innych Nurtów politycznych, rozwiązania spraw publicznych, a zwłaszcza takich, które zakłócają tradycyjny Porządek prawny Rzeczypospolitej, która – dla przykładu -  Naród Izraela otaczała – od wieków średnich – opieką państwową, za Obopólną Korzyścią.

Według Konserwatyzmu etycznego, powodem publicznie rozgrywanych niesnasek i ataków pewnych zrzeszeń, – które zidentyfikuję poniżej -  zarzucających Ruchom Narodowym "nazizm, faszyzm i antysemityzm" jest rzeczywiste i trwające w stanie zakamuflowanym: prześladowanie Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego, przez system totalitarny, od momentu jego „przyjazdu” na czołgach sowieckich w pamiętnym roku Czterdzieści i Cztery.

Pierwsza „czystka”, połączona z mordem, rabunkiem, wypędzeniami i zaborem mienia Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego, miała miejsce już w roku 1948 – w którym to „powstało” wiele fortun dzisiejszej „prominencji politycznej”…

Następnym „krokiem na tej drodze” były wypędzenia i rabunki „roku 1968”…

Ponieważ są to przypadki udokumentowane historycznie, zajmę się innym aspektem prześladowań Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego, jakim jest nie uznanie przez PRL, a następnie tak zwaną III RP, praw politycznych tego zrzeszenia obywatelskiego, doprowadzające do dzisiejszych erupcji niezadowolenia i oskarżeń.

Przedtem jednak, pozwolę Sobie zdefiniować zrzeszenie Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego, jako Osób wierzących w Boga objawionego Izraelowi oraz stosujące się do 613 Przykazań „Miszne Tora”.

Zrzeszeniu powyższemu, należy się - co sugeruję postulować Ruchom Narodowym – ustawowe uznanie jako Mniejszość Narodowa, z gwarancją opieki Państwa Polskiego oraz odpowiednią reprezentacją w Sejmie Rzeczypospolitej tak, aby mogło One – na forum ustawodawczym – wnosić Swoje potrzeby i ewentualne zażalenia.

Podobnie, status Mniejszości należy ustawowo przyznać także innym zrzeszeniom takim, jak Tatarzy, Rusini, Łemkowie, etc, i ustanowić dla Nich odpowiednie Przedstawicielstwa przy Ciałach Ustawodawczych.

Jednocześnie i dla zachowania Porządku prawnego, Państwo Polskie – o co także sugeruję postulować Ruchom Narodowym – powinno zacząć przynajmniej egzekwować istniejące Prawo o zakazie uprawiania propagandy komunistycznej i dzielącej zrzeszenia Obywateli Polskich pod względem rasowym, czy upodobań estetycznych, nawołujących do mordów eugenicznych (Aborcja i Eutanazja) oraz występujące jawnie przeciwko Zasadzie Dobrosąsiedzkiej Koegzystencji różnorodnych grup etnicznych w Ramach Państwa Polskiego…

Dla zachowania ścisłości semantycznej, Myśl konserwatywna oświadcza, iż nie uznaje za Mniejszość Narodową zrzeszeń Osób, – będących zstępnymi Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego – a które to uległy procesowi sowietyzacji i wyrzekłszy się Boga Izraela oraz Tradycji tego Narodu, nadużywają nazwy Kraju pochodzenia ich Przodków, celem wywyższania się ponad pozostałych Obywateli i zagarniania władzy nad Nimi.

Powyższą deklaracją, Myśl konserwatywna likwiduje jednocześnie, niczym nie uprawniony i wprowadzający w błąd „podział” na „żydów” i „Żydów”, jako anty-cywilizacyjny i destrukcyjny oraz nie odpowiadający Prawdzie, ani stanowi faktycznemu – sprzeciwiając się nazywaniu „żydami” komunistycznych renegatów, starających się uchodzić za Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego.

Pełnia Praw politycznych dla Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego, stanowi gwarancję Porządku Publicznego w Państwie Polskim, a egzekwowanie Prawa o zakazie uprawiania propagandy komunistycznej, etc., ukróci ekscesy garstki Osób nadużywających statusu Zstępnych Obywateli Polskich Pochodzenia Żydowskiego.

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 

 

2700 odsłon średnio 3,2 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Piotr Świtecki, 2013.04.13 o 23:35
Co na to żŻydzi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.13 o 23:40
Może być niezła zadyma, ale Ordnung muss sein
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.14 o 15:11
Ja się nie znam na mniejszościach i ich prawach. Albo jest się Polakiem albo nie. Mniejszośc to idiotyzm dla mieszania w umysłach, dla poróżnienia ludzi. Jest jedno prawo dla wszystkich. Bo jeśli nie to może jeszcze powołamy mniejszości; łysych, garbatych, niskich, wysokich, psychicznych.......
Oczywiście to wszystko teroria bo dzisiaj prawe prawo w Polsce nie istnieje. Niby żydów faszyści polscy wybili:-))) ale błyskawicznie ci wybici zamienili "wasze ulice, nasze kamienice" na "wasze chodniki nasze fabryki". I kto tutaj jest pozbawiony praw?!!.
A tak od serca "ja" bym się przeprowadził do Izraela, tak kochając żydów. Nie chcę z tobą polemizować, ale mącisz w głowach Polakom, którzy być może nie znają prawdy historycznej i obedcnej o tym "przyjacielskim" nam żydostwie.
Dlatego z tobą nie polemizuję na te tematy, bo jak by czuję ciebie. Dlatego twoje pisanie mnie nie dziwi, a jak znam życie będziesz szedł coraz dalej tą (wytyczoną) drogą mości ziemianinie. :-)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.14 o 15:31
Drogi Zenonie i Gospodarzu,

oczywiście Masz rację, gdyż tworzenie reprezentacji dla kogokolwiek, jest tylko rozwiązaniem przejściowym "na dziś" oraz zarzewiem nieustających kłótni i walk o "władzuchnę", czyli kasiorę.

Docelowo - dla Etyka - jest sugerowanie takich przemian cywilizacyjnych, aby wytworzyła się Więź obywatelska, obserwowana np. w USA, gdzie każdy Czarny, Żółty, Czerwony, Biały, czy pederasta, zapytany Kim jesteś - odpowie: I'm a American.
No i każdy czci Flagę.

Oczywiście, degeneraci są wszędzie, ale to, tylko margines.

Stąd - jak widzisz - starania Konserwatysty aby Rzeczypospolita i Jej Prawa oraz Godła stały się "wspólnym mianownikiem", czyli wartością nadrzędną dla Osób zamieszkujących Ziemie zrabowane Rzeczypospolitej.

Przyjecie rozwiązań tymczasowych, czyli przejściowych (a zwłaszcza egzekwowania Prawa), które zaproponowałem, usunęłoby ataki na Polskość z mediów i przestrzeni publicznej.

Przynajmniej w teorii
:-)
Pozdrawiam po Gospodarsku
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Zenon Jaszczuk, 2013.04.14 o 16:37
No więc jesteśmy zgodni - tak jestem Polakiem!!! I to jest fundament. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania rozmawiać sobie, że jestem Polakiem z wyboru, z urodzenia, a moja rodzina jest, była pochodzenia niemieckiego, żydowskiego itd i koniec uprawnień dla kogokolwiek. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.14 o 19:01
Drogi Zenonie,
Witam w zrzeszeniu o godnej nazwie: Polacy
Pozdrawiam po gospodarsku
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
janekk, 2013.04.15 o 09:21
Zenon,
na razie widzę tu tylko ciebie broniącego praw większości na której różne mniejszościowe k..wy kombinują jak żerować. Że te k.... żrą się
między sobą o miejsce przy korycie to jest ich wewnętrzny problem. Aby nadać pozory obiektywizmu swoim działaniom starają się całe społeczeństwo podzielić na frakcje mniejszościowe aby je wykorzystać do swoich celów.
pozdrawia też Polak niestety w mniejszości na tym hasbarskim portalu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Paweł Tonderski, 2013.04.15 o 09:41
Ja do żadnej hasbary nie należę.

A Zofia Kossak Szczucka, tak jak Mosdorf i tysiące innych Polaków, w czasie trwania II wojny światowej ratowali tę mniejszość z narażeniem swojego życia i życia swoich najbliższych. Tę mniejszość, z którą w czasie pokoju prowadzili bezwzględną i ciągłą walkę polityczną, z tą mniejszością, za którą pan się nie uważa, a oskarża wszystkich dookoła o przynależność do niej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Piotr Świtecki, 2013.04.15 o 10:30
Proszę ściągnąć więcej Prawdziwych Polaków, a nie za Konrada Wallenroda robić :) Jeszcze się ktoś pomyli i Pana też za hasbarczyka weźmie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Paweł Tonderski, 2013.04.15 o 09:40
Szanowny panie Marku, problem w tym, że Polacy w Polsce jeszcze jakoby stanowią większość, jednak są w swojej własnej Ojczyźnie Polsce traktowani, jak mniejszość i to gorszego sortu.

Może w takim razie przydałoby się najpierw zacząć obronę większości, która w istocie rzeczy jest mniejszością?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.15 o 12:10
Szanowny Panie Pawle,
Większość, o której Pan pisze, cierpi na "syndrom sztokholmski" i w rzeczywistości jest Jej wszystko jedno, kto "siedzi przy korycie", byleby pozostawił Ją we "względnym spokoju".

Taka jest "mechanika funkcjonowania zrzeszeń" - i faktu tego nie należy ignorować w kalkulacjach politycznych.

Z powyższej zasady wynika - obserwowany empirycznie, nawet w Polsce - "sukces demokracji centrowych" preferującej obecność hołoty "u władzy" (specyfika krajów post-sowieckich), będąc przyczyną nieukrywanej niechęci Konserwatysty do owej "demokracji".

Tak zwani "Ludzie" chcą w spokoju żyć i wychowywać swoje potomstwo (całkiem naturalne instynkty) i w związku z tym "en mass" nie poprą żadnej ekstremy politycznej - nawet Myśli konserwatywnej, która - delikatnie i subtelnie - deklaruje "odsunięcie"...

Stąd Moje sugestie, wyrażane publicystyką, aby nie szukać "poparcia mas", którego nie będzie, - aż do czasu wystąpienia głębokiego kryzysu gospodarczego, - a wychowywać Elity, które "w odpowiednim momencie historycznym" zadecydują o kształcie Państwowości Polskiej.

Stwierdzenie powyższe opieram na doświadczeniach politycznych sięgających lat 70-tych XVIII wieku, poprzez prace Hotel Lambert, Ligi Polskiej, Narodowej Demokracji, po współcześniejsze formy oporu przeciwko totalitaryzmom.

Konserwatysta nie jest - poza tym wszystkim - zainteresowany "ratowaniem ludzkości", ani "większości", jeżeli te zrzeszenia (dość powierzchownie zdefiniowane) nie wydają się być niezadowolone ze status quo politycznego i gospodarczego, w jakim żyją.

Także powtarzam: Elity, Elity i jeszcze raz Elity.
!!!

Pozdrawiam Pana serdecznie i z szacunkiem
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Hindukusz-Milena, 2013.04.16 o 10:46
A propos elit,przestrzegam:

NIE UFAĆ (IZRA)ELITOM !


PS.Pozdrawiam Zenona i Janka
Milena
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mniejszości narodowe a Państwo Polskie 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.16 o 21:03
"nie ufać Anonimom"...
:-)
pozdrawiam Panią serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑