słowa kluczowe: Bosak, Konfederacja, Krzysztof Bosak, Polska, RN, Rosja, Ruch Narodowy, cywilizacja turańska, turańszczyzna, wywiad.
Linki, cytaty, nowiny2019.10.01 09:28 09:32

Krzysztof Bosak o Rosji

(poleca )
 
Krzysztof Bosak: Relacje z Rosją były, są i będą szorstkie. Musimy prowadzić pragmatyczną politykę

 
„Relacje z Rosją były, są i będą szorstkie, bo Rosja ma brutalny sposób uprawiania polityki na arenie międzynarodowej. Ma elitę państwową, która jest arogancka. Tu się prawdopodobnie nic nie zmieni. Wbrew temu, co nam się sugeruje, nie mamy żadnych złudzeń, ani sentymentów wobec Rosji. Nie uważamy jednak, byśmy mieli jakąś misję np. demokratyzowania państw poradzieckich” - powiedział w poranku „Siódma 9” wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. W rozmowie z Karolem Gacem przedstawiał program Konfederacji.

[...]

„Musimy widzieć moralne konsekwencje budowania państwa socjaldemokratycznego. To obywatel uzależniony od państwa, pozbawiony wiary we własne siły, inicjatywy i wpływu na własne życie. To się nazywa syndrom wyuczonej bezradności. Polskie społeczeństwo wywodzi się z PRL, dlatego propaganda PiS trafia na podatny grunt rozbudzonych oczekiwań. To nie jest katolicki ideał człowieka. Katolicki ideał człowieka polega na tym, że człowiek żyje z owoców własnej pracy, a tym co ma ponad własne potrzeby, dzieli się dobrowolnie” - wskazywał Bosak.


Całość: +siodma9.pl 

3054 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑