słowa kluczowe: Tadeusz Chołdy, prawo, prokuratura, sąd.
Linki, cytaty, nowiny2011.03.08 10:30 03.09 00:05

Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!!

(poleca )

Sądy i Prokuratury w Polsce są wrogiem publicznym nr 1

 
Nie bądźmy obojętni wobec aresztowania działacza obywatelskiego - Tadeusza Chołdy.
 

 Proszę o pisanie skarg w tej sprawie do radnych, posłów, senatorów, RPO, Ministra Sprawiedliwości. Rozpowszechnienie tej informacji będzie dużym wsparciem dla Tadeusza Chołdy.


 

Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie - chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy - naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia SOiRP w Rzeszowie.

Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski, 1.03.2011 r.

Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie - chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy - naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia SOiRP w Rzeszowie. 

Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników portali internetowych, którym leży na sercu sprawiedliwa Polska, aby zainteresowały się sprawą Tadeusza Chołdy i publikowały tą sprawę na wszelkich możliwych forach internetowych. Prosimy aby słały także petycje do Prokuratora Generalnego ( email skargi:  pk.skargi@ms.gov.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) i RPO ( email skargi; https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=2 - o wszczęcie procedury kasacyjnej od postanowienia w sprawie Tadeusza Chłody, który jako osoba niewinna i chora siedzi teraz w więzieniu w Krakowie na ul. Montelupich . Obecnie jest w tamtejszym szpitalu. 

Wiemy także, a dowodzi tego pismo z więzienia Tadeusza Chołdy, skierowane do Ministra Sprawiedliwości, iż rok temu min. K. Kwiatkowski zadeklarował daleko idącą pomoc. Polecił nawet przypomnienie mu o ich rozmowy i skontaktowanie się z jego asystentem. Nie tknął jednak palcem.!!!! 


Tadeusza Chołdę zatrzymano w dniu 28.01.2011 r. na terenie Sądu Rejonowego w Krakowie, w trakcie kiedy chciał zapoznać się z aktami sprawy. Najgorsze jest to, iż Tadeusz Chołda jest po przeszczepie rozrusznika serca i wg informacji z dnia 22 lutego stracił przytomność w Areszcie Śledczym w Krakowie, ul. Montelupich 7.

Dlaczego został zatrzymany? Sprawa dotyczy konfliktu ze znanym adwokatem z Krakowa, od którego Tadeusz Chołda wynajął pomieszczenia w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Lokal ten wyremontował na własny koszt. Po remoncie lokalu, sprytny krakowski adwokat, wypowiedział mu umowę najmu i zażądał opuszczenia lokalu, bez zwrotu kosztów remontu. W odpowiedzi Tadeusz Chołda zażądał zwrotu nakładów, które poniósł na remont lokalu - co dla zwykłych ludzi jest oczywiste. Ale nie było oczywiste dla adwokata i sądu. Sprytny adwokat na podstawie swoich układów wystąpił do sądu o zwrot przez Tadeusza Chołdę utraconych korzyści, z powodu braku możliwości wynajęcia tego lokalu fikcyjnej firmie izraelskiej. Na okoliczność tą przedstawił nieprawdziwej treści umowę z biura nieruchomości i w ten sposób wykazywał, że ponosił rzekome straty 5000 zł/ miesiąc. To że taka firma izraelska nie istniała, sądu nie interesowało. Wystarczył jak widać "najistotniejszy fakt", że adwokat - syn sędziego stanu wojennego z Krakowa posiadał fikcyjną papierową umowę propozycji najmu. 

Z nieznanych nam przyczyn sprawą zajął się sąd karny ( zamiast cywilny - ale tak jest zawsze kiedy mamy do czynienia z ludźmi o określonych układach) i skazał T. Chołdę na 8 miesięcy w zawieszeniu,

Adwokat nie dawał jednak dalej za wygraną i podstępnie dążył do odwieszenia wyroku. Osiągnął swój cel kiedy chory Tadeusz Chołda leżał w szpitalu. Krakowski sąd w pośpiechu w tym właśnie czasie bez możliwości obrony odwiesił mu karę.

Jak widać w Polsce aby nie ponosić odpowiedzialności trzeba kraść , wyłudzać i oszukiwać na miliony. Tylko wtedy jest się bezkarnym. Ogłasza się upadłość a na drugi dzień tworzy nową firmę. Zaś ci jak Tadeusz Chołda, którzy odważą się stawić opór ludziom z układów lądują w więzieniach a polska prokuratura chętnie bierze w tym udział. I to wszystko dzieje się w Tygodniu Osób Pokrzywdzonych i to przez sędziów i prokuratorów.

http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1423:bestialskie-zatrzymanie-w-wizieniu-w-krakowie- chorego-i-niewinnego-tadeusza-hody-dziaacza-stowarzyszenia-z-rzeszowa-i- naszego-przyjaciela-to-kolejna-sprawa-w-tygoniu-przestpstw- sdziow&catid=10:ogolna&Itemid=2

Bloger Rebeliantka dodaje:

Wyroki Chołdy
Było to tak, z tego co mi jest wiadomo:

Sąd Cywilny zasądził na podstawie tej fikcyjnej umowy, że pan Tadeusz Chołda ma zapłacić adwokatowi. Chołda nic o wyroku nie wiedział, bo wysłano go na adres lokalu, z którego adwokat go wyrzucił. Wyrok się uprawomocnił. Sprawy nie udało się wzruszyć.

Prokuratura odmówiła badania sprawy wyłudzenia nienależnych pieniędzy od Chołdy przez cwanego i ustosunkowanego adwokata. Za to oskarżyła Chołdę o naruszenie miru domowego (że niby Chołda bezprawnie zajmował ten adwokacki lokal). Chołdę sąd skazał!

Chołda przestał zajmować się działalnością ubezpieczeniową, gdyż wymaga ona niekaralności. Wprawdzie moim zdaniem taki wyrok nie uniemożliwiał kontynuowania pracy w ubezpieczeniach, ale elektronik Chołda o tym nie wiedział.

Chołda stracił źródła dochodu. Komornik położył łapę na prowizjach przez niego wypracowanych.

Chołda przestał prowadzić działalność gospodarczą, bo nie miał już na ZUS i inne koszty prowadzenia firmy.

Sprytny adwokat doszedł jednak do wniosku, że Chołdzie należą się jeszcze jakieś pieniądze z firmy ubezpieczeniowej i pobiegł do Prokuratury, że Chołda uniemożliwia egzekucję komorniczą, bo tych pieniędzy z firmy nie bierze.

Prokuratura oskarżyła Chołdę z Art. 300 kk par. 2 kk o utrudnianie dochodzenia roszczeń przez nie wystawianie faktur na rzecz ubezpieczalni.

Chołda uważał, że jako karany agent nie prowadzący już działalności gospodarczej nie ma prawa do wystawiania żadnych faktur.

Sąd Chołdę skazał na 8 miesięcy w zawieszeniu i nakazał wystawić faktury.

Chołda pisał do Sądu, ze nie wie, jak ma wywiązać się z tego obowiązku, bo już nie jest agentem i nie prowadzi działalności gospodarczej, a na szkoleniach w firmie gdzie pracował wbijano agentom do głowy, że nie wolno im prowadzić działalności ubezpieczeniowej bez licencji i bez zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Sąd tego Chołdzie nie wyjaśnił, tylko odwiesił wyrok nie przesłuchując go zresztą na okoliczność nie wystawienia tych faktur. Nie przesłuchał go, gdyż Chołda w tym czasie przebywał w szpitalu, co zdaniem Sądu nie stanowiło żadnego usprawiedliwienia dla niestawienia się do Sądu.

A więc podsumujmy:

1/ Sądy krakowskie niesłusznie zasądziły należności od Chołdy na rzecz nieuczciwego adwokata i jego syna. Zrobiły to zaocznie.

2/ Prokuratura odmówiła ścigania nieuczciwego adwokata, za to wniosła paranoiczny akt oskarżenia o rzekome naruszenie miru domowego i wygrała w Sądzie.

3/ Chołda - jako karany - przestał prowadzić działalność ubezpieczeniową (wcześniej był jednym z najlepszych agentów w firmie) i został bez środków do życia (bo na tym, co miał rękę położył komornik).

4/ Adwokat wymyślił, że Chołda należą się jeszcze pieniądze z firmy, prokuratura i Sąd podzieliły to stanowisko, więc Chołdę skazano za domniemane ukrywanie dochodów przed wierzycielem.

5/ Choła nie wystawił faktur, bo się bał, ze złamie prawo ubezpieczeniowe, a Sąd nie wyjaśnił jego wątpliwości, tylko odwiesił wyrok.

6/ Sąd w rażący sposób złamał prawo odwieszając wyrok bez przesłuchania skazanego i mimo tego, ze był on ciężko chory na serce.

A więc za co siedzi Chołda?

1/ za to że dał się oszukać przez prawnika, 2/ za to że się nie zna na prawie, 3/ za to, ze jest chory na serce i nie stawił się do Sądu.

Facet który nic nikomu nie jest winny, nie wziął żadnych pieniędzy, został okradziony - siedzi. Taki to mamy wymiar sprawiedliwości.

Tutaj list Chołdy do Ministra Kwiatkowskiego, pisany z więzienia:

http://www.aferyibezprawie.org/images/stories/Holda_ar.pdf
 
 

2716 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
w.red, 2011.03.08 o 12:28
Może i opisany Pan miał okazję "wdepnąć" w układ, ale dla mnie sprawa wygląda na pierwszy rzut oka na oszustwo pospolite. Może nietypowe, bo trudno byłoby udowodnić prawnikowi że zawarł umowę w złej wierze w odpowiedni sposób konstruując umowę. W sposób umożliwiający mu wykorzystanie "klienta". Obawiam się jednak że nie jest to zjawisko stanowiące ewenement. Przypuszczam też że ten człowiek nie posiłkował się weryfikacją umowy przed jej podpisaniem konsultowaną przez innego prawnika. Stąd też sprawy przyjęły taki a nie inny obrót. Nie znam dostatecznie tematu, a i prawnikiem też nie jestem. Domniemać jednak można że jak to w tego typu sprawach bywa w pewnym momencie tego Pana poniosły emocje co jego przeciwnik skwapliwie wykorzystał (stąd też i sprawa znalazła się w sądzie karnym).
Przykre to, ale moim zdaniem ten Pan nie ma praktycznie żadnych szans w tym starciu. Temat dobry dla "dziennikarza śledczego" w rodzaju Pani Jaworowicz ale niestety nie widzę żadnego sposobu na pomoc. A już z pewnością nie ze strony "wybrańców". W końcu w jakimś celu tworzyli taki a nie inny stan prawny.

pozdrawiam

PS
Niezbyt już pamiętam przepisy, ale swego czasu w umowach istniała klauzula że wszelkie prace remontowe dotyczące istotnych elementów budynków i ich konstrukcji wymagały zgody administratora lub właściciela budynku.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Uwaga techniczna 
Adm1nistrator, 2011.03.08 o 14:12
Proszę wszystkich o przestrzeganie jak najlepszego przyporządkowania do działów, teraz i na wieki!
Ten tekst przenoszę do "linki, cytaty, nowiny".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.08 o 14:14
Demaskator.
Niestety w chwili obecnej możemy tylko te sprawy naglaśniać w sieci. A wielka szkoda.
+polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
Demaskator., 2011.03.09 o 00:12
Nagłośnić, to jest wciąż bardzo poważny oręż w reku. Już nie długo zabiorą nam też wolny Internet.

Niestety Polakom, nawet się nagłaśniać nie chce. Nie muszą wychodzić na manify, mogą tylko paroma kliknięciami myszki puścić info dalej, ALE IM SIĘ NAWET TEGO NIECHCE !!!

APATIA 100%
Polaków już nie ma. Została tylko chołota ledwo mówiąca językiem polskim lub podobnym do polskiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.09 o 02:48
Demaskator.
Jak bardzo się z tobą zgadzam. Dlatego świadomie unikam takich słów. Mam tylko nadzieję, że jakaś cząstka tego "zamordowanego" jeszcze żyje. Dlatego część staje na głowie, aby 'go" reanimować. Co prawda brak szefa zespołu operacyjnego. Jednak warto czekać dopóki tli się iskierka nadzeji. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
Demaskator., 2011.03.09 o 04:27
"Reanimować" - bardzo dobrze ujęte.

Jednak byłem już świadkiem dyskusji, gdzie się zastanawiano, czy warto reanimować. Po co komu narody? - pytano, po co komu Polska? (sic!)
To były rozmowy w języku polskim.


Musiałem bardzo panować nad sobą, by komuś krzywdy wtedy nie zrobić, dlatego nie mogłem być uczestnikiem dyskusji, a tylko świadkiem - z samej socjologicznej powinności tylko, nastawiałem się na te katusze dla moich uszu i serca.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Apel w obronie "zgnojonego" Polaka - on czeka na naszą SOLIDARNOŚĆ!!! 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.09 o 06:52
Demaskator.
Moim zdaniem za dużo złych się zebrało w jednym miejscu i czasie. I nie mówię o tych których byłeś świadkiem. Historia likwidacji Polski i Polaków ma setki lat. Ta najnowsza, komunistyczna, jak wiesz nie przywiduje ojczyzny. A to to szambo zrobiło z siebie "elity". To te "elity" są i były bez ojczyzny. Tutaj można wymieniać ich setkami. Dla śmiechu nawet, a może przedewszystkim "nobliści"- Miłosz, Szymborska. Piewcy stalinizmu od urodzenia, piewcy antypolskości - w nagrodę żydzi nawet tą kanalię wsadziły na Skałkę. Leży wśród tych na których pluł. Nie będzie dobrze w Polsce dokąt ten szambonurek tam leży. Zmieni się jak Polacy go wyrzucą na śmietnik. To samo można napisac o wszystkich komunistach, oprawcach Polski i Polaków. Oczywiście za zgodą świata. Za zgodą odwiecznych "przyjaciół" Polski. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑