słowa kluczowe: Polska, antysemityzm, poprawność polityczna, prawo, sąd, wymiar sprawiedliwości, wyrok, wyroki.
Linki, cytaty, nowiny2012.12.11 13:52

Prawo i sprawiedliwość

(poleca )
 
Rok więzienia za swastyki. Trzy i pół za morderstwo.
 
Rok więzienia za swastyki i "Jude raus" +www.rp.pl

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał kary po roku więzienia bez zawieszenia wobec czterech młodych ludzi w procesie dotyczącym publicznego propagowania faszyzmu
Wyrok jest prawomocny.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2007 r. w Białymstoku. Na pomniku ofiar tamtejszego getta, cmentarzu żydowskim i tablicy upamiętniającej twórcę esperanto, pochodzącego z Białegostoku Ludwika Zamenhofa, namalowane zostały wówczas swastyki, napisy "SS" i antyżydowskie hasła. Przygotowany też został wielki baner ze swastykami i napisem "Jude raus", który miał zawisnąć w centrum miasta.

W sierpniu Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał czterech młodych mężczyzn na kary po roku więzienia bez zawieszenia przyjmując też, że oskarżeni działali w zorganizowanej grupie przestępczej o nazwie "IV Edycja".

Apelacje złożyli obrońcy wszystkich skazanych, ale sąd odwoławczy wszystkie je oddalił, uznając za bezzasadne. Ocenił także, że "IV Edycja" miała charakter zorganizowanej grupy przestępczej.


3,5 roku więzienia za pobicie zakończone śmiercią +www.rp.pl

Na kary od 2 lat do 3,5 roku więzienia skazał Sąd Okręgowy w Radomiu trzech młodych mężczyzn oskarżonych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 19-letniego studenta Maćka Mieśnika.

Dwóch ze skazanych to piłkarze ręczni z Radomia.

Wyrok nie jest prawomocny.

W grudniu ubiegłego roku prokuratura oskarżyła Piotra R., Wojciecha S. i Tomasza K. o pobicie Maćka Mieśnika ze skutkiem śmiertelnym. Proces w tej sprawie toczył się od lutego w Sądzie Okręgowym w Radomiu. Na wniosek obrońców oskarżonych sąd utajnił przebieg postępowania sądowego. Dopiero podczas piątkowych mów końcowych na sali mogli przebywać dziennikarze. Prokurator domagał się kary po 8 lat więzienia, a pełnomocniczka rodziny studenta żądała o dwa lata wyższej kary.

Dwaj oskarżeni to piłkarze ręczni z Radomia. Trzeci to ich kolega, student jednej z radomskich uczelni. Prokurator zarzucił im, że działając wspólnie i w porozumieniu, wzięli udział w pobiciu 19-letniego studenta. Kopali go po ciele i bili pięściami w głowę. W wyniku uderzeń 19-latek doznał poważnych obrażeń mózgu, na skutek których po kilku dniach zmarł.

Do zdarzenia doszło w kwietniu, w nocy z niedzieli wielkanocnej na poniedziałek. 19-letni Maciek przebywał wraz z towarzyszącymi mu osobami w klubie studenckim "Aula" w Radomiu. W pewnym momencie Maciek podszedł do jednego z oskarżonych i uderzył go w twarz szklanką po piwie. Interweniowała ochrona klubu. 19-latek został wyprowadzony przez ochroniarza na zewnątrz. Wyszli tam także Piotr R. i Wojciech S.

Do ostatecznej bójki doszło jednak dopiero po jakimś czasie, kiedy Maciek Mieśnik przeszedł na drugą stronę ulicy i zniknął z pola widzenia ochrony klubu. Dogonili go dwaj oskarżeni Piotr S. i Wojciech R. Bili go pięściami po głowie i kopali. Potem - według prokuratury - dołączył do nich 21-letni Tomasz K. 19-latek w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Po kilku dniach zmarł. Rodzina i przyjaciele Maćka zorganizowali marsz pamięci, który przeszedł ulicami Radomia. 

3028 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Hindukusz-Milena, 2012.12.11 o 21:12
Takie prawo nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Adam39, 2012.12.11 o 22:15
Hindukusz-Milena, też tak uważam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Jacek, 2012.12.11 o 22:57
Mamy prawo ale nie mamy sprawiedliwości.
Mamy Prawo i Sprawiedliwość ale to też nic nie warte.
Co to jest prawo?
Co to jest sprawiedliwość?
Białe ,puszyste pozdrowienia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Hindukusz-Milena, 2012.12.12 o 11:09
Jacek,
Wierzę, że przyjdzie czas na pozytywne zmiany.Na razie nie do wszystkich dociera, że sytuacja w Polsce jest bardzo zła. Kiedy większość Polaków to zrozumie - wtedy uratujemy Polskę.
Serdecznie pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Piotr Świtecki, 2012.12.12 o 16:39
Pan Jacek widzę zagustował w formie haiku :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Prawo i sprawiedliwość 
Piotr Świtecki, 2012.12.12 o 01:11
No właśnie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑