słowa kluczowe: Polska Racja Stanu, Ukraina, rozwój wydarzeń.
Cywilizacja Polska - dyskusje2014.03.01 20:53

Ukraina. "Optymistycznie"

 
 
Optymistyczny scenariusz wydarzeń na Ukrainie.

.
 

 
 Mam ambiwalentne odczucia odnośnie Ukrainy.

 
Jedno - to czysto ludzka solidarność z ludźmi, których pragnieniem jest żyć w spokoju, dobrobycie, w dobrze urządzonym i zarządzanym państwie. Sądzę, że taka jest większość Ukraińców.

Jest też znaczna grupa "rezunów", których jedynym celem jest dążenie do dzikiej swobody, anarchii i samowoli.

Popieram pierwszą z wymienionych grup, która protestuje przeciwko oligarchicznemu systemowi władzy prowadzącemu ku coraz większemu społecznemu rozwarstwieniu i braku pewności jutra.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem drugiej grupy, która opiera swe tradycje na ludobójstwie "rezunów" spod znaku OUN/UPA.

Niestety - wszystko wskazuje na to, że dzięki wsparciu UE i USA, które przeszkoliły i sfinansowały "banderowców" to właśnie ta szowinistyczna opcja przejęła władzę (lub jej namiastki) na Ukrainie.

Czego można spodziewać się w obecnej sytuacji?

Przede wszystkim - Ukraina traci Krym. Ta sprawa jest już poza dyskusją. Krym być może i przez jakiś czas będzie regionem autonomicznym, ale następstwem będzie włączenie do Rosji.

Reszta Ukrainy.
Rosja jest pragmatyczna i nie wyśle wojsk bezpośrednio mimo, że Putin otrzymał zgodę na taką akcję.
Można spodziewać się innego scenariusza.
Na Ukrainę wraca Janukowycz - jako legalny prezydent. W świetle prawa - dalej zachowuję tę funkcję.
Towarzyszy mu "cywilna" ochrona rosyjska. Podporządkowują mu się wschodnie garnizony wojsk ukraińskich. Żołnierze ukraińscy przemieszczają się na wschód, łamiąc opór uzbrojonych grup Prawego Sektora. Wojska rosyjskie nie biorą udziału w walkach, ale stanowią zaplecze logistyczne i "porządkowe".
Można tylko zastanawiać się, jak daleko na Zachód dojdą bez nadmiernie krwawych starć. Bo być może część garnizonów wschodnich opowie się za Zachodem.
Linia rozgraniczenia - będzie stanowić przyszłą granicę między U. Wschodnią i U. Zachodnią.
Biorąc pod uwagę stosunek sił i możliwości logistycznego wsparcia ze strony Rosji po jednej stronie i NATO po drugiej - część "wschodnia" będzie znacząco większa.

Jestem przekonany, że obecnie trwają intensywne rozmowy z dowódcami poszczególnych jednostek wojskowych. Sygnałem, że te przewidywania będą realizowane - będzie powrót Janukowycza na Ukrainę.

 

Miejsce Polski.
Jest jednoznaczne, że U. Zachodnią rządzić będą "banderowcy". Nie jest w polskim interesie udzielanie im poparcia. Byłoby to sprzeczne z Polską Racją Stanu.
Możliwa jest jedynie pomoc humanitarna - to w dość szerokim zakresie.

 
Natomiast należy się liczyć z ekscesami ukraińskich szowinistów względem ludności polskiej. Te zbiry mogą stosować taktykę podobną Banderze przy zamordowaniu Pieradzkiego: Pieradzki był ministrem spolegliwym względem Ukraińców. Szukał z nimi możliwości współpracy i porozumienia. I właśnie to było powodem zamachu - gdyż wg UPA należy likwidować współpracę i dążyć do stanu napięcia.
Podobna była taktyka Prawego Sektora na Majdanie.
Można zatem spodziewać się podobnej sytuacji na U. Zachodniej pod rządami tej bandy, która nie rozumie innych środków przekazu poza knutem.
Dlatego Polska Powinna przyspieszyć wycofywanie wojsk z Afganistanu i obsadzić nimi wschodnią granicę. Jako straszak.

Jak napisałem na wstępie: to wersja optymistyczna. Każdy inny wariant - będzie gorszy, bardziej krwawy i mogący przeobrazić się w konflikt o dużo większym zasięgu. Naszym zaś celem powinno być unikanie zaangażowania. 

4286 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 21:04
Krzysztof właśmie miałem napisać art na temat Ukrainy.
Bo oto jest krzyk banderowców - Oleh Laszko: Rosja wypowiedziała Ukrainie wojnę - +wiadomosci.onet.pl Pozdrawiam
Putin powinien jak najszybciej rozpier..... tych faszystów, razem z tzw Polskimi faszystami. Pozdrawiam
Mieszkam na tzw ścianie wschodniej i domagam się od okupantów Polski udostępnienie mi broni. Wiem, że te siły okupacyjne wrogie Polsce i Polakom nie mają zamiaru bronić ludności Polski przed mordercami banderowcami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 21:12
Broni ci się zachciewa?
Na stare lata?
Czego będziesz bronił? Pszczół? - Toż one sobie poradzą;-)))

Poważniej. Sytuacja jest groźna i może dojść do wielkiej ruchawki. Oby z dala od Polski.
Jak to dobrze, że PiS nie jest u władzy. Ci by już nas wciągneli w konflikt.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Zenon Jaszczuk, 2014.03.01 o 21:34
Krzysztof.
Ja jestem niby w gorącej wodzie kąpany, ale tych "polskich" bandrowców powinien natychmiast trybunał narodowy osadzić w kopalni węgla. Tych wszystkich probanderowców. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.01 o 22:24
Tylko na dolnych pokładach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.01 o 23:03
a może Niemcy i USA wspierały Majdan by doprowadzić do takiego podziału? Ale to nam wiele nie daje. Lepsze U w jednym kawałku bo wtedy faszyści są równoważeni przez Wschód. WG. mnie kolejne osłabienie Polski
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Piotr Świtecki, 2014.03.01 o 23:15
Dla mnie zagadkowa jest postawa Rosji. Ukraina jest dla Rosji bardzo ważna. Samym Krymem się nie naje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Piotr Świtecki, 2014.03.01 o 23:34
Zakładając podział Ukrainy, część zachodnia byłaby swego rodzaju gorącym kartoflem podrzuconym Unii. Ale gdyby Polska, dzięki naszym geniuszom z Ruchu Narodowego (bo przecież nie dzięki zaprzedanemu międzynarodówce politycznemu establisz-mętowi), się z nią skonfederowała? Zakładając podobne nastroje i problemy, może nie byłoby tak trudno znaleźć wspólny język, a następnie wobec reszty świata, a szczególnie UE, mówić jednym głosem? Marzenia o wielkiej Rzeczpospolitej :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.02 o 00:34
szybka ścieżka integracji :-) ?? No, Rosja sie nie naje Krymem, ona już go ma i miała. Im potrzeba 25 mln białych chrześcijan ze Wsch Ukr. I potrzeba im mocnego zakotwiczenia na niezamarzających wodach Morza Czarnego by dalej być graczem na Bl. Wschodzie. Teoretycznie, Rosję może powstrzymać zaangażowanie Turcji i sympatyzującej coraz mocniej z Kalifatem Francji a ta ma broń jądrową. Przy turcji mógłby o dziwo stanąć Kazachstan. Będą solidarni z Tatarami. Może być różnie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 08:52
To rozwiązanie - jest możliwe, ale tylko po usunięciu banderowców. I tego nie można zrobić obcymi rekami - także, a może szczególnie - polskimi.
Czyli ta Zachodnia Ukraina musi przejść katarsis aby dojrzeć do nieantagonistycznego współżycia z sąsiadami.
Do tego czasu - Polska Racją Stanu - jest trzymać się od Ukrainy z daleka, a tacy jak Kaczyński powinni być postawieni przed Trybunał Stanu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 11:27
Co Szanowny Imperator sądzi o takim oto przedstawieniu kwestii banderowców?
"Kijów – Euromajdan, UPA i Polacy" dr Kazimierz Wóycicki +polacy.eu.org "Dla Polaków jest to formacja, która dopuściła się potwornej zbrodni na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji. Dla Ukraińców jest to symbol ich bohaterskiej walki o niepodległość i wolną ojczyznę. Trudno o bardziej jaskrawy kontrast wyobrażeń."
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.02 o 12:38
Krzysztofie, w najbardziej radykalnej formie napisał tu Vortex, że ich należy bez sądu pod mur. Po pierwsze, pomysł Vortexa najzwyczajniej go zdradza, zaś co do trybunału stanu, to zachowanie Kaczyńskiego niestety wpisuje się w politykę polską ostatnich 25 lat, więc jest wpisane w racje tej polityki, nazywaną polską racją stanu. To już logiczne byłoby postawienie całej tej klasy politycznej przed Trybunałem Stanu bo oto bez wojska, bez sprzętu możemy sprowokować sytuację, gdy agresywne mocarstwo dokona inwazji na Ukrainie, której nikt nie będzie bronił, a za której najechanie lud ukrainny będzie winił nas, bo niby tak zachęcaliśmy, tyle obiecywali, oni ruszyli a my głowa w piasek. Ale nie to najgorsze. Rosja jak zobaczy brak reakcji to najedzie na Łotwę, której powinniśmy jako członkowie NATO bronić. Jak nie ruszymy to i będzie pretekst by i nam na pomoc nikt nie ruszył. A jak ruszymy, to dostaniemy łomot i oczywiście nam ruszy na pomoc -- Bundeswehra, zajmując Ziemie odzyskane by chronić ludność (może nawet rozda im paszporty jak teraz Rosjanie). Wśród praawdziwych rzyjaciół ... Jeśli to nie jest powód by przy najbliższej okazji zmieść tą klasę polityczną to nie wiem jaki będzie lepszy. Tylko kim ją zastąpić?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 17:38
Mnij więcej - o to właśnie chodzi.
My nie możemy (nie wolno) angażować się w sprawy Ukrainy, gdyż to zawsze będzie odczytane negatywnie.
Dopiero jak Ukraina zwróci się do nas z prośba.
Teraz - jedynie pomoc humanitarna.

Szkoda Łotwy, bo z tym krajem zawsze nas łączyły dobre stosunki. Ale to nie Polska jest gwarantem a NATO.
Ale jakby Rosja "miała cuś" przeciwko Litwie - jestem za.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Adam39, 2014.03.02 o 18:29
Jestem podobnego zdania. Nie możemy angażować się w sprawy Ukrainy, tylko jeżeli nas poprosi, to jedynie pomoc humanitarna. A Litwie za jej wredny stosunek do Polaków, przydała by się jakaś nauczka z kim powinni trzymać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.02 o 19:41
Łotwa od dawna bardzo prowokuje Rosję i dostanie łomot, a Polska ma wg. umów dać ileś tam procent (duży) wojska. Litwy Rosja nie zaatakuje bo jej mafia ma w Wilnie całe śródmieście na własność
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 08:49
Dla Rosji ważna jest wschodnia część Ukrainy. Tam są bogactwa i przemysł, a także sporo ludności o prorosyjskim nastawieniu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
MatiRani, 2014.03.02 o 01:37
Oficjalnie ogloszono, ze USrAel wydal 5.000.000.000 dolarów od 1990r na poparcie "demokracji" na Ukrainie.
Oficjalnie w Polsce podano, na poczatku wydarzen na Majdanie, ze "aktywisci zjechali sie tutaj z cale Europy" - na pewno nie wydajac wlasne oszczednosci
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 10:13
Czy można poprosić o podanie źródła tych rewelacji?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 11:24
Może Mati-Rani zna; ja też się spotkałem z tymi informacjami, ale nie wiem czy mają oficjalny charakter.
Gdyby miały - byłbym bardzo zdziwiony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 5 miliardów pomocy USrAelskiej 
MatiRani, 2014.03.02 o 17:50
+www.informationclearinghouse.info
US Assistant Secretary of State for Europe, Nuland said: “Since the declaration of Ukrainian independence in 1991, the United States supported the Ukrainians in the development of democratic institutions and skills in promoting civil society and a good form of government - all that is necessary to achieve the objectives of Ukraine’s European. We have invested more than 5 billion dollars to help Ukraine to achieve these and other goals. ” Nuland said the United States will continue to “promote Ukraine to the future it deserves.”

Posted February 09, 2014
+++
+wiernipolsce.wordpress.com
USA w Ukrainę “zainwestowały”, od roku 1991, już 5 milardów dolarów!

Na spotkaniu “grupy roboczej’ USA-Ukraina”, vice-Sekretarz Stanu Wiktoria Nuland w grudnu 2013 potwierdziła, że od roku 1991 rząd USA wydał “na demokrację” na Ukrainie aż 5 000 000 000 dolarów. Ta gigantyczna suma pieniędzy przeszła w “czyste ręce” ukraińskich “aktywistów”, którzy teraz muszą “odrabiać” zarobione dziesiątki – jeśli nie setki – tysiecy dolarów na Majdanie. (Przyznaję, że i ja coś z tych dolarów “uszczknęłem”, będąc dwa razy zaproszony, w 2004 i 2005 roku, wraz z Dawidem Duke i Izraelem Szamirem, na konferencje organizowane przez “amerykański uniwersytet” MAUP w Kijowie.)

Proszę posłuchać jej sprawozdania w 7 minucie 40 sek. +www.youtube.com
+++++
+www.prisonplanet.pl

Waszyngton zorganizował protesty destabilizujące Ukrainę.
Paul Craig Roberts, Prison Planet.com
USA
2014-02-14
Polityka
* O Autorze: Dr Paul Craig Roberts, były współpracownik wydawca The Wall Street Journal i felietonista Business Week, dr Paul Craig Roberts służył jako osobisty doradca jak również w komisjach Izby Reprezentantów i Senatu, oraz służył jako Asystent Sekretarza Skarbu Polityki Gospodarczej w Administracji Reagana. Był autorem i twórcą “reganomiki”.

Protesty w zachodniej Ukrainie są zorganizowane przez CIA, Departament Stanu USA, przez Waszyngton i sponsorowane przez Unię Europejską organizacje pozarządowe (NGO), które działają w połączeniu z CIA i Departamentem Stanu. Celem protestów jest obalenie decyzji niezależnego rządu Ukrainy o nie przystąpieniu do Unii Europejskiej.

USA i UE początkowo współpracowały by zniszczyć niezależność Ukrainy doprowadzając do podporządkowania jej rządu, UE w Brukseli. Dla rządu UE, celem jest rozszerzenie UE. Dla Waszyngtonu celem jest udostępnienie Ukrainy dla grabieży przez amerykańskie banki i korporacje oraz wprowadzenie Ukrainy do NATO, tak aby Waszyngton zyskał więcej baz wojskowych przy rosyjskiej granicy.

Istnieją trzy kraje na świecie, które stoją na drodze światowej hegemonii Waszyngtonu- Rosja, Chiny i Iran. Każdy z tych krajów jest na celowniku Waszyngtonu by je obalić lub by ograniczyć ich suwerenność przez propagandę i amerykańskie bazy wojskowe, które pozostawią kraj narażony na ataki, zmuszając je do akceptowania woli Waszyngtonu.
++++++++
Plus Gajówka, Ciemnogród, Wolna-Polska... zródel tej info nei brakuje

pozdrawiam
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 5 miliardów pomocy USrAelskiej 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 22:13
Super, dzięki!
Swoją drogą ten babiszon nie ma dobrej prasy na Information Clearing House ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 08:47
Nie sądzę. Zachód to odpowiednik bogatego durnia, który nie rozumie zachodzących procesów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.02 o 13:13
skoro tak optymistycznie to ja wkleję wierszyk:
Pan Władymir, czyli przedostatni zajazd na Kresach?

Część I

Krymie, delicjo moja, tyś jak śniadanie!

Spożyć cie może ten tylko, kto rano wstanie.

Dziś ja bazy twe w całej swej okazałości

Obsadzam i wzmacniam ku muzułanów złości.

Obamo ma, co dwutlenkiem straszysz nas w Kyoto,

Co tak pragniesz resetów, nie jesteś idiotą

chyba by przez ten półwysep miała się nasza

więź rozluźnić. Noblisto! Twa córka Natasha

nie będzie szczęśliwa gdy jej serie z kałasza,

zburzą sen wolności, równości i braterstwa!

Miej zrozuienie dla kozackiego rycerstwa,

I nie blokuj kont naszej cnej arystokracji!

Za co kupią nieszczęśni kawior do kolacji?

Tymczasem przenoś swoją armię, wytęsknioną

Al Kaidy do Wzgórz Golan, Doliny Beka'a,

Gdzie, jak bat, na Naród Wybrany skud czeka, a

w nim atomówka, zaś ją już Partia Boga

odpalić gotowa. Nie pozwól więc by trwoga

sen z oczu spędzać miała twoim sojusznikom

Nie ulegaj więc gromkim z Majdanu okrzykom.

Bo widzisz, pośród gór takich w paśme Ałtaju,

na pustyni gorącej u granic Kitaju,

Stał biały domek, duży i wymurowany,

Bieliły się z daleka pobielane ściany,

Ale już go nie ma, gdyż odpalilim Cara

I zmiotło domek i nie tylko, więc na-ra...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 13:25
:-D

Swoją drogą bardzo to wszystko ciekawe - a nuż się okaże, że trzeba będzie w końcu dostrzec, że "król jest nagi", tzn. demo-tolerancja Zachodu to jedna wielka, dęta hucpa?

Rosja Rosją, ale co szykują w tym całym kotle Niemiaszki?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Leszek, 2014.03.02 o 19:08
wierszyk zamieściłem na Salonie ale bez odzewu niestety, choć zawiera on w sobie przesłanie geopolityczne.
Mam wrażenie, że ten cały Majdan to jednak robota Niemców, może w uzgodnieniu z Rosjanami. Teraz dwa scenariusze:
- albo Zachodnia Ukraina schroni się w konfederacji z Polską pod skrzydła Unii, i niemcy mają banderowców w granicach niesfornego kraju, który trzeba czasem ujarzmiać. Teraz będzie kim.
albo
- jeśli na Ukrainie się nie skończy i Rosja zaatakuje prowokującą ich Łotwę, to Polska wypełni zobowiązania natowski i wyśle wojska na Pomoc a wtedy Rosja zbombarduje Polskę a wtedy Niemcy wyślą tu bratnią pomoc na Ziemie Odzyskane. I już nie wyjdą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Jacek, 2014.03.02 o 14:42
Cząstka działań zakulisowych.
+wiadomosci.monasterujkowice.pl
Na kanale RT (Rusia Today) można pooglądać i posłuchać drugiej strony (Krym)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
MatiRani, 2014.03.02 o 20:45
Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.
W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.
Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.
W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.
„Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.
Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności — tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.
Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.
Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.
Rozmowy z MFW oraz UE zo tały zawieszone w listopadzie 2013 roku.
Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Jacek, 2014.03.02 o 21:06
To dziwne ,że żadne państwo nie ma na tyle sił i środków by oprzeć się nieuchronnej rewolucji.
Wszędzie podobny scenariusz. Najpierw rozbrojenie z "gwarancjami"
Z małego punktu zapalnego robi się potężny kocioł, obala legalne rządy, wszyscy walczą o "demokrację".
Oby nas ta zaraza ominęła.
Kocioł ukraiński podobny jest do bałkańskiego.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć rozwoju wydarzeń.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
MatiRani, 2014.03.02 o 21:17
Nikt z nas...
Soros czy Brzezinski to juz dobrze wiedza co ma byc...
+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Marcin de Sas, 2014.03.02 o 18:24
W komentarzach o wydarzeniach na wschodzie przodują kwestie tzw. banderowców. Nie chcę umniejszać zbrodni UPA i OUN'u, ale pierwsze co przychodzi mi do głowy to kwestia Rosji. Podczas konfliktu w Gruzji mało kto rozważał scenariusz dalszej ekspansji Rosji. Podobno przewidział to ś,p. Lech Kaczyński. Kim jest Putin? Byłym oficerem KGB. Machiavellistą pragnącym odbudować potęgę carskiej Rosji. Jaką mentalność mają Rosjanie? Ślepo posłuszni. Turańska cywilizacja wielkich stepów. Od czasów Iwana Srogiego czyli jeszcze Księstwa Moskiewskiego nasze kontakty z Rosją carską, czy Radziecką były napięte jeśli nie wrogie. Niektórzy przedstawiciele prawej strony sceny politycznej martwią się polityką Unii Europejskiej wobec Polski. Jest to normalne i zgadzam się z niektórymi zarzutami. Wiem jednak, że Angela Merkel nie najedzie nas czołgiem. Co do Putina nie mam takiej pewności. Chodzi o hierarchię zagrożenia. Czy czerwonych ktoś kiedykolwiek rozliczył za zbrodnie XX wieku? W tej kwestii bliżej mi do Kaczyńskich, niż Narodowców.

Ps. Nie chcę być czarnowidzem, myślę sobie tylko o polityce Hitlera (Anchluss Austii i aneksja Czech) i reakcji cywilizowanego świata.

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.02 o 20:24
proszę was przestańcie mówić że Ukraińcy to Banderowcy faszyści UPA i OUN, to są młodzi ludzie, Ukraina nigdy nie była państwem, jest od 1991 roku w dodatku to mieszanina nacji, do kogo mają się odwoływać jak nie do tych którzy walczyli o wolność, jak by ktoś z szanownych zapomniał: Piłsudski,Prystor i Arciszewski napadli na pociąg okradli, padło kilka trupów, przecież to terraryści, no nie, dla nas to bohaterowie w dodatku piastujący urząd premiera

każde państwo musi mieć wolność samostanowienia, dopiero wtedy może tworzyć federację, ale nie eurokołchoz, a państwo jak landy niemieckie, kantony szwajcarskie, czy nawet amerykańskie stany, połowa świata: łącznie z Kanadą, Australią, Indiami, Brazylią, Rosją i nawet w pewnym sensie Chinami to federacje, skoro najwięksi i najbogatsi mogą to czemu nie my i nie Ukraina ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
MatiRani, 2014.03.02 o 20:39
Na spotkaniu “grupy roboczej’ USA-Ukraina”, vice-Sekretarz Stanu Wiktoria Nuland w grudnu 2013 potwierdziła, że od roku 1991 rząd USA wydał “na demokrację” na Ukrainie aż 5 000 000 000 dolarów. Ta gigantyczna suma pieniędzy przeszła w “czyste ręce” ukraińskich “aktywistów”, którzy teraz muszą “odrabiać” zarobione dziesiątki – jeśli nie setki – tysiecy dolarów na Majdanie.
Czyli... mercenariusze plus naiwni
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.02 o 21:22
ależ to żadna tajemnica że amerykanie sponsorują różnego rodzaju rewolucje i konflikty, w końcu muszą gdzieś sprzedawać swoją broń i kupować tanio ropę, wydatki na broń 1 miejsce, ropa 2 i dopiero żywność, żywności USA ma wystarczająco wiele, więc kasę robi się na broni i ropie, podobnie Rosja
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Hindukusz-Milena, 2014.03.02 o 21:31
MatiRani
Naiwnych zawsze będzie pełno. Ktoś przecież musi ginąć w "rewolucjach" aby "cwaniacy" mieli lepiej. Kozactwo i banderowcy nadają się do tego w sam raz. Zostaną wykorzystani nie po raz pierwszy w historii.Zresztą może nie tylko oni. Nam też to grozi.
Czy nikogo nie dziwi nadaktywność "cwaniactwa" na Majdanie? Młody Wildstein prawie tam zamieszkał. Na Neonie24 czytałam o izraelskich oficerach szkolących walczących na Majdanie oraz o spotkaniu jednego z przywódców Prawego Sektora(chyba Jarosz się nazywa) z ambasadorem Izraela. Oczywiście ktoś zaraz napisze, że to niesprawdzone itp.Być może...ale biorąc pod uwagę opinię Kissingera o policzonych latach istnienia Izraela nasuwa się pytanie-a gdzież to podzieją się jego obywatele? Porozumienie w sprawie programu atomowego Iranu zawarte, agresja na ten kraj nie wchodzi w grę... Ciekawe o czym rozmawiali Putin z Netaniahu pod koniec zeszłego roku?
Sądzę że wszystko zostało wcześniej ustalone na najwyższych szczeblach z włączeniem Putina a teraz odbywa się teatr dla światowej publiki. Nie można przecież ot tak oznajmić, że możni tego świata postanowili podzielić Ukrainę. Trzeba całą sprawę uprawdopodobnić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Hindukusz-Milena, 2014.03.02 o 21:40
Jeśli kogoś ciekawi skąd się wzięła kasa na Majdan to niech poczyta:
+monsieurb.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 11:43
Czy pani bierze pod swoją uwagę ewentualnie to, że te wszystkie informacje mogą być inspirowane przez Rosję przez ich służby?

Czy te wszystkie informacje, które podajecie państwo, zwłaszcza te podawane przez NEON24 za pośrednictwem niektórych tam publikujących, ale także pochodzące z innych portali są przez państwa w jakikolwiek sposób przez Państwo weryfikowane?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 12:20
Izrael ma tam swoje interesy i swoich ludzi.

No jak się spotkał to co zaraz żyd, ten ze Swobody czy innego cholerstwa?

Żydzi po prostu dbają o żydów mieszkających na Ukrainie i tyle.

Poza tym Zachodnia Ukraina wbrew pozorom nie jet pozbawiona bogactw naturalnych, ponieważ na jej terenie znajduje się bardzo dużo gazu łupkowego, u nas wydobycie tego bogactwa niesie ze sobą wiele kłopotów, a Ukraińcy zgodzą się na dewastację swojej przyrody i ziemi, zwłaszcza gdy Rosjanie przykręcą im kurki. Ukraińcy są na tym samym etapie co Polacy w 1989 roku, oni myślą, że dzięki Unii i Ameryce zaraz będą bardzo bogaci. :)))))))

To, że ktoś spotkał się z jakimś żydem, nie oznacza od razu, że musi zdradzić lub być samemu żydem, albo że jest ich agentem. :)))))))) Na Ukrainie, podobno dochodzi do różnych ekscesów wymierzonych w żydów mieszkających na Ukrainie, oczywiście to może być prowokacja żydowska, ale równie dobrze rosyjska. Czy bierze pani to pod swoją rozwagę?

Tutaj przede wszystkim chodzi o ropę, gaz i bogactwa naturalne Ukrainy oraz o umiejscowienie Ukrainy i o nic więcej.

NATO nie zaatakuje jako pierwsze Rosji i nie wkroczy ze swoimi wojskami na ich tereny (na Ukrainę!), ponieważ Ukraina nie należy do NATO. Natomiast ONZ nie przegłosuje takiej rezolucji, ponieważ Rosja to zawetuje, a takie decyzje w ONZ podejmuje się przy poparciu wszystkich członków należących do rady bezpieczeństwa, czy jak to tam się nazywa.

Po prostu Ukraina może uniezależnić się od gazu rosyjskiego i ich ropy i o to tutaj toczy się gra, to też wpłynie na przejęcie rurociągów rosyjskich, które przechodzą przez tereny Ukrainy, a Rosja z Krymu nie zrezygnuje, oni tam mogą stacjonować według prawa międzynarodowego aż do 2047 roku. Tutaj chodzi również o to, aby Rosję otoczyć dookoła i mieć nad ich eksportem ich bogactw naturalnych kontrolę!

ps

Młodzi chłopcy ze Swobody, naprawdę dobre. :))))))))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.02 o 21:25
Jak napisałem na początku: większość Ukraińców to uczciwi ludzie. Jednak jest sporo banderowskiej swołoczy z która nie można bratać się za żadną cenę.

Jeśli chodzi o porównanie napadu dokonanego przez Piłsudskiego z akcjami banderowców.
Wybacz , teli, ale chyba ci się coś po...ło, albo nie rozumiesz rzeczywistości.
Po pierwsze - atak był na strukturę państwa okupacyjnego. (No chyba, że w pełni uznajesz carat za państwo polskie.
Po drugie. Chyba grupa bojowa nie mordowała tam kobiet w ciąży, dzieci, nie dźgała widłami, czy obdzierała ze skóry. A może masz jakieś wiadomości, które pozwolą na dokonanie takich ocen porównawczych?

Owszem. Naszym celem i docelowym wyjściem, byłaby federacja państw słowiańskich. Ale nie z potomkami morderców i ludobójców.
Niech Ukraińcy zrobią z nimi porządek i wtedy - na zasadzie wolnego wyboru - możemy nawiązać współpracę.

Natomiast raz jeszcze : porównanie Piłsudskiego z banderowcami jest uwłaczające każdemu Polakowi.
Wycofaj się z tego bo ja nie mogę się zgodzić na akceptację takiego stanowiska.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.02 o 22:37
rozpisałem się i niestety zamknąłem stronę i trafiło wpis :-(
Imperatorze daleki jestem do osądzania ludzi, nie ma kompetencji i wiedzy, poza tym drapanie się dla samego drapania nie jest mi bliskie, prostowanie historii nie należy do mnie i nie mam nawet zamiaru głęboko w nią wnikać, bo dojdziemy do wniosku że tylko z Bangladeszem i Tobago możemy wchodzić w sojusze, na każdego sąsiada, każdego Europejczyka znajdziemy jakieś haki i niesnaski, na stronach których nawet nie czytam +www.1917.net.pl +historia.newsweek.pl raczej dobrze o Marszałku nie piszą, żeby była jasność każdy żołnierz mordujący cywilów powinien stanąć przed sądem polowym i zakończyć żywot, ja chcę tylko zwrócić uwagę iż każdy bohater narodowy jest wrogiem innego narodu, bardzo daleki jestem od wychwalania Banderowców czy UPA, nawet do porównywania ich działań z naszymi, wiem jedno jeśli nie będzie wolnej Ukrainy nie będzie wolnej Polski i odwrotnie, to najbliższa nam nacja ( chociaż niektórzy piszą że to stepowe dzikusy )

ja jeszcze w młodości biłem się z Ukraińcami, wychowywaliśmy się razem, a oni nienawidzili Polaków, nikt w szkole mi nie tłumaczył czym była akcja Wisła, młodzi Ukraińcy przepraszają za Wołyń i chcą tworzyć federację słowiańską, totalna utopia, skoro Polska nie umie się zorganizować żeby pogonić okupantów to do tworzenia federacji musi minąć jeszcze kilka pokoleń
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.03 o 02:03
Dalej jesteś winny przeprosiny za Piłsudskiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Adam39, 2014.03.03 o 08:00
teli, nie ma podstaw by ci nie wierzyć. Byłeś i osobiście widziałeś co tam się dzieje. Ukraińcy w swojej masie są dobrymi i życzliwymi ludźmi i ja o tym wiem. Zresztą tak jak większość Słowian. Natomiast istnieje problem z ich prowodnikami. Nie sądzisz?
Pozdrawiam i cieszę się że wyzdrowiałeś.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 12:03
Nie można pisać o tzw. Ukraińcach, że to większość, ponieważ to ludność podzielona, na trzy grupy etniczne Ukraińców, Rosjan i Tatarów, i na mniej licznych Węgrów, Polaków i Rumunów oraz bardzo nieliczną żydów. :))))))) A dobrymi to którzy są, ci co popierają Rosję, czy ci którzy chcą się od wpływów rosyjskich uniezależnić, bo chcą mieć na Ukrainie Ukrainę a nie "wsiech rasiję"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.03 o 17:04
Panowie szlachta, wiem na razie iż Ukraińcy są mieszaniną nacji, coś jak moja Warmia i Mazury, Wrocław czy Zachodnie Pomoże, zdążyli się wymieszać w czasie ZSRR, a pokolenie 20-30 latków nie utożsamia się z nacją rodziców czy dziadków, oni są Ukraińcami, na Majdanie byli Ukraińcy, Rosjanie, Białorusini, Polacy no i Żydzi, którzy obieli stanowiska rządowe

dzisiaj po wykładnie profesora Chodubskiego nie wchodzę z rozmowy i polemiki przez internet, nie jesteśmy w stanie przekazać informacji zniekształconych przez co przekaz nie ma nic wspólnego z humanizmem a jest informacją medialną

Krzysztofie moja babcia z domu Popławska więc zawsze mi bliżej do Dmowskiego niż Piłsudskiego, nie będę szukał haków ale z pewnością wiesz że socjaliści mieli inną drogę niż endecy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 17:08
Ale fakty są takie, że połowa tzw. Ukraińców popiera Rosję, a druga popiera majdan. :)))) A nasze tzw. elity polityczne, jak zwykle u kogoś na smyczy. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 17:35
Teli na majdanie było góra 20-30 tysięcy ludzi, a w Kijowie mieszka coś około 4 milionów ludzi, ja ich tam nie widziałem, nawet większości. I to te 20-30 tysięcy ludzi ma stanowić o tym poparciu dla Majdanu, te bojówki Swobody, które chodziły po całym Kijowie i biły ludzi wypowiadających się niechętnie na temat Majdanu i Swobody, doliczając do tego majdanu i naszych między innymi Wildsteina juniora.

Natomiast, na marszu niepodległości było nas więcej i to od trzech lat, odliczając od tego prowokatorów, zdrajców i agentów oraz ludzi chcących na tym coś ugrać...

I co?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.03 o 17:39
Pawle na Majdanie czynnych jednorazowo było 15 tysięcy osób, tylko, to przecież garstka w porównaniu do Marszu Niepodległości, informacje że Ukraina jest podzielona są nieprawdziwe, to tak jak Polska, cześć kocha Donka, a druga Jarosława :-) prawdziwe są wiadomości "zdementowane", dziennikarstwo zeszło do poziomu rynsztoku, to już nie jest podawanie informacji medialnych, ani kreowanie rzeczywistości, to usłużność kreowania polityki określonych opcji,

w kwietniu musimy się wszyscy spotkać i porozmawiać bo inaczej zapędzimy się i zaczniemy myśleć jak społeczeństwo zniewolone
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Paweł Tonderski, 2014.03.03 o 17:53
To kto palił biura Swobody i braci Kliczko w tej wschodniej części Ukrainy? To rodzimi Rosjanie mieszkający na Ukrainie popierają partię Swoboda i braci Kliczko?

A byłeś w Charkowie albo w Sewastopolu?

Moim zdaniem się mylisz, ponieważ w Polsce większość to Polacy, natomiast na Ukrainie jest i dużo Ukraińców i dużo Rosjan, i tylko mi nie mów, że oni wszyscy są tylko dlatego skłóceni, bo ich skłócili politycy, i że tutaj nie chodzi również o to, że jedni są Rosjanami a drudzy Ukraińcami.

Dlaczego w takim razie majdan wygwizdał Kliczko gdy ten przemawiał?

Może powodem tego było to, że Kliczko mówił w języku rosyjskim a nie po ukraińsku?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.03 o 18:23
byłem jeszcze na Krymie, i faktycznie wiele osób to Rosjanie i chcą aneksji, 10% ludzi myśli samodzielnie, 25% jest nieobliczalnych i w większości to są właśnie politycy, reszta to osoby powtarzające i płynące z prądem,

nie wiem jak rozwiążą problem Ukrainy, ale faktycznie nie chcą Kliczki, Tymoszenko, Unii Europejskiej, jak i integracji z Rosją, jak dla mnie sprawa Ukrainy i całej sytuacji jest zbyt trudna nie tylko do rozwiązania, ale nawet do podjęcia jednoznacznej decyzji deklaracji w jakim kierunku to powinno pójść

na facebook napisałem:
Nie wiem po co cały świat zajmuję się Ukrainą, skoro Putin przegryza gardła tygrysom, ma kilka danów w walkach wręcz, to nich stanie w ringu z Kliczką, dadzą sobie dwa razy po gębie i rozstrzygną problem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.03 o 21:03
To, ze socjaliści mieli inną drogę - zgoda. Ale to nie znaczy, że należy obrażać ich wybory, jesli były oparte na patriotycznych przesłankach.

A Piłsudski powiedział, że wysiada z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość?
Gdzie wtedy była Twoja Babcia?

Bo moja była koło Samary (za Wołga) i jest pamięć dzięki komu mogła powrócić do Polski z dzieckiem, moim ojcem, urodzonym tam w sierpniu 1920.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "Optymistycznie" 
teli, 2014.03.03 o 22:08
Krzysztofie nawet nie próbuję polemizować czy droga sanacji była lepsza niż endecji, z prostej przyczyny nie mam wiedzy pozyskanej osobiście, a każda inna będzie zdeformowana, oczywiście daleki jestem od obrażania Piłsudskiego, zresztą jak pewnie wiesz Dmowski i Piłsudski mimo animozji i walki nigdy się nie obrażali, tak i ja nie mam zamiaru nikogo urazić

co do babci uradziła się tak jak i mój ojciec na Wileńszczyźnie, z moich ostatnich badań pochodzą z Lwowa lub Lidy
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ukraina. "pesymistycznie" 
MatiRani, 2014.03.09 o 00:22
+wolna-polska.pl
Aktualności: Nocą z Borispolia wyleciał do USA samolot z rezerwą złota Ukrainy. Wedlug personelu Borispolia zanim do tego doszło na lotnisko przyjechały cztery opancerzone samochody do przewozu pieniędzy i dwa samochody typu ciężarowych busów marki Volswagen, przy czym na pojazdach brakowało tablic rejestracyjnych.

Z przybyłych samochodów wyszło około 15 ludzi w czarnych mundurach, w maskach i kamizelkach kuloodpornych. Część z nich była uzbrojona w broń automatyczną. Ludzie ci załadowali do samolotu ponad 40 ciężkich skrzynek i następnie część tajemniczych osób weszła także na pokład samolotu. Cała operacja zaladunku odbywała się w wielkim pośpiechu. Po rozładunku samochody bez tablic rejestracyjnych natychmiast opuściły pas startowy a sam samolot w trybie natychmiastowym odleciał.

Pracownicy lotniska będący świadkami tej tajemniczej „operacji specjalnej” natychmiast powiadomili administrację Borispolia od której otrzymali kategoryczne zalecenie „nie pchania nosa w nie swoje sprawy”. Później do redakcji zadzwonił jeden z odpowiedzialnych pracowników byłego Ministerstwa Dochodów i Opłat, który powiedział, że według jego informacji, dzisiaj w nocy na mocy rozporządzenia jednego z „nowych przywódców” Ukrainy, do USA została przetransportowana cała rezerwa złota Ukrainy.

Za: +www.novorossia.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑