słowa kluczowe: Polska Racja Stanu.
Polska2017.06.28 21:46

Nie ma Państwa Polskiego

 
 
Komisja Śledcza ds Amber Gold, czy Komisja Reprywatyzacyjna, ukazują zaledwie główkę szpilki
 

wystającą ze szczytu góry lodowej po-magdalenkowej republiki bananowej, w której Obywatel płacący sumiennie podatki określany był, jako dureń "do dojenia", przez układ, przy którym włoska Mafia to harcerzyki w przykrótkich spodenkach.
Należy powiedzieć szczerze, że do tej pory żadnego Państwa Polskiego nie było, a w chwili obecnej zaledwie kilka Osób próbuje je odtworzyć.
Uważam także, iż należy kompletnie wymienić kadry kierownicze służb, które przykrywały ten stan bezpaństwowości, w którym ten, kto "cwany i ustawiony", kradł tak, jak nocny złodziej w hipermarkecie.
Szefów tych służb należy postawić przed sądem, a powołać uczciwych fachowców, jak np. Pan płk. Piotr Wroński, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się zagrabiony majątek narodowy oraz gdzie i jak działa, i z kogo składa się "grupa trzymająca władzę", wraz z jej "seryjnym samobójcą" - która nie może być przecież całkowicie anonimowa...
Bez tych działań nie uda się odzyskać Państwa Polskiego...
Co do kierunków polityki zagranicznej, to należny wspierać ideę Trójmorza, aby odgrodzić się od zarazy, jaka opanowała Zachód Europy i rządzić się Polskim Interesem Narodowym, zgodnym z interesem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Bez zdecydowanych działań w tym kierunku Polska nigdy nie odzyska podmiotowości w stosunkach międzynarodowych.
Ohydna rola, jaką "odgrywa" (gdyż jest sterowana z zewnątrz) dzisiejsza opozycja parlamentarna, jest do powstrzymania rzeczowością i transparentnością działań demokratycznie wybranych władz, które słusznie odżegnują się od rozwiązań siłowych, choć mnie osobiście, coraz bardziej "pachnie" Bereza Kartuska... lecz nie jestem politykiem, za co D*o Gratias.

 

2075 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nie ma Państwa Polskiego 
Piotr Świtecki, 2017.06.29 o 18:40
Szanowny Panie Marku, napisał Pan parę zdań, a podniosła się kurzawa myśli... Choć parę pytań dla jej uspokojenia zadam, może Pan odpowie?
- Czy sytuacja, w jakiej dzieją się "Amber Goldy" i reprywatyzacje w stylu warszawskiej, nie jest na tym świecie raczej regułą, niż wyjątkiem?
- Czy wymienianie służb na pewno jest dorbym pomysłem? Przecież obarczone jest ogromnymi wadami i może być dla państwa niedźwiedzią przysługą.
- Czy ma Pan jakieś szczególne podstawy do konstatacji, że Pan Wroński jest uczciwym, i do tego fachowcem? Wprawdzie uczciwym przez porównanie nie być trudno, ale co do fachowości przypomina mi się jedno z Praw Murphy'ego: "kto umie - robi, kto nie umie - naucza". Można by dodać, że "kto nie umie nauczać, bryluje w mediach".
- Proponuje Pan odgrodzenie się od Zachodu, a przecież w naszych rozmowach (mam nadzieję, że nie upubliczniam tu niczego, czego nie należy) gdy rozważaliśmy potencjalne "jeśli", byliśmy zgodni co do tego, że gdyby nie było wyjścia, to gorsza ruska dżuma, niż zachodnia cholera... Czy coś się zmieniło w tym względzie?
- Transparentność jest mi komfortową - i osobiście, i jako ogólny postulat! Jednak kojarzy się z jawnością, a ta ostatnia bywa przeciwieńśtwem skuteczności... (Proszę zauważyć, że nie czynię przy okazji żadnych - narzucających się przecież! - aluzji!;)
- Piłsudczykowskie miazmaty, szczególnie pseudomistyczna irracjonalność, jest niestety obecna, chylę czoła zatem za logicznym przedłużeniem tej obserwacji na Berezę Kartuską, nawet jeśli miałaby mieć bardziej humanitarną formę w rodzaju "aresztu wydobywczego" a la p. Piskorski.
- Pan nie jest politykiem? I na dodatek dziękuje za to Najwyższemu?? Oj. To chyba nie całkiem tak jest? :)
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nie ma Państwa Polskiego 
Marek Stefan Szmidt, 2017.06.29 o 22:27
Szanowny Panie Piotrze,
Ad 1. Jest regułą w Polsce, gdzie nie ma elit, wymordowanych przez Niemców i Rosjan et consortes.
Ad.2. Należy wywalić "wierchówkę" kryjącą działania "konkurencji".
Ad 3. Został "prześwietlony".
Ad 4. Sytuacja jest dynamiczna. W tej chwili mamy wsparcie USA, nieźle wkurzonych na Niemcy, które chcą ich "wysiudać" z Europy i nie płacą na NATO. Rzeczypospolita First! A Zachód Europy zdradził Cywilizację Łacińską, więc należy zbudować kordon sanitarny na Odrze i Nysie.
Pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Krzysztof J. Wojtas
Mir chleba (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Między Stalinem a Putinem (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Antynarodowi obrońcy życia (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Boeing - chiński arbitraż (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Wartości, władza, religie a Słowiańska Akademia Cywilizacyjna (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
"Zjednoczenia" - krótko o scenie politycznej (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Brunetki, blondynki, rude; lewy, prawy, śmaja (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Taśmy, "zamach stanu", destabilizacja, ... (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Kiedy wojna? (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Linki, cytaty, nowiny:
O Bosaku, Winnickim i podobnych
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑