słowa kluczowe: chrześcijaństwo, cywilizacja polska, cywilizacja łacińska, etyka, geszeft, godność, konserwatyzm, lewica, lichwa, moralność, polskość, prawica, prawość, totalitaryzm.
Idee2012.08.10 13:34 08.11 01:36

Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm.

 

W odpowiedzi naszemu GPS-owi 1965.

 
"Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry, Będą was nazywali papistami, klerykałami, nieprzejednanymi wstecznikami, miejcie to sobie za Honor!"

 - Pius X
 
Tak, w Polsce od lat nie rządzą Polacy. Jednak polscy liberałowie, ludzie zazwyczaj czerpiący z tego systemu wymierne korzyści, zadają pytanie. Czy liberalizm jest lewicowy? Tak liberalizm jest lewicowy, pozbawiony iskry nadziei na życie wieczne!

Polska odmiana liberalizmu jest nieudolnym naśladownictwem reformacji i systemu bankowego, ekonomicznego rynkowego stworzonego przez żydów dla żydów, to nie jest idea polska, nie ma ona żadnego związku z polskością, ideą łacińską i słowiańską, a także chrześcijańską. Liberalizm jest prostą drogą prowadzącą nas ku systemowi totalitarnemu, rola państwa w tym ustroju w ogóle się nie liczy, to samo dotyczy roli człowieka w takim państwie. Zamiast tego liczy się w nim tylko lichwa, chęć zysku, przemoc, niewolnicza praca od samej młodości do późnej starości, tyrania i władza nad innymi ludźmi. W tym momencie trzeba sobie zdać sprawę z tego, że na tym systemie korzystają przede wszystkim tylko ci spośród nas, którzy znajdują się na samym szczycie tej piramidy.

Liberalizm ma w głębokim poważaniu takie wartości, jak naród, tożsamość narodową, własność państwową lub spółdzielczą i rolę państwa, a także władzę państwową powołaną do rządzenia, w jakimś kraju przez większość Narodu. Ludzie, którzy rządzą w systemie liberalnym nie są wierni narodowi oraz Państwu narodowemu tylko ponadnarodowym korporacjom, lichwiarzom, geszefciarzom i banksterom.

Liberalizm jest zakamuflowanym anarchizmem i lewactwem, w którym od początku rolę przywódców i kreatorów tego systemu spełniają ludzie bardzo bogaci lub powiązani i korzystający z tego geszefciarskiego i lichwiarskiego systemu dla niepoznaki nazwanym liberalizmem, a więc wolnością.

To są ci ludzie, którzy na tym i dzięki temu bogacą się jeszcze bardziej, dlatego tak zaciekle bronią liberalizmu, natomiast ludzie biedni w tym systemie coraz bardziej ubożeją i stają się we własnym kraju niewolnikami banksterów, lichwiarzy i ludzi, którzy żyją dzięki temu systemowi na bardzo wysokim poziomie.

 A przecież założenia liberalizmu mówiły o czymś zupełnie innym, w tym systemie każdy miał się bogacić równomiernie, każdy miał czerpać z tego sytemu korzyści, jednak jak to przeprowadzić, jeżeli w liberalizmie nie obowiązują podstawowe chrześcijańskie wartości oraz idea Państwa Narodowego?

Polacy nie chcą tak żyć, w niewolniczym żydowskim systemie wartości, w którym bożkiem jest pieniądz i naliczanie odsetek od odsetek.

W liberalizmie nie ma żadnej wolności, to jest złota klatka, w której jesteśmy uwięzieni na łańcuchach demokracji, w którym rodzimy się już niewolnikami tego systemu.

"Moim zdaniem najbardziej ogólna różnica między lewicą i prawicą w naszej cywilizacji, to stosunek do moralności"

za blogerem DominikS.Kapelusz:

http://gps65.nowyekran.pl/post/70723,czy-lewica-moze-byc-liberalna#comment_572806

Liberalizm całkowicie się skompromitował, ponieważ liczy się w nim tylko, zysk i strata, popyt i podaż, natomiast duchowość, wartości chrześcijańskie i człowiek w tym systemie w ogóle się nie liczą. Nie mówiąc już o tym, czego nas nauczał i zostawił po sobie w spuściźnie Jezus Chrystus.

Uczciwa praca nie ma żadnego związku z lichwą i naliczaniem odsetek od odsetek...

 Liberalizm jest myślą lewicową, reformatorską, odrodzeniową, rewolucyjną, tak więc pytanie o to, czy liberalizm może być lewicowy czy nie, jest zupełnie pozbawione sensu i jest nietrafione, ponieważ liberalizm jest lewicowy!

Liberalizm jest myślą masońską, geszefciarską i lichwiarską, to wszystko nie ma żadnego związku z konserwatyzmem, tradycją i wartościami związanymi z chrześcijaństwem, cywilizacją łacińską i słowiańską opartą na naukach Jezusa Chrystusa.

Liberaliści skończcie wreszcie z komunizmem i socjalizmem, zacznijcie być prawdziwymi konserwatystami i ludźmi oddanymi polskim wartościom.

Adoration to Europa."Liberalni katolicy są wilkami odzianymi w owcze skóry,
będą was nazywali papistami, klerykałami,
nieprzejednanymi wstecznikami,
miejcie to sobie za Honor!"


- Pius X 
 
CHWAŁA I CZEŚĆ WIELKIEJ POLSCE - "Lumpex 75" Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

 

3596 odsłon średnio 4,5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.10 o 17:50
Nie rozumiem dlaczego to jest odpowiedź do mnie. Nie ma w tym żadnego odniesienia do tego co napisałem - nawet w tytule zadałem inne pytanie. Więc chyba moje inicjały są tu użyte pomyłkowo, bo chodzi chyba o kogoś innego i o inny tekst.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Paweł Tonderski, 2012.08.10 o 18:52
Ten tekst jest skierowany do wszystkich liberałów, do pana również, ponieważ oni, tak jak i pan uważacie się za prawicowców i konserwatystów, tymczasem liberalizm nie ma nic wspólnego z prawicowością ani tym bardziej z konserwatyzmem. Liberalizm jest na wskroś lewicowy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.10 o 22:51
Zbadajmy trochę dogłębniej choć jeden aspekt tego strasznego liberalizm, o którym Pan pisze, dobrze?

Pan twierdzi, że obecnie obowiązujący w Polsce system bankowy jest liberalny, a zatem geszefciarski, lichwiarski, żydowski itp...

Mniejsza o nazwę, zbadajmy o co dokładnie chodzi. Co w tym obecnym systemie jest liberalnego? Jakie ma liberalne elementy? Jakie jego cechy pozwalają nazwać go liberalnym?

Czy chodzi o to, że w ogóle bankowość, czyli pożyczanie pieniędzy, to przejaw liberalizmu, czy też może być system bankowy, który będzie liberalny, i może istnieć inny, który będzie nieliberalny?

Jeśli mogą istnieć dwa różne systemy bankowe, liberalny i nieliberalny, to jak je odróżnić? Jakie cechy systemu bankowego powodują, że jest liberalny, a jakie czynią go nieliberalnym?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Paweł Tonderski, 2012.08.10 o 22:59
On jest taki sam, jak w innych liberalnych krajach w tym Stanach Zjednoczonych Ameryki, przecież to ten kraj jest ostoją i stolicą liberalizmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Adam39, 2012.08.10 o 23:37
Wtrącę się do dyskusji między panami. Ale jak na razie w jej toku nie udało mi się uściślić znaczenia słowa liberaiznm w sensie encyklopedycznym. Uważam iż każdy z panów inaczej to interpretuje.
Abstrahuję od odnoszenia się do nazw partii mających w nazwie właśnie hasło liberalizm, zresztą różnie interpretowany, może spróbujcie panowie uściślić jakąś spójna definicję znaczenia tego słowa.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.11 o 01:05
Tak! Mamy problemy z definicją! Dlatego jestem skłonny porzucić moją definicję i przyjąć definicję oponenta - i dlatego proszę by ją jasno sprecyzował...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.11 o 01:10
Nie rozumiem odpowiedzi. Ciągle nie wiem na czym Pana zdaniem konkretnie polega różnica między bankowym systemem liberalnym, a nieliberalnym.

Rozumiem, że w USA system bankowy jest liberalny. A jest gdzieś nieliberalny? Czym się konkretnie różni ten liberalny od nieliberalnego?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Paweł Tonderski, 2012.08.11 o 01:23
Na tym, aby nie pobierać odsetek od odsetek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.11 o 14:13
Rozumiem zatem, że system bankowy, który pobiera odsetki od odsetek to jest system liberalny, a nieliberalny to taki, w którym jest to zakazane, tak?

To znaczy, że wszelkie systemy bankowe, które istnieją i istniały kiedykolwiek są i były liberalne, bo żaden nie zabrania pobierania odsetek od odsetek. W ogóle wszelkie państwa są liberalne i innych nie ma.

A jak konkretnie tego zakazać? Jak stworzyć to utopijne, nigdy nie istniejące, nieliberalne państwo? Jak sformułować przepis, który by zabraniał pobierania odsetek od odsetek? To musi być bardzo precyzyjnie sformułowane i ściśle określone jak to ścigać, bo będzie trzeba ukarać osoby, które uczestniczą w dobrowolnej transakcji, obaj ponoszą korzyść i chcą ją zawrzeć, jeden chce zapłacić odsetki od odsetek, a drugi chce je pobrać, więc obaj nie są zainteresowani tym by zawiadamiać o tej nielegalnej transakcji organy ścigania. Jeśli przepis zostanie sformułowany jakoś ogólnie, typu: "zabrania się pobierania odsetek od odsetek", to ludzie to łatwo obejdą, tak jak islamska bankowość obchodzi zakaz pobierania odsetek.

No to jak zakazać pobierania odsetek od odsetek?

Ale już trochę zrozumiałem Pana poglądy. Pan uważa, że teraz panuje straszy liberalizm, bo za dużo wolno i jest za mało zakazów. Im więcej zakazów tym mniej liberalizmu a zatem mniej totalitaryzmu. Mniej totalitaryzmu i liberalizmu było w PRL-u, bo było więcej zakazów. W PRL-u było lepiej niż teraz i trzeba do tego ustroju wracać. Polecam to: +gps65.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2012.08.11 o 18:36
" Mniej totalitaryzmu i liberalizmu było w PRL-u, bo było więcej zakazów"

Grzesiu... Coś chyba Ci się porąbało.
Teraz jest więcej zakazów a jeszcze mniej wolności.
Nie, żebym kochał PRL ale bądź obiektywny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.11 o 23:04
Czyli teraz jest więcej zakazów i mniej wolności niż w PRL-u i to świadczy o tym, że opanował nas straszny liberalizm, tak? Rzeczywiście wszystko mi się myli, gdy czytam tutejsze teorie.

No to może Ty mi to wyjaśnij. Teraz mamy liberalizm, bo rządzą liberałowie. Z tym się tu chyba każdy zgodzi - to dogmat "Polaków". I żeby ten straszny liberalizm zlikwidować, to trzeba więcej zakazów czy mniej? Potrzeba więcej ingerencji państwa, czy mniej?

Teraz mamy geszefciarski, żydowski, liberalny system bankowy, który pobiera odsetki od odsetek. I to jest złe. By to zło zwalczyć, zlikwidować, zniszczyć, wytrzebić z Polski potrzeba jakieś zakazy, ustawy, prawo, ograniczenia, licencje, koncesje itp... zlikwidować, czy też należy wprowadzić nowe zakazy, nowe regulacje i ograniczenia?

Czy problemem Polski jest za dużo zakazów i ograniczeń, czy za mało?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Piotr Świtecki, 2012.08.13 o 15:06
"Tonący brzydko się chwyta", ale to ludzkie.
Zatem tłumaczę jeszcze raz, jak najprosciej: ten Pana liberalizm to utopia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.15 o 00:12
No to jak to możliwe, że ta utopia opanowała teraz Polskę i ją niszczy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Paweł Tonderski, 2012.08.21 o 12:04
Pan wierzy w utopię, ponieważ nie ma żadnej niewidocznej ręki rynku, ani wolnego handlu, ponieważ to konkretni ludzie znani z imienia i nazwiska, stoją za tą niewidoczną ręką rynku, to konkretni ludzie stoją za określeniem wolny handel i liberalizmem gospodarczym wykorzystują do tego, aby opanować cały świat.

A pan w ich mrzonki i utopię wierzy i właśnie dzięki takim jak pan jest, im łatwiej rządzić i wmawiać takim jak pan, że istnieje jakaś niewidoczna ręka rynku i jakoby wolny handel.

Czy to ta niewidoczna ręka rynku tworzy monopole, ułatwia działalność korporacjom, wspiera Fundusz Walutowy, Bank Światowy, zwalnia korporacje z płacenia podatku dochodowego, tworzy nowe przepisy i formy umowy o pracę, w tym umowę o dzieło?

Czy to niewidoczna ręka sama siebie zasłania się określeniem - wolnym handlem, aby na wolnym rynku przejąć banki, fabryki, handel, media, telekomunikację i dostarczanie nam energii elektrycznej, paliw płynnych, aby dzięki temu mieć władzę nad nami i stworzyć korporacyjne monopole?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.22 o 03:32
Niewidoczna ręka rynku nie istnieje, nigdy nie istniała i istnieć nie może, bo to utopia. Wiara w nią to jak wiara w krasnoludki, to głupota i naiwność. To po co na nią tak kląć, tak przed nią ostrzegać, i tyle jej wypominać? Dlaczego należy obrażać zwolenników tej fikcyjnej wolnej ręki, po co przed nimi ostrzegać, po co nas deprecjonować i tak z nami intensywnie propagandowo walczyć nie przebierając w środkach? Po co kłamać na nasz temat, po co przeinaczać nasze poglądy, po co zamiast próbować nas zrozumieć przypisywać nam niestworzone rzeczy - jeśli jesteśmy utopistami, którzy wierzą w głupoty i rzeczy nieistniejące? Jakie stanowimy dla was zagrożenie, że się tak nas boicie?

My stanowimy takie zagrożenie, że wmawiamy ludziom utopię, ludzie w to wierzą, utopię realizują, a w istocie ta utopia nie jest wcale realizowana, tylko coś odwrotnego. Czyli to co mówimy to jest złe, bo prowadzi do tego co jest sprzeczne z tym co mówimy, a to co jest sprzeczne też jest złe. To co jest dobre?

Jaki zatem z tego wniosek? Powinniśmy mówić to w co nie wierzymy, co jest sprzeczne z naszymi poglądami, a wtedy to zrealizujemy?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
Paweł Tonderski, 2012.08.22 o 10:59
Bo są ślepi i głusi, do nich nic nie dociera, tak jak do pana, jednak są na tyle groźni, tak jak Korwin, że samym słowem wolność - liberalizm, mieszają ludziom zwłaszcza młodym w ich głowach, a zazwyczaj są to ludzie dobrze wykształceni i aktywni politycznie. Tak dzieje się w Polsce od lat.

Pan oczywiście nie widzi tego, co się dzieje w USA i nie dostrzega tego, do czego ich amerykański liberalizm to Państwo stanowe - związkowe doprowadza? Do czego zmierza amerykański rząd federalny, który w zasadzie od lat się nie zmienia, zmieniają się tylko etykietki?

Tak jak w Polsce idziemy wierząc w to,że coś się zmieni, z tą myślą idziemy od lat do wyborów i głosujemy na kogoś innego, ale w sejmie po wyborach znowu widzimy te same mordy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
GPS, 2012.08.22 o 13:47
Do Pana nic nie dociera, operuje Pan sloganami, stereotypami i powtarza zasłyszaną propagandę - nie jest Pan zdolny do samodzielnego myślenia, nawet nie chce Pan spróbować pomyśleć odpowiadając merytorycznie na notki czy komentarze, tylko wali Pan wciąż te same slogany i papkę medialną. Nie warto z Panem dyskutować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm zakamuflowany totalitaryzm. 
MatiRani, 2012.08.24 o 03:47
USrAel stolica wolnosci i liberalizmu? To chyba zart?
Po zdegenerowaniu CCCP , USA to najbardziej restrykcyjny, administracyjny, nakazowy i zakazowy kraj na Swiecie. Na Kubie maja wiecej mozliwosci... Henry Hazlitt juz to opisywal w 80 roku, Sowell o tym pisze do dzisiaj... takiej admnistracji, takiego naladowania praw i dekretów to Swita nie widzial, tysiace rocznie w kazdym stanie. Paranoja, która umozliwia zniszczenie KAZDEJ konkurencji dla firm nalezacych do "równiejszych"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑