słowa kluczowe: Sukcesy, autostrady, bienale, budowniczowie, mistrzostwa, partie, piłka kopana, politycy, stadiony.
Humor, satyra2012.07.08 14:13

Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze.

 

A wydaje mi się, że ostatnio pisałem o całkowitej zapaści we wszystkich dziedzinach.

 
Krótka przerwa w moim pisaniu spowodowała ogromne zmiany na lepsze. Aż nie wiem od czego zacząć . Gdzie okiem nie rzucisz, same sukcesy.
 

Oczywiście największym sukcesem w XXI wieku zarządzających w Polsce jest wybudowanie kilku stadionów.  Niespotykany suces na skalę światową. Och i kilka kilometrów autostrad, Że, co!!!  Że to wszystko najdroższe. A kto będzie rozliczał miłościwie nam panujących ze złodziejstwa, z nieudolności, z niekompetencji. Nikt. A ile fortun powstało przy okazji tego budownictwa. I o to chodzi.

Czytam ostatnio jaki to wielki pałac wybudował sobie Smuda za wybitne wyniki w pracy. Ostatnie miejsce jego drużyny w piłce kopanej i pierwsze miejsce Smudy w sukcesach osobistych. Szkoda, że w Polsce nie płacą za dobre wyniki w pracy tylko za dobre układy. Dlatego tak jest jak jest. A jest tragicznie. Myślę, że sukcesy osobiste typu Smudy odniosło bardzo wielu "nieudaczników". Jak chcą szmbonurkowie światowi, nie wolno organizować takich imprez u faszystów, w obozie zagłady Polska. Pomimo nagonki szambonurków, społeczeństwo Polski okazało się normalne. Bo takie było i jest, ale co za odkrycie dla durni z  wszelkiej maści bibisów, sienów itp. Nawet jakiś dureń napisał, Polacy potrzebują , oczekują uznania. A ja twoje uznanie mam w czterech literach.

Czytam ostatnio o tych zachwytach, że Polska jest gotowa organizować mistrzostwa świata. Jestem za!!! Bo jak czytam dalej, na szefa PZPN startuje Czarnecki. A to zapewnia nam wybitną , partyjną drużynę na przyszłe mistrzostwa. Właśnie skończy kadencję "rządową" najlepsza partyjna drużyna świata z Tuskiem na czele. Czarnecki tylko ich przeksztaci w oficjalną drużynę piłkarską - kadrę narodową. Jest tam z czego wybierać. Bo to i "kwaśniewski" stary fachowiec od finansów sportowych i Tusk ze swoimi pajacami. Trochę się weżmie wybitności ze "wszystkich" partii i sukces murowany. Myślę, że w ataku Kalisz z Kwaśniewskim i Kaczyńskim. W pomocy cała nocna zmiana. W obronie najlepsi są partyjniacy z wymiaru niesprawiedliwości. Tylko, kto trenerem? Może Niesiołowski z Tuskiem. Ach, jeszcze bramkarz. Ten musi być pewniakiem, że nie wpuści gola Polsce. Obecnie największym obrońcą Polski i Polaków jest Sikorski z wszelkiej maści pomocnikami. Zrelacjonuje całość michnikt z grossami. Sukces gotowy. Tylko czy to będzie reprezentacja Polska?!! A może polskojęzyczna.

Czytam ostatnio o bienale w Berlinie. Dla hucpy przeprowadzono jakiś konkurs prac, ale i tak było wiadomo od bienale w Wenecji, że musi być o żydach z holokaustem :-))) No i było. Tylko dlaczego w bienale żydzi występują, reprezentują Polską sztukę. Czy w Polsce już naprawdę nie ma ani jednego Polaka?!! Nie wiem jakim prawem żydzi darowali Polskie brzozy z Oświęcimia-Brzezinki niemcom do posadzenia. O ile mi wiadomo, to niemcy z żydami wywieżli ogromne masy drzewa z Polskich lasów w II wś. Dlatego transport drzewa obecnie powinien się odbywać z niemiec do Polski a nie odwrotnie. Nu, ale to jest podciągnięte pod sztukę żydowską a firmowaną jako Polską. Następne bienale już będzie w języku żydzisz. Żydać się chce, to zamało powiedziane.

Czasami partia mówi "prawdę". Bo oto jestem świadkiem jak w Telavizji namawiali do filarów ubezpieczeniowych. Pokazywali Polskich emerytów pod palmami z nogami w wodzie i wachlowanych przyjemnym chłodnym powietrzem z wiatraków.  Co prawda nie wielu wyjechało i wyjedzie na Majorki za te stracone-wpłacone pieniądze do funduszy. Jednak partia jako solidna "instytucja" sprowadziła nam Majorkę do Polski. Po co stary emeryt ma się tułać po świecie szukając gorących, słonecznych dni jak partia ten towar sprowadziła do emeryta na miejsce. Tych sukcesów oczywiście są tony. W sezonie ogórkowym podałem tylko te jeszcze ciepłe i nie polityczne. Pozdrawiam państwa.

 
 
!!! 

2769 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Christophoros Scholastikos, 2012.07.08 o 15:00
Zenuś zapomniałeś, że jeszcze łobcy nas pochwalili.
Piękne i tanio się można u nas wybawić.

Tyle lat czekalismy na pochwałę z zachodu i wreszcie - cud. Tuskocud zielonowyspiarski!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.08 o 16:24
Christo witaj.
Nu oczywiście, że obcy. Najpierw wszystko i wszystkich Polaków opluli, a potem pochwalili. Bo kibic swiatowy, to normalny człowiek i jak by przeczytał te brednie o Polakach po odbytej imprezie - to wstyd i mógłby więcej takiego g..... nie kupić. A geszeft jest geszeft. Żydowskie, głupie kiepełe jak z tym bienale. Wrzeszczą ostatnio, że to Polacy mordowali żydów, zakładali obozy a brzezinki wysłali niemcom. Jak nie skoczysz żyd z tyłu :-))). Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.09 o 22:24
Ponad 30 proc. bezrobocia w Polsce! Zielono mi- tuskomatołkom.+aleksanderpinski.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Piotr Świtecki, 2012.07.09 o 22:43
Aj tam, Zenon. Od złej strony patrzysz. 70% ma oficjalną pracę ;)
No tak. Ale mi jakoś nie do śmiechu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.10 o 05:58
Mufti.
Ja nie mam nic przeciwko bezrobociu. Można domniemywać, że 30% Polaków wczasuje ( jak pisałem na "majorce") tylko dlaczego ich wyrzucają z mieszkań. Moim zdaniem 30% bezrobotnego społeczeństwa świadczy o nieudolności "rządzących". Jakoś trudno mi uznać, że te 30% jest "niegramotne". No, ale chyba o to chodzi, mieszkania zapewne przejmą szfędacze światowi:-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Adam39, 2012.07.10 o 09:31
Zenek, jak patrzę na otaczającą rzeczywistość,to widać i słychać że naprawdę jest coraz lepiej, a będzie jeszcze lepiej - tylko komu? Myślę, że chodzi o to aby tym "prawdziwym Polakom" żydowskiego pochodzenia żyło się w Polin jak prawdziwym paniskom wśród goim'owskich polskich niewolników. Zagarnęli już prawie wszystko, władzę, banki, środki przekazu, nawet i episkopat w większości. A po wprowadzeniu katastru i wykupieniu za grosze pozostałego jeszcze prywatnego polskiego majątku, tylko czekać jak zmienią nazwę Polska na Judeopolonia. Wszystko prawie gotowe, nawet i insygnia - Orzeł Polski na tle gwiazdy dawida.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Adam39, 2012.07.10 o 10:04
Nawet czytanie wiadomości nastraja pesymistycznie. " Rząd szuka pieniędzy, by ratować wiecznie dziurawy budżet i chce prywatyzować lasy. Prace nad ustawą już trwają. Jednym z wariantów rozpatrywanych przez ministerstwo jest prywatyzacja części Lasów Państwowych. Ministerstwo środowiska rozważa sprzedaż 36 tys. hektarów lasów.– Prace nad zmianą dwudziestoletniej już ustawy o lasach są w toku. Wśród rozważanych zmian jest m.in. kwestia zwiększenia udziału Lasów Państwowych w przychodach budżetu państwa – informuje rzeczniczka ministerstwa środowiska Magdalena Sikorska. A tak po ludzku? Chodzi o to, by kolejna państwowa firma pozbywała się swego majątku! Pieniądze zasiliłyby kasę państwa.", lub "ZAP: Wrogie przejęcie naszego potentata?
Od kilku miesięcy toczy się brudna gra wokół sprzedaży Zakładów Azotowych "Puławy" S.A., europejskiego potentata na rynku nawozów azotowych. Dzieje się to w czasie, gdy puławskie zakłady mają szansę stać się prawdziwym konsolidatorem rynku chemicznego w Polsce."
Staliśmy się bezwolną masą niemającą żadnego wpływu na działania władających Polską przestępców. Widzę, że tyle naszego co sobie pogadamy, czy popiszemy o tym co się dzieje. Oni mają to w doopie. Nauczyli się pacyfikować niezadowolenie, czy to piarowsko, czy za pomocą innych środków jakby mniej spektakularnie dla społeczeństwa dolegliwych, poprzez jakieś niewyjaśnione samobójstwa, czy wypadki.
Siłowe rozwiązania przygotowują i zostawiają na następny etap.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.12 o 20:13
Adam39
Pełna zgoda. W zasadzie przestałem pisać. Bo o czym??? Czym my się zajmujemy?!!
+www.youtube.com
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Adam39, 2012.07.12 o 22:59
Zenek, nie ma co się załamywać. Masz własny pogląd i osąd sytuacji. I potrafisz to opisać.
Też widzę, uogólniając, jakby takie chodzenie we mgle otaczającej nas z różnych stron rzeczywistości. Jakby trudno jest rozróżnić, co jest co, lub kto jest kto. Co wcale nie znaczy, że my Polacy musimy się poddawać wiedząc co jest grane. Niech każdy Polak zorganizowany, lub niezorganizowany, próbuje się przeciwstawiać w sposób inteligentny, ale widoczny istniejącemu złu. A ten portal chyba został stworzony by móc się zjednoczyć i opisywać co dzieje się w Polsce i również poza, tak myślę.
Pozdrawiam
P.S.
Przyznam, brakuje mi twoich artykułów i wypowiedzi. A są one potrzebne nie tylko mnie.
Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.13 o 21:02
Adam39.
Zobacz, znalazłem parę tekstów na ten temat - +www.bibula.com i to - +wiadomosci.onet.pl
Pozdrawia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Piotr Świtecki, 2012.07.13 o 21:08
No dobrze, to już wiemy kto winny.
Teraz pytanie: co robić?
PS Też mi brakuje notek Zenona.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.14 o 20:38
Mufti.
A no wszystko wiemy. Nie wiemy tylko co ze sprawą Madzi. Koniecznie trzeba sprawę załatwić i będzie wszystko jak w Szwajcarskim zegarku. No cóż, humor i satyra :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Christophoros Scholastikos, 2012.07.15 o 01:23
Jeśli można miałkunąć za potrzebą nowych tekstów Zenonesława to miauuu!
Do miłego niebawem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.15 o 13:20
Christo.
Do zobaczenia. W tym tygodniu mam jeszcze "kręcenie" miodu. Poza tym "robię" nowe ule. W pszczelarstwie w zasadzie to już jesień, trzeba przygotować pszczółki do zimowli. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.15 o 22:03
To wpis jednego z internautów w dyskusji na temat kryzysu godpodarczego:
"PISZCIE O TYM CO SIE STAŁO W ISLANDII BO MEDIA O TYM MILCZĄ Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję... rozwiń całość podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii. Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania. Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii? Oto krótka chronologia faktów: Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju. Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory. Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent. W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji. Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie. Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu. W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii. W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25-tki - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty". Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi. Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust. Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kopiuj wklej gdzie sie da ! niech ludzie sie dowiedza !! zwiń
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.07.16 o 07:57
Zenuś
A ukręcisz troche miodu na sobotę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.07.16 o 08:48
Bo tak pomyślałem; chleb będzie upieczony - własny, a gości można witać chlebem i miodem (z wskazaniem źródła pochodzenia).

Bo własnymi działaniami też nalezy się chwalić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak miło poczytać o ogromnych zmianach na lepsze. 
Zenon Jaszczuk, 2012.07.16 o 13:52
Krzysztof.
Mam cholernie zapchany cały tydzień. Planowałem "krecenie" miodu, ale straszą złą pogodą. Może nie zgadną. Wpisz mnie na listę, bo widzę, że nieładnie byłoby nie być. Tak czy inaczej biorę miód który już mam ze sobą. No, może coś do miodu znajdę :-))). Poznałem mlodego człowieka ktory jest zainteresowany tematami przez nas opisywanymi. Wspominałem mu o spotkaniu. Zadzwonię jak będzie miał czas to bedzie + 1. Jednak jeszcze o tym Ci napiszę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑