słowa kluczowe: III RP, IIIRP, Republika Okrągłego Stołu, Robert Kościelny, grupy interesu, grupy interesów, klasa próżniacza, komuna, odwaga, politycy, postkomuna, razem, sitwa, sitwy, strach, wspólnota.
Linki, cytaty, nowiny2015-01-14 12:05

Nie bać się!

(poleca )

Robert Kościelny

 
III RP podobnie jak Peerel zbudowana jest na kłamstwie i strachu. Stąd w czasach komuny opozycja demokratyczna stawiała sprawę jasno: chcesz obalić system, nie bój się i mów prawdę, a „prawda was wyzwoli”.
 
Również dziś winien to być pierwszy postulat dla każdego, kto uważa, że system pomagdalenkowy to taki sam szajs jak przed 1989 r. tylko, że w lepszym opakowaniu – jak pamiętamy peerelowski szajs był permanentnie w opakowaniu zastępczym.

I to jest pierwsza rzecz, której winniśmy się trzymać. Druga to świadomość, że Polskę obsiadły sitwy, zorganizowane grupy interesów, w których przynależność partyjna, sympatie polityczne, przekonania ideologiczne et caetera to sprawy wtórne. Obowiązują tam typowe dla grupy interesów środowiskowe lojalności, bariery wejścia i awansu. Wierność i lojalność wobec pachana jest tam wartością najwyższą. Zdecydowana większość tych, którzy zrobili bądź robią karierę w dzisiejszej Polsce, nie tknie nawet małym palcem tych granitowych fundamentów, bo wie, że skończyłoby się to zamianą dotychczasowego, pluszowego życia na drogę pełną cierni i zgryzot.

Ciąg dalszy: +naszeblogi.pl 

1931 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑