słowa kluczowe: III RP, IIIRP, Kopacz, Polska, RN, Ruch Narodowy, demoliberalizm, gospodarka, górnictwo, górnicy, liberalizm, oświadczenie, strajk, strajki.
Linki, cytaty, nowiny2015.01.13 14:15 14:16

Oświadczenie Ruchu Narodowego. Jutro manifestacja w Bytomiu

(poleca )
 
25 lat tzw. wolności to okres drenowania polskiej gospodarki, panoszenia się zagranicznych korporacji i nieudacznictwo legislacyjne, za które odpowiadają elity polityczne demoliberalnej III RP.
 
 Warszawa, 13.01.2015 r.

Ruch Narodowy solidarny z górnikami

Blisko dwa tysiące górników protestuje pod ziemią, po tym jak rząd Ewy Kopacz ogłosił plan restrukturyzacyjny dotyczący polskiego górnictwa. Rząd poszedł po najmniejszej linii oporu i zamiast planu naprawczego mamy de facto do czynienia z kapitulacją przed prawdziwymi problemami, jakie nękają polski przemysł wydobywczy od wielu lat. Jedyne na co stać nieudolny rząd to wyrzucenie ponad dwóch miliardów złotych na zamknięcie czterech kopalń, co doprowadzi do społecznej pauperyzacji obszarów, na których funkcjonują.

Premier nie przedstawiła żadnej realnej alternatywy dla ludzi, którzy będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami „planu naprawczego”. Polskie górnictwo przechodziło już kilka restrukturyzacji, niektóre pod nadzorem instytucji ponadnarodowych, m.in. Banku Światowego. Skończyło się to biedaszybami i wysokim bezrobociem w rejonach, gdzie wdrażano podobne plany pseudo-naprawcze. Od lat zmniejszamy wydobycie węgla pod naciskiem UE, a gra idzie o to, że gdy już polikwidujemy polskie kopalnie, to koncensje na wydobycie polskich złóż będą dostawać spółki zagraniczne, a my, z powodu reguł unijnych, nie będziemy już zdolni odtworzyć polskich mocy wydobywczych

Nikt nie kwestionuje faktu, że sytuacja w polskim górnictwie jest zła. Wśród przyczyn należy wymienić min.:
- brak przejrzystej formuły zarządzania kopalniami, za co zarządy spółek węglowych biorą zresztą ogromne pieniądze;
- uleganie bzdurnym unijnym regulacjom ekologicznym w postaci dwóch pakietów klimatycznych;
- brak działań doraźnych wobec importu węgla ze wschodu (węgiel gorszej jakości i sprowadzany pod cenach dumpingowych)
- złą strukturę systemu płacowo-zatrudnieniowego w tym sektorze;
- oraz silne obostrzenia fiskalne jakimi obłożony jest polski węgiel.

Energetyka jest nie tylko obszarem odpowiedzialnym za dostarczanie energii obywatelom, to również ważny argument w prowadzeniu polityki międzynarodowej. W Polsce jednak elity okrągłostołowe zamiast dążyć do suwerenności energetycznej działają całkowicie odwrotnie. Ulegają lobbingowi powiązanymi z innymi, zagranicznymi przedsiębiorstwami energetycznymi. Od pani premier i podległych jej ministrów ciężko dowiedzieć się co dalej z gazem łupkowym, co z zgazowaniem węgla pod ziemią i wykorzystaniem metanu do celów przemysłowych. 25 lat tzw. wolności to okres drenowania polskiej gospodarki, panoszenia się zagranicznych korporacji i nieudacznictwo legislacyjne, za które odpowiadają elity polityczne demoliberalnej III RP.

Ruch Narodowy nieraz okazywał solidarność z górnikami, teraz nie będzie inaczej. Organizujemy akcje protestacyjne ramię w ramię z górnikami i ich rodzinami. Zapraszamy już w najbliższą środę na największą tego typu manifestację do Bytomia, która rozpocznie się o godz. 17:00 na ul. Konstytucji 76.

Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich Polaków, którym suwerenność energetyczna kraju i los polskich rodzin na Śląsku leży na sercu. Bądźmy solidarni!

Zarząd Główny Ruchu Narodowego

Źródło: +www.facebook.com 

1887 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑