słowa kluczowe: Polska, biurokracja, człowiek, polityka, uoroboros, świat.
Blog2012.06.11 16:46

Współczesna mafia

 
 
Był taki fragment w "Faronie" Prusa, gdzie kapłani objaśniali następcy model funkcjonowania państwa i ukazywali mu jednocześnie przyczyny upadku Egiptu.
 
Był taki fragment w "Faronie" Prusa, gdzie kapłani objaśniali następcy model funkcjonowania państwa i ukazywali mu jednocześnie przyczyny upadku Egiptu.
Na zasadzie piramidy przedstawili zależności pomiędzy poszczególnymi grupami ludzi ułożonymi na zasadzie warstw społecznych. Czasy się zmieniły, jednak podstawowa struktura tej konstrukcji pozostawała niezmienna. Nawet wówczas kiedy upadły monarchie. Bo jak dawniej obowiązywała hierarchia warstw, zaś zmiany jakie następowały ograniczały się do upadku wcześniejszych i powstawania w ich miejsce nowych. Cały czas mieliśmy ( i mamy nadal) do czynienia z sytuacją kiedy ludzie pragnęli znaleźć się na wyższym poziomie tej piramidy i żyć kosztem tych którzy znajdowali się niżej zawłaszczając efekty ich pracy. Bo co tu kryć. Każdy chciałby nie napracowawszy się zbytnio korzystać z efektów pracy innych.
Tylko że na dłuższą metę sytuacja taka jest nie do utrzymania. Dlatego okresowo dochodziło do buntów tych których się nadmiernie eksploatowało. Tak jak w państwie Faraona, gdzie wyzyskiwani fellachowie nie byli w stanie swoją pracą utrzymać rosnących potrzeb ówczesnej władzy i ich zauszników oraz sponsorów.
Bo tak jak i dzisiaj władcy musieli zaciagać pożyczki na funkcjonowanie państwa od ówczesnych "banksterów".
Dziś niewolnictwo jako takie ponoć nie istnieje, fellachów zastąpili "robotnicy najemni". Ale "administracja" zawłaszczyła sobie co najmniej kilka poziomów. Z niej bowiem wywodzą się dzisiejsi "arystokraci", tudzież "władcy". To właśnie ta grupa wspólnie z dzisiejszymi banksterami "trzyma władzę" nad światem. Przy pomocy mendiów i sprzedajnych "ałtorytetóf" skutecznie trzymający "za twarz" innych ludzi którym mieli służyć. Co więcej, grupa ta stała się w istocie podmiotem i trzonem każdej "wadzy".
Nic więc dziwnego, że stara się ona nie tylko umocnić swą władzę, wpływy i bogactwo.
To zaiste legiony, wręcz mafia. Bo wzorzec do tworzenia zależności i podległości oraz własności i perswazji zaczerpnęła właśnie od niej. To nie kto inny jest autorem koncepcji zlikwidowania "państw narodowych". Dlatego że w takich państwach suwerenem jest naród, który ma prawo nałożyć jej kaganiec zgodnie z prawem. Z tego też powodu powszechne dążenie do zaistnienia "państw, regionów", gdzie z braku suwerena będzie mogła go zastąpić zarządzając " przypadkowym społeczeństwem".
To doskonała droga do ubezwłasnowolnienia rodzaju ludzkiego. Stworzony "system" powszechnego nadzoru i ucisku stanie się suwerenem samym w sobie. Gdzie każde zło i niegodziwość będzie można zwalić na system. Ale tylko dotąd, dokąd system nie zyska całkowitego podporządkowania sobie ludzi za pomocą represji i wręcz totalitarnej przemocy.
Spójrzcie proszę wokół siebie i na dzisiejszą rzeczywistość. Czy nie tak się właśnie dzieje ? Niegdysiejsze narody mają w założeniach spełniać rolę niewolników tego systemu i dostarczyciela "żywej siły" roboczej. O żadnej demokracji nie ma tutaj mowy. Co prawda jeszcze niby stara się dbać o pozory nawet tak załganej demokracji jaką widzimy. Ale nie łudźmy się że tak będzie zawsze.
Wąż już zaczął zjadać własny ogon. Do nas należy wybór, czy chcemy takiego świata pozbawionego cech ludzkich. Czy zechcemy uczynić ze swego życia i życia przyszłych pokoleń piekło na Ziemi. Wciąż jeszcze możemy wybrać, ale ta możliwość nie będzie trwać wiecznie. 

2500 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Współczesna mafia 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.11 o 17:07
Zamiast róbta co chceta, konieczne jest robienie tego co potrzeba. Wystarczy, że każdy zrobi troszkę. Siła skali zadziała. Niestety nie ma szans by jednostka zrobiła pracę za miliony. Dlatego współdziałanie, współpraca i wspólne cele to klucz. Mam nadzieję, że się tego tu trochę uczymy.
Apropo euroregionów, to przyszło mi na myśl rozbicie dzielnicowe. Z niego też się Europa podniosła, a Polacy bardzo szybko.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Współczesna mafia 
Piotr Świtecki, 2012.06.11 o 19:44
Zamiast róbta co chceta, konieczne jest robienie tego co potrzeba.

Nie tylko pod tym zdaniem, ale pod całym komentarzem Christo nic, tylko się podpisać.

Przy czym "robienie tego, co potrzeba" zaczyna się od najzwyklejszych codziennych rzeczy. Od wybrania, czy wypić piwo, czy może przejść się do jakiejś wspólnoty. Czy "zrelaksować się" przy kolejnym klonie durnego filmu, czy może jednak coś przeczytać albo odkurzyć przedpokój ;) Skąd ja to znam ;/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Christo, Zenek 
w.red, 2012.06.11 o 20:24
Zgoda Panowie, ale najpierw trzeba krok po kroku wspólnie rozbijać ten skostniały mafijny monolit. Inaczej "choćby przyszedł tysiąc atletów i każdy zjadłby tysiąc kotletów.." to nie będzie żadnego efektu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Christo, Zenek 
Adam39, 2012.06.11 o 20:59
Również jestem przekonany, że obecnie nie mamy jeszcze takiej siły by móc jednorazowo rozbić ten podstępnie ustanowiony mafijny układ. Ale każde działania na skalę naszej możliwości podkopujące ten system przybliżają jego upadek. A im lepiej będziemy zorganizowani i będziemy działać wspólnie, tym będziemy silniejsi i łatwiej będzie(ale nie łatwo)pokonać zło mocno już zakorzenione.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Współczesna mafia 
MatiRani, 2012.06.12 o 04:00
Konsekwentny bojkot i namawianie do niego znajomych czy rodziny. Nie patrzec na reklamy, uczyc, ze reklama to obelga dla umyslu, to swinstwo dla zdrowego rozsadku ( franzuzki filozof, Rene Thom, bodajze to powiedzial ).
No i krzewienie wiedzy o swiecie i jego mechanizmach poprzez dostepne massmerdia: fejs-zbuka, twittera...
Powodzenia NAM zycze
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑