słowa kluczowe: Gospodarka, finanse, korporacje, polityka, świat.
Linki, cytaty, nowiny2012.03.12 10:33

To samo odnosi się do nas

(poleca )
 
Sekretarz Obrony Panetta do Kongresu USA – wy tu już nie rządzicie!
 
Nie ma chyba na świecie drugiej takiej nacji jak Amerykanie szczycący się swą demokracją i wynoszący ją tak pod niebiosa. A jednocześnie tak ślepo wierzących, że kolejne administracje nade wszystko chcą troszczyć się o swoje państwo i dbać o ich interesy.
Kiedyś mogło się wydawać (a może nawet i tak było). Jednak dziś jest zupełnie inaczej. A to dlatego że społeczeństwo straciło jakikolwiek wpływ na to co się dzieje w ich kraju. Pozwoliło w rzeczywistości odebrać sobie prawo decydowania o swojej teraźniejszości i przyszłości.
Podobnie jest i w innych krajach "rozwiniętych demokracji" (jak pusząc się chcą się widzieć).
Ale prawda jest bolesna. Te prawa, które były ich dorobkiem przestały obowiązywać. Dlatego od pewnego czasu po kolei im się je odbiera. W zamian za co przedstawia się im nowe rachunki do płacenia za iluzję demokracji i dobrobytu. Kiedyś z lekceważeniem mówiono że to "spiskowe teorie dziejów". Dziś do niektórych jednak trafiło że jednak te "teorie" są faktem. A nie wytworem czyjejś bujnej wyobraźni. Czy jednak to kogokolwiek otrzeźwiło? Jeśli tak to jedynie nielicznych. Bo po takim wystąpieniu na forum publicznym w prawdziwie demokratycznym kraju głowy spadały by z głów ze zgrozy do czego doprowadzono
.
+www.bibula.com
Sekretarz Obrony Panetta do Kongresu USA – wy tu już nie rządzicie!

Podobnie jest w Europie o czym z wolna zaczyna się mówić na głos:

+www.bibula.com
Tajemnica trzech kropek

Wydaje się, że granice zostały przekroczone. Ale niestety to tylko się wydaje. Bo ludzie w tych "ustabilizowanych" społeczeństwach zatracili w sobie zdolność do myślenia w kategoriach wolności i zbiorowości. Sprowadzając swoje życie do trzech razy "P".
Zapominając o tym, że wolność nie została im dana raz na zawsze. I żeby ją mieć trzeba o nią dbać. Natomiast gdy się z niej rezygnuje w jej miejsce wciskają się wszelkie "-izmy".
Dlaczego uważam to za istotne? Dlatego by nie podzielić ich losu i nie dopuścić do powstania kolejnych wynaturzeń. Jako społeczeństwo wepchnięto nas na tą drogę do nikąd
(przy aplauzie dużej części z nas). Wykorzystując lata naszego zniewolenia oraz biedy rozkradziono nasz wspólny dorobek poprzednich pokoleń i doprowadzono do demoralizacji narodu. Jednak może właśnie dlatego mamy jeszcze szansę by uchronić się przed stoczeniem po równi pochyłej. Bo jeszcze dość świeżo mamy w pamięci lata minione.
A przy odrobinie zdrowego rozsądku i myślenia nie jest trudno przewidzieć do czego ten "nowy światowy ład" zmierza. 

1760 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑