słowa kluczowe: Barbara Engelking, Holland, IPN, Jedwabne, Polacy, Smoleńsk, Szymborska, bajki, bajkopisarstwo, holocaust, zbrodnie, żydzi.
Polska2012.03.08 21:01 21:08

Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!!

 

Barbara Engelking tropi "polskich" faszystów, antysemitów, zbrodniarzy itd

 
Oto po najwybitniejszych wybitnościach 'polskich" Szymborskiej i Holland, mamy następną wybitność na miarę Nobla Barbarę Engelking. Tych najwybitniejszych wybitności "polskich" mamy na tony. Mord na żydówkach!!!
 

Proszę państwa. Nie tak dawno pisałem przywidująco, że Jedwabne będzie w każdej wsi polskiej http://jazon.polacy.eu.org/1769/lapanki-antysemitow-w-filmie-holoud/.

Pisałem też o wybitnym "polskim" rodzie Engelkingów - http://jazon.polacy.eu.org/1644/jak-sie-porwac-z-motyka-na-bajkopisarstwo-zydow/. I proszę bardzo jak szybko pani Barbara Engelking wypływa na pierwsze strony przekaziorów żydowskich.

Ta "wybitna polka" jak każda Polka zajmuje się religią holocaustu, czyli zagładą żydów w Polsce podczas IIwś i po. Jak pisałem, zajmuje się rozmnażaniem Jedwabnego na całą Polskę. Tym razem mamy mord 20stu kobiet żydowskich przez polskich bandytów. Myślę, że warto przedstawić cały art. z onetu.

"Podlasie: śledztwo ws. mordu żydowskich kobiet

6 mar, 15:46 mkw / PAP

Pion śledczy IPN w Białymstoku wszczął śledztwo dotyczące mordu dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna (Podlaskie) w 1941 roku. Chce m.in. ustalić sprawców, którzy po wojnie nie byli za tę zbrodnię osądzeni.

Zbrodnia miała miejsce w sierpniu 1941 roku. Grupa młodych kobiet, w wieku 15-30 lat, została zabrana z getta w Szczuczynie do prac polowych i ogrodniczych w majątku w Bzurach. Do getta już nie wróciły. Zostały zamordowane przez grupę mężczyzn.

Prowadzący śledztwo prokurator IPN Radosław Ignatiew powiedział, że śledztwo zostało wszczęte dwa tygodnie temu, na razie rozpoczęły się poszukiwania archiwalne. - Przeglądamy to, co kiedyś, po wojnie, przeciwko niektórym sprawcom było urzędowo robione, w kierunku ustalenia tych osób, które ewentualnie nie były dotychczas ścigane za tę zbrodnię - dodał prokurator.

Ignatiew powiedział, że po wojnie co do niektórych sprawców toczyły się postępowania sądowe i zapadły wyroki. W latach 60. ubiegłego wieku sprawą zajmowała się też Okręgowa Komisja Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Teraz pion śledczy IPN chce ostatecznie ustalić, czy jacyś sprawcy nie zostali osądzeni, poszuka też żyjących świadków wydarzeń w Bzurach, by ustalić rzeczywiste okoliczności mordu. Jednym z celów śledztwa jest też ustalenie personaliów ofiar.

Prokurator Ignatiew dodał, że w tej sprawie jest podejrzenie popełnienia zbrodni ludobójstwa, która się nie przedawnia. - Tak na zdrowy rozsądek, nawet w tamtych czasach nikt z miejscowych nie odważyłby się jakiejś kobiety skądś zabrać i zamordować, gdyby one były "swoje" - dodał prokurator.

O sprawie napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza", która cytuje Barbarę Engelking z Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Zapoznała się ona z aktami sądowymi sprawy z 1948 roku, dotyczącej zbrodni w Bzurach. Engelking mówi gazecie, że w aktach mowa jest o co najmniej sześciu mężczyznach, którzy zabili kobiety.

Tylko jeden z nich stanął wówczas przed sądem. Został skazany na więzienie. Zmarł w 1957 roku.

Z materiałów archiwalnych wynika, że kobiety zostały wywiezione do lasu dwiema furmankami. Ta był już wykopany dół. Kobiety były bite kijami (pałkami), których końcówki były okute metalem. Przed zabójstwem, dokonanym w lesie, kilka z nich zostało zgwałconych."

Myślę, że rozumiecie państwo po co jest obecny IPN. Ja bym zmienił nazwę na ŻIPN- Żydowski Instytut Pamięci Narodowej. Taka nazwa byłaby przynajmniej uczciwa, ale po co komu z żydów uczciwość. Musimy pamiętać, że po tzw. katastrofie Smoleńskiej IPN był jedną z instytucji natychmiast opanowanej przez nowych władców. Nie pamiętam czy nie w dniu katastrofy.

Pani tropicielka szpera w archiwach sądowych. Nie wiem czy jest to tragiczne określenie, czy raczej komiczne. O dzisiejszych sądach nie będę pisał, ale podpierać sie sądami powojennymi to czysta bezczelność. Jak państwo wiedzą mordercy Narodu i państwa POLSKIEGO w 1946 roku zmanipulowali całkowicie tzw. wybory. Dzisiaj wiemy, że zamienili głosy nie na tak. I oto ta wybitność opiera się na dokumentach zbrodniarzy.

Przypomnę państwu co pisała na ten temat Maria Dąbrowska 17-VI-1947roku. "UB, sądownictwo są całkowicie w ręku żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na każń wydają Polaków"- czytaj mordują setki tysiące Polaków.

Dla bajkopisarzy żydowskich sadownictwo żydowskie jest podstawą do pisania bajek jako faktów historycznych. Pisałem o tym, jednak przypomnę, że żydzi nie uznają faktów historycznych. Ich historią są bajkowe opowiadania żydów zawsze korzystne dla żydów i to robi za historię żydowską. Musimy być tego świadomi, że w narodach cywilizowanych historia jest oparta na faktach i dokumentach czasu minionego. Ten przykład już podawałem, jednak prawdy nigdy za wiele.

 " .Przypomnę ,że liczba 6 milionów powstała już po pierwszej wojnie światowej W 1919 r. Martin Glynn, gubernator Stanu Nowy Jork, opisywał w swoich publikacjach “holocaust sześciu milionów Żydów i 800 tys. żydowskich dzieci”, spowodowany przez “tyranię wojny i pragnienie żydowskiej krwi” w Polsce i na Ukrainie. W tym samym czasie The New York Times oraz inne żydowskie media donosiły, że Żydów palono całymi tysiącami żywcem w synagogach (później się okazało, że Żydzi wraz ze swoimi synagogami przetrwali nietknięci I wojnę światową). Dlatego też, tacy przywódcy jak Roosevelt, Churchill, Eisenhower czy Pius XII, pamiętając o tej fikcji, byli ostrożniejsi i nie wspominali już o 6 milionach ofiar Holocaustu przez duże “H”, które miały zginąć w czasie II wojny światowej, zwanym również Hubrn w jiddisz lub Shoa po hebrajsku" - no comment!!!. O tym też musimy zawsze pamiętać czytając żydowskie bajkohistorie.

Boję się, że nie zmieszczę tego wszystkiego co chcę napisać. Dlatego będę pisał więcej w komentarzach pod tym artykułem. Jeśli to państwa interesuje proszę czytać komenty. Pozdrawiam państwa.

 

 
 
Bóg, Honor, Ojczyzna. 

6011 odsłon średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.08 o 21:45
Prosze zwrócić uwagę na wybitność prokuratora -
- "Prokurator Ignatiew dodał, że w tej sprawie jest podejrzenie popełnienia zbrodni ludobójstwa, która się nie przedawnia. - Tak na zdrowy rozsądek, nawet w tamtych czasach nikt z miejscowych nie odważyłby się jakiejś kobiety skądś zabrać i zamordować, gdyby one były "swoje" - dodał prokurator" - ogromna wiedza!!!
Popatrzcie państwo jacy żydzi po wojnie byli mili, dobrzy, wspaniałomyślni - "Pion śledczy IPN w Białymstoku wszczął śledztwo dotyczące mordu dwudziestu kobiet pochodzenia żydowskiego w Bzurach k. Szczuczyna (Podlaskie) w 1941 roku. Chce m.in. ustalić sprawców, którzy po wojnie nie byli za tę zbrodnię osądzeni" Obecnie "polacy" poprawia po sądach żydowskich i przykładnie ukarzą wszystkich "polaków" - najlepiej cały Naród jak w Jedwabnem. Komoruski przyklepie jak kwaśniewskim zwany.
Widzimy dalej, że podczas wojny każdy Polak faszysta szedł do nazistów pilnujących żydów przed zbrodniczymi Polakami i kazał sobie wydać młode żydówki do zabicia. Mało tego, szedł do kużni i zbroił kij w żelazo, aby zabić "babę". No i te byki mając do wyboru dwadzieścia młodych kobiet do gwałtu, uparali się tylko na jedną - czekali spokojnie w kolejce. Za to dostali od nazistów po mordzie:-)))
Jak widzimy sześć milionów żydów zabili Polacy w 1919 roku, sześć milionów żydów zabili Polacy w obozach zagłady podczas IIwś. Nu i z sześć milionów zabili chłopi na wsiach. Nu i z sześć milionów żydów zostało po wojnie przy życiu. Macie państwo pełny zestaw do wyboru bajkohistorii, która kosztuje tylko 65 miliardów $. Możliwe,że cena rośnie bo wszystko drożeje na zielonej wyspie holocaustu.
Posłuchajcie państwo, co ta baba ględzi - +www.youtube.com
Mozna powiedzię, że goj zdychał jak swinia - normalnie, ale żyd?!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Piotr Świtecki, 2012.03.08 o 21:54
Chore... Aż litość bierze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.08 o 21:59
Mufti.
Jak każdy żydowski temat - brak słów. Dyskusja z bajkowym opisem mija sie z celem. Zresztą sam wiesz, ze gojom nie wolno badać "prawdy" holocaustu pod odpowiedzialnościa karną:-))). Zobacz jeszcze filmik dodałem w pierwszym komencie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.08 o 22:14
Mufti.
Pstryknąłem na Stop Syjonizmowi w szukaj Barbara Engelking. Prosze poczytać z komentami włącznie -
- +stopsyjonizmowi.wordpress.com
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.08 o 21:54
Przeczytajcie państwo jeszcze to - "Sugerowanie ze zeznania zostaly zlozone pod przymusem jest duzym naduzyciem. Sledczy z NKWD oraz Urzedu Bezpieczenstwa swe obowiazki wykonywali wtedy wzorowo. Jestem o tym przekonany w 100 % ...
"+niezalezna.pl

"Autor przytacza wyjaśnienia jednego z uczestników mordu. Według niego do majątku Bzury jeden z pracowników przywiózł ze Szczuczyna (z getta przy ul. Krzywej przyp. red.) do pracy 20 Żydówek w wieku od 15 do 30 lat. Kobiety pracowały w ogrodzie trzy dni. Wtedy do majątku przyjechało na rowerach sześciu mężczyzn. Polecili fornalom z majątku wydać Żydówki, a później iść je zasypać, gdyż mają rozkaz od żandarmerii Niemieckiej Żydówki te zabić. [...]" W jednym artykule dostali w morde a w tym wykonywali tozkaz niemców?!! - +www.wspolczesna.pl
Zapewne mozna sprzeczności szukać bez konca- tylko jakie to ma znaczenie dla bajki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Adam39, 2012.03.09 o 10:38
Zenek, to jest ciągłe tworzenie kłamstw przez żydów. Powinno się to tatałajstwo za jej, ich szkodzenie Polakom dawno pozbawić wpływów na rządzenie nami. Ale do puki oni będą ustanawiać prawo, w pokojowy sposób w żaden sposób nie da się tego zrobić.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.09 o 14:27
Adam39.
Na obecną chwilę Polska i Europa jest bezsilna. Tylko działanie zjednoczone Europy pozwoliłoby żydów odsunąć od działań decyzyjnych. Nie wiem jak to było z rowerami w czasie wojny, jednak wynika z tego że wszyscy chłopi bujali sie rowerami - a to następna bajka. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.13 o 20:28
Generalnie proszę przekazać tej Pani link do strony naszej partii i przekazać że mamy już precyzyjne plany tak dla żydów jak i sprzedajnych katolików.
Plany te oprócz uruchomienia sanatorium ZJuPVEA Auschwitz zakładają umieszczenie milionów w obozach przejściowych (są akurat zbudowane pojemne stadiony) w alte polnische Stadten (stare polskie miasta):
-Allstein,
-Bromberg,
-Breslau,
-Danzig,
-Gleiwitz,
-Kattowitz,
-Krakau,
-Oppeln,
-Posen,
-Stettin.
Myślę że jak szczęka jej wypadnie to przestanie się wygłupiać.
Dr Adolf Nowak
NSPAP
+nspap.livejournal.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Paweł Tonderski, 2012.03.14 o 09:42
Czy pan jest zdrowy na umyśle?

Czy pan się na tym zastanawia, co pan tutaj wypisuje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 12:45
Za 3 mce nawet Pan nie będzie miał co do tego wątpliwości.
Widzę że nawet nie pomyśleliście że może przyjść ktoś gorszy dla "złych" ludzi i wrogów Naszej Ziemi niż Adolf Hitler, Józef Stalin i Banderowcy razem wzięci.
Przyznajcie się, nie pomyśleliście nawet o tym prawda?
Osobnym punktem jest Gulag Warschau i Schlesien.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...] 
NSPAP, 2012.03.14 o 14:33
Treść została ocenzurowana - wypowiedź niezgodna z zasadami.
(Piotr Świtecki 2012.03.14 14:33)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć   ocenzurowany
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Paweł Tonderski, 2012.03.14 o 12:54
W ogóle nie rozumiem, o czym pan pisze... Czyżby o Szatanie Diable?

Przykro mi, ale chyba się nie dogadamy...

My tutaj nikogo nie chcemy wsadzać do obozów, nikomu nie chcemy obcinać głów, ani nie chcemy nikogo wysadzać w powietrze. Czy zrozumiał to pan? Ale też nie chcemy, aby ktoś z nami tak czynił w przyszłości...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...] 
NSPAP, 2012.03.14 o 14:31
sugestie eksterminacji, szkalowanie
(Piotr Świtecki 2012.03.14 14:31)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć   ocenzurowany
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Paweł Tonderski, 2012.03.14 o 13:25
To my też zdaniem pana jesteśmy przeznaczeni do zagłady?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 13:26
I nie Szatanie-Diable tylko Aryjczycy, bezpośredni następcy Aniołów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 13:31
Sami sobie zgotowaliście ten los kolaborując ręka w rękę ze żydosolidaruchami maści wszelkiej, komuchami i wieśmakami.
Ale tak naprawdę nie będziemy musieli zużyć ani grudki węgla.
Wbrew szermowanym baśniom o ociepleniu klimatu zaczyna się już faza "Wielkiego Chłodu".
Na szczęście rosyjscy naukowcy już potwierdzili że nie będzie to gwałtowny spadek w ciągu godzin czy dni, choć dla Natury nie ma rzeczy niemożliwych.
Tu u nas powinny się ustabilizować między (-)30 do (-)40.
Na kiladziesiąt lat.
Mam nadzieję że się rozukie co to znaczy???!!!???
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Paweł Tonderski, 2012.03.14 o 13:33
Aryjczycy, a nie Arianie? My jesteśmy Polakami z Aryjczykami nie may nic wspólnego, jeśli już to najbardziej ze Słowianami...

Pan chce ponownie odwoływać się do rasy panów, dzisiaj już taka rasa panów przecież istnieje i oni wcale nie mają nic wspólnego z Aryjczykami.:))))

To myśli pan, że dojdzie do zaburzenia pływów i prądów oceanicznych i morskich, a przede wszystkim do zaburzenia Prądu Zatokowego, który spowoduje kolejną epokę lodowcową na Ziemi?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 13:40
Słowianie tak jak Germanie pochodzą bezpośrednio od Ariów którzy uratowali się PO Wojnie z Atlantami (przodkami żydów) 10.000 lat temu.
Jednak wbrew popularnemu myśleniu tamta wojna nie była na dzidy.
Arianizm rozumiany jak nauki zarówno Ariusa czy Braci Polskich, to z kolei mają wspólne cechy z ioścołem narodowo-społecznym cechującym dawnych Ariów.
Czyli praktycznie regulujący życie i zasady tworzony przez wszystkich wspólnie.
Zaburzenia prądów i nie tylko już są znane od przynajmniej 25 lat.
Tylko czekać aż wszystkie warunki się skumulują i...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 13:43
A co do rasy Panów.
Nie chcemy tej Wojny ale jeśli do niej dojdzie to USA, Paryż, Londyn i Bruksela zostaną wymazane z mapy Świata:
+nspap.livejournal.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Piotr Świtecki, 2012.03.14 o 13:56
A "wasz kochany Fuhrer" [Fuehrer?] to jest kto?
(w ogóle niejasno Pan pisze, albo nie na mój turban)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
NSPAP, 2012.03.14 o 14:02
Karl "Der Onkel" Wojtyla
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.14 o 14:31
Widzę, że jakąś masz wiedzę, tylko dlaczego przekazujesz to w idiotycznej formie. Może napisz co już zrobiłeś/cie dla Polski. Kompletna dziecinada z tym Firerem, ze zniszczeniem 38 mln Polaków. To znaczy, że zostaniesz sam. Chyba, że Polakiem nie jesteś. A na dodatek jeszcze to NSDupA. Chyba z psychiatryka nie piszesz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Polakom należy się prawda o Jedwabnem, oto ona: 
p.e.1984, 2012.06.22 o 10:31
+myslnarodowa.wordpress.com

Jedwabne oszczerstwo i haniebne przeprosiny

Polacy nie mają z tym mordem nic wspólnego, nie są za niego odpowiedzialni. Zostali przemocą zagonieni przez Niemców. Pora przestać kajać się za nie swoje winy - i pokazać oszczercom, gdzie ich Polacy mają. Zebrałem wiele materiałów kluczowych dla zrozumienia kto i w jaki sposób mordu w Jedwabnem dokonał oraz kto i dlaczego sprawcą (sensu largo, kierowniczym bądź dobrowolnym współsprawcą) tego mordu nie mógł być. Mord w Jedwabnem niekiedy bywa uzasadniany jako "słuszny odwet" polskiej ludności, która pamiętała zachowanie "sąsiadów" po 17.IX.1939 (polecam publikację prof. Krzysztofa Jasiewicza “Rzeczywistość sowiecka 1939-1941 w świadectwach polskich Żydów”). To bardzo poważny błąd. Jaki sens dla poznania prawdy o tym zdarzeniu ma usprawiedliwianie potencjalnych motywów kogoś, kto zbrodni się nie dopuścił – a mając okazję – dopuścić się nie chciał (i był raczej – ofiarą – raz przemocy okupanta, drugi raz – stalinowskiego aparatu represji (i istnieje duża szansa, że dochodzenie i proces miały podtekst nienawiści na tle etnicznym, ale skierowanym w niespodziewaną dla Grossa i polskich tumanów stronę), a trzeci raz – współcześnie – jest ofiarą kampanii oszczerstw, zdradzoną przez osobę pełniącą funkcje prezydenta III RP)?

Co zapomniano Polakom powiedzieć o procesie łomżyńskim?

Zbrodnia w Jedwabnem (10 lipca 1941 r.) została objęta postępowaniem dochodzeniowym w lutym 1948 roku. Postępowanie to, w sprawie ‘zbrodniczej działalności mieszkańców Jedwabnego’ prowadził Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży, tzw. ‘bezpieka’, w czasach, w których UBP od góry do dołu sterowane oraz kontrolowane było przez funkcjonariuszy pochodzenia żydowskiego. Nikt więc nie może zarzucić wynikom śledztwa, że w jakikolwiek sposób podlegały naciskom zmierzającym do wybielania Polaków, a wprost przeciwnie, po zakończeniu śledztwa, przed sądem, wielu oskarżonych i świadków zeznawało, że różnymi, nieraz okrutnymi metodami, zmuszano ich do składania nieprawdziwych zeznań i przyznawania się do winy, czego zresztą komunistyczny sąd pod uwagę nie wziął. (...)
Czytaj dalej na myslnarodowa.wordpress.com >>> ( +myslnarodowa.wordpress.com )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polakom należy się prawda o Jedwabnem, oto ona: 
PP, 2012.06.24 o 21:02
Dziękuję, bardzo interesujące!

Pozdrawiam :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jedwabne w każdej wsi polskiej trwa!!! 
MatiRani, 2014.11.09 o 00:49
+marucha.wordpress.com
...Wyzbycie się niezależności przez tą rodzinę można najlepiej porównać do procesu prywatyzacji w Polsce, która jednak odbyła się w skali makro. Za nędzne grosze pozbyto się nie jednej, a wielu tysięcy firm. Wpierw dzięki planom oligarchów pokroju Sachsa i Sorosa, później w celu przyjęcia Polski do Unii Berlińskiej. W efekcie tego Państwo straciło szansę na restrukturyzację, która mogłaby przynieść później ogromne dochody i koszty utrzymania wszystkiego spadły na żonę – podatników, w pocie czoła pracujących na kolejne to niepotrzebne wydatki i zachcianki męża vel urzędnika. Podpisując umowy z bankami, zaprzedali swe dusze diabłu.

Podobnie było właśnie z akcesją Państwa Polskiego do Unii: zabroniono nam prowadzenia jakichkolwiek instytucji finansowych w pozostałych krajach, zostaliśmy zmuszeni do przerobu śmieci bogatszych od nas państwa, podjęliśmy się magazynowania ich odpadów radioaktywnych, zezłomowaliśmy połowę tonażu floty połowowej, nie otrzymaliśmy prawa udzielania pomocy własnym firmom (kiedy upadała Stocznia Gdańska, sąsiedzi zza Odry chętnie dofinansowywali swoje stocznie) i anulowaliśmy wszelkie wcześniejsze traktaty handlowe.
...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑