słowa kluczowe: ABW, Polska, enrgetyka, gospodara.
Blog2011.09.13 11:34

"Rura" i ABW

 
 
+wiadomosci.onet.pl
"..Wśród najważniejszych zagadnień, na których skoncentruje się praca agentów, jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa.."
 
+wiadomosci.onet.pl


"..Zmiany w funkcjonowaniu ABW związane są z nowym statutem, podpisanym przez premiera. Wśród najważniejszych zagadnień, na których skoncentruje się praca agentów, jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa.."

Furda, że pojęcie "bezpieczeństwa państwa" wywołać może jedynie kolkę ze śmiechu. Bo nie jesteśmy "państwem" (gdyż od podpisania Lesbony nie spełniamy wymogów definicji "państwa" zrzekając się prerogatyw jemu przynależnych). A już mówienie o zapewnieniu "bezpieczeństwa energetycznego państwa" to zupełne "science fiction" w sytuacji gdy pozbyto się własności wszystkich zakładów "o strategicznym znaczeniu dla państwa", a co za tym idzie narzędzi wpływu na ich działanie. I to dotyczy każdej dziedziny (nie tylko energii). Ale mniejsza już nawet o to.
Idzie mi raczej o dwie kwestie. Rzetelność przekazu i rzeczywiste ukazanie intencji obydwu ugrupowań (tego "u steru", jak i "opozycji").
Pierwsza z nich jest wybiórczo i tendencyjnie ukierunkowana informacja. Bo nie przedstawia ani nie omawia innych mających mieć miejsce zmian (słowem, mówimy to co nam odpowiada. A zamilczamy to co chcemy ukryć).
Drugą kwestią jest natomiast możliwość dostrzeżenia rzeczywistej walki naszych kukiełek o interesy "pryncypałów". Po jednej stronie mamy opcję pro unijną (Niemiecką), zblatowaną z Rosją. A po drugiej zdecydowanie pro Amerykańską. Przy czym te opcje "robią" na tego samego "szefa". Mafię banksterską, bo tak czy inaczej zyski trafią do niej. Różnica jest jedynie w tym która opcja "podłączy się" do części zysków.
Dla nas nie ma to najmniejszego znaczenia, bo płacić będziemy i tak podobną cenę. Zyskiem jest natomiast możliwość zaobserwowania że oba ugrupowania robią nas "w trąbę". Tylko kto się tym przejmie :/ 

1633 odsłony średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Rura" i ABW 
Christophoros Scholastikos, 2011.09.13 o 12:28
Ja się przejmuje, Ty się przejmujesz. My się przejmujemy :). Zapytają kto się przejmuje? Wskażą nas i powiedzą ci państwo. Tylko ci państwo.

Żargon reklamowy mnie napadł.

Bardziej serio, nie czytałem zapisów nowego statutu, komentować onet a trochę szkoda czasu, no ale skoro sam nielitościwie niby panujący premier podpisał to jedno zdanie powiem. Zawężanie(odsyłam do ustawy o abw) zadań naszego cywilnego kontrwywiadu jest działaniem sprzecznym z interesem RP. ABW ma szereg poważnych zadań. Chyba chodziło o to, żeby po pierwsze, jakiś przypadkowy uczciwie i patriotycznie nastawiony funkcjonariusz przypadkiem się nie pałętał przy dalszym szabrowaniu naszego bogatego kraju, po drugie dać zadanie, spóźnione, by funkcjonariusze kopali się z koniem. W energetyce przecież już jest pozamiatane.

Pozdrowienia serdeczne
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
w.red, 2011.09.13 o 13:40
Rzecz nie w komentowaniu onetu, ale w ujawnianiu mechanizmu "tworzenia faktów". Przy jednoczesnym braku informacji całościowej (że tak powiem).
O "rewolucyjnych" zmianach powiedzieli ? Powiedzieli. Nie sprecyzowali jednak jakie to będą "zmiany". Co więcej, przypuszczam że to tylko część prawdy bo zakres "zmian" może być dużo większy. Ot, jakiś pod punkcik nie związany z zasygnalizowanym tematem, ale o tym się już nie wspomni. Ustawa przemknie z prędkością światła przez parla/ment i stanie się obowiązującym "prawem".
Obawiam się że tak może być i w tym przypadku. I o to w tym chodzi.
Inna sprawa, że nie widzę uzasadnienia dla stworzenia odrębnych struktur "cywilnego kontrwywiadu". To bezsensowne powielanie "hamerykańskich" wzorców.
Od spraw wewnętrznych jest policja i tak powinno pozostać (w jej struktury organizacyjne nie wnikam).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
Christophoros Scholastikos, 2011.09.13 o 14:08
Można by się po zastanawiać czy policja wystarczy z odpowiednimi wewnętrznymi pionami. Z pewnością złym modelem jest amerykański gdzie niezależnych spec agencji jest cała masa i wiele o sobie nawzajem nie wie. To już przesada.
ukłony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
w.red, 2011.09.13 o 14:52
I właśnie w tym jest sens. Bo pozwoliło to na sparaliżowanie władzy, zamącenie jej struktur oraz odpowiedzialności i..usankcjonowanie przestępców. A rola społeczeństwa została tylko sprowadzona do płacenia podatków bez żadnej możliwości kontroli. Dziś natomiast są już "ciut" dalej bo zaczynają coraz bardziej je brać "za twarz". Drugą sprawą jest ukrycie faktycznego zatrudnienia w "pionie bezpieczeństwa". Jak sądzę gdyby zebrać to "do kupy" to Amerykanie stwierdziliby że żyją w kraju ..totalitarnym. Czeka ich przebudzenie bardziej bolesne niż nas.
Budowa "pionów" w policji u nas byłaby bardziej efektywna, tańsza a przede wszystkim przejrzysta. To zaś przekładałoby się na łatwość ich kontroli i kompetencje. I pewnie dlatego do tego się nie dopuści.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
Christophoros Scholastikos, 2011.09.13 o 15:13
Owszem myślę, że amerykanom będzie gorzej niż nam.
Wiesz, w układzie, że są wyspecjalizowane 4 agencje oprócz policji, przeznaczone do specjalnych zadań można jeszcze spokojnie funkcjonować. Pod warunkiem dobrego nadzoru premiera, który trzepie starannie szefów tychże. Tak ja przynajmniej myślę. Tzn mamy (w sumie 5 bo i antykorupcyjni jeszcze) maxymalną liczbę wg. mnie. Byle byłyby jasne kompetencje. Broniąc koncepcji odrębnych struktur od policji na przykład w zakresie walki z korupcją trzeba zauważyć, że 15 lat pracy ludzi integruje. Nawet jeśli siedzą dwie ulice dalej a spotykają się okazyjnie. Poza tym świat jest mały i szwagier szwagra itp. Nie wiem czy znasz policjantów, ale ja kilku znam i ich mentalność nie nastraja mnie optymistycznie. Wzajemna antykorupcyjna kontrola jest moim zdaniem pożądana.
Zgadzam się jednak z Tobą i to bardzo, że rozmycie struktur prowadzi do rozmycia odpowiedzialności. Jak musi spaść głowa to trzeba się najpierw połapać która. Po smoleńsku przykładowo głowa szefa kontrywiadu, wywiadu zarówno wojskowych jak i cywilnych nie poleciała. Chyba że przeoczyłem.. A powinna! Chociażby z powodów honorowych.
serdecznosci
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW   
Mik, 2011.09.13 o 13:03
Ciagle pytanie, ktore pozostaje to o czym sie dyskutuje i czy to jest dyskusja?
Nie mam nic do internetowych grup dyskusyjnych, ktore
wykluczaja osoby pragnace dyskusji. Smiesznosc ich polega na tym, ze tylko oni maja racje. To nic, ze ich jest "trzech" ale oni musza miec racje.Podobnie dzieje sie w polityce. paru glabow dyktuje swoje warunki, a reszta ma sluchac i akceptowac bo inaczej won, co juz tez slyszalem o sobie.W polityce, oni nazywaja siebie partia, a przedstawiaja sie jako mafia.Zwykla banda przyglupow, nie potrafiaca nie tyle rozmawiac, co nawet sluchac, a sa ptaszki, ktore ladnie spiewaja.O wywiadzie i kontrwywiadzie juz wspominalem w liscie do UPRu.
Jedno co jest jeszcze warte zauwazenia to, ze od noweo roku przeklinanie bedzie karane do 3000 zl.
Polecam zatem zmiane slownictwa w sensie np.to co mowimy o k.., inaczej, innym, dobra dziewczyna, na zamiane tego slowa zaczynajacego sie na k na slowo bardzo przyjemne dla ucha, tj. tusk. Slowo du----pa na waltz itp. Puki co, bezprawnie odcieto mnie od ogladania tv. Mialem programy, ktore przy zakupie dekodera, mialy byc bezplatne, a juz ich nie mam, ale po raz trzeci juz nie dam sie nabrac zlodziejom od telewizji polskiej. To tak na marginesie, a na zakonczenie schetyna im w buzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
w.red, 2011.09.13 o 13:45
Nic to. Na razie pozostał nam internet, później może listy i w końcu spotkania "twarzą w twarz".

PS
O przeklinaniu jakoś mi umknęło. Muszę wobec tego starannie zamykać okno podczas jazdy samochodem ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Rura" i ABW 
MatiRani, 2011.09.14 o 04:32
HOWGH!
( nic dodac nic ujac )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑