słowa kluczowe: Białystok, LGBT, LGBTQ, Marsz Równości, Marsz równości, Polska, dewiacje, elita, elity, homofobia, homosie, kryterium uliczne, marsz równości, oklep, pedały, przemoc, zboczenia.
Polska2019.07.23 12:29 07.24 12:57

LGBT, czyli kryzys elit

 
 
Reakcje na przebieg sobotniego „Marszu równości”, od internetowych komentarzy po komunikat Episkopatu, łączy jedno: ślizganie się po powierzchni zjawiska i ferowanie wyroków bez głębszego namysłu, na podstawie naskórkowych wrażeń.
 
Zestawienie napakowanych testosteronem kontrmanifestantów z dziewczątkami, które dopiero co odstawiły lalki i kucyki, zrobiło swoje. Do tego doszło parę scen z użyciem siły fizycznej. I już: rządzą nami emocje, rozum poszedł w kąt.

Wszystko okazało się być burzą w szklance wody. Pogotowie nie interweniowało, szpitale nie wypełniły się ofiarami, poszkodowana uwieczniona na bodaj najpopularniejszym w mediach społecznościowych zdjęciu to zwykła „Karyna”, nie żadne homo. Jednak w świecie, w którym fakty nie mają znaczenia póki nie zostaną awansowane na „fakty prasowe”, ta burza w szklance wody roznosi się głośnym, groźnym echem.

Nie widać lasu, bo drzewa zasłaniają

Zgiełkliwe widowisko zakrywa istotę rzeczy. A istota rzeczy jest taka, że windowanie dewiacji na piedestał wywołuje opór. Opór uprawniony, zasadny i zdrowy. Nawet jeśli w formie drastyczny i jeśli nie każdy blokujący Marsz umiałby ze swadą uzasadnić swoją decyzję, to było to starcie nie tylko obyczajowe czy kulturowe, ale cywilizacyjne.

Bo propaganda LGBT to nie jest postulat uczynienia lżejszym życia osób z zaburzeniami płciowymi. W rzeczywistości - i nie ma znaczenia, czy celowo, czy niechcący i tylko przy okazji - jest to uderzenie w fundamenty naszej cywilizacji. To kwestionowanie instytucji rodziny, społecznych ról związanych z płcią i wreszcie samej płci. To korupcja pojęć, kwestionowanie tożsamości, niszczenie zasad, dzięki którym Zachód stał się tym, czym do niedawna był. To odwrót od polegającego na rozumieniu związku intelektu z rzeczą.

I to wszystko w imię czego? Właściwie nie wiadomo. Ideologie, w których osadzony jest ruch LGBT same są pogmatwane, wewnętrznie sprzeczne, często wręcz bzdurne. Ale idealistów uwodzą „społeczną wrażliwością”, „otwartością”, „nowoczesnością”.

W pierwszym odruchu na wózek z dzieckiem na czele blokady zareagowałem oburzeniem. Na szczęście policja interweniowała profesjonalnie i dziecku nic się nie stało. Ochłonąłem i zaczynam dostrzegać, że ten wózek nie jest świadectwem nieodpowiedzialności, a przeciwnie: ma potężną symboliczną wymowę.

Kamienie wołać będą

Nie, nie jest dobrze, że te zmagania zeszły na ulicę. Ale pytanie brzmi, dlaczego rozegrały się właśnie tam? Dlaczego osoby uczestniczące w Marszu, głównie platoniczni entuzjaści (bo „praktykujących” była tam garstka) myślą tak, jak myślą? Dlaczego wydaje się im, że to coś fajnego wziąć udział w Marszu? Dlaczego ich to dowartościowuje? Dlaczego nie wybrali atrakcyjniejszej alternatywy? Dlaczego nie zostali obronieni przed fałszywą, chorą ideologią? Dlaczego takie wydarzenia nie spotykają się z „kontrami” jeszcze zanim się odbędą, na poziomie intelektualnym, obyczajowym, nawet towarzyskim? Dlaczego, w ostateczności, białostocki Marsz nie został odwołany, skoro nie było pewności, że uda się każdemu zapewnić bezpieczeństwo?

Osoby inteligentne, wrażliwe i kulturalne, dystansujące się teraz niesmakiem od poszturchiwań i gazu pieprzowego, zachęcam do zastanowienia się - dlaczego. Czyż nie na skutek Waszej indolencji ostatnią linią obrony stali się kibice? 

3936 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: LGBT, czyli kryzys elit 
MatiRani, 2019.07.28 o 17:59
Pytania ok: Dlaczego osoby uczestniczące w Marszu, głównie platoniczni entuzjaści (bo „praktykujących” była tam garstka) myślą tak, jak myślą? Dlaczego wydaje się im, że to coś fajnego wziąć udział w Marszu? Dlaczego ich to dowartościowuje? Dlaczego nie wybrali atrakcyjniejszej alternatywy?

No to czas, aby Pan na nie odpowiedzial? Ile Pan ma lat? Pytam sie, bo osobiscie przestalem zadawac takie pytania po 40tce, Teraz daje nie nie odpowiedzi.
Pozdrówka ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: LGBT, czyli kryzys elit 
Piotr Świtecki, 2019.08.02 o 08:22
Nie wystarczy mieć odpowiedzi, trzeba jeszcze na ich podstawie zacząć działać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: LGBT, czyli kryzys elit 
MatiRani, 2019.08.03 o 22:17
Od czegos trzeba zaczac. Ok? Pan zacznie od opowiadania, przestanie zadawc pytania, a potem przejdzie do dzialania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑