słowa kluczowe: Bitwa o Anglię, Dywizjon 303, Honor, IIwś, Książka, Piloci, Sprawa Honoru, wielcy- mali ludzie, żołnierze.
Polska2011.02.22 00:55 09:26

Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7

 

Oni nas mają za bydło, za stado baranów

 
Proszę się zastanowić nad tym zdjęciem. Celowo tutaj zamieszczonym, w związku ze sprawą honoru. Przedstawiam dzisiaj piękną książkę Lynne Olson i Stanlay Cloud
"SPRAWA HONORU" Dywizjon 303 Kościuszkowski, zapomniani bohaterowie II wojny światowej. Bitwa o Anglię.
 
Przepraszam, że się powtarzam, ale tą książkę musicie państwo mieć w domu. Ja wiem, że w czytelni domowej robi się już ciasno od tych które już podałem. Proszę dokupić mały regalik, naprawdę warto. Jeśli ktoś czytał książkę "Dywizjon 303" Arkadego Fiedlera , która była zrzucana w czasie wojny nad Polską z samolotów. Przekazywana z rąk do rąk z namaszczeniem jak jakaś relikwia. Książka podnosząca ludzi na duchu w tych tragicznych dniach bandytyzmu, zakłamania, oszustw serwowanych nam przez tzw cywilizowanych ludzi Zachodu.
Dzisiaj proszę państwa narazie nikt nas nie bombarduje i książek nie trzeba zrzucac desantem nad Polską. Ja jednak odbieram tą książkę jak desant z Ameryki. W dobie gdzie świat jest zalewany przez kłamliwe, oszczercze ksiązki, filmy, prasę, radio, telewizję, polityków i całych państw szkalujących Polskę i Polaków. W dobie gdy ten "cywilizowany" Zachodni świat znów wyszukuje oszustów antypolskich za judaszowe srebrniki. W dobie gdzie już mordują Polaków za granicą, za to ,że Polacy wywołali IIwś. Ta książka musi być traktowana jak desant, jak czysta kropla wody, którą widać w tym szambie. To jest piękna historia Polski i Polaków pokazana na podstawie naszych pięknych, bitkich, odważnych, honorowych młodych żołnierzach-pilotach w IIwś.
Ja do dzisiaj patrzę na ludzi pod kątem człowieczeństwa a nie wykształcenia, czy pełnionych funkcji. Właśnie w tej książce widzimy wielkich żołnierzy pilotów walczących na wszystkich frontach świata o Polskę. W tym wypadku jest pokazana bitwa o Anglię. Co musiał sobie myśleć ten honorowy Polski żołnierz, pilot, że musi bronić swoim życiem zdrajców. I co ciekawe, ci zdrajcy docenili naszych pilotów, bo nie mieli wyjścia. Łaski Polakom nikt nie robił, bo oni byli najlepsi, najwaleczniejsi. A kto raz zdradzi zdracą zostanie. Ci żołnierze, ci piloci, Polska, Polacy będą zdradzani cały czas. Proszę panstwa jesteśmy zdradzani do dzisiaj, do tej chwili w której to piszę.
Ja gdy dzisiaj słyszę Anglia, Francja, Ameryka robi mi się nie dobrze. Musimy zdawać sobie wszyscy sprawę z tego, że jesteśmy sami. Tak samo sami jak w 1939 roku.
Moim zdaniem jesteśmy tylko w jeszcze gorszej sytuacji. A to dlatego, że V kolumna już Polską zawładnęła, gospodarkę zniszczyła, Polskę rozbroiła. Naprawdę piękna książka oparta na faktach. Jednak jak wszystko z tego zachodu i w tej beczce miodu musi być kropla dziegciu. Tym dziegciem jest pod koniec książki wsadzone Jedwabne. Ja się domyślam dlaczego, państwo zapewne tak samo. Oszustwo muszą siać wszędzie gdzie się da, ktoś kiedyś, jak nas zabraknie, weżmie to za prawdę. A kto o to dba, doskonale wszyscy wiemy. Szkoda, że piszący dali się w to wmanewrowac. Mogli napisać za ile. Ja zawsze w tych książkach piszę długopisem na konkretnym zakłamanym, wydrukowanym zdaniu - oszustwo, kłamstwo. Jak zwykle, chyba najmniej napisałem o książce którą polecam. Więcej dowiecie się państwo z internetu, a całości z książki.
 Dywizjon 303 - pieśń - +www.youtube.com 
 
Zapraszam do merytorycznej dyskusji. 

5187 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czy napewno jesteś Polakiem !!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.22 o 02:06
Proszę państwa, rzuciłem okiem na allegro. Sa dwie książki za połowę ceny, czyli po 20 złotych. Ja dałem kilka lat temu za swoią 50 zł. Warto kupić. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.22 o 09:35
Polska to my. Gdy Polska da nam rozkaz-
- +www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Piotr Świtecki, 2011.02.22 o 11:15
Czym się ta książka różni od "Dywizjonu 303" Fiedlera?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.22 o 11:32
Mufti.
Wszystkim , tylko bohaterstwo pilotów jest takie same. Sprawa Honoru jest kilkuletnim opracowaniem na podstawie dokumentów, pamiętników, wspomnień przez jej amerykańskich autorów. Nawet objętościowo to jak świerszczyk i biblia. Fiedler pisał relację jak by na gorąco. Dzisiaj już wiele akt tajnych zostało odtajnionych. Co prawda jeszcze się wstydzą przyznać do wypadku - zamordowania gen Sikorskiego, ale o wsiarstwie i zdradzie przez Churchila i Jankesa piszą.To jest książka pokazująca wojnę poprzez tych pięciu lotników Polskich. Od Polski, przez Francję, Anglię do ich losów powojennych. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Piotr Świtecki, 2011.02.22 o 11:39
Aha. Dzięki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.22 o 11:59
Mufti
Bardzo proszę. Kup tą książkę bo to jest cenny dokument w domu. Bedziesz zadowolony, zapewniam. Czyta się wspaniale, a tacy jak ja to z łezką w oku. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.22 o 20:22
Widzę, że na allegro są chętni na "Sprawę Honoru"
Jest jeden komplet "Poligon szatana " Bunicza.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy napewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.22 o 21:09
Zenek...
Tymi co takie wrzuty robią nie przejmuj się.
Zegar już tyka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Paweł Tonderski, 2011.02.23 o 01:03
To była moja pierwsza książka, którą przeczytałem sam, mowa o książce "Dywizjon 303" - Arkadego Fiedlera. Pamiętam jak dzisiaj poszedłem ze swoim dziadkiem do księgarni wydawnictwa Iskry i tę książkę przy namowie dziadka, bo miałem do wyboru kilka innych wygrałem w loterii fantowej. ;)) To były te lepsze strony komuny w Polsce, które zapadły w mojej pamięci. ;) Do dzisiaj mam tę książkę w swojej biblioteczce.

Od tej pory zająłem się historią oręża polskiego, dokładnie historią lotnictwa polskiego na zachodzie Europy: Skalski, Król, Arct, Wyszkowski, Fiedler, Urbanowicz i inni...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 01:13
Paweł Tonderski.
Paweł to mam nadzieje, że ciebie nie muszę namawiać do zakupu "Sprawa Honoru" .Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Malawanda, 2011.02.23 o 01:47
Paweł, z którym dziadkiem byłeś w księgarni? namówił Cię na losowanie? był wybór wygranej w loterii fantowej? Łooo, kiedy to było, umiałeś już czytać? A czy Twój dziadziuś to jest od tej żony? cyt. za Pawłem z2011.02.18 o 21:40 "żona mojego dziadka, brat rodzony mojej babci ze strony mojego ojca był porucznikiem rezerwy...,kto z Londynu, noo, pogubiłam się, przepraszam, jeśli uraziłam. Zmierzam do konkluzji, że dziadkowie z reguły znaczniejszy mają wpływ na nasze losy od babć i rodziców.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Paweł Tonderski, 2011.02.23 o 02:52
To jakiś sprawdzian? Test na prawdomówność?

To był mąż mojej babci ze strony ojca, moja babcia miała rodzonego brata (brat mojej babci dla mnie jest moim dziadkiem i tyle) oraz siostrę, brat zginął, siostra rodzona mojej babci po wojnie wyszła ponownie za mąż. W czym problem?

Jak nazywać rodzeństwo swojej babci albo dziadka? Ciocia, wujek,, babcia, dziadek, ciocia babcia, dziadek wujek, siostra mojej babci mówiła mi, żebym na nią nie mówił babcia tylko ciocia babcia. ;) Jeżeli będzie pani miała jeszcze jakieś wątpliwości podam pani dokładne daty narodzin mojej babci, dziadka i moje, moich rodziców również. Odpowiem pani na każde pani pytanie. :))

Tak, w wydawnictwie Iskry na przeciwko muzeum narodowego w Warszawie w ich księgarni odbywała się w jakąś niedzielę jakaś loteria, dziadek dał kilka złotych i wygrałem los, miałem do wyboru kilka książek, dziadek namówił mnie, abym wybrał książkę "Dywizjon 303". Co w tym dziwnego, że to zarazem była moja pierwsza książka, którą przeczytałem całą sam w moim życiu, potem pamiętam, że następną książkę, którą przeczytałem od deski do deski było "Zbrojne dzieciństwo", i co w tym dziwnego? Ile wtedy miałem lat? Chodziłem do trzeciej lub drugiej klasy szkoły podstawowej? Czy szanowna pani ma jeszcze jakieś pytania dla mnie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Pytania irytujące? 
Malawanda, 2011.02.23 o 03:59
jasne ,że są :)moich było 5, zaś Pana 7. Policzyłam. Ani test na prawdomówność, ani sprawdzian w tym przedmiocie:) Zwyczajnie Panu zazdroszczę( dziadziusia). Pan miał od dziadka "zaszczepkę", co idealnie się przyjęła, szczęściarzu...Nie każdy jest wybrańcem losu. Mnie nikt nie mówił, co mam czytać, wręcz zniechęcając do drukowanego. Pierwsze lektury, ukradkiem, przy latarce były absolutnie odmiennych treści. Tak. Były schody. Dlatego do tej pory mam luki w wiedzy historycznej, uzupełniane również dzięki Panu ( Bitwa pod Monte Cassino?)vide Pana komentarz w listopadzie u Niepoprawnych.
Natomiast z powodu deformacji zawodowej czepiam się szczegółów. Z efektem sankcji w postaci pańskiej ironii. I dobrze mi tak. Weźże mi odpuść, Pawle Srogi. Wiesz, że każdy z krewnych i powinowatych w naszym języku jest indywidualnie określony? przepięknie się nazywają, cóż, tu nie miejsce na ich wyliczanie.
Wstępnie można zajrzeć do banalnego źródła:

+www.eioba.pl
Paweł, tak mnie zawstydziłeś, że dwa dni do Polaków nie będę śmiała się zalogować.
Napiszesz, że mogłabym wcześniej?
Znaczy, aaa, dobranoc. Och..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pytania irytujące? 
Paweł Tonderski, 2011.02.23 o 11:50
E tam, trudno by było mi mówić do siostry mojej babci praciotko, wolałem formę ciociababcia, jako dziecko. Przyznam szczerze, że nie znałem tych nazw dla sióstr i braci moich dziadków.

Nikt mnie tego nie nauczył w moim rodzinnym domu, ale oczywiście znam określenie stryj. Nie gniewam się na Panią, proszę o wybaczenie, jestem czasem obcesowy. To moja wielka wada, nad którą często nie potrafię zapanować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Pytania i nadzieja 
Malawanda, 2011.02.24 o 03:03
Dywizjon 303, nasi Bohaterowie, może ktoś z Nich, z Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, jeszcze żyje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Malutka Wando, 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.02.23 o 12:06
Żeby czytać Pawła to naprawdę trzeba mieć silne nerwy.

To facet, który czasami przeskakuje nawet Zenka.
Ale takie tarany, o ogromnej wiedzy merytorycznej i pasji, są teraz (zawsze) potrzebni.
Tacy Ludzie stanowią o naszej sile.

Więc nie obrażaj się, że słoń Cię uchem maznął...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Siła jest w nas 
Malawanda, 2011.02.24 o 03:50
i nas jest siła :) ale paraliżuje maluczkich ( wandę) powaga mrocznego rycerza z ogromną wiedzą merytoryczną
i pasją. Paweł jest drapieżnym, ponurym niedźwiedziem, gdzie tam słoniowi do niego. Słonie bywają radosne chyba?
Grunt, że Dywizjon 303 jest również chrzestnym ojcem naszego Orła -TELI- wszak jest pilotem?
Aaa, Admninie SL dzięki za słowa pociechy :)w ogóle nie umiem się obrażać i smucić, odwrotnie (MT? ):D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pytania irytujące? 
Piotr Świtecki, 2011.02.23 o 12:52
Niesamowite te nazwy - dziewierz, jątrew, zełwa...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 09:22
Paweł Tonderski.
Witaj. Jak raz mam przed sobą kilka słów zapisanych o gen Stanisławie Skalskim. Zapewne tego tobie pisać nie trzeba, ale inni przeczytają.
12.XI.2004 roku w szpitalu przy ulicy Szaserów w Warszawie po długiej chorobie zmarł w wieku 89 lat generał Stanisław Skalski - legenda i as polskiego lotnictwa z drugiej wojny światowej.
Urodził się 27.X.1915r. w Kodymie na północ od Odessy. W 1938 roku ukończył kurs pilotażu i trafił do eskadry w Toruniu. już pierwszego dnia wojny o świcie zestrzelił niemiecki samolot rozpoznawczy. Szybko został asem przestworzy - zestrzelił we wrześniu 1939 roku sześć hitlerowskich samolotów. Po klęsce wrześniowej przedostał się do Wielkiej Brytanii i 12 VIII 1940 roku został jako porucznik wcielony do 501. Dywizjonu RAF. Póżniej już jako kapitan, był dowódcą 317. Dywizjonu. W pażdzierniku 1942 roku ruszył do Północnej Afryki, gdzie został dowódcą Polskiego Zespołu Walczącego (Polish Figfting Team), zwanego Cyrkiem Skalskiego. W czasie wojny strącił 24 samoloty. Do Anglii wrócił w 1943 roku i do końca wojny dowodził myśliwcami. Był wielokrotnie odznaczany.
Po wojnie wrócił do Polski i w 1949 roku został aresztowany przez władze ludowe pod zarzutem szpiegostwa (pamiętajcie, że ta swołocz rządzi do dzisiaj-Zenon). Sześć lat spędził w celi śmierci, ostatecznie zrehabilitowany w 1956 roku i odznaczony Złotym Krzyżem Virituti Militari. W ostatnich latach międzyinnymi zabiegał o przywrócenie przedwojennego charakteru Grobowi Nieznanego Żołnierza. Był członkiem Stowarzyszenia Patriotycznego "Grunwald". W 1991 roku kandydował bez powodzenia do Sejmu z list ChD, a w 1993 roku z list "Samoobrony". W czasie kampani wybordzej w 1993r. wielokrotnie ostro wypowiadał się przeciwko żydowskiej dominacji w Polsce, co powodowało irytację Leppera, który zerwał z nim dalsze kontakty (to zapewne w ramach, że nie ma miejsca dla wybitnych Polaków w żydowskim cyrku - Zenon).Z grupą kombatantów wspierał obronę krzyży na Oświęcimskim Żwirowisku. Od lat pełnił funkcję honorowego prezesa "Stowarzyszenia Ofiar Wojny" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 14:38
Wszystkich namawiam na książki, a może ktoś kto przeczytał zabierze głos. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 18:11
Krzysztow. Pytanie zadałeś pod innym art. Przed kim mają nas bronić Amerykanie. Przeniosłem tutaj bo rzecz dotyczy pytania dziennikarza do autorów książki "Sprawa Honoru".
Cytuję "W lutym 1945 roku toczy się konferencja w Jałcie. Staje się jasne, że Polska utraci ziemie na wschodzie i faktycznie zostaje podporządkowana ZSRR.
Dlaczego polscy piloci, którzy już znali postanowienia z Jałty, wiedzieli co się działo podczas Powstania Warszawskiego, dalej latali i ginęli u boku brytyjczyków i Amerykanów?
Cloud; Niech pan mi odpowie. Pan jest Polakiem.
Ja tego nie rozumiem. chciałbym się dowiedzieć od ludzi, którzy napisali książkę na ten temat.
Cloud: Okazuje się, że nasz tytuł "Sprawa Honoru" ma nie jedno znaczenie. Może chodziło o HONOR, o poczucie obowiązku?" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
teli, 2011.02.23 o 22:04
Po przeczytaniu właśnie Dywizjonu 303 postanowiłem że zostanę pilotem i miałem szczęście poznać kilku pilotów walczących o Anglię. Bohdan Arct, Stanisław Skalski i Lech Dunajewski to ludzie dzięki którym ukształtowałem swój charakter, to oni są dla mnie niedoścignionym ideałem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 22:38
teli. To wspaniałe, tak trzymaj. Musisz kupić ta książkę. Zobaczysz, jest wspaniała. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 23:41
Bardzo dobry tekst . Link za blogmedia24, gdzie zaprowadził mnie janekk
+michaelstanislaus.salon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy na pewno jesteś Polakiem!!! Nr 7 
Zenon Jaszczuk, 2011.02.23 o 23:43
Tutaj następny j/w podany przez barbarawitkowska
+lotnictwo.net.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑