słowa kluczowe: Bóg, Honor, Ojczyzna, Polska, Polska dla Polaków, Ruch Narodowy, Winnicki, Zawisza, deklaracja, honor, nacjonalizm, naród, ojczyzna, ruch narodowy, suwerenność, tożsamość.
Linki, cytaty, nowiny2013.03.30 12:50 15:32

Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego

(poleca )
 
19 stycznia 2013 roku powołana została Rada Decyzyjna Ruchu Narodowego. Pierwszą uchwałą, jaką w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem i historią podjęła Rada, jest poniższa deklaracja ideowa.
 
TOŻSAMOŚĆ – SUWERENNOŚĆ – WOLNOŚĆ

Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego

1. Tożsamość narodu. Ruch Narodowy za swój podstawowy cel obiera obronę i umocnienie polskiej tożsamości narodowej. Największym bogactwem i gwarancją rozwoju Polski jest kilkadziesiąt milionów Polaków mieszkających w kraju, pozostawionych na Kresach i rozsianych na emigracji. To przed nami stoi wyzwanie kontynuacji – zbudowanej na fundamencie chrześcijaństwa – polskiej tożsamości, w całym jej historycznym i regionalnym bogactwie. Podejmiemy walkę z promocją kosmopolityzmu i płytko pojętej nowoczesności, by na powrót uczynić nasz naród dumną i silną wspólnotą.

2. Tożsamość rodziny. Rodzina jest fundamentem życia wspólnotowego. Ruch Narodowy będzie bronił rodziny pojmowanej jako małżeństwo kobiety i mężczyzny oraz prawa do życia od momentu poczęcia. Zaproponujemy rozwiązania poprawiające warunki życia rodzin, by umożliwić rozwój demograficzny narodu. Ruch Narodowy będzie stać na straży autonomii rodziny i przeciwstawi się próbom ingerencji urzędniczej w życie rodzinne.

3. Tożsamość osoby. Polska będzie taka, jak uformowani zostaną młodzi Polacy. Dzieci i młodzież mają prawo do patriotycznego wychowania w szkołach, do wykształcenia formującego umysły w klasycznym duchu. Ruch Narodowy nie zgadza się na poddawanie młodzieży kolejnym eksperymentom edukacyjnym, ani na płynącą z mediów i instytucji kultury falę liberalno-lewicowej propagandy. Położymy także nacisk na upowszechnianie sportowego trybu życia.

4. Suwerenność państwa. Państwo jest podstawowym instrumentem realizacji interesów narodowych. Ruch Narodowy odzyska państwo z rąk realizujących obce interesy, skorumpowanych elit, finansowych oligarchów oraz pasożytujących na nim klik oportunistów i ignorantów. Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej. Ruch Narodowy będzie zmierzał do odbudowy polskiego potencjału obronnego, aby zapewnić naszemu krajowi bezpieczeństwo.

5. Suwerenność kultury. Naród tylko wtedy jest niepodległy, kiedy myślenie jego elit jest niezależne od zewnętrznych ośrodków i zakorzenione w jego historii. Ruch Narodowy będzie rozwijał oryginalną, polską myśl polityczną. Przywróci powagę i wielkość polskiej kulturze, tak, by ponownie stała się atrakcyjna dla innych narodów, także jako gwarant uniwersalnych wartości.

6. Suwerenność ekonomiczna. Silne państwo samodzielnie kształtuje swoją politykę gospodarczą. Ruch Narodowy obroni polskiego złotego jako walutę narodową, ponieważ własny pieniądz jest jednym z filarów niepodległości. Powstrzymamy pogłębianie zadłużenia gospodarki i uprzywilejowanie obcych instytucji finansowych. Będziemy wspierać niezależność energetyczną Polski.

7. Wolność słowa. Naród rzeczywiście wolny posiada nie tylko własną myśl, ale i zdolność jej artykułowania. Ruch Narodowy będzie dążył do złamania dominacji elit okrągłostołowych w sferze medialnej. Staniemy w obronie grup atakowanych oraz inwigilowanych przez władzę. Podejmiemy walkę z poprawnością polityczną, która odbiera głos narodowcom, a uprzywilejowuje nową lewicę i promuje degenerację godzącą w podstawy życia narodu.

8. Wolność gospodarowania. Wolny naród ma możliwość samodzielnego budowania podstaw materialnych swojego życia i dysponowania owocami swej pracy. Obecny stan, w którym koszty utrzymania sektora publicznego spoczywają głównie na mniej zarabiających i drobnych przedsiębiorcach, jest nie do zaakceptowania. Zmusza on miliony Polaków do emigracji zarobkowej. Ruch Narodowy podejmie walkę z patologiami biurokracji i fiskalizmu, stanie w obronie praw podatnika. Będzie walczył o swobodę działania i dostęp do kapitału dla polskiego przedsiębiorcy, aby ten mógł tworzyć nowe miejsca pracy. Zadbamy o bezpieczeństwo socjalne Polaków proponując sprawiedliwy i prosty system emerytalny.

9. Wolność osoby. Człowiek może być prawdziwie wolny jedynie w ramach wspólnoty, dlatego Ruch Narodowy będzie bronić wolności przed zagrażającym jej liberalizmem. Jako Polacy mamy swoje własne, bogate tradycje myślenia o wolności. Chcemy z całą mocą głosić prawdę, że prawa bez obowiązków nie mają racji bytu. Dla każdego Polaka są to po pierwsze obowiązki wynikające z przynależności do wspólnoty narodowej. Będziemy zachęcać do oddolnej aktywności i tworzenia inicjatyw budujących silny i zorganizowany naród.

Ruch Narodowy, którego podstawową siłą jest świadomość i wola działania młodego pokolenia Polaków, w myśl powyższych zasad podejmuje pracę nad przemianą Ojczyzny. Osią myślenia politycznego jest dla nas idea narodu, rozumianego jako kulturowa wspólnota pokoleń - przeszłych, obecnych i przyszłych. Tak pojmowany naród jest jedynym prawowitym gospodarzem w swoim państwie. Dlatego będziemy walczyć o Polskę dla Polaków - dumną, silną, dostatnią i bezpieczną. 
 
Treść Deklaracji podana za +www.fronda.pl 

3751 odsłon średnio 4,8 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.30 o 17:13
Kiedy pojawia się taki tekst, szykowany wiele miesięcy, oznaczający sojusz wielu środowisk na narodowym fundamencie, ze zorganizowanym nie kanapowym dużym zapleczem i potencjałem, to nabożnie nad nim milczymy.

Jesteśmy nieprzyzwyczajeni do sukcesów, do ofensywy, do współpracy.

W czym jesteśmy więc dobrzy? W podejrzewaniu :-). Więcej podejrzeń w tym temacie niż nadziei.

W kpieniu. Wszak w gębie każdy może byś mocny.

W dzieleniu włosa na czworo. Przecież nie do końca wiadomo o co ciągle im chodzi!

W kastrowaniu entuzjazmu. Tyle razy się nie udało to i tym razem się nie uda!

W obserwowaniu. Ich pług, zobaczymy jak im pójdzie, bo pewnie w końcu będzie jakiś skandal, wolę na razie ręki do tego nie przykładać.

W rozkosznym destruktywnym krytycyzmie. Ten tekst jest do niczego. Za bardzo ogólny!!! Za bardzo szczegółowy!!!

Kłaniam
ps. Wyprzedziłeś mnie z tym doniesieniem ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Piotr Świtecki, 2013.03.30 o 19:11
:-)

A Ty, Prześwietny Christophorosie, wyprzedziłeś komentarzem... :-) Bo cisnęło mi się trochę zrzędzenia na tle powyższej Deklaracji na klawiaturę. Ale zostało to zrzędzenie z góry i zaocznie pięknie wypunktowane w komentarzu :)

Pozostaje mieć nadzieję, że w czasie świątecznej laby ktoś z Koleżanek i Kolegów zechce się wypowiedzieć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.30 o 19:34
Prześwietny czy naiwny? :)
Proszę, nie odpowiadaj :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Piotr Świtecki, 2013.03.30 o 20:31
A czemu? Lepiej być starym zrzędą? ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.30 o 20:52
Jak to mówi młodzież: CHYBA TY.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Piotr Świtecki, 2013.03.30 o 23:02
Y, nic już nie rozumiem. Jaki tam ze mnie zrzęda? Zrzęda aspirant co najwyżej ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.01 o 20:33
Nie no dobrze, dobrze. Zapętliłem się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Leszek, 2013.04.01 o 15:32
to jak, szanowni, podoba się Wam deklaracja czy nie? Mnie się podoba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.01 o 20:34
Mnie się widzi się. Chyba się starzeje bo ciśnie mi się słowo ALE na usta. Ale nie powiem :-). To co istotne to fakt, że to kolejny etap integracji wielu środowisk. Nie widać żadnych dzieci wylanych z kąpielą. Więc dalej razem i siła rośnie.
Pzd
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Marek Stefan Szmidt, 2013.04.01 o 21:11
Szanowni Państwo,
symptomatycznym zjawiskiem jest to, że narodowa komuna nawet nie szczeknie na ową "Deklaracyję"...
wnioski z tego "fenomenu", pozostawiam pod rozwagę...
:-(
pozdrawiam świątecznie
MStS

PS. Konserwatysta widzi same "dziury w serze": a zwłaszcza brak cezury czasowej oraz podstawy legalistycznej i prawnej, deklarowanych działań...
Z problemem cezury czasowej boryka się także Portal Polacy.eu.org - patrz Motto.

Myśl konserwatywna, wspólnie z Narodową Demokracją (Dmowski, Popławski) za cezurę czasową oraz podstawę prawną (legitymistyczną) przyjęła K3(5)M.

Wyrażam w tym miejscu nadzieję, iż wszelkie Ruchy Narodowe w końcu zrozumieją, iż bez tych czynników (cezura czasowa i podstawa prawna) "gadają z próżni" Czasu i Prawa, i przez to nie będą w stanie osiągnąć Niczego.

Jako architekt podpowiadam, iż nie odbuduje się Budynku Rzeczypospolitej, rozpoczynając od zarysu drugiego piętra, jak grzecznie nazwę to pustosłowie..., a pomijając Fundamenty.

Zresztą, nieubłagany Czas, szybko zweryfikuje powyższą tezę...

Poniżej przytaczam cytat własny, z traktatu dobrze przyjętego przez SN, +polacy.eu.org

"Wspólnota polityczna pomiędzy Narodową-Demokracją a Konserwatyzmem etycznym opiera się także na bardzo stabilnych fundamentach, jakimi są: poszanowanie dorobku Cywilizacji Łacińskiej, - która to uformowała Naród Polski, - Tradycji i Kultury, oraz uznanie Religi katolickiej za panującą na ziemiach Rzeczypospolitej i oparcie się w życiu prywatnym, publicznym oraz międzynarodowym zrzeszeń, na etyce Katolickiej Nauki Społecznej:
„Należymy do chrześcijańskiej Europy i żyjemy etyką chrześcijańską, którą nazywamy często etyką miłości bliźniego, altruizmu lub wreszcie etyką ogólnoludzką. Gdy mówię – żyjemy etyką chrześcijańską, nie znaczy to, że postępowanie nasze w całości, albo nawet w części przeważnej jest z nią zgodne, ale tylko, że uważamy za moralne to, co się z nią zgadza, to zaś, co stoi z nią w sprzeczności potępiamy. Bo w postępowaniu naszym – mówię o postępowaniu przeciętnego mieszkańca chrześcijańskiej Europy – pierwotny egoizm, mający swe źródło w instynkcie samozachowawczym jednostki, o wiele większą odgrywa rolę, i nie ma wcale dowodów na to, żeby ludzkość obecnego okresu w miarę tzw. postępu cywilizacji coraz mniej kierowała się nim w postępowaniu. Obawiać się raczej należy, że jest przeciwnie. Nie zmniejsza to faktu, że uznana etyka jest chrześcijańska.”
Narodowa-Demokracja uznaje legalizm Konstytucji 3 Maja, postrzegając odejście od Niej, jako przyczynę „zwyrodnienia idei niepodległości”:
„Konstytucja Trzeciego Maja jest wyrazem dwóch zasadniczych dążeń prawdziwie polskiego stronnictwa reformy, które nie z miana tylko było patriotycznym: pierwszym z nich było rozszerzenie praw politycznych, powołanie do życia politycznego nowych żywiołów, dające stronnictwu reformy charakter demokratyczny; drugim – zwiększenie powinności obywatela względem państwa, wzmocnienie rządu, ustalenie dynastii, słowem, reakcja na monstrualny liberalizm polityczny społeczeństwa szlacheckiego, dająca stronnictwu charakter państwowy, a jak byśmy dziś powiedzieli – narodowy.
Targowica była tak dobrze protestem przeciw demokratyzacji społeczeństwa – w imię przywileju, jak przeciw wzmocnieniu państwa – w imię swobód obywatelskich. To był właściwy, wynikający z całego dziejowego rozwoju i z wytworzonego przezeń typu stosunków antagonizm: z jednej strony konserwatyzm, wyrażający się w arystokratyczno-szlacheckim liberalizmie politycznym Targowicy, z drugiej ruch postępowy, reformistyczny, ożywiony silnym duchem demokratycznym i narodowo-państwowym, utrwalonym w świetnym pomniku ustawodawstwa polskiego – w Konstytucji Trzeciego Maja.”…
„Jeden z humorystów naszych w żartobliwym felietonie kiedyś powiedział, że Trzeci Maj zszedł do grobu bezpotomnie. Jest w tym głęboka prawda. Naród instynktownie odczuwał wartość tej wielkiej daty i rocznica Konstytucji stała się świętem niezapomnianym, ale stronnictwa demokratyczne polskie, uległszy wpływom obcym, nie poszły wskazaną przez swych poprzedników drogą. Skutkiem tego idea niepodległości stopniowo zwyrodniała: największymi bodaj wrogami jej stali się dziś ci, co najgłośniej o niej mówią – bo kto powiada, że chce niepodległej Polski, ale zastrzega się, że musi ona być koniecznie rzecząpospolitą socjalistyczną, lub obraża się na myśl, że Polska mogłaby mieć swych żandarmów, policję, więzienia, że mogłaby się opierać na bagnetach i panować nad kimś, co sobie nie życzy jej panowania, ten sobie drwi z idei niepodległości. Takich, co wolą obce panowanie niż silny rząd własny, jest w Polsce o wiele więcej, niż się może zdawać, i niejeden z tych, co szczerze przeklinają pamięć Targowicy, jest sam w istocie przekonań swoich w połowie przynajmniej targowiczaninem.”
Roman Dmowski „PODSTAWY POLITYKI POLSKIEJ”
Drukowane w „Przeglądzie Wszechpolskim" r. 1905, a następnie w trzecim wydaniu "Myśli nowoczesnego Polaka", r. 1907. Za Ojczyzna.pl

Powyższe opublikowałem ku Pamięci i Przestrodze!

Tak jak K3(5)M była reakcją na rozpasany liberalizm szlachecki wieku XVIII-go, tak dzisiej, Myśl konserwatywna daje odpór współczesnemu liberalizmowi szkoły frankfurckiej.

Fakt, iż Myśl konserwatywna chroni Wolność Osoby ludzkiej, pozwalając nawet - w przypadkach drastycznych - zaćpać się tej Osobie na śmierć, nie oznacza zgody na liberalizm i terror "postępu".

PS.2. chyba uwagi powyższe opublikuję jako osobny szkic :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego 
Piotr Świtecki, 2013.04.01 o 21:24
Warto opublikować jako osobny wpis. W komentarzach ginie. A niestety wokół głównie fatamorgany i fantasmagorie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑