słowa kluczowe: . LGBT+, LGBT, LGBTQ+, Trzaskowski, Warszawa, deklaracja, postęp, toleranca, warszawska deklaracja LGBT+.
Polska2019.02.21 18:46 19:05

Jest tak dobrze, a będzie jeszcze lepiej…

 
 
Chciałbym pogratulować Warszawie, że na czoło problemów, z jakimi się boryka, wysunęły się potrzeby "społeczności LGBT+".
 
Rzeczywiście, wg statystyk Warszawa jest po Wrocławiu najbezpieczniejszym miastem wojewódzkim. Policja (68% spraw to sprawy kryminalne) widocznie ma siły i środki, by egzekwować "nowoczesność" i "tolerancję" w obyczajach, podobnie jak straż miejska, zajmująca się dotąd głównie zakłóceniami w porządku ruchu drogowego. Również osoby w wieku poprodukcyjnym, których jest w Warszawie pół miliona (prawie trzy razy tyle, co - wg p. Trzaskowskiego - "osób LGBT+") są zapewne otoczone odpowiednią opieką. Wszelkie inne kwestie, choćby mieszkaniowe, też ma miasto rozwiązane… Prawda?

Jest więc pięknie w Warszawie.

Trochę tylko razi nieprecyzyjny, jak na państwowego urzędnika, język Deklaracji. Póki co nie ma w polskim prawie takiej kategorii, jak "mowa nienawiści", a "nietolerancja" to termin z dziedziny kultury osobistej, mimo zawłaszczania i przeinaczania go przez liberalną lewicę. Ciut też dziwi, w zestawieniu z deklarowaną "równością", wyróżnianie pewnych grup z racji ich (dez)orientacji seksualnej. Ale za to zapowiedź zatrudniania urzędników z tejże (dez)orientacji uwzględnieniem bawi. Zapewne preferencje będzie się jakoś sprawdzać na rozmowie kwalifikacyjnej…

Niestety, poczucie humoru kończy mi się, gdy czytam zapowiedź różnego traktowania ofiar przemocy w zależności od tego, czy są, czy też nie "LGBT+", oraz zapowiedź wspierania agentury LGBT+ (tzw. "latarników") w szkołach, objęcia miejskim patronatem "odpowiednich" imprez, inicjatyw i organizacji, oraz narzucania przez miasto (jakimi właściwie drogami formalno-prawnymi?) tak zwanej "edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej".

Warte zastanowienia jest, skąd taka moc lobbystyczna "społeczności LGBT+"? Czy to wina milczącej większości? Bo skoro milczy, to nie ma zdania? W tym przypadku milczenie równa się zgodzie. 
 
Źródła:
+mnw.org.pl
+www.um.warszawa.pl +warszawa.stat.gov.pl
Ilustracja: +web.stagram.com 

1518 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jest tak dobrze, a będzie jeszcze lepiej… 
Marek Stefan Szmidt, 2019.02.22 o 19:53
Uważam, że im więcej *edalstwa w przestrzeni publicznej, tym większy to wywoła opór społeczny.
Jest to kolejny przejaw ataku na Cywilizację Łacińską formacji lewicowej, jaką jest PO, na którą nie zalecam głosować...
Pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑