słowa kluczowe: Francja, LGBT, gay, geje, gejoza, homofobia, krwiodawstwo, postęp, zakaz oddawania krwi.
Linki, cytaty, nowiny2015.04.01 19:10

Komitet Etyki: homoseksualiści nie mogą być dawcami krwi. Co zrobi Hollande?

(poleca )
 
Od 1983 roku we Francji mężczyźni stwierdzający o jednej lub wielu relacjach seksualnych z innymi mężczyznami, są wykluczeni jako dawcy krwi z racji wysokiego ryzyka zakażenia wirusem AIDS.
 
Francuski Krajowy Komitet Etyki podjął decyzję o podtrzymaniu zakazu oddawania krwi przez homoseksualistów. Wywołało to oburzenie stowarzyszeń broniących grup LGBT.

- Oddawanie krwi to nie jakieś uprawnienie. Najważniejsze jest zdrowie i ochrona biorcy – oświadczył Jean-Claude Ameisen, przewodniczący Krajowego Konsultatywnego Komitetu Etyki (CCNE), prezentując raport opracowany na prośbę ministra zdrowia, Marisol Touraine.

Od 1983 roku we Francji mężczyźni stwierdzający o jednej lub wielu relacjach seksualnych z innymi mężczyznami, są wykluczeni jako dawcy krwi z racji wysokiego ryzyka zakażenia wirusem AIDS.

Zakaz ten jest ostro krytykowany przez wiele lewicowych i homoseksualnych stowarzyszeń, widzących w nim formę dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

- Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Mamy nadzieję, że za tą opinią nie opowie się rząd – deklarował Yohann Roszewitch, przewodniczący SOS Homofobii, komentując opinię Komitetu.

Posunięcie rządu w tej sprawie nie jest oczywiste, wszak prezydent François Hollande podczas kampanii wyborczej obiecał homoseksualistom umożliwienie im honorowego dawstwa krwi.

Komitet Etyki wskazuje, że chorych na AIDS jest 200 razy więcej wśród mężczyzn, którzy w czasie ostatnich 12 miesięcy wchodzili w relacje seksualne z innymi mężczyznami.

 

Źródło: +www.pch24.pl 

1994 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑