słowa kluczowe: Kościół, Polska, idee, intronizacja, intronizacja Chrystusa Króla, katolicyzm, masoneria, przewrotność, religia, wolnomularstwo.
Linki, cytaty, nowiny2015.09.23 10:36 12:34

Intronizacja Chrystusa Króla jako katolicka odpowiedź na liberalizm, masonerię i modernizm

(poleca )

ks. Edward Wesołek FSSPX

 
[...] ta tajna organizacja powstała dla określonych celów, co wyraża dobitnie ich hasło „Liberté, égalité, fraternité – Wolność, równość, braterstwo”.
 
Ich znakiem jest cyrkiel i węgielnica. Na pozór może wydawać się, że to hasło jest słuszne, ale to tylko tak się wydaje. Wiemy przecież, że wszelka, niczym nie skrępowana wolność dla jednych, staje się niewolą dla innych. Równość? Przecież nie wszyscy ludzie są równi, zawsze istniały nierówności, choćby np. rodzice – dzieci. Braterstwo, podobnie jak równość jest kłamliwym mąceniem, wprowadzającym zamęt wśród ludzi, gdyż braterstwo najlepiej wygląda tylko pomiędzy rzeczywistymi braćmi, choć nie zawsze. Ich hasło ma pozory dobra, a w rzeczywistości chodzi o zmienianie sposobu myślenia, patrzenia na rzeczywistość, także tę nadprzyrodzoną. Chodzi o zmianę religii, przykazań. I to zmianę zachodzącą głęboko w sercu.

[...]

Papież Grzegorz XVI nazwał masonerię „ściekiem wszystkich sekt”. Każdy kolejny papież aż do Piusa XII włącznie wypowiadał się przeciwko tej tajemniczej organizacji. Codex Iuris Canonici Kodeks Prawa Kanonicznego, który został zatwierdzony w 1917 roku w kanonie 2335 mówi: Katolicy wstępujący do sekty masońskiej względnie do jej podobnych stowarzyszeń, walczących z Kościołem i z legalnymi władzami cywilnymi, popadają tym samym w ekskomunikę zarezerwowaną Stolicy Apostolskiej simpliciter. I tak było aż do wprowadzenia nowego kodeksu w 1983 roku. To zostało zmienione i w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego, kanon 1374 brzmi następująco: Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciw Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem.

Jak widzimy, w nowym kodeksie nie ma już wymienionej masonerii, nie ma ekskomuniki, a przynależność do wrogiej Kościołowi organizacji jest po prostu grzechem. I to wszystko.

* * *

Całość wykładu, wygłoszonego podczas VI Kongresu dla społecznego panowania Chrystusa Króla (Wrocław, 19 września 2015 r.): +fides-et-ratio.pl

[Czyli wiedzieć samemu z definicji nie można, mędrkować nie należy, należy natomiast oprzeć się na kompetencji katolickich znawców masonerii. Przy czym ani wg doc. Kosseckiego (zainteresowanego tą tematyką bliskiego kolegi prof. Ludwik Hassa), ani wg niezależnego (od Pana Docenta) źródła z kręgów masonerii narodowej (pozdrawiam!), wymieniany w wykładzie prof. Hass nie był masonem, a jedynie badaczem i znawcą masonerii.
No, ale to oczywiście szczegół bez znaczenia…
MT]
 
 
Ilustracja zaczerpnięta z +tradycjaolsztyn.blogspot.com 

2525 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Intronizacja Chrystusa Króla jako katolicka odpowiedź na liberalizm, masonerię i modernizm 
Marek Stefan Szmidt, 2015.09.27 o 12:27
coś kiepsko z wykształceniem...
:-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Intronizacja Chrystusa Króla jako katolicka odpowiedź na liberalizm, masonerię i modernizm 
Piotr Świtecki, 2015.09.27 o 13:29
Ach, ten przejmujący grozą przerażający obraz straszliwej masonerii… Jak dla mnie, to wręcz jej przydaje uwodzicielskiego uroku ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Intronizacja Chrystusa Króla jako katolicka odpowiedź na liberalizm, masonerię i modernizm 
Marek Stefan Szmidt, 2015.09.27 o 14:10
Jeżeli Katolicy polscy życzą sobie intronizacji Chrystusa Króla, to niech to w końcu zrobią, a nie tylko o tym - od lat - ględzą.
Ale po co mieszać do tego masonerię i jej hasła, których ten Kapłan kompletnie nie rozumie?
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑