słowa kluczowe: Chrystus królem, Kościół, Niemcy, Polska, depopulacja, intronizacja, katolicy, list do biskupów.
Linki, cytaty, nowiny2014.08.26 07:56 08:58

List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici...

(poleca )
 
Ponieważ Wasze Ekscelencje nie chcą być posłuszne Woli Bożej – nam pozostało tylko jedno. A mianowicie… Modlitwa, by spadła na Was widzialna kara Boża
 
2014-08-12

Jego Ekscelencja
Ksiądz Arcybiskup Metropolita / Biskup Ordynariusz
(List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici – czyli wszyscy zarządcy polskich diecezji i archidiecezji)

Przewielebny Księże Arcybiskupie / Biskupie!

Dnia 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia NMP, mija termin – w którym prosiliśmy Wasze Ekscelencje i Eminencje o dokonanie Intronizacji Jezusa Chrystusa, naszego Pana – jako Króla Polski. Stosownie do wymagań objawionej Woli Bożej za pośrednictwem sł. Bożej Rozalii Celakówny.
Ponieważ Wasze Ekscelencje nie chcą być posłuszne Woli Bożej – nam pozostało tylko jedno. A mianowicie… Modlitwa, by spadła na Was widzialna kara Boża – taka jak spotkała Gehaziego, sekretarza proroka Elizeusza.
Prorok Starego Przymierza sam wezwał taką karę na swego najbliższego współpracownika. I w oczach ówczesnych Żydów zapewne następnego przywódcę duchowego narodu. (Elizeusz sam był wcześniej sekretarzem proroka Eliasza.) Prorok Elizeusz uznał zapewne, że jeżeli jego następcą ma być skorumpowany oszust, człowiek materialnie chciwy i zakłamany – to lepiej niech nie będzie żaden. I natychmiast tak się stało. Na Gehaziego spadł trąd Naamana Syryjczyka.
Pozwolę sobie przypomnieć, że jest to sprawa jednoznacznie uregulowana w teologii. Starczy spojrzeć do Sumy teologicznej św. Tomasza z Akwinu, tom II-II, rozdz. I, ustęp 1, zagadnienie 95-te. Jak najbardziej można tak się modlić, o ile nie ma innego sposobu powstrzymania zła – jakie kto czyni. Śmiertelnie niebezpieczne zło może też mieć postać grzechu zaniechania.
Jest nam ogromnie przykro, że musiało do tego dojść. Ale ponieważ wielkie łaski Boże mogą przejść tylko przez Wasze ręce – nie mamy innego wyjścia. My nie chcemy ginąć ani jako ludzie, ani jako naród, ani tracić własne państwo – dlatego, że Wy (czy to z niewiary, czy z tchórzostwa, czy z wygodnictwa, czy dla innych nic nie wartych korzyści, czy z podporządkowania wrogim Bogu pseudo-siłom) - nie chcecie służyć Bogu Wszechmocnemu. Że wolicie kłaniać się i poniżać przed innymi fałszywymi potęgami. Że zmuszacie nas do modlitwy, aby On okazał Wam – kto jest Bogiem. I kto rządzi w Jego Kościele!
Nie przypuszczam, by plaga trądu Naamana Syryjczyka spadła na Was wszystkich od razu. Z pewnością Pan zacznie od najbardziej winnych i odpowiedzialnych – w rodzaju…
Wszelako gdy tak się stanie – najpokorniej prosimy: rozważcie, że dla dusz dotkniętych taką karą prawdopodobnie nie było już innego ratunku przed wiecznym potępieniem. A jedynie ta widzialna manifestacja Bożej wszechmocy.
Piszę ten list także dlatego – by wspomnieć o ratunku jaki jest dla tych, spośród Was, których plaga trądu dotknie. Ratunek ten jest zawarty w Objawieniach Matki Bożej z Nowej Osuchowej. To najbardziej niezwykłe Objawienia Matki Bożej, jakie miały miejsce na całym świecie i w całej historii Kościoła. Na tym miejscu zostały obiecane najbardziej niezwykłe cuda uzdrowień duchowych i fizycznych. Żadne inne Objawienia NMP na świecie nie zawierają w sobie takich obietnic Bożych, tak wielkich. W Nowej Osuchowej powstanie najważniejsze na świecie sanktuarium Chrystusa Króla.
Pozwolę sobie na uwagę, że Objawienia w Nowej Osuchowej zawierają też element potwierdzenia ich prawdziwości. To trochę tak, jak z przepowiedniami św. Hildegardy, doktora Kościoła – na temat przyszłości Ameryki. Skąd mistyczka w XII wieku mogła wiedzieć, że po drugiej stronie oceanu (Atlantyku – średniowiecze znało tylko jeden ocean) – jest wielki ląd i tam powstanie wielkie państwo, które szybko stanie się najsilniejszym krajem świata? I będzie to dziwne państwo – bowiem nie stworzy go lud mówiący jednym językiem, wręcz przeciwnie, ludzie z bardzo różnych narodów i plemion, mówiący bardzo różnymi językami? I jak potem mogła opisywać, z dużym stopniem uszczegółowienia, upadek tego kraju? Co właśnie zaczęło się dziać. Jest oczywiste, że mogła tylko w oparciu o prawdziwy dar proroczy.
Podobnie w Nowej Osuchowej… Skąd mogła prosta polska wieśniaczka, pani Marianna Andryszczyk, operować taką terminologią, jak „Dolina Jozafata”? Z jednego źródła: Matka Boża tak jej powiedziała!
Dlatego polecam Was wszystkich szczególnej łasce i opiece Matki Bożej - Królowej Polski z Nowej Osuchowej – i Jej Królewskiego Syna, którego niepojęta Wszechpotęga jest równa jedynie Jego łaskawości i niepojętemu Miłosierdziu. O niech On długo już nie musi prosić, by Jego zbuntowane stworzenia zechciały uznać Go za Króla!!!
Załączam kilka uwag na temat polityki, moim zdaniem kluczowo ważnych. Ośmielam się tak uczynić dlatego, że w Polsce nie ma dobrej informacji politycznej. Ani tym bardziej wojskowej czy ekonomicznej.

Pozostaję z zapewnieniami o pamięci w modlitwie.
(…), Rycerz Jezusa Chrystusa Króla Polski.
 

str. 1 z 2   następna strona »
2834 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici...   
Lona, 2014.08.26 o 08:02
"Modlitwa, by spadła na Was widzialna kara Boża "

To się nazywa bezbożnictwo ale można też inaczej - szczucie ludzi na kler.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici... 
Piotr Świtecki, 2014.08.26 o 08:18
Dziękuję za niezwłoczne skomentowanie. Treść tego listu wprawiła mnie w takie zadziwienie, że wbrew dobremu zwyczajowi po przeklejeniu treści nie dodałem żadnego słówka od siebie.

Ale z drugiej strony wywieranie presji na kler, żeby serio podchodził do swoich zadań może mu (i nam) tylko pomóc.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici...   
Lona, 2014.08.26 o 08:42
Przecież Kościół wypowiedział się na ten temat a to znaczy że nie zlekceważył go. Jedynie odpowiedź się nie podobała.


Zwróć uwagę na motywację tej osoby. Czy ten list nie powinien być skierowany do rządu a nie do kleru?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici... 
Piotr Świtecki, 2014.08.26 o 08:59
List jest wyrazem rozpaczy. "Do rządu"? Do jakiego rządu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici...   
Lona, 2014.08.26 o 09:17
Do tego rządu który utrzymywany jest z naszych podatków a dbanie o bezpieczeństwo państwa należy do jego obowiązków. Jeżeli ktoś chce pisać listy, czy nie tam powinien je wysyłać?

Zobacz jak myśli ten człowiek: zrobimy intronizacje i wszystkie problemy się rozwiążą.
Nic takiego się nie stanie!

Ps
Pomijam już kwestie, ze jest to ciągle myślenie typu :ktoś przyjdzie i nam zapewni bezpieczeństwo, rozwiąże problemy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: List ten otrzymują wszyscy polscy biskupi ordynariusze i arcybiskupi metropolici... 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.26 o 10:48
"Od oszołomów, wybaw nas Panie!".

Zawsze podziwiam sztukę gdy coś bardzo dobrego jest ośmieszane przez chorą nadgorliwość.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑