słowa kluczowe: Gazeta Wyborcza, Kościół, MHŻP, Niemcy, Polska, antypolonizm, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2014-11-23 10:40

In odore – „cybuli”

(poleca )

Stanisław Michalkiewicz

 
...na takiego kolaboranta najlepiej nadawało się środowisko skupione wokół „pisma poświęconego”, a obecnie – „portalu poświęconego Fronda”...
 
Środowisko „Gazety Wyborczej”, chociaż w początkach transformacji ustrojowej próbowało udawać wyraziciela opinii „strony społecznej” to znaczy – tej części społeczeństwa, która nie identyfikowała się z komunistyczną nomenklaturą – ale szydło wyszło z worka już w roku 1990, kiedy to „GW” rozpętała gwałtowną kampanię przeciwko „państwu wyznaniowemu”, które celem było izolowanie struktur Kościoła katolickiego i katolickiej opinii od wpływu na politykę państwa. Z dzisiejszej perspektywy, którą wyznaczają między innymi cele otwartego niedawno Muzeum Historii Żydów Polskich, lepiej rozumiemy przyczyny tamtej kampanii; chodziło w niej o rozpoczęcie odcinania społeczeństwa polskiego od ten namiastki rodzimej szlachty, jaką stanowi duchowieństwo – żeby zrobić w ten sposób miejsce dla szlachty jerozolimskiej, która najwyraźniej nie porzuciła myśli o ponownym przejęciu naszego nieszczęśliwego kraju wraz z jego mieszkańcami w arendę.

Całość: +www.bibula.com 

2431 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: In odore – „cybuli” 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.23 o 13:43
Szanowny Panie Piotrze,
nie istnieje możliwość oceny 2,5, więc się wstrzymuję, lecz zgłaszam 50%-we poparcie dla wpisu, za prezentowanie pluralizmu opinii pomimo, iż sam Pan zauważył w MHŻP, że pluralizm to cecha umysłowości wiadomojakiej

Natomiast o pluralizm nie można podejrzewać Pana Michalkiewicza, co może świadczyć o Jego - wybitnej - polskości, a którego znam osobiście i broniłem w czasach nagonki za "zachodzących od tyłu Judejczyków".

Pan Stanisław jest Autorem monotematycznym, zażywającym dóbr doczesnych, zdobywanych ową prostotą i niezmiennością tematyczną, dla której to przeznaczam negatywną część oceny.

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS

PS. powyższe nie ma wpływu na zwyczaj spożywania cebuli, który kultywuje Konserwatysta, celem regulacji cukrów w organiźmie :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: In odore – „cybuli” 
Piotr Świtecki, 2014.11.23 o 21:07
Fakty, ich znajomość - to jedno; wyważenie ich znaczeń, hierarchia - to drugie. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze przykładać dobrze osadzoną i skalibrowaną miarę wartości... Eh, bez kiepełe ani rusz (ewentualnie, wg innej szkoły, biez wodki nie razbieriosz).
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑