słowa kluczowe: Polska, liberalizm, naród, pozytywizm, praca u podstaw, wspólnota.
Linki, cytaty, nowiny2014-06-24 21:24

Powrót do pozytywizmu

(poleca )

Adam Danek

 
Skoro na razie próżno wyglądać zmiany systemowej, rozpocznij pracę nad wprowadzaniem w życie społeczne, kulturalne czy gospodarcze wycinkowych, ale pożądanych zmian, przesuwających jego wzór w kierunku nieliberalnym, a bardziej wspólnotowym.
 
Koniecznie działaj z innymi. By osiągnąć konkretne wyniki, nie musisz przy tym dysponować armią zwolenników czy współpracowników, zwłaszcza na początku, toteż nie zniechęcaj się jej brakiem.
[...]
Na przykład: włącz się w działalność organizacji pro-obronnych; w ruchy ochrony lokalnych tradycji i krajobrazu; w niekomercyjne formy handlu; w organizację życia religijnego swojej parafii; w dzieła pomocy ubogim rodakom; w protesty społeczne przeciw budowie hipermarketów, przeciw lichwiarskim działaniom banków i para-banków, przeciw kasowaniu instytucji użyteczności publicznej, przeciw łamaniu i obchodzeniu praw pracowniczych w naszym kraju. Jeżeli nie masz własnych pomysłów, szukaj informacji o inicjatywach wymyślonych przez innych i wybierz najbardziej wartościowe z nich. Wokół jest tysiąc możliwości, więc będzie naprawdę dziwne, jeżeli ich nie wykorzystasz. I ty się jeszcze pytasz, co robić?

Nie angażuj się jednak w byle co. Nie walcz z nieistniejącą „komuną”, wyobrażając sobie, że zmieniasz świat na lepsze. Nie przebieraj się w kostiumy „żołnierzy wyklętych” albo średniowiecznych rycerzy, wyobrażając sobie, że „strzeżesz płomienia tradycji”. Wokół są prawdziwe problemy; wokół ludzie twojej krwi i twojej wiary czekają na pomoc.

Nie trać czasu na zabawę w „metapolitykę”. Bo „działalność metapolityczna” to oksymoron. Prawdę mówiąc, lepiej zrobisz, jeśli zamiast w teorii bronić „solarnej Tradycji” albo innych „imponderabiliów”, zajmiesz się w praktyce obroną tradycyjnego wyrobu wędlin przed zakusami Unii Europejskiej. Praca koncepcyjna jest ci potrzebna o tyle, o ile rodzi programy i plany konkretnych działań.

Całość: +prawica.net 

1404 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑