słowa kluczowe: Europa, Farage, Nigel Farage, Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, UKIP, homofobia, mowa nienawiści, poprawność polityczna, rasizm, wolność słowa.
Linki, cytaty, nowiny2014.06.01 12:26 12:28

Radny UKIP zawieszony za „rasizm” i „homofobię”

(poleca )
 
Powodem są wypowiedzi, jakie miał zamieścić na swoim profilu w serwisie społecznościowym.
 
Radny brytyjskich eurosceptyków z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, został zawieszony w prawach członka ugrupowania. Powodem są jego „rasistowskie” i „homofobiczne” uwagi, które miał zamieścić na Facebook’owym profilu.

Dave Small w ubiegłotygodniowych wyborach samorządowych, został wybrany radnym dzielnicy Borough w mieście Redditch w środkowej Anglii. Dość szybko został jednak zawieszony w prawach członka Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom Independence Party) pod przywództwem Nigela Farage’a, który zwyciężył w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii.

Powodem mają być jego wpisy na prywatnym profilu na portalu społecznościowym Facebook. W lutym 2013 roku, Small miał napisać, że homoseksualiści są zboczeńcami i nie powinno legalizować się małżeństw osób tej samej płci. Miał także pisać krytyczne uwagi pod adresem imigrantów z Mali, a w 2012 r. narzekać, że nie może używać rasistowskiej terminologii. Inną zbrodnią radnego miało być stwierdzenie, że przybysze z Pakistanu i Somalii „noszą pidżamy”.

Rzecznik UKIP poinformował media, że Small został zawieszony w prawach członka partii w trybie natychmiastowym, a niedługo zostanie przesłuchany przez komisję dyscyplinarną ugrupowania, która podejmie decyzję na temat jego przyszłości. Sam radny tłumaczy, iż jego opinie zostały wygłoszone zanim uzyskał swoją funkcję i nie mają związku z programem partii Farage’a.

Na podstawie: independent.co.uk.

Źródło: +www.autonom.pl 

1594 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑