słowa kluczowe: Europa, Islam, Niemcy, PEGIDA, Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu, cywilizacja łacińska, islamizacja, ksenofobia, populizm, protesty, rasizm.
Linki, cytaty, nowiny2014.12.24 09:33

PEGIDA: robieni w rasizm

(poleca )
 
Demonstracje PEGIDA (Patriotyczni Europejczycy przeciw Islamizacji Zachodu) z tygodnia na tydzień gromadzą coraz więcej Niemców.
 
Wczoraj w Dreźnie około 20 tysięcy osób. Przychodzą, mimo że media i politycy zgodnym chórem oskarżają ich o rasizm. A może przychodzą właśnie dlatego?

Trywialnie będzie powiedzieć, że Niemcy są w tej kwestii podzielone. Ważniejsze wydaje się to, którędy biegnie linia podziału. Wygląda to bowiem jak sprzeciw znacznej części obywateli wobec władz, mediów i elit, które nie umieją odpowiedzieć na problemy, jakich społeczeństwo niemieckie doświadcza w związku z obecnością imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Ciąg dalszy: +janwojcik.natemat.pl


Na ulicach Drezna odbywają się antyislamskie protesty organizowane przez tzw. ruch Pegida ( Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu). Jeszcze kilka miesięcy temu uczestniczyło w cotygodniowych protestach do 2 tys. osób. Tydzień temu na ulice Drezna wyszedł 15-tysięczny tłum. W innych miastach, jak Bonn czy Düsseldorf protesty w Dreźnie znalazły swych naśladowców. +www.dw.de 

2010 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑