słowa kluczowe: Jaruzelski, PZPR, Stan wojenny, generał, prezydent, sekretarz.
Inne2014.05.27 20:35 05.28 07:37

Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"?

 

Naród dziękuje ci generale.

 
Podejmuję jak zwykle temat trudny. Przez nasz portal przemilczany jak wiele innych ciekawych tematów. Zmarł oto generał "Wojciech Jaruzelski" . Jeszcze jeden z małych ludzi z którego zrobią
"autorytet"......
 

Pisałem wiele o psich autorytetach. Pisałem o psich zmarłych i czekających psich na śmierć. Oto po psich autorytetach ;Kuroniach, Życimskich, Kaczynskich, Mazowieckich, Gieremkach itd,itp przyszedł czas na "Wojciecha Jaruzelskiego"

Piszę w cudzysłowie, bo nie wiemy kim był, jak się naprawdę nazywał ten przebieraniec wysłany z ZSRR do niszczenia i okupowania Polski i Polaków.

Dla śmiechu mamy dzisiaj niby demokrację, a morderców chowamy nadal z honorami wojskowymi, państwowymi. Dla śmiechu możemy powiedzieć, że po 25 latach mamy już demokrację dojrzałą, osadzoną na trwałych fundamentach.

Jak widzicie panstwo jest to zwykłe oszustwo jak wszystko co pochodzi od tzw rządzących. Ja oczywiście nie jestem tym zaskoczony. Może wiecej rozumię, a może jestem głupi jak stwierdza ostatnio Paweł Tonderski. Wychodzi wobec tego stara prawda, że każdy gupi swój rozum ma.

Chciałbym być mądry i nie pisać tych głupot tylko poprzec tzw działania przedstawiane w prasie. A martwią się niby pismaki, co też rodzina sobie zarzyczy za pogrzeb dla gienierała - cywilny, święty, z księżmi, z rabinami, wojskowy, panstwowy czy cichy jak przystało by dla czegoś takiego.

Oczywiście pismaki - pogrzeb musi być z hukiem, wszak wszystkie psie auftorytety są tak chowane.

Idioci piszą, że o zmarłych nie należy pisać żle. Dziwię się zatem dlaczego żle piszecie o Hitlerze i innych. Kto nadaje prawo, selekcję jak możemy o kim pisać, kto??? Oczywiście w tym wypadku psie autorytety pozostające przy życiu. W/g zasady, że śmieć śmiecia popiera.

Oto proszę panstwa minuta po "wyborach":-)))))))) Może coś się w związku z tym zmieniło na lepsze?:-)))

A skąd. Władze miasta, kombatanci, urząd prezydenta wyprawiają hucpę pogrzebową w starym stylu. Bo gienerał nie był taki zły. Hitler też cały czas "nie mordował". Czasami jadł, głaskał psa, kota, uprawiał sex.....:-)))

A gienerała może na siłę jakiś klecha "wyswiecił". To są właśnie wszystko mali ludzie na zawysokich stanowiskach, ot takie pospolite błazny.

Nawet czytam jak to następny aftorytet zwany Kwaśniewskim broni gienierała. Aż hadko czytać znając to następne indywiduum.

Mało tego wszystkiego, jeszcze bedą wam fundować żałobę narodową. Musimy się umartwiać bo oto odchodzi morderca Polaków.

Dużo można by pisać na ten temat. Tylko mam nadzieję, że panstwo zapoznacie się sami z przeszłością tego gienierała i jego popieraczy.

Pisałem o tym, jednak przypomnę. Czy nie jest dziwne, że gienierał jeżdzil (wozili go) kilka lat temu na Syberię na grób swojego ojca. Niby to jego ojciec został wywieziony na Syberię i tam wykończony, reszta rodziny przeżyła? Nie wydaje się panstwu dziwne, że soviety już musieli wiedzieć, że Wojtek będzie wielkim gienerałem i dlatego tylko jego ojca zachował się "grobowiec":-)))

Albo zapytajcie ilu POLAKów wojskowych wykonczył wkraczając na ziemie Polski itd,itd,itd.

A to dla przypominienia ludziom młodym z najnowszej histori tego drania -

DO GENERAŁA JARUZELSKIEGO

Za słowa kłamstwem splugawione
 Za mundur bratnią krwią splamiony
 Za ręce siłą rozłączone
 Za naród głodem umęczony
 Za oczy dziecka przerażone
 Obnoś swój tryumf w partyjnej chwale
 Naród dziękuje Ci, generale

Za pogrom braci bez litości
 Za honor wojska zbezczeszczony
 Za mękę strasznej bezsilności
 Za ból rozłąki z mężem żony
 Za łzy i rozpacz samotności
 Ciesz się, żeś działał tak waspniale
 Naród dziękuje Ci, generale

Za połamane pałką kości
 Za koszmar walki brata z bratem
 Za nienawiści siew i złości
 Za to, że żołnierz stał się katem
 Za znów zdławiony świt wolności
 Pomnik swych zasług wziosłeś trwale
 Naród dziękuje Ci, generale

Za nałożone znów kajdany
 Za zbrodnię łagrów w polskiej ziemi
 Za fałsz przemówień wyświechtanych
 Za podłość zdrajców między swymi
 Za język prawdy zakazany
 Wypnij na Kremlu pierś po medale
 Naród dziękuje Ci, generale

Naród śle swoje podziękowania
 Żeby Ci legły jak kamienie
 Przyjmij je spiesznie bez wzdragania
 Może obudzą Twe sumienie
 Bo generale nie znasz godziny
 Gdy przed Najwyższym Dowódcą świata
 Złożysz ostatni raport za swe czyny
 Z piętnem Kaina, krwią swego brata
                          

Pozdrawiam państwa serdecznie.

 
 

!!!

 

4238 odsłon średnio 4,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"?   
Equinox, 2014.05.27 o 20:54
Inzynier w każdej sytuacji znajduje aspekt pożyteczny.

General jest doskonalym lakmusem. Musimy patrzec i sluchac, kto jak pisze albo mowi o generale i na tej podstawie dokladnie wiemy, kto jest kto.

Wiedza owa moze nieco przedluzyc nasza agonie, ale przynajmniej zginiemy z otwartymi oczami i z pewna dozą Klasy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.05.27 o 22:11
Equinox.
Mam nadzieję, że my piszący na tym portalu wiemy kto jest kto. Trudno będzie oczekiwać wylomu w tym wytresowanym chórze. Czasami ktoś pisze, aby ustalić ich listę. Takie listy już są dawno opublikowane. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"?   
Equinox, 2014.05.28 o 19:13
Będąc na wygnaniu (podkreślam, dobrowolnym, bo przedsolidarnościowym) za Morzem, staram się nie wyrażać się autorytatywnie o generale i o innych sprawach, których nie doświadczłem osobiscie. Osoba generała jest jednakże wskaźnikiem, którego funkcja potwierdzana jest na każdym kroku. Szechter na ten przyklad powiedzial, zeby sie od generala odpieprzyc, a przecież wiadomo, kim jest szechter i to nie z powodu obydwóch nazwisk.

Gdybym żył w Kraju, prawdopodobnie oscylowałbym jednak po stronie przeciwników generala, ale o tego powodach to może kiedy indziej albo wcale, skoro gościa juz i tak nie ma.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.05.28 o 20:28
Equinox.
Właśnie po stronie........
Jak pisałem wsie psie autorytety są po stronie kłamstwa i oszustwa. Tych po stronie prawdy jest bardzo mało bo wsie przekaziory są w rękach tych pierwszych. Tutaj jak wszędzie osoba, nazwisko jest bez znaczenia. Liczy się kłamstwo i prawda. Dzisiaj czytam, że Kard Nycz już zabrał głos, ciekawe kiedy Rabin:-)))
+wiadomosci.onet.pl
A gienierała po pierestrojce "Amerykańce obsadzili" na tronie prezydenta. Stąd wasz prezydent nasz premier. Oczywiście polityka jest całkiem inna niż widzimy. I prezydent i premier i szechter to wszystko ich - "komunistów" co widać do dzisiaj włącznie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Azazel, 2014.05.29 o 14:37
I w ten sposob steruje sie ludzmi.
Jedna gazetka dostanie z gory nakaz napisania o Jaruzelskim zle, druga - bedzie go gloryfikowala.
I w ten sposob podzielimy spoleczenstwo, zrobimy afere... A sprawy istotne umilkna.
Jaruzel to bandyta, kazdy to wie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Paweł Tonderski, 2014.05.30 o 00:22
Polskie Społeczeństwo zostało już dawno temu podzielone. I to właśnie jednym z tych, który nas Polaków podzielił był towarzysz, zdrajca Polski i pachołek Sowietów Jaruzelski, nikt inny.

***

Stanowisko Związku Żołnierzy NSZ w sprawie pochówku p. W. Jaruzelskiego na Cmentarzu Wojskowym

Związek Żołnierzy NSZ
Stanowisko Związku Żołnierzy NSZ w sprawie pochówku p. W. Jaruzelskiego na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.

Prezentujemy treść pisma z naszym stanowiskiem z dnia 28.05.2014 r., które przesłaliśmy do kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego."Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych kategorycznie sprzeciwia się państwowemu pochówkowi z ceremoniałem wojskowym na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach dla Wojciecha Jaruzelskiego. Uważamy, że człowiek, który od 1945 roku aż do śmierci poświęcił swe życie walce z przejawami polskich dążeń niepodległościowych, nie powinien być honorowany przez niepodległe państwo polskie. Wielu kombatantów w wyniku działań Wojciecha Jaruzelskiego straciło swoich bliskich i towarzyszy broni, walczących z okupantem niemieckim i sowieckim.Zmarły nigdy nie był żołnierzem Wojska Polskiego – służył w stworzonej przez Stalina u boku Armii Czerwonej formacji o zbliżonej nazwie. Zmarły to w wolnej Polsce jednoznacznie negatywna postać; sowiecki działacz komunistyczny, namiestnik na ziemie polskie wyznaczony przez okupanta sowieckiego, zawsze wierny poleceniom ze Związku Sowieckiego i zawsze stający po stronie okupanta przeciw polskim dążeniem do utworzenia suwerennego, niezawisłego i demokratycznego państwa prawa.W latach 1945-1947 uczestniczył czynnie w zwalczaniu żołnierzy Wojska Polskiego z formacji Polskiego Państwa Podziemnego, w tym z Narodowych Sił Zbrojnych/Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako wojskowy komendant w Piotrkowie Trybunalskim we współpracy z Urzędem Bezpieczeństwa i Milicją Obywatelską odpowiada za dokonywanie mordów na żołnierzach podziemnego Wojska Polskiego, a w swych raportach nazywał ofiary bandytami. Jako Minister Obrony Narodowej PRL jest odpowiedzialny za krwawą masakrę robotników polskich w grudniu 1970 r. na Wybrzeżu. Był głównym architektem wprowadzenia stanu wojennego, który nawet z punktu widzenia prawodawstwa PRL był nielegalny. Wszystkie jego działania miały na celu powstrzymanie i zlikwidowanie dążeń Narodu polskiego do niepodległości Polski. Nie cofał się w tym przed użyciem broni i armii przeciw bezbronnym Polakom.Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych stoi na stanowisku, że na Powązkach Wojskowych jest miejsce jedynie dla ludzi zasłużonych dla naszej Ojczyzny, którzy swoją postawą życiową mogą służyć za wzór dla współobywateli. Wojciech Jaruzelski swoją postawą i wyborami życiowymi udowodnił, że był patriotą sowieckim. Pochówek państwowy powinna zagwarantować mu Federacja Rosyjska, która jest prawnym spadkobiercą Związku Sowieckiego. Nie ma powodów, dla których obywatele Rzeczpospolitej mieliby płacić za pogrzeb swojego prześladowcy, który rozkazywał ich więzić i do nich strzelać.W związku z powyższym wnosimy o niehonorowanie pochówku sowieckiego namiestnika ceremonią państwową i asystą wojskową oraz o nie bezczeszczenie tymi czynami polskiego cmentarza wojskowego."/-/
Karol Wołek
Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

+nsz.com.pl

+www.facebook.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.27 o 21:34
Zenek
Myślę, że lepiej byłoby gdybyś tej notki nie napisał. Niepotrzebna.
Im jestem starszy i im więcej wiem - tym mniej krytycznie odnoszę się do tej zmarłej osoby.
Nawet czasami myślę, że próbował dobrze, ale mu nie wyszło. Także przez takich durniów jakim byłem w latach 80-tych.
Czy człowiek się zmienia?
Jeśli nie, to znaczy, że dalej jestem durniem.
I tylko patrzę na tych mądrych w europarlamencie, w Sejmie itd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Paweł Tonderski, 2014.05.28 o 00:03
A ja w takim razie uważam, że generałowi niektórzy z nas powinni wystawić kilka pomników a potem mauzoleum, gdzieś w okolicach Łubianki.

Co niby generał uczynił takiego dobrego dla Polski, co by przekreślało jego winy związane z walką z patriotycznym podziemiem, w latach 40-tych i 50-tych?

Honor-Maska Czerwonego Mordu

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.28 o 08:04
Mam do ciebie pytanie: ojciec prezesa Sądu Najwyższego doniósł na młodego oficera armii Berlinga, za co sąd wojskowy skazał tego chłopaka na rozstrzelanie. To była drobna uwaga wypowiedziana w czasie wspólnego picia wódki.
Czy, poza ogólnie uformowanymi zarzutami względem Jaruzelskiego, jesteś (jesteście) w stanie wykazać podobne czyny tej osoby?
Myślę, że nie powinno to wam sprawić trudności - skoro był w Informacji Wojskowej, to tam właśnie tym się zajmowano. Zatem - przytoczcie jakieś fakty, a nie posługujcie się insynuacjami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Paweł Tonderski, 2014.05.28 o 09:55
To taki sam sowiecki bohater jak Bauman, tylko że jeden był Polakiem, a drugi żydem, obydwaj jednak nie służyli Polsce tylko utrwalali w Polsce władzę żydokomuny i Sowietów, a dzisiaj ludzie mówiący o nich w sposób niepochlebny przez takich jak ty są nazywani żydowską hasbarą.

Czym niby różni się osoba generała od Baumana? Pochodzeniem? Walka w "śmierszu" z polskim podziemiem to wystarczający dowód na to, że Jaruzelski był zwykłym zdrajcą i mordercą Polaków... A w Informacji Wojskowej służyli mordercy i wyjątkowe indywidua, można ich śmiało porównać do takich, jak inni żydowscy oprawcy i kaci Polaków, jednym z nich był Adam Humer i jego brat oraz ojciec, na wszystkich nich był wyrok śmierci, tylko na ojcu go wykonano...

Jaruzelskiego powinni pochować w ten sam sposób, w jaki on chował tych, do których strzelał, w przydrożnym rowie w bezimiennej mogile, która została przysypana gaszonym wapnem, a potem na tej mogile powinien stanąć publiczny wychodek...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.28 o 10:05
Zero argumentów - tylko insynuacje.
Czy można budować Wielką Polskę opartą na takich podstawach?

jestem zniesmaczony.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Paweł Tonderski, 2014.05.28 o 10:18
Insynuacjami nazywasz należenie do żydokomunistycznej Informacji Wojskowej i do tego, że był w wojskowym wywiadzie sowieckim?

Jedna z wypowiedzi Jaruzelskiego, to był wieki błąd, że były te mordy na żołnierzach AK i NSZ. Koniec cytatu.

Z kim walczył pod Hrubieszowem z banderowcami z UPA, czy jednak z AK , WIN-em i z NSZ-em?

Norymberga dla komuny!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.05.28 o 11:47
Opisz te walki pod Hrubieszowem.

PS. Pamiętaj. Zagrożeniem dla Polski i polskości są w znacznie większym stopniu ci, którzy nie zostali ujawnieni w swej działalności niż ci, o których się mówi i pisze.

PSII. Zastanawiam się, co byłoby, gdyby nie stan wojenny? Chyba "ukraina". W znacznie bardziej krwawym wydaniu. Wyraźnie było widać parcie w tym kierunku.
To nie ZSRR był największym zagrożeniem i możliwość interwencji, a wewnętrzne napuszczanie. Skąd brały się te listy proskrypcyjne rodzin milicjantów i wojskowych jakie rozpowszechniano, jako tych, którzy są przeznaczeni do likwidacji?
To nie grupa Jaruzelskiego to robiła. To były przygotowania do innej wersji depopulacji Polski. Teraz robi się to innymi metodami - choć efekt ten sam.
A przecież za Jaruzelskiego były najwyższe wskaźniki przyrostu naturalnego.
Piszesz o zbrodni - śmierci kilkudziesięciu osób. To fakt.
Ale z punktu widzenia Narodu daleko większą zbrodnią jest to, że nie urodziło się przynajmniej kilka milionów Polaków, a dalszych kilka wyemigrowało.

W sumie - nie chciałbym, aby w Polsce przejęli władzę ludzie Twojego pokroju - kierujący się resentymentami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Paweł Tonderski, 2014.05.28 o 11:59
Stan Wojenny jedyne do czego doprowadził, to umocnił żydokomunę w Polsce, doprowadził do tego, że ucięto głowę Pierwszej Solidarności a zastąpiono ją głową żydowską i komunistyczną.

Stan Wojenny doprowadził również do tego, że komuniści w Polsce na majątku narodowym się uwłaszczyli, i z komisarzy partyjnych uczyni się biznesmenami, liberałami gospodarczymi, menadżerami, dyrektorami, członkami zarządów spółek i ich właścicielami...

Natomiast to co dzieje się na Ukrainie nie ma żadnego związku z Jaruzelskim, chyba że mówisz o tym, w jaki sposób w tej sprawie wypowiadają się byli komuniści oraz ludzie związani z Jaruzelskim, oni też tak jak PO i PiS chcą jakoby pomagać demokracji na Ukrainie, ponieważ większość z nich to karierowicze, dla nich nie liczy się żadna idea, tylko pieniądze i władza, dzięki której mają pieniądze.

Po prostu komunistów w swoim działaniu różni od PO i PiS-u ich pobudki, którymi się obecnie kierują, jedni mają swoich nadzorców w Berlinie, w Izraelu lub w Waszyngtonie, albo w Paryżu czy w Londynie, a drudzy mają swoje interesy na Ukrainie, chociaż nadal służą Moskwie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.05.27 o 22:15
Krzysztof.
A to znaczy że sluszne napisałem. Jak widzisz masz wątpliwości. Ja co prawda nie mam takowych. Zbrodniarz pod ochroną, nigdy za nic nie odpowiedział jest cały czas tylko zbrodniarzem. Nic nie zmieni mieszanie z nim obecnych łachów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.01 o 14:18
Krzysztof Cierpisz: Jaruzelskiego na kirkut!-
- +zygumntbialas.neon24.pl
Proszę poczytać i komentarze. Pozdrawiam państwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.01 o 14:33
Przebierańcy na pogrzebie Jaruzelskiego?-
- +talbot.nowyekran.pl.neon24.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.06 o 07:25
~Stanisław : Tu wszystko chore, przełajdaczone,
Spaprane do cna, wyjałowione,
Przegniłe drzewca, spróchniałe belki,
Dawno stąd zniknął rozsądek wszelki.

Tu co dzień goni skandal aferę,
Prymityw zwykły ściga się z zerem,
Kocioł garnkowi wytyka błędy,
Jakieś uwagi ma ćwok do mendy.

Zbawcy, mesjasze, pijane głąby
I zaczadzone kasiorą trąby,
Prostaki zwykłe i postrzelone,
Głupki normalne i nieskończone.

Bo takie państwo mamy tu, sorry,
Miechy absurdu, ciemnoty wory,
Żadnego nigdzie światełka nie ma,
Jest za to wszędzie totalna ściema.

Dziś już nie wierzy tu nikt nikomu!
Ale jesteśmy w swym własnym domu,
Gdzie wszędzie kpina i popelina!
I nic nie zmienisz! To taka gmina!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.07 o 19:19
Czy Jaruzelski był matrioszką?

Istotą tego co napisałem, jest próba zrozumienia, od kogo bardziej zależny był Jaruzelski, od Moskwy, czy Wall Street. Coraz bardziej widoczne jest to, że tak jedni jak i drudzy działali wspólnie i w porozumieniu.

W licznych jak wspomniałem publikacjach książkowych i internetowych można znaleźć nie do końca nieuprawnione wątki dotyczące osoby generała. Sugerowane są w nich ważne dla zrozumienia jego roli w wydarzeniach ostatnich 50 lat takie poważne zarzutu jak to, że nie był to prawdziwy Wojciech Jaruzelski, ale tzw. "matrioszka", osoba podstawiona, że faktycznie był pochodzenia żydowskiego o nazwisku Margulis, że za tę wiedzę zamordowano kilku ludzi, w tym Piotra Jaroszewicza, że nienawidził nas Polaków, że był mściwy i faryzejski, co dobitnie świadczyłoby o pochodzeniu, że miał odstające uszy, że Matka i siostra nie rozpoznały w nim syna i brata, że stajenny z majątku Jaruzelskich opisywał go jako zupełnie innego człowieka, z blizną na prawej dłoni, której "ten" Jaruzelski nie miał, że nie znał łaciny, że nie utrzymywał żadnych kontaktów z dawnymi kolegami szkolnymi.

Wspaniale wypunktował to internauta o nicku Lis Kula.

Piszę o tym w tonie pytającym, Tu kończy się moja rola, zaczyna dla dziennikarzy śledczych, szperaczy po kartach historii, ludzi z większych ośrodków miejskich, gdzie o źródła łatwiej. Będę pilnie śledził rozwój całej sprawy. Generała nie ma, czasami śmierć jest punktem zwrotnym w takich sprawach jak +talbot.nowyekran.pl.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Kiedy wyświecą generała "Jaruzelskiego"? 
Zenon Jaszczuk, 2014.06.08 o 21:42
Odstające uszy towarzysza generała - +3obieg.pl
Czytaj też komentarze
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑