słowa kluczowe: Kossecki, Polska, Tymiński, cywilizacja.
Linki, cytaty, nowiny2014.03.28 17:34

Etyka i Prawo w Polsce

(poleca )

Stanisław Tymiński

 
Polacy powinni stworzyć prawo, który im będzie służyć. Inaczej prawo narzucone przez obcą kulturę stworzy ludzi, którzy będą niewolnikami zasad sprzecznych ze swoją etyką.
 
Obecność Doc. Kosseckiego w Partii X dała mi możliwość szczegółowego poznania „kto kim był” przed zmianą ustroju w Polsce w 1989 roku. Jako naukowiec jest on świetnym strategiem i często korzystałem z jego porad w trudnych czasach dla Partii X, kiedy zmowa ludzi „okrągłego stołu” niemoralnymi i niezgodnymi z prawem metodami blokowała nasze wejście do Sejmu. Jego wartość w 1994 roku podkreślił lider SLD Leszek Miller, kiedy zapraszał mnie do współpracy ale tylko bez "Kosseckiego".
[...]
Kilka dni temu, jadąc do pracy, słyszałem w amerykańskim programie Radia FOX stwierdzenie młodej dziennikarki żydowskiego pochodzenia , że Putin to rasista. Kiedy gospodarz tego programu zapytał, czy ona ma na to dowody, odpowiedziała, ze rasizm nie jest jednak głównym grzechem Putina i szybko zmieniła temat. Takie zachowanie bez honoru jest całkowicie sprzeczne z zasadami cywilizacji łacińskiej.
[...]
8 na 10 Polaków chce wyjechać ze swego kraju. Nie tyle w ucieczce przed biedą, ile przed kulturą prawa bez etyki narzuconego przez wspieranych przez Amerykę rodzimych Chazarów. W obliczu gwałtu swojej kultury Polacy zamiast walczyć, wolą uciekać od tej zmory.

Całość: +rzeczpospolita.neon24.pl 

1787 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑