słowa kluczowe: Polska Racja Stanu, polityka.
Cywilizacja Polska - dyskusje2014.03.13 23:24

Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin

 
 
Trochę dziwna zbitka tematyczna – zwłaszcza w odniesieniu do Polskiej Racji Stanu. Czy jest związek? Zostawiam to do oceny Czytelnikowi.
 

 
 
Wiosna – dziwna trochę w tym roku. Stosunkowo ciepła i bardzo sucha. Połowa marca, a już można orać pola i dokonywać zasiewów. Daje się zauważyć, że sporo roślin rozpoczęło sezon wegetacyjny.
„Mieszczuchy” myślą, że to dobrze. To nie do końca prawda. Przy lekkiej zimie wiele z organizmów niekorzystnych dla upraw nie ulega zniszczeniu, co może być powodem nasilenia się różnego rodzaju chorób. Także przyspieszony cykl wegetacyjny nie wróży niczego dobrego; zazwyczaj Pan Bóg „pilnuje terminów” i jeśli teraz jest ciepło to należy liczyć się anomaliami później.
„Cykl jowiszowy” zmian pogody – to przypomnienie, że około roku 90-tego ub. wieku też mieliśmy takie „przyspieszenie” zakończone silnym przymrozkiem w końcu kwietnia, co spowodowało wielkie zniszczenia w drzewostanach, o mniejszych roślinach nie nadmieniając.
Konkludując – przyroda nie jest tak łaskawa jak, na pierwszy rzut oka, można mniemać, a to może się skończyć znacznym spadkiem plonów.
 
I teraz można przejść do drugiego elementu tytułu notki: Ukraina.
Cóż, niezależnie, kto rządzi Ukrainą – są tam najżyźniejsze ziemie Europy i cała Europa mogłaby być „wyżywiona” ukraińskim zbożem.
Zaburzenia na Ukrainie – na pewno spowodują ograniczenia w produkcji rolnej i nawet jeśli wpływ ten nie jest dominujący, to będzie miał wpływ na ceny żywności u nas. Warto o tym pomyśleć „gardłując” za władzą dla rezunów, bo to my będziemy teraz płacić za tę „przemianę”. A jeśli do tego dojdzie rok niskiego urodzaju, do czego walnie prowadzi polityka unijnych dopłat skutkująca nieopłacalnością produkcji rolnej – to ceny żywności mogą poszybować mocno w górę.
 
Drugim skojarzeniem tyczącym Ukrainy jest przypomnienie głodu jaki miał tam miejsce w latach 30-tych ubiegłego wieku. Głodu sztucznie wywołanego celową polityką władz, które z jednej strony nie zapewniały możliwości produkcyjnych, a z drugiej nakładały kontyngenty dostaw na poziomie wyższym od wielkości zbiorów z danej powierzchni upraw.
Jest celową manipulacją przypisywanie odpowiedzialności za takie wydarzenia „krwiożerczemu” Stalinowi. Opcja jest podchwycana przez „lemingi” i  tzw. pożytecznych idiotów, bo przypisywanie Stalinowi „ojcostwa” głodu na Ukrainie jest słuszna imieniem Józefa. Tyle też ma wspólnego z całym pomysłem.
Jednak tym „pierwszym” Józefem był Józef „egipski”; też potrafił doprowadzić do głodu w Egipcie, państwie, które „stało” potęgą produkcji rolnej, a pieniądz był na zbożu oparty. Państwie, które później zapewniało zboże dla Rzymu.
 
Obecnie do władzy na Ukrainie doszła grupa podobna tej, która dokonała rewolucji w 1917 roku i, co ciekawe, też korzysta ze wsparcia z tych samych źródeł, które finansowały „rewolucjonistów rosyjskich”. Nawet szkolenia grup aktywistów, podobnie jak w czasach tamtego zamętu, odbywały się w krajach ościennych i były przerzucane na teren działania w stosownym momencie.
 
Czy można spodziewać się podobnego scenariusza obecnie? Wiele wskazuje na podobieństwo sytuacji. To, czego można się obawiać to, że wystąpi kumulacja różnych czynników w jednym czasie i dużej skali.
 
A Stalin?
Cóż. Na wschodzie Ukrainy jest „odbierany” jako ten, który próbował utrzymać porządek i nie dopuścić do bestialskiego rozpasania pustynnej dziczy na terenach o odmiennej kulturze – stepów i ziem urodzajnych. 

1603 odsłony średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin 
Leszek, 2014.03.14 o 08:12
a propos zmian na Ukrainie i gospodarki. U nas naiwni myślą, że teraz można będzie w Polsce jeszcze bardziej przyciąć pensje i jeszcze więcej wycisnąć z pracowników. ha ha ha. Znajomy opowiadał mi jak to wygląda u przewoźnikół w ok. Grodziska. Biorą Ukraińców bo tańsi i już im się wydaje, że złapali żyłę złota. I że mogą ich cisnąć tak jak naszych (zaległości w pensjach itp). No to potem mają autobusy w lasach bez kół i benzyny... I tak pewnie u nas będzie. Jeszcze zatęsknią idioci za rodowitymi, których wypędzają do Anglii
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.03.14 o 08:47
Po wojnie najmniej zdewastowane było Dolnośląskie i Opolszczyzna. Był projekt osadzenia tam "starszych braci" ze wschodu i reszty Europy; tereny bogate, mało zniszczeń a klimat łagodny, ziemie urodzajne.

Ale gdzie tam. teraz wraca ten projekt. Wykupowane są masowo ziemie na opolszczyźnie - ma być Polin, jako "miejsce ucieczki".
Tyle, że niezależnie jak bogate to są tereny - i tak potrzeba kogoś, kto będzie pracował. Teraz Izrael jest kwitnący, bo za psie pieniądze pracują Palestyńczycy. Ale jak skończy się ten porządek świata - kto będzie trzymał bat, aby inni pracowali?

PS. Odessa - to okolice o zamiennych walorach - tam osiedliło się sporo Żydów.Ich problemem jest to, że sami nie są w stanie się utrzymać. Potrzebują organizmu żywiciela. Obecnie kończy się czas na takie zależności. Będą skazani na wyginięcie z racji braku żywicieli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin 
Adam39, 2014.03.14 o 11:23
Na Dolnym Śląsku Wałbrzych i inne miasta tego rejonu, ale także i we Wrocławiu dużo ich zamieszkało.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin 
Leszek, 2014.03.14 o 11:40
no przecież Nysa i Dzierżoniów to zasadniczo takie właśnie miejsca osadnictwa etnicznego o jakich pisałeś. Myślę, że już widać trend, że ludzie nie godzą się na nieludzkie warunki pracy i głosują nogami. Ukraińcy nie będą inni. Ci co doją -- ależ jak najbardziej Polacy, tak, tak (a inni a jakże, czemu nie) -- muszą się pogodzić, że albo przyzwoita płaca, albo mechanizacja (ale tą też trzeba obsługiwać). Albo będą robić sami. W projekcie Wspólna Sprawa zwracałem uwagę na zmianę orientacji życiowej na większą samowystarczalność i niezależność od kapryśnych pracodawców. Tędy droga, bo inaczej niewolnictwo
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska Racja Stanu. Wiosna, Ukraina, Stalin 
MatiRani, 2014.03.14 o 19:15
Na Dolnym Slasku bylo sporo obozów koncentracyjnych z Zydami, jak ich uwolniono to porobili getta w miasteczkach opuszczonych przez Niemców.
Swiadkowie opowiadali, ze syf tam byl niesamowity, smród, brud, wszy... nie dalo sie przejsc . Potem ich powyganiano... albo nauczyli sie myc. Ale rzeczywiscie, do czystek Gomulki bylo na Dolnym Slasku bardzo koszernie. Oszukiwali i robili fortuny na czym sie dalo, tlamszac Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑