słowa kluczowe: 2018, Krzysztof Tuduj, Noakowskiego, RN, Ruch Narodowy, dyskusja, polityka, spotkanie, spotkanie otwarte.
Polska2018.01.27 16:06 01.28 00:00

Jest moc!

 
 
Niewielka sala w warszawskiej siedzibie Ruchu Narodowego wczoraj ledwo pomieściła wszystkich gości. Starsi i młodsi, panie i panowie, członkowie, sympatycy, zainteresowani i sceptycy… Mieszanina piorunująca, do której lontem był prowadzący spotkanie Krzysztof Tuduj, odpowiadający w RN za rozbudowę struktur.
 
Partia Ruch Narodowy ma koła praktycznie już w całej Polsce. Krzysztof Tuduj w ciągu ostatniego roku odwiedził wszystkie regiony, dzięki czemu mógł podzielić się teraz swoimi obserwacjami. Szczególny nacisk położył na znaczenie osobistej odpowiedzialności, i to niezależnie od skali działań, a także na konieczność realnej, nie tylko wirtualnej, obecności i kontaktów. Oraz na to, że aktywność społeczna i polityczna to w praktyce nieustanny wysiłek i pokonywanie wciąż nowych trudności, a nie spektakularne sukcesy i osobiste splendory. Podkreślił również zorientowanie Ruchu na pracę zespołową.

Wystąpienie nie było bynajmniej chłodnym wykładem ex cathedra. Krzysztof ma spore doświadczenie w zarządzaniu dynamiką grupy i widać było, że wchodzenie w interakcje z zebranymi, np. poprzez umożliwienie zadawania pytań równolegle z omawianiem kolejnych wątków, sprawia mu sporą frajdę. Od pewnego momentu wręcz pozwolił sali na wymianę informacji i samodzielną dyskusję, po czym na powrót przejął prowadzenie spotkania.

Pytań i podgrzewających atmosferę kwestii było sporo. Poczynając od omówienia różnic i podobieństw między Ruchem Narodowym (jest partią polityczną) a Młodzieżą Wszechpolską i ONR-em (to organizacje ideowo-wychowawcze, przy czym MW jest adresowana do młodzieży), poprzez temat niedawnego reportażu TVN, który mimo wirtuozerskiej riposty medialnej pp. Winnickiego i Bosaka pozostawił po sobie, jak się okazało, niepewność i niepokój, aż po kwestie rac, „rasistowskich” banerów i prowokacji tzw. UBywateli RP na ostatnim Marszu Niepodległości.

Bardzo ciekawe i budujące było to, że zebrani mieli odwagę stawiać zarówno banalne, jak i trudne pytania, a także nie obawiali się dzielić ani swoimi nadziejami i entuzjazmem, ani też, niekiedy, delikatnie mówiąc „rezerwą”. (Tu ukłon w stronę posiadaczki ogniście rudej fryzury - niestety wyszła Pani przed końcem i nie zdążyłem poprosić o kontakt.)
Dwie godziny przewidziane na oficjalne spotkanie minęły jak z bicza strzelił, więc organizatorzy zaprosili gości do kontynuowania rozmów już w nieformalnej atmosferze, w pobliskiej pizzerii.

Ruch Narodowy planuje przeprowadzenie na wiosnę w całej Polsce serii spotkań, w których będą uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego. Warto nadstawić ucha na informacje o tego rodzaju spotkaniu w naszej okolicy, wygospodarować czas i wziąć udział. Wiele wskazuje na to, że będzie wtedy można z pierwszych rzędów spojrzeć w nurt zmian, jakie w najbliższych latach czekają polską politykę. 
 
Krzysztof Tuduj: rocznik 1981. Katolik, prawnik, głowa rodziny, działacz społeczny. Od 2010 r. związany z obozem narodowym (startował wtedy w wyborach samorządowych), prezes struktur dolnośląskich Ruchu Narodowego, od 2017 r. członek Zarządu Głównego RN odpowiedzialny za rozbudowę struktur partii. 

3607 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 02:59
+youtu.be
Krzysztof Karoń: "Potrzebny jest program rekonstrukcji zdemoralizowanego społeczeństwa"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
Piotr Świtecki, 2018.01.29 o 09:01
Pan Krzysztof Karoń opowiada puste w środku "antysystemowe" banialuki, sycące jedynie głód sensacji gawiedzi. Poza tym robi to w fatalny sposób (kulejące formułowanie myśli, niechlujny sposób mówienia). Szkoda czasu, szkoda psuć sobie smak.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 19:03
-WRECZ PRZECIWNIE!
Pan Krzysztof Karon przedstawia bardzo spójny i diagnostyczny obraz rzeczywistosci, co mozemy doskonale potwierdzic patrzac dookola.
Co komu z "chlujnosci" jak tresci nie ma?

***

+www.youtube.com
Ks. prof. Tadeusz Guz: Marksizm kulturowy - klucz do współczesności?

Co z "chlujnosci" jak tresci nie ma?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 19:08
Prosze posluchac:
+youtu.be

Czysta logika i precyzja diagnostyczna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
Marek Stefan Szmidt, 2019.04.20 o 15:37
Nie wierzę w sondaże, lecz nie przewiduję dla RN osiągnięcia 1%, w planowanych wyborach parlamentarnych.
:-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
Piotr Świtecki, 2019.04.20 o 18:38
Musiałyby być popełnione spore błędy - albo akcje przeciwdziałające sukcesowi... Którą możliwość ma Pan na myśli?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
Marek Stefan Szmidt, 2019.04.20 o 21:46
Błędy taktyczne...
Pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑