słowa kluczowe: Cywilizacja Polska, Polska Racja Stanu.
Cywilizacja Polska - dyskusje2013.11.22 10:13

"Anonimowi onaniści" a Polska Racja Stanu

 
 
„Po owocach poznacie ich”.
Jakie są owoce onanizmu?
 


Rozgorzała awantura wokół zakładki Polska Racja Stanu. Wielu nie podobają się zasady na jakich chcę prowadzić dyskusję. Zagorzali polonofobowie nie chcą dopuścić do poważnej dyskusji na ten temat a jednym z podstawowych argumentów jest przekierowanie uwagi na sprawy personalne, gdzie podważa się moje kompetencje dla prowadzenia debaty mimo, że to moją inicjatywą sama kwestia została postawiona na forum publicznym.

Ostatnio, wobec braku argumentów za zakazem dyskusji na ten temat, próbuje się „przejąć inicjatywę” i zawłaszczyć pomysł nadając mu cechy przeciwne zamierzonym.

Nie ma na to mojej zgody; na razie obowiązują wcześniejsze ustalenia, jakie zostały określone w rozmowach z właścicielem portalu.
Jeśli grupa „anonimowych onanistów” chce stworzyć forum dyskusyjne – niech określą swoją nazwę zakładki ale wara od nazwy Polska Racja Stanu.

Wczoraj odwiedzili mnie pp. E. Sendecki i J. Ruszkiewicz. Nie powiem, że z nienacka, bo wcześniej się zapowiedzieli. Czyli „z nacka”;-)))
Cel wizyty?
Jarek zamierzał przekonać mnie do złagodzenia zasad dyskusji wskazując, że ustalone rygory mogą eliminować wartościowe notki i odsuwać od dyskusji kreatywne osoby. Przy okazji próbował wykazać, że istnieje dostęp do zakładki, a zarzucałem błędy skryptu.

Pan Sendecki z kolei próbował nieco naprostować mnie na tory narodowe.
Spotkanie trwało od około 20.00 do 3 nad ranem już. I raczej nie było zbytnich przerw w wypowiedziach. Jeszcze przy pożegnaniu ostro argumentowaliśmy.

Cóż powiedzieć; ci moi goście są bardzo wytrawnymi dyskutantami. Dlatego dopiero po tak długiej rozmowie i to ledwo, ledwo – udało mi się ich przegadać;-))))

A stanowisko w sprawie?
Nie jestem narodowcem. Jeśli bowiem za stanowisko narodowe przyjąć słowa R. Dmowskiego: „ Polakiem jestem i mam z tego powodu polskie obowiązki” to moje zdanie w tej kwestii brzmi:
„przyjmując na siebie obowiązki wobec Boga i Ojczyzny, i sprawując je zgodnie z tradycją a mając w pamięci dokonania Przodków - stajemy się Polakami”.

To nie jest stanowisko prowadzące do nacjonalizmu – włącza do grona Polaków wszystkich, którzy chcą żyć „na polski sposób”. Taki pogląd jest wynikiem kryterium cywilizacyjnego (patrz „Cywilizacja Polska”). Czyli – to dużo więcej niż narodowość.
Do tego modelu cywilizacyjnego mogą włączać się inne narody bez żadnego uszczerbku dla swej odrębności. To zaś, czy nazwiemy to Cywilizacją Polską, czy Cywilizacją Słowiańską – ma drugorzędne znaczenie.

I pewna reminiscencja. Na spotkaniu u p. Opary był kiedyś Robert Winnicki. Podszedłem do niego i zasugerowałem szersze uzasadnienie przedstawionego poglądu. Pan Winnicki, względem mnie młody człowiek, potraktował to bardzo negatywnie. Takie podejście zawsze może budzić zdziwienie. W ten tok myślenia wpisały się animozje jaki zaistniały między p.Winnickim a „Nowym Ekranem”. Dlatego z uwagą, ale i dystansem, obserwuję tworzenie RN, a sytuacja z Holocherami jest tu wyznacznikiem. Dlatego nie chciałem uczestniczyć w prywatnym spotkaniu środowiska związanego z portalem polacy.eu.org, gdyż nie widzę płaszczyzny dyskusji.

W sprawach związanych z portalem neon24.pl; także sytuacja nie uległa zmianie. Zakładka nie działa a próby przekonania mnie , że istnieje możliwość zamieszczania tam tekstów i ich moderacji nie powiodła się.
Z kolei podtrzymuję stanowisko, że „puszczenie na żywioł” dyskusji o sprawach polskich nie jest właściwe, a to z tej racji, że „anonimowi onaniści” nie mają prawa określać się Polakami.

Rozumiem, że takie osoby „bez czci i ducha” chcą podszyć się pod polskość, bo jest wielkim zaszczytem zasłużyć na takie miano, ale ich działalność to profanacja polskości.
Jeśli więc chcą o sprawach polskich pisać – niech przynajmniej określą pozycję, z której zamierzają to czynić. 

2056 odsłon średnio 3,2 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Anonimowi onaniści" a Polska Racja Stanu   
Lona, 2013.11.22 o 12:28
Panu już tak tradycyjnie daje jedynkę - za "profanacje polskości".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Anonimowi onaniści" a Polska Racja Stanu 
w.red, 2013.11.22 o 15:06
Nie ukrywam, że jestem zdziwiony tak daleko posunietą samokrytyką, oraz równie absurdalną wypowiedzią. A ta już zdaje się być podobna w wymowie do uzurpowania soie prawa wydawania "świadectwa Polaka". Jest to typowe dla środowisk "k/ur/winowskich i jedyne o czym świadczy to o zupełnym "odlocie" od rzeczywistości.

Rychłego powrotu do zdrowia życzę
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Anonimowi onaniści" a Polska Racja Stanu 
Hanys, 2013.11.23 o 19:12
Jakimże trzeba być bufonem, by twierdzić, że kiedykolwiek istniała "cywilizacja polska".
Poza okresem międzywojennym, gdy Polska wreszcie zaistniała na mapie Europy jako państwo samodzielne i niepodległe, nigdy wcześniej w historii takim nie była.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Christophoros Scholastikos
Cywilizacja Polska - Droga do Imperium (Informacje redakcyjne)
Marek Stefan Szmidt
Nie ma Państwa Polskiego (Polska)
Krzysztof J. Wojtas
Mir chleba (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Między Stalinem a Putinem (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Antynarodowi obrońcy życia (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Piotr Świtecki
„Duch dziejów Polski” (Historia)
Krzysztof J. Wojtas
Boeing - chiński arbitraż (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Linki, cytaty, nowiny:
Kobieta a cywilizacja; rodzina (4)
RasPutin
Abp Gądecki: Nie trzeba przestrzegać zarządzeń władz cywilnych, jeśli...
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑