słowa kluczowe: Izrael, Radwańskie, kibice, kibole, konferencja prasowa, media, sport, tenis, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2013.02.11 23:03

Media o chamstwie kibiców Izraela

(poleca )

Chłodny Żółw na niepoprawni.pl

 
Tenisowy mecz kobiecych reprezentacji Izraela i Polski nie był jakimś nadzwyczajnym wydarzeniem. Po wyrównanym meczu Polki wygrały 2:1. "Nadzwyczajne" były za to wydarzenia na trybunach.
 
Kibice cały czas obrażali polskie zawodniczki. Wyzwiska były soczyste. Mówiąc w największym skrócie: fani z Izraela dali popis niespotykanego na kortach innych krajów chamstwa. A jak do tych sportowych wydarzeń odniosły się polskie portale?
Podam tylko trzy przykłady...

 

 
1) Najmniej poprawny politycznie okazał się "Gwizdek 24":
 
"Agnieszka Radwańska zbulwersowana zachowaniem izraelskich kibiców
Zachowanie kibiców gospodarzy podczas Pucharu Federacji w Izraelu wywołało złość Agnieszki Radwańskiej. Tenisistka, jej siostra i trener dali temu wyraz podczas konferencji prasowej, która odbyła się po meczu reprezentacji Polski z drużyną Izraela.
Polskie zawodniczki były wielokrotnie obrażane przez miejscowych kibiców podczas spotkania z Izraelem w Eljacie.
Na pomeczowej konferencji prasowej, na której zjawiły się siostry Radwańskie wraz z trenerem Tomaszem Wiktorowskim, na pytania dziennikarzy odpowiadała jedynie Agnieszka, widocznie podirytowana wciąż tym, co mialo miejsce na trybunach.

 

 
 2) Na Onecie zdziwienie... postawą polskich tenisistek:
 
Co ugryzło siostry Radwańskie? Najkrótsza konferencja w historii
Bardzo dziwne zachowanie sióstr Radwańskich oraz kapitana Tomasza Wiktorowskiego na konferencji prasowej po piątkowym spotkaniu rozgrywek o Fed Cup z Izraelem. Agnieszka udzieliła paru zdawkowych odpowiedzi, Ula i trener milczeli. Cała trójka sprawiała wrażenie, delikatnie mówiąc, obojętnych.
Tomasz Wiktorowski i Agnieszka Radwańskafot. Reuters
Mecz z Izraelem w grupie C Grupy I Strefy Euroafrykańskiej zakończył się zwycięstwem Polski 2:1, o czym zadecydował wygrany przez Agnieszkę i Ulę debel. Siostry Radwańskie ograły w nim gospodynie Julię Glushko i Shahar Peer 4:6, 6:3, 6:4.
 
Na konferencji prasowej pojawiły się jednak w nastroju dalekim od triumfalnego. Miny miały skwaszone, na twarzach nawet na chwilę nie zagościł uśmiech, zamiast patrzeć przed siebie ostentacyjnie szukały dla wzroku jakiegoś punktu zaczepienia na ścianach i podłodze. Równie mało zainteresowany obecnością dziennikarzy był kapitan Wiktorowski.
Wobec tak dużej niechęci nie dziwi fakt, że od momentu rozpoczęcia konferencji przez Lidora Goldberga do jej zakończenia upłynęło zaledwie około 50 sekund. Co było przyczyną tak dziwnego zachowania polskich tenisistek? Czy chodziło o nieporozumienia wewnątrz reprezentacji? Czy była to manifestacja niechęci do izraelskich kibiców, którzy szowinistycznym dopingiem mocno dali się we znaki Agnieszce w niedalekiej przeszłości?

 

 
 
3) Jeszcze lepiej na Wirtualnej Polsce:
 
"Bardzo dziwna konferencja sióstr Radwańskich"
Próżno było szukać uśmiechu na twarzach Agnieszki i Urszuli Radwańskich i trenera Tomasza Wiktorowskiego po wygranym meczu z Izraelem w ramach turnieju Fed Cup. Obie tenisistki udzieliły z kwaśną miną kilku zdawkowych odpowiedzi i po zaledwie kilkudziesięciu sekundach opuściły konferencję prasową, podobnie jak ich opiekun.
 Reprezentacja Polski pokonała w ostatni piątek Izrael w ostatnim spotkaniu w grupie C rozgrywek o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. W decydującym meczu Agnieszka i Urszula Radwańskie pokonały parę Glushko-Peer 4:6, 6:3, 6:4.
Na twarzach obu sióstr i ich trenera Tomasza Wiktorowskiego próżno jednak było szukać zadowolenia. Cała trójka pojawiła się na pomeczowej konferencji prasowej, jednak ich miny nie wskazywały na to, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej reprezentacji.
Dziennikarze zadali kilka pytań zawodniczkom, na które zdawkowo odpowiedziała jedynie Agnieszka. Polka sprawiała wrażenie wyraźnie znudzonej i niezadowolonej. Konferencja trwała jedynie 50 sekund, po których tenisistki szybko opuściły salę.
Wideo z zapisu konferencji szybko znalazło się w internecie. Wśród kibiców rozpętała się dyskusja - fani zastanawiają się, co wywołało taką postawę obu sióstr, które jak dotąd zawsze chętnie odpowiadały na pytania dziennikarzy i robiły to najczęściej z uśmiechem na ustach. Między innymi dlatego też w 2012 roku Agnieszka Radwańska została uznana przez kibiców za najbardziej sympatyczną zawodniczkę w tenisowym środowisku.
Pojawiła się teoria, że zachowanie Polek mogło być spowodowane okrzykami izraelskich kibiców, którzy w ostatnich latach pokazali, że potrafią być nieuprzejmi w stosunku do rywali swoich rodaków.

  
 
Czy chama wolno nazwać chamem? 
 
Źródło: +niepoprawni.pl 

3005 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Media o chamstwie Izraela - o dziennikarzach: 
MatiRani, 2013.02.16 o 19:44
+www.sdp.pl
Z Danielem Wicentym o serwilizmie i uwikłaniu się dziennikarzy we współpracę ze służbami PRL rozmawia Błażej Torański.

Dr Daniel Wicenty, rocznik 1977, jest pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego oraz gdańskiego oddziału IPN. Współautor książki „Zagubiona rzeczywistość. O społecznym konstruowaniu niewiedzy” (2005) analizującej m.in. debatę lustracyjną w Polsce na początku lat 90. Autor monografii „Załamanie na froncie ideologicznym. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich między Sierpniem ’80 a stanem wojennym” (2012). Aktualnie pracuje nad książką poświęconą patologiom organizacyjnym w Służbie Bezpieczeństwa.

Krzysztof Czabański twierdzi, że po lekturze Pana książki o SDP łatwiej zrozumieć, dlaczego w III RP dziennikarze i media głównego nurtu tak łatwo przeszli na służbę władzy i jej propagandy. Rzeczywiście?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑