słowa kluczowe: EU, Europa, RIAA, System, USA, cenzura, cenzura internetu, globalizacja, informacja, internet, piractwo, przejmowanie domen, wolna informacja, wolność słowa, www.
Linki, cytaty, nowiny2012.11.28 13:31

USA cenzuruje 132 europejskie strony.

(poleca )
 
Amerykanie cenzurują całemu światu nie tylko strony amerykańskie lub w domenach zarządzanych przez USA. Najnowsza akcja przejmowania domen objęła strony z adresami europejskimi, np. .eu, .uk albo .fr, a wszystko dzięki Europolowi i władzom europejskich państw.
 
Stany Zjednoczone od lat cenzurują "pirackie" strony poprzez przejmowanie ich adresów. Ta cenzura sprawia, że wybrane strony przestają być widoczne na całym świecie. Co gorsza, cenzura nie zawsze nakładana jest w sposób przejrzysty i zgodny z prawem. Potwierdził to przypadek serwisu Rojadirecta.
Do tej pory amerykańskie służby (FBI, ICE) blokowały głównie strony amerykańskie lub przynajmniej korzystające z domen będących w zarządzie instytucji amerykańskich (np. z końcówkami adresów .com albo .net). Niestety teraz cenzura zaczęła obejmować także strony europejskie, korzystające z europejskich adresów.

Całość artykułu: +di.com.pl 

3207 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: USA cenzuruje 132 europejskie strony. 
w.red, 2012.11.28 o 14:50
System powoli się domyka :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: USA cenzuruje 132 europejskie strony. 
MatiRani, 2012.11.29 o 03:23
Od wczoraj mam klopoty z dojsciem do +www.michalkiewicz.pl z Blackberry - mówi ze nie ma polaczenia z ta strona ale jak szukam w googlu i wybieram jakis artykul to sie laczy wreszcie. Równiez wejscie na +www.voltairenet.org bywa klopotliwe... Zaciskaja petle, oj zaciskaja, na szczescie mam juz 266 dni muzyki na terabajcie i wiecej ksiazek niz bede mogl przeczytac na 4 puterach... polecam gromadzic co sie da, dla wnuków...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑