słowa kluczowe: Izrael, Palestyna, interwencja ambasady Izraela, liceum, odwołane spotkanie, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012.07.13 18:47 18:48

Zastępca Ambasadora Izraela w Polsce na rozmowie w MSZ

(poleca )
 
Dyrektor Kozłowski przekazał ambasadorowi stanowisko MSZ w sprawie interwencji Ambasady Izraela u dyrekcji I LO w Tarnowie
 
W dniu 5 lipca br. odbyło się spotkanie zastępcy dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Macieja Kozłowskiego z zastępcą Ambasadora Izraela w Polsce Nadawem Eszkarem dotyczące wyjaśnień, co do interwencji Ambasady Izraela u dyrekcji I LO w Tarnowie w przeddzień zorganizowanego przez szkołę spotkania z Przewodniczącym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Palestyńczyków w Polsce Omarem Farisem. Spotkanie było zaplanowane na 21 czerwca. Po interwencji przedstawicielstwa Izraela, zostało odwołane.

Dyrektor Kozłowski przekazał ambasadorowi stanowisko MSZ w sprawie, podkreślając, że Resort uważa za niestosowne, by Ambasada Izraela bezpośrednio kontaktowała się ze szkołą, która w jej ocenie planuje wydarzenie niekorzystnie wpływające na wizerunek Izraela. Takie działania mogą sprawiać wrażenie, że Ambasada usiłuje ingerować w sprawy nauczania w szkole.

Amabasador Nadaw Eszkar wyjaśnił, że powodem interwencji była obawa, że podczas spotkania zostanie zaprezentowana antyizraelska, antysemicka retoryka.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych 
 
Źródło: +www.msz.gov.pl
Fotografia: +gosc.pl (p. Eszkar w środku) 

2484 odsłony średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zastępca Ambasadora Izraela w Polsce na rozmowie w MSZ 
w.red, 2012.07.13 o 21:17
To bardzo istotna wiadomość. Bo tym samym ambasada Izraela przyznaje się do wywierania nacisku (wydawania poleceń) instytucjom innego państwa. Co więcej wcale się z tym nie kryjąc. Nawet w państwach "rozwiniętych demokracji" (czytać -załganej demonkracji) taki numer nie pozostałby nie zauważony i spowodował odpowiednią reakcję
państwa, mediów i samych obywateli tych państw. Pod znakiem zapytania stawiając zasadność przebywania w nim takiej ambasady i ambasadora. Ale nie w naszym kraju.
Tutaj bowiem włazidupstwo w połączeniu z wazeliniarstwem jest na porządku dziennym. Dobrze będzie gdy wzmiankowany dyrektor departamentu naszego MSZ nie wyleci z roboty za taką "bezczelność" w stosunku do "rasy panów".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zastępca Ambasadora Izraela w Polsce na rozmowie w MSZ 
Adam39, 2012.07.13 o 22:09
Stanowisko ambasadora tylko podkreśla, że władze RP ma w szerokim poważaniu i kierował się tylko swoimi interesami. Wygląda na to, że jak władze bantustanu Polin same nie potrafią dbać o interesy Izraela, to on tylko je zastąpił. I wcale nie przyrzeka iż nie będzie robił tego nadal. I tyle.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zastępca Ambasadora Izraela w Polsce na rozmowie w MSZ 
Piotr Świtecki, 2012.07.13 o 22:51
Otóż właśnie! Też mam wrażenie, że to, kto kogo zaprosił "na dywanik", jest jakoś postawione na głowie.
A pani dyrektor LO nie wykazała się wyczuciem. Ale przynajmniej refleksem... Dobre i to.
Pozdrawiam goi!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑