słowa kluczowe: Angela Merkel, Bibuła, Centralna Rada Żydów, Izrael, Merkel, Niemcy, Palestyna, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012.11.26 16:35

Żydzi chwalą Merkel za obronę ich interesów

(poleca )

BIBUŁA pismo niezależne

 
Kanclerz Angela Merkel [...] wzięła udział w posiedzeniu niemieckiej Centralnej Rady Żydów. Organizacja pochwaliła niemiecką kanclerz za „obronę żydowskich interesów”.
 
Kanclerz Angela Merkel jako pierwszy niemiecki przywódca, wzięła udział w posiedzeniu niemieckiej Centralnej Rady Żydów. Organizacja pochwaliła niemiecką kanclerz za „obronę żydowskich interesów”.

Rada Główna Centralnej Rady Żydów nie ukrywała, że wizyta kanclerz Angeli Merkel na posiedzeniu organu, jest bardzo ważnym wydarzeniem, dlatego szefowa niemieckiego rządu, otrzymała w prezencie srebrną Menorę Chanukową. Później, podczas spotkania Merkel z Radą, usłyszała ona wiele ciepłych słów na swój temat. Żydzi podkreślili, iż chadecka kanclerz zawsze broni ich interesów „nawet gdy jest to politycznie trudne”. Chodziło przede wszystkim o sprzeciw Merkel wobec ustawy zakazującej religijnej praktyki obrzezania. Szef żydowskiej organizacji Dieter Graumann stwierdził, że „zaangażowanie Merkel płynie prosto z serca”.

Niemiecka kanclerz zapowiedziała, że będzie walczyła z „antysemityzmem” który staje się ponoć poważnym problemem Niemiec, a także odniosła się do ataku Izraela na Strefę Gazy uznając, że „Izrael ma prawo do obrony”. Merkel nie wspomniała o dzieciach i kobietach, które zginęły przez izraelskie rakiety.

Źródło: Die Welt
MM 
 
Źródło: +www.bibula.com 

2378 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Żydzi chwalą Merkel za obronę ich interesów 
Hindukusz-Milena, 2012.11.26 o 22:10
Ciekawe kto kogo przechytrzy ? Żydzi Niemców czy jednak Niemcy Żydów. Osobiście nie wierzę w "zaangażowanie Merkel płynące prosto z serca".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi chwalą Merkel za obronę ich interesów 
Piotr Świtecki, 2012.11.26 o 22:39
Haha, celna racja! Z tą "sercową" retoryką to komedia obu stron :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Żydzi chwalą Merkel za obronę ich interesów 
MatiRani, 2012.11.26 o 22:52
Starzy wladcy RFNu komentowali, ze Makrelka jest "nasza Madchen" i ze zdyscyplinowanie robi, co jej sie kaze , przepraszam, zasugeruje, oh sorry... podsunie na biurko... bo i tak nie ogarnia tego co podpisze..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑