słowa kluczowe: CP, Cywilizacja Polska, Imperium Polski, Imperium Polskie, Kościół, Polska, Zły, diabeł, krucjata różańcowa, modlitwa, praktyka, religia, szatan.
Cywilizacja Polska - dyskusje2012.02.11 13:51 02.12 10:44

Ataki

 
 
Przyszło mi do głowy, by podjąć jakąś dodatkową duchową praktykę w intencji obrony idei Cywilizacji Polskiej. W intencji jej wzmocnienia.
 
Na bezrybiu i rak ryba.
Miewam czasem wrażenie, że robię na Polakach za ciemnego, zajadłego (jakże by inaczej), ortodoksyjnego katola.
A katolicy z prawdziwego zdarzenia? Poza jednym czy dwoma chlubnymi wyjątkami, nawet nie chcieli na portal przyjść. Albo nie zabierają głosu. Prosiłem, namawiałem, zachęcałem… Bez skutku.
Rak? Ryba!

* * *

Trudno się spodziewać, by dobre idee i przedsięwzięcia nie były atakowane przez Złego. Z mocą i subtelnością odpowiadającą zagrożeniu, jakie dla niego stanowią.
W końcu tak to z definicji działa, prawda?
Oczywiście krzyżują się różne wpływy i zależności, a do ostatecznego rostrzygnięcia niezbędna jest wprawa w rozeznawaniu duchowym. Niemniej jednak warto „gdzieś z tyłu głowy” mieć i ten aspekt wszelkich obserwowanych działań i reakcji.

W przypadku „Cywilizacji Polskiej” to kwestia nie tylko imponderabiliów, ale konkretu. Sporo osób zniechęciło się do tej idei ze względu na jej dalekie od zwyczajowego, a ostatnio wręcz antykościelne, antykatolickie ujęcie.

Nie jest to zniechęcenie bardzo widoczne, bo nie każdy jest przekonanym do idei „CP” krzykaczem i ma czas, energię i cierpliwość, by toczyć wirtualną pianę. Znakomita większość zainteresowanych osób rozczarowuje się i odchodzi – po cichu. A kogo nie ma, tego nie widać…

Przyszło mi zatem do głowy, by podjąć jakąś dodatkową duchową praktykę w intencji obrony idei Cywilizacji Polskiej. W intencji jej wzmocnienia. Publicznie – bo być może nie byłbym w tej inicjatywie osamotniony. Może ktoś bardziej doświadczony mógłby doradzić, jakiego rodzaju praktyka byłaby najwłaściwsza (post, różaniec, adoracja, rekolekcje?) Poza tym informacja/apel o modlitewne wsparcie byłby kolejnym sposobem dzielenia się tą naszą polską „dobrą nowiną”.

Publicznie – bo wiele osób z takich czy innych przyczyn nie zgłębiło tekstu „CP”, ale jest zainteresowanych działaniami mającymi polskość ocalić i rozwinąć. One mogłyby się w taką aktywność włączyć. Sama forma, akt – zapewne nie musiałaby być niczym spektakularnym. Byle była gestem czytelnie zakotwiczającym ideę "Cywilizacji Polskiej" w wymiarze wiary.

Publicznie, bo ciekaw byłem też zdania osób niewierzących. W jaki sposób się odniosą, jakiego rodzaju porozumienie i współdziałanie w takiej inicjatywie będzie możliwe? Przecież Imperium Polskie to imperium zarówno wierzących, jak i niewierzących. Mielibyśmy już teraz model, na którym można by się uczyć i wypracowywać relacje.

* * *

Wszystko szło pięknie, zaczynało się już z głowy przelewać na blog, kiedy trafiłem na stronę +poslanie.torun.pl Cóż się okazuje? Oto terenem działania ducha zła jest niższy świat materii i zmysłów. Jego działaniu może podlegać tylko to, co jest w człowieku zmysłowe, czyli ciało, zmysły, wyobraźnia i pamięć. Natomiast nie ma on bezpośredniego dostępu do władz duchowych duszy, jakimi są rozum i wola.

Jeszcze raz: nie ma on dostępu do rozumu i woli! To są nasze władze, którymi my się posługujemy i za których wykorzystanie sami odpowiadamy. Na nikogo nie zrzucimy winy za brak logiki, otwartości, szczerości, konsekwencji.
Szatan to ojciec kłamstwa (J 8,44), ale rodziców jest dwoje.
A post i modlitwa? Nawet jeśli nie pomogą, to nie zaszkodzą… 

3704 odsłony średnio 4,2 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Ataki 
Christophoros Scholastikos, 2012.02.11 o 14:22
Ja wchodzę (wszedłem już częściowo). Proponuję nie zaczynać od wysokiego C tylko od czegoś małego. Post i modlitwa razem. Małe, ale konkret. Ustalmy ten konkret razem.
Pzdr
ps. mam nadzieję, że nigdy moje słowa nie były przyczynkiem do tezy z drugiego zdania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Piotr Świtecki, 2012.02.11 o 14:35
!

W takim razie konkrety, jakiś pomysł - proszę prywatną wiadomością. Nie mam doświadczenia w tych sprawach.

Co do post scriptum, to owszem - ale zdania czwartego :-)

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Christophoros Scholastikos, 2012.02.12 o 05:24
Zaczerwieniłem się i teraz skromnie na kilka godzin zamilknę :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.11 o 15:17
Mufti.
Nie będę pisał, że jestem za a nawet przeciw. Już mówię dlaczego. Jestem katolikiem nie praktykującym. Więc jestem za. Jednak nie krzyczę huraaa bo to by było fałszywe moje podejście. Nie mówie przeciw, bo wszyscy ludzie dobrej woli jeśli coś robią to widzą w tym konkretny, mniej lub bardziej cel-nadzieję. A z Boga nie zrezygnowałem tylko nie mogę się patrzeć na hierarchów - wilków w owczej skórze. Jakoś nikt z katolików nie chce ich przegonić do diabła. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki   
uleczka, 2012.02.16 o 03:28
Mnie takze zrazil celebrans,bo usadowil sobie fotel w miejscu - oltarza, a tabernakullum postawil z baku. On wazniejszy. Komunie tez daja na lape i na stojaco,a przeciez w Biblii napisane, ze "przed Bogiem kazde kolano sie zegnie." Nie chodze juz do takiego kosciola, ma racje ks.P.Natanek to jest kosciol ludzki nie Boski.
Chodze do Msz.Sw. do kosciola prawdziwego, Msza Sw. odprawiana jest w liturgii niezmienionej przez wieki - trydenckiej,Zakon pod wezwaniem Maryi Niepokalnej do ktorego nalezy kosciol podlega Bractwu Sw.Piusa X.
Tam czuje sie blisko Boga.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Zenon Jaszczuk, 2012.02.16 o 06:01
Uleczka witaj.
Pełna zgoda. Mnie uczono na religi że Bóg jest wszędzie. A więc prowadzę z Bogiem rozmowy po swojemu.Kościół powinien być stały. To nie kabaret, aby zmieniać program do danego polityka czy sytuacji. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.02.11 o 15:30
Skoro ja już taki napastliwy...

Ale...w tym wypadku, nie z myślą o sobie, a z myślą o rozwoju idei ważnej dla wszystkich - proponuję pełny post (ścisły) , od pokarmów stałych (tylko płyny) w środę popielcową.
24 h.
I wspólną modlitwę o godz. 22.00 (Może być pozytywne wspomnienie sprawy - to tyle samo, co modlitwa).

PS. Ale to nie zwalnia z normalnych działań - standardowych.

Ja się deklaruję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Piotr Świtecki, 2012.02.11 o 15:36
Doskonale. 22 lutego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Christophoros Scholastikos, 2012.02.20 o 21:33
Ścisły post w środę i wieczorna modlitwa za Polską Cywilizację.
Jestem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Piotr Świtecki, 2012.02.20 o 22:07
Mt 18, 20
Choć nie wiem, czy wirtualnie też się stosuje?.. ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Christophoros Scholastikos, 2012.02.21 o 18:50
Dowiemy się niebawem ;). Na pewno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Jacek, 2012.02.11 o 16:59
Elity i "katol"- lekki dysonans.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Piotr Świtecki, 2012.02.11 o 18:12
Prawda?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ataki 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.02.11 o 20:11
Bóg jest jeden (to kiedyś stwierdziłem w Tybecie - i zostało to tam dobrze przyjęte).

A "odchudzanie" jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑