słowa kluczowe: Biedronka, Judeopolonia, Komuna, Lidl, Markat, Międzyrzec Podl., Tel Awiw, Tesko, chleb, pierestrojka, praca.
Humor, satyra2012.01.14 16:52

Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!!

 

Jan dochodzi po nitce do kłębka.

 
Zenon chodz no szybko, mam. Co macie Janie? Pamiętasz jak mi dałeś nitkę i kazałeś szukać kłębka. Znalazłem kłębek, nazywa się Tesko. Idąc dalej, to może Tel Awiw w Judeopoloni.
 

Po wojnie wybudowali ludzie zakład pracy tzw szpulki. Ta spółdzielnia nazywała się ;Spółdzielnia Pracy Odzież". Szyli ludzie wszelkie ciuchy dla Polski i świata przez całą komunę. Swego czasu tam pracowałem. Szyły kobiety garnitury, przeważnie do niemiec. Tirami wszystko zabierali, kobiety miały pracę. Nastały czasy pierestrojki. Nie ominęły one i SPO.

Witaj Zenon, mam ten kłębek co kazałeś szukać. Siadajcie i pogadamy. Pamiętasz Zenon ten bazarek na przeciwko szpulek. No pewnie, sam robilem zakupy pracując po sąsiedzku w szpulkach. Ludzi na bazarku było tłumy. A potem rach, ciach i zlikwidowali - przenieśli w inne miejsce.

Panie Zenonie jak wieśc gminna niesie, bazarek zlikwidowali i przenieśli bo plac okazał się żydowski. Jak pamiętasz ten plac stał pusty. Po kilku latach go wyremontowali i zrobili postój dla samochodów - parking. Widzisz pan jakie mądre te nasze władze. No, widziałem.

Tylko Zenon nie wiedziałeś, że to były realizacje pierwszych planow strategicznych. O!!! To coś nowego. Armia będzie tam stacjonować czy co???Prawie zgadłeś Zenon. Będzie tam stacjonować armia baranów. To co, rzeżnię otwierają gdzieś blisko. Można tak powiedzieć. Będą tutaj przyjeżdzać barany do golenia i strzyzenia a potem na rzeż. Oj tam Janie bujacie w obłokach. Znów żydowskiej telewizji się naoglądaliście. O!!! Nie, nie. Tym razem jak mówiłem po nitce do kłębka.

Tylko Zenon słuchaj i nie właż mi pod igłę, bo nic nie uszyjęmy, "ścieg" mi psujesz. Doba jest Janie, już słucham.

Pamiętasz jak ludzie mówili, że Spółdzielnia musi upaść bo sklepa czy marketa będą otwierać. Oj tam zaraz musi. Upadła bo była komunistyczna.Ja myślę, że jednak musiała upaść. Zresztą ona nie tylko, że upadła panie Janie, ale zawaliła się razem z całym budynkiem. Chachachaaaa Zenon nie rozśmieszaj mnie.

Na tym zawaleniu polega cały myk - rozumiesz?. Jaki myk panie Janie? Zenon niech ci będzie geszeft. Aaaa geszeft to rozumię, tylko gdzie wy tutaj widzicie geszeft?

Tobie to naprawdę trzeba po nitce do kłębka. Jak dziecku. Pamiętasz jak cię ciotka zapraszała do kościoła bo przyjeżdza naczelny dziwisz. ??? No pamiętam. Powiedziałem, żeby sama poszła, bo ja nie jestem idolem tego dziwisza. Pamiętam mówiła potem, że byl tam z dziesięć, piętnacie minut i się zmył. Panie Zenonie, podobno aeroplanem przyleciał. Nie aeroplanem tylko helikopterem. Przyjechał wyświęcić jakiś pomniczek na cmentarzu przykościelnym. Tam nasz ksiądz patriota co raz jakiś pomniczek buduje.

Tak, tak, panie Zenonie. Tylko ten pomniczek to taki pretekst. Co wy znow Janie jakieś teorie spiskowe snujecie? Jeszcze powiecie, że ten dziwisz to żyd?!! .....................  Pan sobie myśl co chcesz, a ja powiem co ludzie gadają.

Dziwisz przyleciał helikopterem załatwiać kupno tej Spółdzielni razem z placem. A święcenie tego pomniczka to tylko mała zasłona dymna. To plotki panie Janie. Panie Zenonie!!! A to też plotki, że burmistrz po tej wizycie z piątką "pracowników" poleciał na darmową wycieczkę do Izraela. Panie Janie, a co ma do tego pomniczek, Dziwisz święty, Spółdzielnia Odzież i birmistrz z wycieczką do Izraela. Oj, ma panie Zenonie, oj ma.

Słyszał o tym jak kupcy się wzięli za remont tego budynku aż im biedakom się cały zawalił. Stary był to się i zawalił. Zenon? Czy ty przypadkiem nie oglądasz telewizji ukradkiem?

One kupiły Spółdzielnię z placem, albo, odwrotnie plac z niechcianą Spółdzielnią. Ten od zabytków, widać nie był na wycieczce i się uparł, że maket może być, ale w wyremontowanym, zabytkowym budynku.

Zrobił się giwałt. Jak może być taki zagrabaniczny market w takiej małej ruinie. Trudno się mówi. Wiemy że żyd to najuczciwszy człowiek. Wzieli sie za remontowanie, to znaczy za wyburzanie, oj, cholera wie jak to nazwać tzn nastąpiła katastrofa remontowo-budowlana. Siok!!! Żydy w płacz, konserwator w płacz, burmistrz  z wycieczkowiczami w płacz. Lament jak na pogrzebie. 

 Nie wiem czy konderwator pojechał jednak na jakąś wycieczkę czy wszyscy chorowali ponad miesiąc od tego płaczu. Bo nagle coś ich wszystkich olśniło.

Już buldożery wyrywają wnętrza ze Spółdzielni Pracy Odzież, już spychacze równają teren, już stawiają dzwigi nowe ściany. Wszyscy sie śpieszą jak w ukropie bo zbliżają sie Swięta Bożego Narodzenia. Czas strzyżenia, golenia, zagłady bezrobotnych baranow. Panie Zenonie, po cholerę tam się męczyło około 150 kobiet , aby zarobic na chleb. Teraz bez pracy, przychodzą i chleb leży już gotowy na regałach. I jaka piękna żydowska nazwa marketu, taka zagrabaniczna - Tesko

Kiedyś było sporo zakładow pracy. Wszyscy ludzie z miasteczka pracowali, nawet ludzi ze wsi okolicznych dowozili. Tak panie nas wszystkich mordowali te komunisty. Teraz chodzisz jak pan. Same markety; Biedronki już dwie, Tesko, Lidl nie liczę Polskiej drobnicy. Rozwijamy się?!!

Zastanawiam się dla kogo i w jakim celu one to wszystko budują. Czasami myśle, ze będą nam Tel Awiwa przenosic do Międzyrzeca.  To wszystko oczywiście w ramach Polska w budowie.................. Judeopoloni!!!

Pozdrawiam panstwa.

 

 
 
:-))) 

3787 odsłon średnio 4,6 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.14 o 17:28
Twórca handlowego giganta. Za zasługi dla brytyjskiej gospodarki dostał tytuł sir. Stworzył jedną z największych sieci handlowych na świecie z 80 mld dolarów przychodów

Jacob Edward Kohen, bo tak brzmi właściwie imię i nazwisko twórcy sieci, przez całe życie budował potęgę firmy. Dorobił się ogromnego majątku, ale żył oszczędnie i skromnie. Całość - +www.rp.pl
Pozdrawiam

Choć urodził się w 1898 r. w Londynie, to jego rodzinne korzenie sięgają do Polski. Był pierwszym dzieckiem pochodzącego z Łodzi żydowskiego krawca Avrama Kohena.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Piotr Świtecki, 2012.01.14 o 18:05
Właśnie miałem zapytać czemu ta nazwa marketu żydowska :)
Dziękuję, pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.14 o 19:30
Mufti.
Jak widzisz. Z uzasadnieniem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Jacek, 2012.01.14 o 18:08
W moim miasteczku, w zakłdzie gdzie pracowałem 11 lat znalazła schronienie biedna "Biedronka" z Portugalii. Radzi sobie w Polsce świetnie, tłumy walą nieprzerwanie po najtańszy towar w okolicy, spłacając jednocześnie swoje długi macierzystej firmy. Nawet wypisane mają hasło na swoich tirach: Popieramy Polskę. Diabelska przewrotność. Powinno pisać: Zabieramy wam rynki zbytu. Ja tam nie kupuję. To samo zrobiłem z BZWBK obecny Santander. Podziękowałem, dowidzenia. Ilu naszych ludzi jeszcze wspomaga w ten sposób biedną gospodarkę zachodnią? Sa to dosłownie pompy ssąco-tłoczące pieniądze do "biedaków" innych państw. Nasza dojna krowa jeszcze nie padła ale może to nastąpić w każdej chwili. Tym bardziej, że jakaś grupka audytorów np z Alaski może ogłosić niewypłacalność Polski. Czysty Matrix. Czysta iluzja. My musimy jednak żyć, jeść, oddychać i myśleć przede wszystkim. Nie zawsze trzeba być dobrodusznym. Trzeba walczyć o swoje jak lew zwłaszcza o sprawy egzystencjalne, podstawowe. Bo czy oni się martwią o nas? Jest to walka na śmierć i życie. Nie zapominajmy o tym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Piotr Świtecki, 2012.01.14 o 18:23
Trzeba walczyć o swoje

Co Pan zatem proponuje?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Jacek, 2012.01.14 o 19:26
Zorganizować się w niezatapialną szalupę, wezwać do walki i zwyciężyć. Niezatapialność musi być zapewniona już na etapie organizowania się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Piotr Świtecki, 2012.01.14 o 19:41
No tak, tak... A konkretniej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Jacek, 2012.01.14 o 20:03
Tą szalupą jest dobra idea wokół której należy się skupić. Przedstawić do wglądu , uzyskać akceptację i poparcie większości. Idei nikt nie może zamordować ani wyeliminować w przeciwieństwie do wodza. Wódz może mieć zawał lub wypadek nieszczęśliwy i wszystko przepadnie. Idea wiecznie żywa. Chyba to już znamy. Tylko jaka? Interkom. To już mamy i znamy . Ale my mamy swoją, do zaprezentowania. Dziwne jest to, że podejmuje się wiele różnych działań nieskoordynowanych, niekiedy słusznych i potrzebnych ale lokanych, rozpraszających uwagę i energię ludzi. Róbmy to co wiemy ,że się uda. Pokonajmy w końcu nasze lenistwo i stańmy do walki jak na królewski szczep piastowy przystało!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.14 o 20:36
Jacek.
Codziennie zaglądam na Nowy Ekran. Wyprowadz mnie z błędnego myślenia. Patrzę, szukam, czytam. Coraz gorzej. Nic ciekawego. Ot pisanie o tematach zapewne usłyszanych w przekaziorach. Las Smoleński, katastrofa Smoleńska, Korwin Mikke, czasami jakiś temat ciekawy, gubiony specjalnie w piwnicy. Może ja żle widzę, może nie rozumię tej walki portalu o Polskę i Polaków. Ten cholerny Smoleńsk. Czy my napewno jako Polacy powinniśmy się zajmować mordem ...... na żydach. O jakiej elicie która zginęła oni mówią. Już pisałem - proszę mi wymienić pochodzenie, korzenie, tych co zginęli. Nie wiedzą o tym ?!! Czy jak pisałem robią wodę z muzgu nieznającym tych ludzi Polakom .
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Hindukusz-Milena, 2012.01.15 o 01:56
W sprawie Smoleńska :

- rzeczywiście jest "nieszczęsny" dla Polski(obecnie nikt się z nami nie liczy, jesteśmy wasalem Rosji i Niemiec, utraciliśmy pozycję lidera w regionie)

- nie uważam aby pochodzenie narodowościowe ofiar było ważne w przypadku tej tragedii

- nie mam wątpliwości, że powinniśmy dążyć do poznania prawdy o Smoleńsku, bo tylko wtedy poznamy mechanizmy rządzące polityką w Polsce i na świecie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.15 o 02:38
Hindukusz.
Dla mnie jest ważne. Co nie znaczy, że się z Tobą nie zgadzam co do reszty. Ja zawsze piszę co myślę i tutaj jest mój błąd, albo zaleta. Zdaję sobie sprawę, że to oceniają ludzie. Człowiek jest głupi całe życie i taki umrze - to jest chyba takie przysłowie. Ja patrząc na siebie - muszę sie z tą mądroscią zgodzić. Tym bardziej, że przeczytałem kiedyś mądrość jakiegoś wybitnego naukowca - który powiedział - wiem, że nic nie wiem. A więc bierz te moje mądrości z tą poprawką. Mechanizmy rządzące światem i Polską są znane od pradziejów. Tylko, że ludzie byli mądrzejsi za czasów "wici" niż dzisiaj w dostępie do tzw masowej informacji - czytaj dezinformacji. Oczywiście nie mu8sisz się ze mną zgadzać. To jest mój punkt widzenia, którego będę bronił. Ja opisywałem, dlaczego oni musieli zginąć, nie bedę powtarzał. Poweiem w skrucie - to są porachunki między żydami. A że ludzie widzą to inaczej, tym gorzej dla ludzi. gdybysmy się spotkali, jestem w stanie Ci to wytłumaczyć.Pisałem o "dziwnych " zachowaniach. Np. Igrzyska w Chinach , Putin z Bushem piją po secie i w tej chwili wybucha wojna z Gruzją??? Kaczynski sterowany starymi planami jedzie do Gruzji i odgrywa hucpę.A przecież musi wiedzieć, że przedtem Netanjahu spotyka się kilkakrotnie, nieoficjalnie, gdzieś tam nad morzem czarnym z Putinem. Aby nie wchodzic w zawiłości powiem tak; Rybentrop - Mołotow, Putin - Bush. To jest moja historia. Nigdy nie było różnicy zdań pomiędzy Rosją potem zrobionym prze zachód ZSSR a "Ameryką". To jest ta sama rękojeść miecza. Kto tego nie rozumie, do dzisiaj nic z tego nie rozumie.Ale to jest moja teoria spiskowa. Tak samo jak pastuchy wysadziły wieże w hameryce.Nikogo nie będę namawiał do mojego punktu widzenia . To są tylko moje twierdzenia oparte na podstawie historii. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Piotr Świtecki, 2012.01.15 o 02:48
"Żydzi" w sensie narodowości? Genetycznym? (a fe, co za "genetyczny antysemityzm"!) Wyznania? Lub braku wyznania, ale z pozostającym odniesieniem?
Raczej chodzi mentalność. O różnice cywilizacyjne.
A związki rodzinno-towarzyskie? Czyżby ich nie było? Czyżby były zupełnie bez znaczenia?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Idea? Polskość? Kościół? 
Piotr Świtecki, 2012.01.14 o 20:58
mamy swoją, do zaprezentowania

Czasem wydaje mi się to takie dziecinne, naiwne. Ta z takim wysiłkiem wyksztuszona przez Krzysztofa POLSKOŚĆ.
Mam mieszane wrażenia.
Czy ja potrafię cokolwiek sensownego w tym kierunku zrobić? Mając więcej pytań, wahań, wątpliwości, niż wiedzy i jasności co do działania. Błądząc.
I jeszcze to zapisanie idei przez Krzysztofa - czy nie jest zbyt "nacjonalistyczne"? Zbyt przeciwne Kościołowi? Natura nie znosi próżni. Jeśli wyrzucimy Kościół, pojawi się co innego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.14 o 21:12
Mufti.
To nie do mnie, ale ja lubię "gadać". Nie martw sie na wyrost. Nikt niczego nie stworzy, nikt niczego nie zorganizuje, nikt niczego nie zorganizuje w Obronie Polski, Polskości Narodu Polskiego. Zwołuja konwenty, pogaduszki, narady. Zaraz zaczną organizować sto parti gotowych do wyborów w obronie Polski. Jak ja mam im wytłumaczyc, że jeśli pójdzie sto procent społeczenstwa głosowac na partię X i tak wygra partia Y. Jak ja mam im wytłumaczyć, że Trybunały Obywatelskie to w totalitaryżmie lipa. Czy oni nie rozumieją, że sądy tych norderców Narodu Polskiego uniewiniają. Podumajcie chlopdy w przykrótkich majteczkach kto te sądy powoływał. No chyba Kiszczak i Jaruzelski. Doprawdy brak mi słów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Jacek, 2012.01.14 o 22:01
Uprawianie rewizjonizmu biblijnego i krytyka KRK czasami też mnie niepokoi. Nie jest to chyba krytyka idei Kościoła Chrystusowego. Naród jest w większości wierzący, religijny, oddający cześć Bogu i Matce Najświętszej. Może to budzić sprzeciwy a nawet anty. Myślę,że Krzysztof chce wyeliminować pewne wypaczenia w KRK, powrócić do źródeł, pominąć poprawiaczy przez wieki. Czy to się uda zrozumiale przedstawić ,zobaczymy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizja przekazana nam z Nieba, od Boga. Przecież mieliśmy, to była Rozalia Celakówna. Wystarczy przeczytać. Ale to jest tabu, przynajmniej dla decydentów. Mamy już ponad 6 tys. ludzi którzy popierają intronizację. Są coroczne marsze domagające się intronizacji. Jeśli odrzucimy Boga-zginiemy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Piotr Świtecki, 2012.01.14 o 22:06
Myślę, że Krzysztof chce wyeliminować pewne wypaczenia w KRK, powrócić do źródeł, pominąć poprawiaczy przez wieki

Też mam taką nadzieję. Ale czuję się "za cienki w uszach", żeby mieć pewność...

Dziękuję za spokojną i rzeczową odpowiedź.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Hindukusz-Milena, 2012.01.15 o 02:29
Myślę, że Kościół w Polsce będzie niestety tracić poparcie a stanie się tak z winy kapłanów, którzy w większości zapomnieli o istocie swojego powołania. Szczególnie hierarchowie kościelni, to na ogół ludzie mali duchem i zajęczego serca. Na trudne czasy potrzebni są charyzmatyczni przywódcy duchowi. Tacy jak Prymas Wyszyński czy ksiądz Jerzy Popiełuszko.
Obecnie wybitni kapłani( ksiądz Małkowski czy ksiądz Natanek), są spychani przez swoich zwierzchników na margines. Równocześnie Kościół rezygnuje z odwiecznych zasad na rzecz mamony np. za odpowiednią kwotę można unieważnić małżeństwo z byle powodu...Czy to dziwne, że ludzie powoli przestają identyfikować się z takim Kościołem ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.15 o 02:53
Hindukusz.
To nie do mnie, ale widzę, że nie śpimy. Jeśli pozwolisz, dwa słowa. Moim zdaniem, masz sto procent racji. Tylko mam jedno ale..... Ci hierarchowie nic nie zatracili, oni nigdy nie byli i nie są kościołem, to jest agentura żydokomunofaszystowska wprowadzona jeszcze przez Wolińską. Myslę, że wiesz o czym piszę.Oni są likwidatorami prawdziwego koscioła. Nie bedę ich wymieniał, bo oni sami reklamuja się w telewizji - mam nadzieje. Bo obecnie nie oglądam, ale pamiętam ich jak oglądałem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Idea? Polskość? Kościół? 
Jacek, 2012.01.15 o 12:03
Sprawa jest bardziej złożona. Już nie chodzi o samą mamonę. Głównie chodzi o zniszczenie Kościoła Katolickiego i nadprzyrodzoności a zastąpienie go jakąś nową religią uniwersalną, powstałą z wymieszania wszystkich religii świata (synkretyzm). Jest wiele dróg które prowadzą do tego celu: ekumenizm, Spotkania Taize,światowe spotkania młodzieży, Asyż oraz wszelkie ruchy, stowarzyszenia w łonie Kościoła. Do SV2 było jako tako. Można wyliczyć całą litanię błędów i wypaczeń jaka się dokonała w KK. Tak jak wszędzie nic nie dzieje się samo ,z niczego, tak sobie. Doprowadziły do tego wrogie struktury które opanowały Watykan i Kościół. To co widzimy ,to jest właśnie efekt pracy tych struktur. Co zostało zniszczone? Tak wiele,że o tym strach pisać by nie być posądzonym o herezje. Najważniesze jest byśmy nie odrzucali wiary w Boga, byli wierni do końca. Semper Fidelis. Szatanowi tylko o to chodzi by ludzi odciągnąć od Boga, by przeszli na jego stronę. Ze smutkiem trzeba stwierdzić ,że odnosi pewne sukcesy. Nie opuszczajmy jednak bezmyślnie Kościoła Chrystusowego który jako jedyny gwarantuje zbawienie. Z Bogiem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.14 o 19:36
Jacek.
Nu ta biedna Biedronka to "portugalczyka" , tesko "anglika" , Lidl "niemca" itd. Po nitce do kłębka!!!. Pisałem o żywności. Jednak chyba nikt nie słucxha. Wieś zniszczyli, dostawy zatrzymaja - głód, smród i ubustwo. Grasz w zielone, gram, masz zielone, nimom - zielona wyspa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Po nitce do Tesko - Tel Awiw w Judeopoloni?!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.19 o 22:57
+cirilla.nowyekran.pl -
- Płonie hala produkcyjna na terenie stoczni Gdańskiej.
Nu.........
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑