słowa kluczowe: Izrael, Polska, antypolonizm, globalizm, polityka, spiskowa teoria dziejów, syjonizm, Żydzi.
Świat2011.12.29 15:10 18:31

Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość

 

TŁUMACZENIE ARTYKUŁU JOSEPHA PUDERA Z FRONT PAGE MAGAZINE

 
Zarówno obecny rząd jak i główna partia opozycyjna są mocnymi zwolennikami Izraela
 
Polska przewodniczy obecnie Unii Europejskiej. Jest to przewodniczenie rotacyjne, zmieniające się co pół roku. W przypadku Polski zakończy się z końcem grudnia. Polska, ze swoją długą historią antysemityzmu stała się, o ironio, jednym z najbliższych sprzymierzeńców [Izraela] w Europie i stoi na pozycji udzielania wsparcia narodowi żydowskiemu przez promowanie w Unii stanowiska Izraela. Dla Izraela jest to okazja zjednania przychylności Europy, gdzie kampanie delegitymizacyjne przeciwko niemu nasilają się, szczególnie w zachodnioeuropejskich mediach i na uczelnianych kampusach.

Polska w wiekach średnich była azylem dla prześladowanych Żydów uciekających z Niemiec. Populacja Żydów w Polsce tuż przed II wojną światową była największa w Europie, a Warszawa, stolica Polski, mogła pochwalić się bogatym żydowskim życiem kulturalnym. Żydzi stanowili ponad jedną trzecią mieszkańców Warszawy, a 3,3 miliona Żydów polskich stanowiło 10% populacji kraju - najwyższy wskaźnik w Europie. Holokaust, który miał miejsce na polskiej ziemi, zdziesiątkował polskie żydostwo. Ponad 90% Żydów zginęło w prowadzonych przez nazistów obozach śmierci: w Auschwitz, Bełżcu, na Majdanku, w Sobiborze. Ci, którzy nie zostali zamordowani w obozach śmierci umierali z głodu, bicia i zdradzani przez antysemickich Polaków. Ale też wielu pojedynczych Polaków-katolików ryzykowało swoje życie, by uratować żydowskich sąsiadów.

Komunistyczna przeszłość Polski jest kolejnym godnym pożałowania epizodem w historii tego byłego satelity Związku Radzieckiego - i narodu żydowskiego. W czasie 43-letnich rządów komunistycznych szerzył się sponsorowany przez państwo antysemityzm. Polska jednakże wyłoniła się z gruzów komunizmu jako silna, konstytucyjna demokracja. Lech Wałęsa, słynny przewodniczący Solidarności, został pierwszym demokratycznie wybranym prezydentem i czynił świadome wysiłki na rzecz poprawy relacji z narodem żydowskim. The New York Times donosił 21 maja 1991, że w niezwykłym, emocjonalnym przemówieniu w izraelskim parlamencie prezydent Lech Wałęsa przeprosił za antysemityzm w polskiej historii.

Wałęsa przemawiając w izbie Knessetu pełnej izraelskich przywódców - niektórzy z nich ocaleli z Auschwitz i innych nazistowskich obozów śmierci wybudowanych w Polsce najechanej przez Niemców - powiedział “Tu w Izraelu, kraju waszej kultury i odrodzenia, proszę o wasze przebaczenie.” Wypowiedział te słowa wiedząc, że wielu słuchaczy oraz tych, którzy będą je czytać, obwinia Polaków o to, że nie zrobili więcej by ochronić Żydów przed nazistami.

“Jestem chrześcijaninem i nie mogę objąć ludzką skalą 20 wieków zła [w dziejach] obu naszych narodów” powiedział.

Odpowiadając Wałęsie, premier Izraela Itzhak Shamir, urodzony w Polsce, którego ojca zamordowali w czasie II wojny światowej polscy antysemici, powiedział: “Polski prezydent reprezentuje swoją historią i charakterem nową Polskę, wyzwoloną i odnowioną, Polskę aspirującą do włączenia się w wiek integracji demokratycznych, wolnych państw.”
“Chcemy mieć nadzieję i wierzyć, że pierwsza oficjalna wizyta jest znakiem otwarcia nowej karty w relacjach między naszymi narodami.”

Kwestie pragmatyczne bez wątpienia wpłynęły na zbliżenie polskiego rządu z Izraelem. Nadzieja na skorzystanie z żydowskich wpływów na waszyngtońskich korytarzach władzy i potrzeba uzdrowienia schorowanej polskiej gospodarki były znaczącymi czynnikami. Chęć skorzystania z doświadczenia Izraela również grała istotną rolę. Normalizacja stosunków z Izraelem była też sposobem na uniezależnienie się od sowieckich wpływów. Z rozpoczęciem izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego (Porozumienie z Oslo) polski rząd został zachęcony do odnalezienia swojej roli w tych działaniach. 

str. 1 z 2   następna strona »
8451 odsłon średnio 4,6 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 15:41
Mufti.
Trzeba powiedzieć - same oszustwa. To jest tzw nowomowa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 16:31
Hmm? Jakie oszustwa? Że Wałęsa w Knesecie? Że Tusk o rezolucji? Że zbliżenie? Że proizraelskość? Że opozycja też, a nawet bardziej? Że izraelskie wpływy w Waszyngtonie? Że tak się mówi, postrzega Polskę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
w.red, 2011.12.29 o 17:08
Czcigodny, Zenon ma sto procent racji. To nie jest "stanowisko narodu Polskiego". Lecz to co się chce by za takie stanowisko je uważano. Nasze społeczeństwo w żadnej mierze nie identyfikuje się z Marsjanami. Dość spojrzeć na wypowiedzi pod tekstami lansującymi punkt widzenia interesów "światowego Marsjaństwa" ( i to niezależnie od opcji politycznej). Owszem pod takimi notkami pojawiają się komentarze przychylne dla nich. Ale ich autorami są albo głupie pryszcze, albo "aktyw" tych grup. Lub najczęściej zmanipulowani "poprawnością" nasi rodacy z poza granic kraju. Bo tam stopień sprania mózgu jest dalece głębszy niż u nas. Wbrew POzorom uważam że jeszcze nie straciliśmy instynktu samozachowawczego tak do końca.
Jeszcze jest co ratować :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
w.red, 2011.12.31 o 14:11
Nie rozciągam pojęcia na ogół naszych rodaków żyjących poza granicami kraju. Właściwie powinienem dla ścisłości napisać "niektórzy". Ale też trudno zaprzeczyć że mimowolnie wszyscy tam żyjący poddani presji "jedynie słusznego systemu" w większym lub mniejszym stopniu jednak "treściami" przesiąkają (i nie mam tu na myśli jedynie wątku Marsjan).
Odnośnie tej "nowej polonii" mam zdecydowanie takie samo zdanie. Bo nie jest to jak dawna emigracja "za chlebem i wolnością" o ustalonych zasadach i wartościach. A to sprawia, że nie czują oni potrzeby, ani nie posiadają umiejętności do zintegrowania się z jakąkolwiek społecznością.
Cieszy mnie, że dostrzegasz problem który dla wielu innych nie istnieje tylko dlatego że nie chcą go widzieć. Bo niekoniecznie wszystko co poza naszymi granicami jest "rajem" i zamiast importować bezkrytycznie "wszystko jak leci" należy zaangażować do tego zdrowy rozsądek i myślenie.
Dzięki za wątpliwości i komentarz do mojego komentarza :)
Tak myślę, że między nami w tej kwestii nie ma sporu :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 17:39
Mufti.
A no 100% oszustwo. Bo ja mowię o Polakach. Nie mam na uwadze żydokomunofaszystów razem z TW i volgsdojczami. A tych co wymieniłeś są z tej kategori.Chyba musimy wrócić z odpowiedzą do art. głównego i zdanie po zdaniu obalić prawdą. Bo tak to nie widać, aby można było po kolei odpowiadać. Na oko nie patrząc na art to. Średniowiecze coś długo trwało u tego gostka, bo do IIwś. Nie wiem kim jest ten gostek, ale pisanie sugerujące, że to zrobili naziści na terenach Polski to oszustwo. Tak się nie da. Za chwile spróbuję odnieść się do art. gl. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 17:57
Aha. Zenon, już rozumiem.

Wydawało mi się, że to oczywiste, że ten artykuł trzeba "umieć czytać". Bo go tu dałem, żebyśmy byli świadomi co się dzieje. Jaka jest "oficjalna prawda". A w tym artykule właśnie wydaje mi się dość dobrze to widać. Jest pozbieranych do kupy parę faktów i pokazany "klimat".

Marsjańska inwazja postępuje. Coraz szybciej. Czy zdajemy sobie z tego sprawę? Na ile wyraźnie dostrzegamy, co się dzieje? Przytoczyłem ten tekst z nadzieją, że pomoże lepiej zdać sobie z tego wszystkiego sprawę. A kto już swoje wie, temu nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam Polaków!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 17:59
Mufti.
Wszyscy mamy nadzieje, że to co robimy to pomoże. A tutaj jest świadomy groch z kapustą na niekorzyść jak zwykle Polaków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Adam39, 2011.12.29 o 18:09
W artykule jest pokazany typowo żydowski punkt widzenia, gdzie prawda, lub część prawdy służy do manipulacji. Ale przy okazji wymieniane są nazwiska ludzi mających reprezentować Polskie interesy. Ich prawdziwe antypolskie służalcze wobec żydów oblicze.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 18:34
Mufti, może zrobię to tak;
1)To prawda - żydokomunofaszyści z TW i volksdojczami są "izraelem" czyli zwolennikami
2) Przewodnictwo Polski w "UE" to jest fikcja propagandow
3)Oszustwo - z dlugą historią antysemityzmu, które wymyśliło w latach, dopiero siedemdziesiątych przedsięciorstwo holoniewiadomo.
4)Oszustwami nie zjedna się Narodów Europy z tym chorym bytem.
5)Prawda o azylu żydowskim w Polsce. Dlatego min. obecnie niszczą Polske i Polaków zgodnie z ich przysłowiem " Co ja ci takiego dobrego uczyniłem, że mnie tak nie nawidzisz"
6)Oszustwo holokaustu na ziemiach Polskich - jak perfidnie napisane, w stylu Grossa "Holokaust, który miał miejsce na polskiej ziemi,zdziesiątkował polskie żydostwo." Odsyłam do wiedzy- kto finansował, kto zaplanował, kto realizował IIwś (Niemcy z żydami)
7)Nu - geszeft oszustwa z Jedwabnem robi karierę, bo wciska się ludziom, że to znów Polacy wymordowali żydów.
8) Nu, nastepny "majstersztyk" "Komunistyczna przeszłość ...... satelity i biednych żydów" - zrąbać się można ze śmiechu, czego to żyd nie wymyśli dla oszustwa. Tłumacząc na Polski to zdanie, czy to nie śmiech z pejsami. Żydokomunofaszyści rządzący Polską ponad 43 lata sponsorowali antysemityzm - jeśli to propaganda, to zgoda.
9)O pachołkach żydowskich nie będę pisał. Wałęsa który ani jednej siążki nie przeczytał, a potem kilka "napisał" okazał się znawcą histori Polskiego antysemityzmu. Kto wam dał panowie "pisarze" dyplomy.
10) Następne karkołomne zdanie - proszę o wasze przebaczenie.” "Wypowiedział te słowa wiedząc, że wielu słuchaczy oraz tych, którzy będą je czytać, obwinia Polaków o to, że nie zrobili więcej by ochronić Żydów przed nazistami". Pisałem na ten temat.
11)Chwilowo nie moge dalej, bo rzygać mi sie chce na tych oszustów.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 18:41
Chwilowo nie moge dalej, bo rzygać mi sie chce na tych oszustów.

I bardzo dobrze. Zdrowa reakcja. Mam nadzieję, że więcej osób dowiadując się jak sprawy są przedstawiane za granicą będzie miało podobne odczucia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 18:48
Mufti.
Wlazłem na google z tym Josefem. Linki są po angielsku. Może byś się czegoś ciekawego dowiedział o tym gostu. Bo musi mi wystarczyć narazie to, że to Józef Puder. Wiedziałem po treści. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 18:59
+njjewishnews.com
Urodzony w Izraelu, mieszka w Stanach. Dziennikarz, komentator, wygląda na to że ekspert od spraw izraelskich i syjonista. Tak że trafiłeś :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 20:34
Mufti.
Normalny, zdrowy , wykształcony, cywilizowany człowiek takich idiotyzmow by nie napisał. On to napisał jak gross. A bardziej, bo do sprawdzenia skala oszustwa, jak Kosinski w "Malowany ptak" i polożenie tego żyda na łopatki przez panią Siedlecką w "Czarny ptasior". Pisałem o tym dawno. Powiem nie zbyt skromnie, miałem rację. Prosze przeczytać z komentami - +jazon.polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.12.29 o 21:48
Interesujące stanowisko obrazujące punkt widzenia żydów na kwestie polskie.

PS. A GW, broniąc ludobójstwa UPA na Wołyniu i przydając Polakom współwinę za ten fakt (bo po co tam zamieszkali) - legalizuje możliwość pozbycia się żydów z Polski tą samą drogą.
Po co tu zamieszkali?

Ciekawie się to zapowiada.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość   
przez.zoladek, 2012.01.11 o 14:37
A jednak - najwięcej osób odznaczonych orderem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata" jest właśnie z Polski. Na pewno można było uczynić więcej (przykład - postawa Duńczyków), jednak ni emożna umniejwszać indywidualnego bohaterstwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Ten antysemicki niepoprawny Wujek Google... 
Piotr Świtecki, 2012.01.11 o 14:55
przez.zoladek: witamy, dziękujemy za pojawienie się na tym ciemnym, zacofanym, botanicznie antysemickim forum.

Dania nie była terenem pod okupacją a jedynie protektoratem +naukowefakty.pl

Ze względu na stosunkowo niewielką liczbę Żydów w Danii, ich silne zasymilowanie z pozostałą częścią społeczeństwa, a także z powodu traktowania Danii przez Hitlera jako protektorat, a nie teren okupowany, aż do 1943 roku zasadniczo nie istniał w Danii problem z odmiennym traktowaniem ludności żydowskiej. +fzp.net.pl

Dania, mimo niemieckiej okupacji, wyróżniła się aktywnym chronieniem 8 000 swoich żydowskich obywateli (co umożliwiła jej szeroka autonomia własnej administracji). Kiedy w październiku 1943 Niemcy rozpoczęli przygotowania do deportacji Żydów, 95% z nich ukryto lub wywieziono do Szwecji, często przy pomocy duńskiej policji. +pl.wikipedia.org

Pośród państw okupowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, Dania była wyjątkowa. +www.terezin.europa-auschwitz.pl

I na zakończenie:
Duńczyk bohater i Polak zbrodniarz? Paszkwile na temat zachowania Polaków podczas II wojny światowej nie kończą się. Całość: +polonia.dk
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ten antysemicki niepoprawny Wujek Google... 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.11 o 19:27
Mufti.
Okło 6 000 tysięcy Duńczyków walczyło w formacjach SS.
"Zagraniczne formacje SS" - Chris Bishop. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
PP, 2012.01.29 o 19:12
Niedobrze się robi...
Swoją drogą, pamiętacie może... w zeszłym roku jakaś amerykańska polityk powiedziała, nie pamiętam już w jakim kontekście, żeby Żydzi "sobie pojechali do Polski" czy coś takiego... nie mogę sobie przypomnieć, czego to dokładnie dotyczyło...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑