słowa kluczowe: Izrael, Polska, antypolonizm, globalizm, polityka, spiskowa teoria dziejów, syjonizm, Żydzi.
Świat2011.12.29 15:10 18:31

Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość

 

TŁUMACZENIE ARTYKUŁU JOSEPHA PUDERA Z FRONT PAGE MAGAZINE

 
Zarówno obecny rząd jak i główna partia opozycyjna są mocnymi zwolennikami Izraela
 
(c.d. z poprzedniej strony)
 
Co dziwne, nostalgia wielu katolickich Polaków za bogatą niegdyś w Polsce kulturą żydowską stwarza żywy, pro-Izraelski wymiar. Autor przypomina sobie rozmowę z młodym polskim studentem w Warszawie w 1996 roku, podczas której powiedział on “Żydzi dali Polsce kulturę, bez Żydów Polska jest znacznie uboższa.”

Dla Izraelczyków, Polska stanowi ważny rynek 38 milionów klientów. To dynamicznie rozwijający się kraj, zaludniony przez dobrze wyedukowanych młodych ludzi, ambitnych i żądnych sukcesu. Geograficzne położenie na połączeniu transeuropejskich dróg komunikacyjnych, czyni z niej pożądany obszar eksportu produktów nie tylko do Europy Zachodniej, ale i na Wschód. Polska jest także wzrastającą siłą w Unii Europejskiej i kluczowym członkiem NATO. Jej ekonomia wzrastała szybciej niż w większości krajów Unii, z produktem krajowym brutto 3,8% w 2010. Wspierając NATO, Polska wysłała do Afganistanu 1200 żołnierzy. Inwestycje Izraela w Polsce przekroczyły 1,5 miliarda dolarów.

Odbyły się wspólne posiedzenia rządów Polski i Izraela. Zarówno obecny rząd jak i główna partia opozycyjna są mocnymi zwolennikami Izraela. Premier Donald Tusk i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski byli szczerymi obrońcami Izraela na forach międzynarodowych, a Polska głosowała przeciwko Raportowi Komisji Goldsone'a w ONZ. Ponadto Polska dołączyła do Stanów Zjednoczonych i wraz z innymi krajami zbojkotowała w 2009 konferencję w Durbanie oraz opuściła salę Zgromadzenia Ogólnego ONZ podczas przemówienia prezydenta Iranu Ahmadineżada.

Kiedy premier Tusk odwiedził Jerozolimę w lutym zadeklarował, że Izrael “może zawsze liczyć na Polskę.” PAP doniosła 19 września 2011 o opinii premiera Tuska, że “Polska oczywiśnie nie będzie głosowała za rezolucją, która bezpośrednio zagrozi bezpieczeństwu Izraela.” Premier wyjasnił, że “Jeśli tekst rozpatrywanej rezolucji nie będzie stwarzał zagrożenia dla Izraela i będzie w jakiś sposób z korzyścią dla sprawy palestyńskiej oraz będzie choć cień szansy na kompromis, będziemy gotowi głosować «za».”

Moralne zobowiązanie katolickiej Polski do wzięcia odpowiedzialności za przeszłość i popełnione wobec Żydów winy jest jednym z czynników wpływających na zbliżenie Polski i Izraela. Oznacza także, że antysyjonistyczna i proarabska polityka Polski komunistycznej jest przekleństwam dla współczesnego rządu. Polska, w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej określonych przez byłego sekretarza obrony Davida Rumsfelda “Starą Europą”, jest bardziej proamerykańska niż paneuropejska. Historyczne obawy Polaków przed sąsiadami - Rosją i Niemcami - ułatwiają identyfikowanie się z izraelskimi kwestiami bezpieczeństwa i zmaganiem o przetrwanie. Polska zależy od Stanów Zjednoczonych (ale nie od Obamy) w kwestii obrony w razie rosyjskiej agresji.

W przeciwieństwie do Europy Zachodniej, Polska nie ma znaczącej mniejszości muzułmańskiej, którą by trzeba mieć na uwadze, ani nie żywi romantycznych wyobrażeń o Arabach jak Wielka Brytania i Francja - byłe mocarstwa kolonialne. Naród polski, który zawzięcie strzeże demokracji, ma naturalne powinowactwo z Izraelem, będącym jedyną demokracją na Środkowym Wschodzie. Opinia publiczna w Polsce, w przeciwieństwie do tego co mówi się w Europie Zachodniej, jest w przeważającej mierze proizraelska, co jest powiązane z polityką rządu.

W przeszłości kraje takie, jak Dania i Holandia uważane były za naturalnych przyjaciół Izraela w Europie. Dziś jednak to kraje Europy Wschodniej, jak Polska i Republika Czeska, stają z Izraelem ramię w ramię. 
 
Źródło: +frontpagemag.com
Wytłuszczenia pochodzą od tłumacza. 

« poprzednia strona   str. 2 z 2 (ostatnia)
8111 odsłon średnio 4,6 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 15:41
Mufti.
Trzeba powiedzieć - same oszustwa. To jest tzw nowomowa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 16:31
Hmm? Jakie oszustwa? Że Wałęsa w Knesecie? Że Tusk o rezolucji? Że zbliżenie? Że proizraelskość? Że opozycja też, a nawet bardziej? Że izraelskie wpływy w Waszyngtonie? Że tak się mówi, postrzega Polskę?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
w.red, 2011.12.29 o 17:08
Czcigodny, Zenon ma sto procent racji. To nie jest "stanowisko narodu Polskiego". Lecz to co się chce by za takie stanowisko je uważano. Nasze społeczeństwo w żadnej mierze nie identyfikuje się z Marsjanami. Dość spojrzeć na wypowiedzi pod tekstami lansującymi punkt widzenia interesów "światowego Marsjaństwa" ( i to niezależnie od opcji politycznej). Owszem pod takimi notkami pojawiają się komentarze przychylne dla nich. Ale ich autorami są albo głupie pryszcze, albo "aktyw" tych grup. Lub najczęściej zmanipulowani "poprawnością" nasi rodacy z poza granic kraju. Bo tam stopień sprania mózgu jest dalece głębszy niż u nas. Wbrew POzorom uważam że jeszcze nie straciliśmy instynktu samozachowawczego tak do końca.
Jeszcze jest co ratować :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
w.red, 2011.12.31 o 14:11
Nie rozciągam pojęcia na ogół naszych rodaków żyjących poza granicami kraju. Właściwie powinienem dla ścisłości napisać "niektórzy". Ale też trudno zaprzeczyć że mimowolnie wszyscy tam żyjący poddani presji "jedynie słusznego systemu" w większym lub mniejszym stopniu jednak "treściami" przesiąkają (i nie mam tu na myśli jedynie wątku Marsjan).
Odnośnie tej "nowej polonii" mam zdecydowanie takie samo zdanie. Bo nie jest to jak dawna emigracja "za chlebem i wolnością" o ustalonych zasadach i wartościach. A to sprawia, że nie czują oni potrzeby, ani nie posiadają umiejętności do zintegrowania się z jakąkolwiek społecznością.
Cieszy mnie, że dostrzegasz problem który dla wielu innych nie istnieje tylko dlatego że nie chcą go widzieć. Bo niekoniecznie wszystko co poza naszymi granicami jest "rajem" i zamiast importować bezkrytycznie "wszystko jak leci" należy zaangażować do tego zdrowy rozsądek i myślenie.
Dzięki za wątpliwości i komentarz do mojego komentarza :)
Tak myślę, że między nami w tej kwestii nie ma sporu :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 17:39
Mufti.
A no 100% oszustwo. Bo ja mowię o Polakach. Nie mam na uwadze żydokomunofaszystów razem z TW i volgsdojczami. A tych co wymieniłeś są z tej kategori.Chyba musimy wrócić z odpowiedzą do art. głównego i zdanie po zdaniu obalić prawdą. Bo tak to nie widać, aby można było po kolei odpowiadać. Na oko nie patrząc na art to. Średniowiecze coś długo trwało u tego gostka, bo do IIwś. Nie wiem kim jest ten gostek, ale pisanie sugerujące, że to zrobili naziści na terenach Polski to oszustwo. Tak się nie da. Za chwile spróbuję odnieść się do art. gl. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 17:57
Aha. Zenon, już rozumiem.

Wydawało mi się, że to oczywiste, że ten artykuł trzeba "umieć czytać". Bo go tu dałem, żebyśmy byli świadomi co się dzieje. Jaka jest "oficjalna prawda". A w tym artykule właśnie wydaje mi się dość dobrze to widać. Jest pozbieranych do kupy parę faktów i pokazany "klimat".

Marsjańska inwazja postępuje. Coraz szybciej. Czy zdajemy sobie z tego sprawę? Na ile wyraźnie dostrzegamy, co się dzieje? Przytoczyłem ten tekst z nadzieją, że pomoże lepiej zdać sobie z tego wszystkiego sprawę. A kto już swoje wie, temu nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam Polaków!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 17:59
Mufti.
Wszyscy mamy nadzieje, że to co robimy to pomoże. A tutaj jest świadomy groch z kapustą na niekorzyść jak zwykle Polaków. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Adam39, 2011.12.29 o 18:09
W artykule jest pokazany typowo żydowski punkt widzenia, gdzie prawda, lub część prawdy służy do manipulacji. Ale przy okazji wymieniane są nazwiska ludzi mających reprezentować Polskie interesy. Ich prawdziwe antypolskie służalcze wobec żydów oblicze.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 18:34
Mufti, może zrobię to tak;
1)To prawda - żydokomunofaszyści z TW i volksdojczami są "izraelem" czyli zwolennikami
2) Przewodnictwo Polski w "UE" to jest fikcja propagandow
3)Oszustwo - z dlugą historią antysemityzmu, które wymyśliło w latach, dopiero siedemdziesiątych przedsięciorstwo holoniewiadomo.
4)Oszustwami nie zjedna się Narodów Europy z tym chorym bytem.
5)Prawda o azylu żydowskim w Polsce. Dlatego min. obecnie niszczą Polske i Polaków zgodnie z ich przysłowiem " Co ja ci takiego dobrego uczyniłem, że mnie tak nie nawidzisz"
6)Oszustwo holokaustu na ziemiach Polskich - jak perfidnie napisane, w stylu Grossa "Holokaust, który miał miejsce na polskiej ziemi,zdziesiątkował polskie żydostwo." Odsyłam do wiedzy- kto finansował, kto zaplanował, kto realizował IIwś (Niemcy z żydami)
7)Nu - geszeft oszustwa z Jedwabnem robi karierę, bo wciska się ludziom, że to znów Polacy wymordowali żydów.
8) Nu, nastepny "majstersztyk" "Komunistyczna przeszłość ...... satelity i biednych żydów" - zrąbać się można ze śmiechu, czego to żyd nie wymyśli dla oszustwa. Tłumacząc na Polski to zdanie, czy to nie śmiech z pejsami. Żydokomunofaszyści rządzący Polską ponad 43 lata sponsorowali antysemityzm - jeśli to propaganda, to zgoda.
9)O pachołkach żydowskich nie będę pisał. Wałęsa który ani jednej siążki nie przeczytał, a potem kilka "napisał" okazał się znawcą histori Polskiego antysemityzmu. Kto wam dał panowie "pisarze" dyplomy.
10) Następne karkołomne zdanie - proszę o wasze przebaczenie.” "Wypowiedział te słowa wiedząc, że wielu słuchaczy oraz tych, którzy będą je czytać, obwinia Polaków o to, że nie zrobili więcej by ochronić Żydów przed nazistami". Pisałem na ten temat.
11)Chwilowo nie moge dalej, bo rzygać mi sie chce na tych oszustów.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 18:41
Chwilowo nie moge dalej, bo rzygać mi sie chce na tych oszustów.

I bardzo dobrze. Zdrowa reakcja. Mam nadzieję, że więcej osób dowiadując się jak sprawy są przedstawiane za granicą będzie miało podobne odczucia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 18:48
Mufti.
Wlazłem na google z tym Josefem. Linki są po angielsku. Może byś się czegoś ciekawego dowiedział o tym gostu. Bo musi mi wystarczyć narazie to, że to Józef Puder. Wiedziałem po treści. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Piotr Świtecki, 2011.12.29 o 18:59
+njjewishnews.com
Urodzony w Izraelu, mieszka w Stanach. Dziennikarz, komentator, wygląda na to że ekspert od spraw izraelskich i syjonista. Tak że trafiłeś :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2011.12.29 o 20:34
Mufti.
Normalny, zdrowy , wykształcony, cywilizowany człowiek takich idiotyzmow by nie napisał. On to napisał jak gross. A bardziej, bo do sprawdzenia skala oszustwa, jak Kosinski w "Malowany ptak" i polożenie tego żyda na łopatki przez panią Siedlecką w "Czarny ptasior". Pisałem o tym dawno. Powiem nie zbyt skromnie, miałem rację. Prosze przeczytać z komentami - +jazon.polacy.eu.org
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.12.29 o 21:48
Interesujące stanowisko obrazujące punkt widzenia żydów na kwestie polskie.

PS. A GW, broniąc ludobójstwa UPA na Wołyniu i przydając Polakom współwinę za ten fakt (bo po co tam zamieszkali) - legalizuje możliwość pozbycia się żydów z Polski tą samą drogą.
Po co tu zamieszkali?

Ciekawie się to zapowiada.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość   
przez.zoladek, 2012.01.11 o 14:37
A jednak - najwięcej osób odznaczonych orderem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata" jest właśnie z Polski. Na pewno można było uczynić więcej (przykład - postawa Duńczyków), jednak ni emożna umniejwszać indywidualnego bohaterstwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Ten antysemicki niepoprawny Wujek Google... 
Piotr Świtecki, 2012.01.11 o 14:55
przez.zoladek: witamy, dziękujemy za pojawienie się na tym ciemnym, zacofanym, botanicznie antysemickim forum.

Dania nie była terenem pod okupacją a jedynie protektoratem +naukowefakty.pl

Ze względu na stosunkowo niewielką liczbę Żydów w Danii, ich silne zasymilowanie z pozostałą częścią społeczeństwa, a także z powodu traktowania Danii przez Hitlera jako protektorat, a nie teren okupowany, aż do 1943 roku zasadniczo nie istniał w Danii problem z odmiennym traktowaniem ludności żydowskiej. +fzp.net.pl

Dania, mimo niemieckiej okupacji, wyróżniła się aktywnym chronieniem 8 000 swoich żydowskich obywateli (co umożliwiła jej szeroka autonomia własnej administracji). Kiedy w październiku 1943 Niemcy rozpoczęli przygotowania do deportacji Żydów, 95% z nich ukryto lub wywieziono do Szwecji, często przy pomocy duńskiej policji. +pl.wikipedia.org

Pośród państw okupowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej, Dania była wyjątkowa. +www.terezin.europa-auschwitz.pl

I na zakończenie:
Duńczyk bohater i Polak zbrodniarz? Paszkwile na temat zachowania Polaków podczas II wojny światowej nie kończą się. Całość: +polonia.dk
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ten antysemicki niepoprawny Wujek Google... 
Zenon Jaszczuk, 2012.01.11 o 19:27
Mufti.
Okło 6 000 tysięcy Duńczyków walczyło w formacjach SS.
"Zagraniczne formacje SS" - Chris Bishop. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Izrael-Polska: nikczemna przeszłość i jasna przyszłość 
PP, 2012.01.29 o 19:12
Niedobrze się robi...
Swoją drogą, pamiętacie może... w zeszłym roku jakaś amerykańska polityk powiedziała, nie pamiętam już w jakim kontekście, żeby Żydzi "sobie pojechali do Polski" czy coś takiego... nie mogę sobie przypomnieć, czego to dokładnie dotyczyło...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2023   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑