słowa kluczowe: Mazury, podróże, ruchy odśrodkowe.
Polska2011.09.25 09:23

W sprawie Mazur

   
 
Szanowni (to do wszystkich) i Jeszcze Szanowniejsi (to do niżej przywołanych)!

 

Wspomniałem w jednym z tekstów o planowanej irredencie mazurskiej. I postawiłem taka tezę, że najlepiej byłoby tam pojechać, niestety kasa pusta i grzechy nie puszczają. A szkoda - bowiem obserwując to zjawisko jak mnożenie się pierwotniaków, w warunkach kameralnych, by nie powiedzieć laboratoryjnych, można będzie wysnuć wnioski na przyszłość. Moi Czytelnicy zgodzili się ze mną, a dwaj niżej wymienieni wsparli nader konkretnie:

Christophoros Scholasticos

Panie Marku, widzę, że nikt się nie odezwał na Pana apel. Daje Pan swój czas, umiejętności i pojazd. To duża inwestycja, pewnie równowartość kosztów.

Może ruch strażników podjąłby to wezwanie? Dla 40 osób to 10zł na jednego. Dla 20 to 20zł. Dla 10 to 40zł. Ilu nas jest i czy w ogóle jesteśmy?
Jestem skłony współ-partycypować.

Wiedza zdobyta zaraz po powstaniu tego ruchu, na jego temat, pomogła by go zwalczać.

 

Jacek, 2011.09.23 o 22:50Na ratowanie Polski, naszej Najjaśniejszej deklaruję stosowną kwotę, bez namysłu. Pozdr. Nr konta potrzebny.

 

 Panowie! Nie reagowałem natychmiast, ale były ważne po temu powody. Po pierwsze brak dostępu do sieci – wyjechałem poza miasto, musiałem. Po drugie od 26 września zaczynam wykonywać jakieś tam zajęcia zawodowe, czas pokaże na ile propozycja była poważna, w każdym razie już wiem, że czeka mnie kilka długich podróży po Polsce,niestety południowej. Nie wiem jeszcze czy własnym samochodem, nie wiem w jakie konkretnie okolice, wiem, że mam wykonać stricte dziennikarskie zadanie i to szybko. Jeżeli los zagna mnie na Mazury – to niejako przy okazji zrobię bezkosztowo co mam zrobić w związku z tą mrągowską irredentą. Jeśli nie stanie się tak – rzecz pozostaje do dogadania. Tu od razu chcę powiedzieć, że wymieniona kwota obejmowała WYŁĄCZNIE paliwo i JEDEN NOCLEG za jakieś 40-50 zł, kanapki mogę zabrać z domu.

Tak czy inaczej ogromnie dziękuję za chęci i propozycje. Panie Christophorosie! Z miejsca Pańskiego zamieszkania do mnie, a później nad jeziora moc kilometrów, to się po prostu nie opłaca. Ani czasowo, ani finansowo. Byłoby to dla Pana jak sądzę zbyt wielkim obciążeniem finansowym i czasowym. Panie Jacku! Jestem po prostu wzruszony – ale patrz jak wyżej, no jest tak, że po latach i miesiącach chudych muszę zadbać o minimalne źródełko dopływu jakiejś gotówki, więc wziąłem w ciemno zlecenie z innego miasta. Mam nadzieję, że zechce Pan zrozumieć, to nie unik czy zła wola, to raczej wojowanie o przetrwanie. A może tylko próba... Oczywiście gdyby w tak zwanym międzyczasie kto inny zechciał wybrać się w tę podróż i wykonać to zadanie – ujawniam na priva wszystkie moje działające kontakty i przesyłam materiały, które już udało mi się zebrać.

 Pozdrawiam wszystkich Czytelników i Komentatorów, wyżej wymienionych Panów szczególnie!

 M.Z.

 

3713 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: W sprawie Mazur 
Zenon Jaszczuk, 2011.09.25 o 10:31
Marek
Napisz mi o jakim art. własnym piszesz. Bo jak i Ty byłem trochę w poszukiwaniu chleba, na "plenerach malarskich ściennosufitowych" dlatego nie miałem czasu czytać. Trochę się urobiłem i obecnie odpoczywam. Podaj linka. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W sprawie Mazur   
Były bloger, 2011.09.25 o 10:38
Link: +polacy.eu.org

A w samym tekście inne odwołania, na przykład do Gazety Olsztyńskiej czy jakoś tak. Ale jeśli będziesz czytał to zwróć proszę uwagę także na komentarze, w moim ostatnim zawarłem sporo dodatkowych informacji, także tych związanych z ostatnią reformą samorządową. Ponieważ przez wszystkie minione lata pracy w moim zawodzie zawsze obsługiwałem ten właśnie teren - wiem, że separacja JEST ZŁA, ale powody, na których idiotyczny pomysł wyrósł racjonalne. W normalnym państwie takie rzeczy załatwia się inaczej. No ale my żyjemy tu gdzie żyjemy...
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W sprawie Mazur 
Zenon Jaszczuk, 2011.09.25 o 19:33
Marek.
Dzięki za link. Widzę, że czytalem Twój tekst. Może nie czytałem komentów. To oczywiście kontynuacja sprawy o tych separatystach. "Pierwsze" kroki tam stawiał tusek - było to gdzieś opisane już kilka lat wstecz. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W sprawie Mazur 
w.red, 2011.09.25 o 10:35
Czemu "niestety" po południowej ? Może raczej "stety" zważywszy że to niejako w pobliżu matecznika RAŚ.
A to też ciekawy temat (i jak sądzę równie przyszłościowy jak Mazury ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: W sprawie Mazur   
Były bloger, 2011.09.25 o 10:40
Tu tzw. pikuś polega na tym, ze są regiony Polski, gdzie czuję się pewnie, bo je znam od lat - i są takie gdzie jest zgoła inaczej. No ale... Jak trzeba to trzeba, w końcu koniec języka za przewodnika. Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Jak nie tym razem to następnym 
Christophoros Scholastikos, 2011.09.25 o 13:19
Szkoda, że opcja rozchodzi się po kościach, ale przymierzyliśmy się do tematu przynajmniej.
Ukłony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak nie tym razem to następnym 
teli, 2011.09.25 o 21:54
Zagubiłem się i nie wiem o co chodzi ale temat Mazur jest mi bardzo bardzo bliski. Jak mogę prosić oświecającego maila to będę wdzięczny.
poz. Niezłomnych Wojowników o Wolność
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak nie tym razem to następnym   
Były bloger, 2011.09.25 o 22:25
Ależ Szanowny Respondencie - nie ma innego wyjścia jak przeczytać DWA moje OSTATNIE teksty o Mazurach. Koniecznie z listą komentarzową, tam również zawartych jest kilka ważnych rzeczy. Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Zenon Jaszczuk
Przychodzi Jan do Zenona. (Humor, satyra)
Malawanda
Gdy susza szosa sucha (Blog)
Były bloger
Reminescencje urlopowe (Polska)
Były bloger
Zamach na Europę (Historia)
Były bloger
Zamach na Europę (Historia)
Były bloger
Zamach na Europę (Historia)
Były bloger
Instynkty (Polska)
Były bloger
Instynkty (Polska)
Były bloger
Instynkty (Polska)
Były bloger
Kasyno (Świat)
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑