słowa kluczowe: Lepper, Stan Tymiński, Stanisław Tymiński, TV, Tymiński, biznes, internet, manipulacje, okupacja, prezydent, służby specjalne, transformacja, transformacja ustrojowa, wybory.
Linki, cytaty, nowiny2012.03.17 22:59 23:14

Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji

(poleca )
 
Ze Stanisławem Tymińskim rozmawia Andrzej Kumor (druk w kanadyjskim Gońcu nr 11/2012)
 
(c.d. z poprzedniej strony)
 

 - Pan cały czas śledzi wydarzenia w Polsce, jest Pan aktywny w Internecie, czy to nowe pokolenie, np. kibice, którzy demonstrują na stadionach, czy ono się tego strachu będzie w stanie pozbyć?
 Strach poprzedniego pokolenia jest być może zrozumiały, bo to pokolenie dostało w tyłek za komunizmu i  nauczyło się metod przetrwania, które się przekładały na to, że bali się dopominać o swoje.

 - Popieram młodzież patriotyczną do tego stopnia, że kiedy widzę, że są w kraju jakieś demonstracje, to czasem wyślę nawet jakieś pieniądze poparcia; podziękować za demonstrację nie wystarczy, trzeba to przypieczętować pieniądzem, w nadziei, że coś z tego będzie.
 Nasi wrogowie tak umocnili swoje struktury przez ostatnie dwadzieścia kilka lat - mówię o strukturach formalnych, nie tylko wojsku i policji, a przede wszystkim w finansach, w bankowości, instytucjach prawnych - było ich za mało, więc ściągnęli swoich ziomków, którzy są w międzynarodowych organizacjach pomocy prawnej czy finansowej.
 Ci ludzie mają struktury. I teraz puści pan na nich młodzież, bez lidera, bez struktury, bez finansowania, to jest rzeź, to jest motłoch i motłoch nigdy w tej sytuacji nie wygra. Niestety, nie widzę mozolnego budowania polskich organizacji, które by miały formalne struktury i strategię, czy też ludzi, którzy myślą strategicznie, czegoś, czego do tej pory u Polaków nie widziałem - myśli strategicznej. Widzę to u naszych wrogów, ale nigdy u Polaków nie widziałem. Bo każdy jest szlachcic, każdy tokuje, każdy wie lepiej i nie ma wspólnej pracy nad...

 - ...nad programem?

 - Nie ma zgody między ludźmi, między Polakami, na odzyskanie kraju. Przez lata starałem się zapytać moich rodaków, czy tutaj w Kanadzie, czy też w Polsce, jaką mają wizję Polski, powiedzmy za pięć, za dziesięć lat. Tej wizji nie ma. W mojej opinii, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

 - Nie sądzi Pan, że to problem elit, że nie ma tych elit, które zostały zdeprawowane, wybite, a praca teraz powinna się koncentrować właśnie nad odrodzeniem elit młodego pokolenia? Może to jeszcze jest możliwe. Wiele narodów miało okresy upadku, a potem się podnosiły.

 - Nie lubię zrzucać winy na historię, czy też zrzucać winy na braki, bo ja się wtedy czuję jak looser. Zawsze winę zrzucam na siebie.
 Popatrzmy się na nas jako środowisko; kogo my chcemy popierać jako lidera? Bo lidera się popiera, bo się go kreuje, i ten lider rośnie w siłę.
 Kiedy los mnie postawił w sytuacji kandydata na prezydenta w 90 r., oczywiście, musiałem być partyzantem, przyczaić się i wyskoczyłem wtedy jak diabełek z pudełka, bo nie było innej możliwości. Gdybym zrobił to wcześniej, to wcześniej zostałbym zniszczony.
 Jak już byłem na tej scenie politycznej, to musiałem zachować się jak lider i musiałem wskoczyć w te buty i sprostać zadaniu. Poparcie, które miałem w czasie wyborów, że miliony ludzi zaczęły na mnie głosować, dodało mi skrzydeł. Szliśmy z tym wiatrem, który nas gnał do przodu, na zwycięstwo. I to się w ostatniej chwili załamało. To było strasznie przykre i smutne.
 Nie dla mnie. Mnie było bardzo żal Polaków.
 Po tych wszystkich doświadczeniach, kiedy się odsunąłem od polityki, żeby zająć się interesami i rodziną, miałem nadzieję, że będę kogoś promował, że się pokaże na scenie politycznej chociażby jeden lider w kraju 40 milionów ludzi, który by miał myślenie czysto strategiczne. Nigdy, niestety, takiego człowieka nie spotkałem, żeby go popierać. Oczywiście, przychodzili do mnie różni, nawet odzywały się głosy od prawnika Romana Giertycha - niech pan nam da sto tysięcy dolarów - czy Korwin-Mikke chciał, żeby jego popierać, ale chwileczkę.
 Dla mnie to nie są ludzie, którzy myślą strategicznie i są godni zaufania; z moich doświadczeń z nimi z poprzednich lat w Polsce.
 A nowego lidera nie widzę. Myślę, że jednym z powodów jest to, że Polacy nie chcą albo się boją popierać lidera, bo jak temu liderowi dadzą poparcie czy słowem, czy czynem, czy jakąś ilością pieniędzy, ktoś to zanotuje i stracą tę pracę, której i tak nigdy nie będą mieli. Stracą te kariery, których nie będą mieli. I ten strach jest przepotężny.
 Akurat wczoraj pierwszy raz zobaczyłem film o Popiełuszce. No i ten ksiądz męczennik w swoich kazaniach cały czas powtarzał, że strach jest najgorszym wrogiem. On życie poświęcił i został świętym, a tego strachu nie zdołał przezwyciężyć.
 Ja też z tym walczyłem na scenie politycznej i dla mnie to jest najgorsza rzecz, jaka jest w naszym kraju.
 Nigdy nie winię moich wrogów, bo wiem, że moi wrogowie są zdolni do najgorszych podłości. Tak samo jak wilk zawsze będzie jadł owce, nie można go tego oduczyć, to jest w jego naturze.
 Zawsze jestem wdzięczny za to, że miałem potężnych wrogów, nawet finansowanych przez światowe mocarstwo, bo człowieka się ocenia po jego wrogach. Tak że nie narzekam na wrogów, ja się ich nie boję, ale moi rodacy.
 I tu widzę, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety, Polacy zostali tak zabiedzeni, że większość ludzi nie ma środków do życia, żeby przetrwać przez dwa - trzy miesiące. Zresztą podobna sytuacja jest w Ameryce. Statystyki pokazują, że większość ludzi w ciągu 30 dni nie może nawet zebrać dwóch tysięcy dolarów, gdyby mieli jakiś wypadek. Społeczeństwo zostało tak zabiedzone, że jest łatwe do kontroli. To jest metoda kontroli nad społeczeństwem.
 

4089 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
A jakże 
Piotr Świtecki, 2012.03.17 o 23:01
A jakże, sam miałem konto w MalokaBBS :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.18 o 09:19
Mufti.
Jakoś nic odkrywczego nie wyczytałem. Zapewne dlatego, że kruk krukowi oka nie wykole. No i ta jedyna szansa to rewolucja w Polsce?!! Moim zdaniem wpisuje się w szkalowanie Polski i Polaków. Ciekawe jak ten mosiek znalazł sie w Kanadzie. Zapewne odpowiednie służby go tam osadziły i powołały do wzięcia udziału w szopkach wyborczych. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Piotr Świtecki, 2012.03.19 o 10:02
Zenon. Odkrywczego może nie, ale mówi chyba z sensem? Pamiętam, że "Wyborcza" wypisywała o nim dziwne rzeczy. A im dziwniejsze, tym mniej konkretne. Może i by nie było ciekawie, gdyby wygrał wybory, ale zdaje się, że napędził wtedy różnym środowiskom autentycznego stracha, że utracą kontrolę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Adam39, 2012.03.19 o 14:35
Ja również odnoszę wrażenie, że mówi z sensem. Jak zauważył Leszek w jednym z postów, w polityce aby być skutecznym i wygrywać wybory, musi stać za tym zawsze jakaś siła. Gdyby Tymiński wygrał wybory, nie wiadomo jak potoczyły by się dalsze losy Polski. Jakie siły doszłyby do władzy. Może nastąpił by rozlew krwi a może wszystko lepiej by się potoczyło. Możemy tylko gdybać, nie znając jego zaplecza. Może za nim stali ludzie z Polskich służb specjalnych myślący po Polsku. Uważam że tam też na pewno byli Polacy i patrioci mający rozeznanie do czego zmierzają korowcy i ich mocodawcy, co uzgodniono w Magdalence a co przy "okrągłym stole". Również głoszenie że wszyscy pracownicy służb specjalnych w PRLu pracowali na szkodę i zgubę Polski jest upraszczaniem i przyklejaniem gęby.
Trzeba też zauważyć, że Tymińskiego przestraszył się cały ówcześnie widoczny establilishment, lub pretendenci. A czarny piar i puszczanie w obieg różnych plotek na jego temat, że jest sadysta, zastrasza, bije i maltretuje swoją peruwiańską żonę i takie tam...
Musiał mieć mocne materiały jeżeli bano się jego i jego czarnej teczki.
Mnie nurtuje pytanie, dlaczego zawartości teczki nie ujawnił, czego się bał?
A może dostał propozycję nie do odrzucenia...
I późniejsze głoszenie przez wybrańców o blefie odnośnie czarnej teczki z jego strony, które w późniejszym czasie (to głoszenie) okazało się prawdziwym blefem, ale ze strony oszukańczych "zwycięzców". Wyszła magdalenka, bolek i inne...i coraz to więcej dokumentów o zdradzie Polski wypływa. Nie licząc tego co wyczyniają z nami na co dzień, ci przefarbowani rządzący nami pseudopolacy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.19 o 15:16
Mufti.
Gdyby wygrał wybory?!! Ja pozostanę przy "teori" spiskowej dziejów. Aby cokolwiek wygrać musi być gra. W ustawce nie ma wygranych, zaznaczony koń musi być pierwszy. Zresztą on sam twierdzi, że były manipulacje wyborcze. Jak ktoś taki, z taką wiedzą jaką posiada, to art. marny. Widocznie tajemnice i jego zobowiązuja do milczenia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑