słowa kluczowe: Europa, Kościół, NEon24.pl, Polacy, Polska, manipulacje, media, nagonka na Kościół, pedagogika wstydu, tożsamość, transformacja.
Linki, cytaty, nowiny2016.04.21 09:28

Bądź Polakiem!

(poleca )
 
W modnych środowiskach pijących poranną kawę w Starbucks Coffee Company jest bardzo nieelegancko mówić, że się jest Polakiem, bo to takie zaściankowe. Europejczyk – akurat to brzmi dumnie.
 
„Nie jesteś człowiekiem ….. jesteś kanarkiem”. Tak mówił pewien czarownik do swoich klientów w filmie o Asterixie i Obeliksie. Następnie zadowolony klient czarownika wylatywał z chaty czarownika będąc przekonanym, że jest kanarkiem.

My Polacy jesteśmy właśnie takimi kanarkami i bardzo łatwo to udowodnić. Do czarownika poszliśmy z własnej woli. Co prawda kanarkiem nikt nie chciał zostać, ale każdy chciał się poczuć Europejczykiem. Czarownikowi suto zapłaciliśmy za bycie kanarkiem… przepraszam Europejczykiem.

[...]

Przez wieki wartością scalającą naród polski była religia. Proszę zauważyć, że nie napisałem kościół, lecz religia. Władza komunistyczna wyśmiewała Polaków za to, że podobno 95 % to katolicy i obrzydzała religię jak mogła. A teraz? Dzieje się dokładnie to samo. Polowania na błędy hierarchów kościoła, które mają udowodnić, że religia jest bez sensu a przecież wiara i religia to wartości, które w małym stopniu zależą od tego, kto stoi na świeczniku. Czy ktoś powie, że cała Polska jest bez sensu, bo prezydentem był Bolek W? Oczywiście, że nie, ale w stosunku do religii stara się na wpoić właśnie tą zasadę. W czasach zaborów mówiono, że walka z religią i tożsamością narodową są dobitymi przykładami rusyfikacji i traktowania Polski, jako kolonii. Podobne zjawiska dzieją się teraz, ale teraz to modne i dobre, bo europejskie.


Całość: +neon-admin.neon24.pl 

2123 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑