słowa kluczowe: Lepper, Stan Tymiński, Stanisław Tymiński, TV, Tymiński, biznes, internet, manipulacje, okupacja, prezydent, służby specjalne, transformacja, transformacja ustrojowa, wybory.
Linki, cytaty, nowiny2012.03.17 22:59 23:14

Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji

(poleca )
 
Ze Stanisławem Tymińskim rozmawia Andrzej Kumor (druk w kanadyjskim Gońcu nr 11/2012)
 
- Minęło dwadzieścia kilka lat, od kiedy starał się Pan o prezydenturę w Polsce. Świat się zmienił, Polska się zmieniła, wiele rzeczy wyszło na jaw, ludzie dowiedzieli się o wielu sprawach.
 Jak Pan ocenia tamten czas z tej perspektywy i czy wiedząc to wszystko, co Pan dzisiaj wie, też by się Pan zdecydował wtedy stawać do wyborów, ten pierwszy raz, niejako rzucając się na głęboką wodę?

 - Nie jestem pewien, czybym się zdecydował drugi raz tak silnie zawalczyć, jak walczyłem o Polskę w tych wyborach w 90 roku, ponieważ po latach refleksji, niestety jestem przygnębiony z tego powodu, że Polacy jako naród okazali się narodem tchórzy.
 Kiedy w 90 r. mieliśmy naszego śmiertelnego wroga w pogoni, już niektórzy z nich pakowali walizki, żeby wyjechać z kraju, ze strachu, że my wygramy wybory, to wtedy niestety, w II turze, ludzie stchórzyli.
 Widząc ten okropny atak na mnie - co było dla mnie wielkim komplementem, że wrogowie tak się poniżyli, że rzucili we mnie stek kłamstw, bo to było przecież z ich strony poniżenie; wielcy intelektualiści bluzgający kłamstwem na prawo i lewo - to znaczyło, że myśmy mieli siłę.
 I niestety, Polacy nie byli w stanie obronić swoich głosów, a wtedy wystarczyło podnieść kij i nie trzeba byłoby nawet bić, oni sami by uciekli z kraju.

 - Nie sądzi Pan, że jednak doprowadziliby do jakiegoś siłowego rozwiązania, może zamachu na Pana?

 - Przede wszystkim ich było za mało, to jest cały czas garstka ludzi, trzydzieści osób czy nawet mniej, które są liderami tej całej okupacji w Polsce.
 Prawda, oni mają poparcie Zachodu, ale sytuacja geopolityczna w 90 roku była taka, że cały świat się patrzył, co się dzieje w Polsce, i cały świat był ciekawy, co się tam rozegra. Tak naprawdę to nawet nie chodziło wtedy o Polskę, tylko o to, żeby Ameryka pokazała, że po zmianie ustroju w Polsce komunistom będzie jeszcze lepiej; po to, żeby zdobyć przychylność Rosji, żeby zrobili to samo. I tylko o to chodziło.

 - Czy nie sądzi Pan, że ten świat nie tylko się patrzył, ale ten świat sterował i ingerował w cały ten proces, tzn. że było to w pewien sposób inspirowane przez chociażby Amerykanów właśnie?

 - Jak najbardziej. Nie tylko Amerykanów zresztą, Anglicy, Niemcy, Francuzi, Włosi, wszyscy mieli chrapkę na Polskę, widząc, jakie mamy bogactwa. Przecież te bogactwa, które myśmy mieli, już ich nie ma, już przez wielu ludzi zostały wyliczone.

 - Nie tylko bogactwa naturalne, ale przemysł, mówi Pan o infrastrukturze kraju...

 - Przede wszystkim, co zawsze powtarzam, wartość ludzi.

 - Wykształcenie?

 - Tak, wtedy ludzie jeszcze mieli ogromną wartość, co dzisiaj jest wątpliwe.

 - Mieli zapał?

 - Oczywiście, energię, a przede wszystkim nadzieję.
 Nad tym zawsze ubolewam, że po tej klęsce wyborczej - nie dla mnie, bo dla mnie to była wspaniała przygoda. Ja każdego dnia dziękowałem Bogu, że brałem w tym udział, ponieważ to było wzniosłe, uroczyste i po prostu wspaniałe. Ale to wszystko się załamało w II turze, ponieważ ludzie się przestraszyli. Ja to czułem. Wiedziałem, że nic z tego nie będzie, ale trzeba było wytrwać do końca.

 - Przez jakiś czas jeszcze próbował Pan coś w Polsce robić...

 - Jeszcze dokończę tutaj. Ostatniego dnia wyborów przejeżdżałem obok gmachu Telewizji Polskiej na Woronicza i powiedziałem żonie i moim ludziom, że wstąpimy tam, zobaczymy, co się dzieje. To już było po wyborach, po ostatnim odcinku wyborczym, kiedy była cisza wyborcza. Zaprosiła mnie dyrekcja na górze i tam podali mi kawę. Żona kawy nie chciała pić, bo nie lubiła tych osobników i nie miała do nich zaufania. Byłem w trudnej sytuacji, bo miałem przed sobą całą dyrekcję TVP, już nie będę wyliczał nazwisk, bo oni jeszcze dzisiaj tam są na wysokich stanowiskach, sami Żydzi.
 I jak się zapytałem, dlaczego żeście mnie obrzucili tyloma kłamstwami, żeście się poniżyli do poziomu rynsztoka, odpowiedzieli, "bo myśmy się bali, że pan nas wymieni na Peruwiańczyków"...

 - Taki żart?

 - Nie przeszło im przez gardło, że "pan nas wymieni na Polaków", to użyli takiego synonimu, że "pan nas wymieni na Peruwiańczyków". Dla mnie to był zły żart.
 

str. 1 z 7   następna strona »
4208 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
A jakże 
Piotr Świtecki, 2012.03.17 o 23:01
A jakże, sam miałem konto w MalokaBBS :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.18 o 09:19
Mufti.
Jakoś nic odkrywczego nie wyczytałem. Zapewne dlatego, że kruk krukowi oka nie wykole. No i ta jedyna szansa to rewolucja w Polsce?!! Moim zdaniem wpisuje się w szkalowanie Polski i Polaków. Ciekawe jak ten mosiek znalazł sie w Kanadzie. Zapewne odpowiednie służby go tam osadziły i powołały do wzięcia udziału w szopkach wyborczych. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Piotr Świtecki, 2012.03.19 o 10:02
Zenon. Odkrywczego może nie, ale mówi chyba z sensem? Pamiętam, że "Wyborcza" wypisywała o nim dziwne rzeczy. A im dziwniejsze, tym mniej konkretne. Może i by nie było ciekawie, gdyby wygrał wybory, ale zdaje się, że napędził wtedy różnym środowiskom autentycznego stracha, że utracą kontrolę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Adam39, 2012.03.19 o 14:35
Ja również odnoszę wrażenie, że mówi z sensem. Jak zauważył Leszek w jednym z postów, w polityce aby być skutecznym i wygrywać wybory, musi stać za tym zawsze jakaś siła. Gdyby Tymiński wygrał wybory, nie wiadomo jak potoczyły by się dalsze losy Polski. Jakie siły doszłyby do władzy. Może nastąpił by rozlew krwi a może wszystko lepiej by się potoczyło. Możemy tylko gdybać, nie znając jego zaplecza. Może za nim stali ludzie z Polskich służb specjalnych myślący po Polsku. Uważam że tam też na pewno byli Polacy i patrioci mający rozeznanie do czego zmierzają korowcy i ich mocodawcy, co uzgodniono w Magdalence a co przy "okrągłym stole". Również głoszenie że wszyscy pracownicy służb specjalnych w PRLu pracowali na szkodę i zgubę Polski jest upraszczaniem i przyklejaniem gęby.
Trzeba też zauważyć, że Tymińskiego przestraszył się cały ówcześnie widoczny establilishment, lub pretendenci. A czarny piar i puszczanie w obieg różnych plotek na jego temat, że jest sadysta, zastrasza, bije i maltretuje swoją peruwiańską żonę i takie tam...
Musiał mieć mocne materiały jeżeli bano się jego i jego czarnej teczki.
Mnie nurtuje pytanie, dlaczego zawartości teczki nie ujawnił, czego się bał?
A może dostał propozycję nie do odrzucenia...
I późniejsze głoszenie przez wybrańców o blefie odnośnie czarnej teczki z jego strony, które w późniejszym czasie (to głoszenie) okazało się prawdziwym blefem, ale ze strony oszukańczych "zwycięzców". Wyszła magdalenka, bolek i inne...i coraz to więcej dokumentów o zdradzie Polski wypływa. Nie licząc tego co wyczyniają z nami na co dzień, ci przefarbowani rządzący nami pseudopolacy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polska jest w stanie nowoczesnej okupacji 
Zenon Jaszczuk, 2012.03.19 o 15:16
Mufti.
Gdyby wygrał wybory?!! Ja pozostanę przy "teori" spiskowej dziejów. Aby cokolwiek wygrać musi być gra. W ustawce nie ma wygranych, zaznaczony koń musi być pierwszy. Zresztą on sam twierdzi, że były manipulacje wyborcze. Jak ktoś taki, z taką wiedzą jaką posiada, to art. marny. Widocznie tajemnice i jego zobowiązuja do milczenia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑