słowa kluczowe: Jan, Przyroda, Stacho, Zenon., pszczoły, sikorki, sklepy, telewizory, wiosna, zakupy.
Humor, satyra2011.04.13 23:57 04.14 00:14

Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba.

 

A przyroda na wiosnę robi swoje.

 
Woda się leje z telewizorów, a przyroda ma to w nosie.
Nie słucha oszustów partyjnych i budzi się do życia, jak mordowany wiecznie Naród Polski. Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy......
 
Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. A gdzie wiosna? Widać i wiosnę. Pszczółki pięknie bzykają, na nóżkach noszą pyłek, przylatują po wodę. Młode pszczółki odprawiają tańce przed ulami. Bawią się radośnie jak młodzież. To jest niezaprzeczalna oznaka wiosny, ciepłego dnia + - 15*C.
Wtedy młode pszczółki pierwszy raz opuszczają ul i trzymają się blisko niego poznając świat. Ustalają miejsce "geograficzne" własnego domu w świecie. Aby jak przyjdą następne ciepłe dni i polecą już do pracy, mogły bezbłędnie powrócić do domu z "towarem"
Sikorki śpiewają radośnie, dziękując mi za gościnność, za stół zastawiony dla nich przez całą zimę. Wiedzą, że w jesieni będzie ten stół na nich czekał. Trzy dzięcioły latają w oddali, machają skrzydełkami dziękując za słoninę. Wszystkie ptaszki latają w jakichś nie naturalnych tanecznych pozycjach. Całują się w locie ze swą wybranką, z wybrankiem. Jak wiemy, miłość zaślepia, czasami jest bolesna, często uderzają w szyby.
Taka jest miłość i to oślepienie jest chyba najpiękniejsze nie tylko u ptaków. A wiemy ileż to ludzi wychodzi rannych z tych miłości wiosennych. A mimo to nadal ..........
Spaceruję tak między ulami, kucając często przed wylotem i obserwuję budzącą się przyrodę ze snu zimowego.
Raptem tą zadumę, ten piękny, wspaniały świat przeszywa głos żony. Zenku, Zenku chodz, sąsiad do ciebie przyszedł.
Idę zobaczyc którego to sąsiada wiosna przyprowadziła do mnie.
Cześć Zenon. Witajcie Janie. Widzę, że wy jak sikorki w ten piękny słoneczny, wiosenny dzień latacie.
Jaka tam ze mnie sikorka panie Zenonie?! Kłopota mam, to i przyszedłem pogadać. Ma pan trochę czasu?
No pewnie, że mam, dla sąsiada zawsze. Co się stało?

Niby nic takiego się nie stało. Stacho marudny się zrobił. Wiosna to może grypę złapał, a może jaką miłość panie Janie? Wesele będzie. Nie panie Zenonie, nic z tych rzeczy.
"Makaron" my na pola wywieżli, co mieli zaorać, zaorali. Co mieli zasiać, zasiali i Stacho mówi, że się nudzi. Mówi, że on nie myśli całe lato leżeć i patrzeć w sufit. Choć go zabij on chce mieć nowego telewizora. Był wieczorem u Antków i jak wrócił tylko o telewizorach gada. A tato wie, że one mają telewizora na całą ścianę. Jakiś plażmowy, jakiś cyfrowy, wielki jak kiedyś tablica w szkole, gada.
Ja podumał panie Zenku, że trza kupić, bo się jeszcze dziecko rozpije, albo jakie inne nieszczęście się przytrafi.
Poczekajcie, przebiorę się trochę i pojedziemy. A Stacho gdzie? Bez niego będziemy kupowac telewizor? Stacho stoi na drodze, bał się do pana przyjść. Mówi, że pan Zenek będzie wszystko robił, aby nie kupować.
Panie Janie. Jak wy obaj już ustaliliście, że chcecie tego diabła znów do domu ściągać i jeszcze za niego płacić, to wasza sprawa. Jedziemy do miasta oddalonego o dwa kilometry do center. Wskakuj Stachu, już ja nic się nie bedę odzywał. Podobno chcica cię naszła i marudzisz jak stary kawaler.
W mieście ruch panie Zenonie jak kiedyś w czwartki na jarmarku. I cholera wie gdzie co jest. Same jakieś Lidle, Stokrotki, Biedronki, dyskonty a normalnego sklepu nie uraczysz. Oooo widział telewizory w oknie prrrry. Zaraz, zaraz panie Janie, to nie takie prrrry.
Musimy znależć miejsce do zaparkowania, komus to przeszkadzało i same zakazy porobili. O jest, niech wam będzie prrrry.

Dzień dobry. Dzien dobry.
Panie Zenonie, ale tych telewizorów, pod same sufity, na wszystkich ścianach. Jak tu kupić, którego?
O słuchajcie, już Stacho gada. My chcieli kupić telewizora plażmowego, cyfrowego, dużego jak tablice w szkole.
Chwileczkę piękna pani, macie jakieś dobre telewizory pytam. Wszystkie mamy dobre, najlepsze z całego świata. No jeśli tak to proszę nam pokazać telewizor który mówi i pokazuje prawdę. Co pan mówi, może pan powtórzyc? A co panienka nie usłyszała, czy nie zrozumiała? Usłyszałam i zrozumiałam, tylko chciałam się upewnić. Pierwszy raz w życiu trafił mi się klient który chce telewizor mówiący prawdę. Takich to proszę pana jak pracuję jeszcze nie widziałam i muszę powiedzieć, że nie mamy.
A widzi pani, czyli na dzień dobry już nas pani chciała oszukać mówiąc, że wszystkie telewizory są dobre. Kiedy my naprawdę sprzedajemy dobre telewizory, tylko .......
Ja wiem, tylko kłamiące, oszukujące w żywe oczy.
O czym wy gadacie panie Zenku? Ja już kiedyś panu tłumaczyłem, a nie lubię jak sprzedawca chce mnie oszukac. Już pana rozumię całkowicie, to który pan chce z tych nie dobrych telewizorów? O widzicie panie Janie, to jest szacunek dla klienta.
Stacho, wybieraj jakiegos nie dobrego telewizora, takiego który ci się podoba. O ten, ten tato. Ty zdurniał? A jak my go do samochoda wsadzim? To już mniejszy nie może być? Pewnie, że nie może, chcecie mniejszy od Ankowych? A nie, nie, bierz największego.
Panie Janie z przywozem nie ma problemu, oni im większy diabeł tym chętniej przywozą sami do domu i to za darmo.
Na raty pan sobie życzy, kartą, czy gotóweczka? To do was Janie. Do mnie? A jaki ja pan? Ja jestem rolnik starej daty i chcę towar za pieniądze. Stacho, wyciągaj skrzynke z tego worka i bierz ile trzeba.
A to ciekawy sejf macie panie Janie! Jaki tam sejf panie Zenku, skrzynka blaszana po gwożdziach, jeszcze komunistyczna, co by szczury gotówki nie zjadły.
Stacho, może już dość? Toż ty ze dwadzieścia świń wyciągnął. To nic tatko, ja ci te świnie odpasę i oddam. Cos mi sie widzi panie Janie, że przy dzisiejszych cenach to za dziesięc lat za tego diabła nie odrobicie na świnkach! Panie Zenonie i ja tak dumam, ale czego to się nie robi dla dziecka.... 
 
Sąsiedzkie gawędy dziadków. 

3078 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Piotr Świtecki, 2011.04.14 o 00:40
A ja Ciebie, Zenon, miałem ostatnio za nieuleczalnego zrzędę i marudę ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 13:38
Mufti Witaj.
Jak zapewne wiesz, człowiek przechodzi pewna smutę na przełomie zimy i wiosny. Widocznie u mnie już po przełomie. Oby wiosna zagościła na dłużej. A ja jestem na dodatek meteeropatą. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
w.red, 2011.04.14 o 05:30
"Telewizor mówiący prawdę" ?! Panie Zenonie! Toż takiej "perwersji" nawet niejaki markiz De' Sadee nie wykoncypował! Człowiek posiada już pewne urządzenie stale mówiące mu prawdę "zintegrowane z płytą główną" i jedynym jego mankamentem jest to że w żaden sposób nie może go "odłączyć". Wymyśla więc najprzeróżniejsze urządzenia i sposoby by to niewygodne urządzenie choć "zagłuszyć" (bo jak wspomniałem wyłączyć go nie sposób). A Pan chcesz mu "telewizor mówiący prawdę" zafundować.
Nie, tego nawet najbardziej zajadły syjonista i "bankster" by nie wymyślił ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 13:47
W.red. Witaj.
Ja jestem pesymistą. A jak czytam czasami, to pesymista jest dobrze poinformowanym optymistą . Może i tak, tylko nie pasuje mi tutaj "dobrze poinformowany".
A skąd moja mała nadzieja? Jeśli słyszę że Tusk jest Boski, dotknięty reką Boga, to może już nie długo pootwiera ministerstwa prawdy. Jak wiemy o takich ministerstwach prawdy pisał już dawno Orwel w "Rok 1984". Oni robią co mogą, tylko ten cholerny PiS im nie daje!!! Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba.   
Hektor, 2011.04.14 o 08:47
Podobne miewam problemy, jak panski sasiad.Niestety.To prawdziwa zaraza.Pranie mozgu 24 godziny na dobe z dostawa,gratis, pod wskazany adres.Za nic juz nie pojme co oni widza za ta szybka.Probowalem.Nawet ostatnio.Dla mnie nie ma tam nic.Nic!
Nie w tym jednak rzecz.To diabelstwo potrafi rozbic rodzine skuteczniej niz celnie rzucony granat."No co ja bede robic,jak nie bede ogladaaac !!?"wybuchla kiedys moja druga polowa.Litosci!
Wole,jak pan,wyjsc do ogrodu.Zadna technologia tego nie zastapi.To zadziwiajace ale zawsze czy w ogrodzie,czy w lesie odkrywam cos nowego.Ma to i ten plus,ze zamiast sluchac watpliwych madrosci lejacych sie z pudla, mozna pogadac ze soba i jak slusznie zauwazyl pewien literat, rozmawiamy wowczas z kims naprawde inteligentnym.O tak!Temu chyba nikt nie zaprzeczy.
Pozdrawiam.Chociaz to ostatnie chyba panu niepotrzebne, skoro ma pan tyle malych przyjaciolek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 14:04
Hektor. Witaj.
Wszystko się zgadza z tym co piszesz. Dlatego zaznaczyłem, że to jest diabeł za którego jeszcze ludzie płacą. A diabelską robotą jest skłócanie, rozbijanie, mieszanie. Ja już jestem ponad to, wyrosłem. A tak naprawdę to oni sami mnie wyleczyli z tej głupoty oglądactwa. Nie mogę, mam odruch zwrotny patrzeć czy słuchać, na tych durni. Ludzie oglądają bezmyślnie. Jeśli by patrzyli krytycznie, to wszyscy by zostali wyleczeni. Jak można oglądac żydostwo plujące na Polskę i Polaków. Jak można oglądacf durni, pożytecznych idiotów. Tam są same kłamstwa i tylko kłamstwa. Właśnie wczoraj pilnowałem, aby zjeśc kolację przy "wiadomościach". Zobaczę co mówią i dlaczego, zobaczę czego nie mowią i dlaczego. Coś tam było o tym naglaśnianym ślubie w Anglii - a co to mnie obchodzi. Nic nie mówią o wojnach - czyli wszędzie pokój. Nic nie mowią o "promieniowaniu japonskim" nad Polską. Dlaczego??? No można sie domyslać. Przyrodę trzeba obserwować, pić w zadumie ile można. Bo jak słyszymy durnie wzieli się za jej niszczenie, oczywiście w ramach jej naprawy. Tak jak wzieli się za mordowanie narodów w imie pokoju. :-)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba.   
Hektor, 2011.04.14 o 16:25
Reaguje na pudlo,a raczej na to co w nim widze impulsywnie i pewnie dlatego panski zarcik mnie chybil, co widac po moim wczesniejszym wpisie.Powarczalem na diabelstwo,pobiadolilem i hyc, do ogrodu ale na zartach sie znam.
Moj nieodzalowany kompan mi sie przypomnial.Gdy pierwszy raz zobaczyl to dziwo zesztywnial,warknal i caly zjezony wykombinowal zeby zajzec od tylu.Wszyscy sie smiali.Nie ja,zareagowalbym podobnie,gdybym wczesniej do szkol nie chadzal.
O tak! Uzbrojony w tegi kij, niebezpieczny jak sk...
Widzi pan juz sie rozpalam i tylko patrzec jak sie cos wypsknie.I gospodarze natra mi uszu.I po co to.
W telewizji tancuja Trolle,myslac,ze na polskim grobie.Dosc!
Gdzies slyszalem drogi panie Zenku,ze pszczolki tego roku maja jakies problemy.Moze tylko w niektorych regionach?Prawda to?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 18:21
Hektor.
Pszczółki jak cała niszczona przyroda mają problemy. Dzisiaj widziałem na rynku znajomą, która mieszka już kupę lat na Śląsku. Pytam czy jej ojczulek trzyma jeszcze pszczoły. Mówi że nie mało zwariował. Dwa, czy trzy lata temu stracił 100% pasieki, a miał okolo 50u. Dzisiaj ma dwie rodziny. Myślę, że to było trzy lata temu, u mnie z 18u zostało cztery i dwa w kiepskim stanie. Dzisiaj mam 16 i przezimowały w tamtym i tym roku pięknie. Dzisiaj trochę było cieplej w południe- to szum jak w ulu. Nie wiem co zrobi, jaki będzie wpływ Japonskiego "czarnobyla". Słyszę, że to dziadostwo jest nad Polską, dlatego milczą ci oszuści z pudełka. Mówi się potocznie, że pszczoła pada, czyli umiera. Dzisiaj trudno określić, czy pszczoły padają jak ludzie, czy ludzie padają jak pszczoły. I tutaj i tam jest coraz gorzej. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Christophoros Scholastikos, 2011.04.14 o 08:52
Uśmiałem się serdecznie.
Przyszedł mi jednocześnie do głowy pomysł na biznes. Telewizor prawdę mówiący, a co.
Maksymalnie wyciszone szumy kłamstwa. Wyrastający nos każdemu redaktorowi który ze środka chce nieprawdę powiedzieć. Świecące na czerwono diody gdy tylko jakieś krętactwo przez głośniki pójdzie. :)
Panie Zenku widzę, że wiosna gra i u Pana w duszy :).
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 14:14
Christ. Witaj.
Dotarła wiosna i na Wschód, bo we Wrocławiu już napewno aż buzuje. Wiem, że tam kilka tygodni jest wcześniej, kotlina czy coś tam.
Jest mi miło, że ktoś się z tego śmieje. Bo utwierdza mnie w przekonaniu, że ten humor i satyra mi się udał. Tak czy inaczej dla mnie takie słowa od internautów to moje medale. Dziekuję. Widzę wszędzie w sieci Tuska z tym wielkim dziobem. Przykre tylko, że niby gośc "wykształcony" i tego nie widzi. Kiedyś osobiście wymyslilem takie powiedzenie. Mnie się podoba do dzisiaj, nie wiem czy Państwu - "Nie każdy zielony, jest nie wykształcony. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Adam39, 2011.04.14 o 15:28
Zenon i w tych ciężkich zakłamanych czasach potrzeba przedniego humoru. Bardzo przyjemnie się czytało.
Christophorosscholastikos, ale z tymi czerwonymi diodami w prawdomównym telewizorze to myślę że byłby problem, bo od ciągłego świecenia na czerwono mógłby się nagrzać (ze wstydu)i wybuchnąć. Dlatego nie wierzę, że mogli by się zdobyć na wprowadzenie takiego telewizora do sprzedaży. Bo jakże trudniej było by im ogłupiać ludzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Christophoros Scholastikos, 2011.04.14 o 16:03
No wiem :). Ale to my załóżmy spółkę i wprowadźmy taki produkt :). Diody zamówimy u chińczyków w ilościach hurtowych - od razu na wymianę. Pudła może z blachy spawanej, aby nie dały się rozsadzić.
Takie telewizory schodziły by jak świeże bułeczki. I połowa naszego bałaganu sama by się posprzątała.
Pozdrawiam :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 17:55
Adam39.
Czyżby zanosiło się na III wś, a może ona już trwa jak piszą inni. Za Hitlera i sovieta tez Polacy synęli "z humorem go". Często mam odczucie, że jesteśmy przed wojną. Dziwne to, bo przecież nie pamiętam jak było przed II wś. Dzięki Adam . Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Christophoros Scholastikos, 2011.04.14 o 16:09
Udał się udał!
Tak wiosną już żyjemy. Mamy tu biegun ciepła. Kiedyś winnice tu były nawet. Nieopodal jest największa aktualnie w Polsce, ale to kropla w morzu potrzeb :).
A bobry to u Was są? Bo tu pod Wrocławiem, od zachodniej strony, to normalnie bobrowe wesołe miasteczka dookoła.
Pozdrawiam bobrowo
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.14 o 18:06
Christo.
Komuś w Polsce przeszkadza wszystko co Polskie. Przeszkadzają winnice, przeszkadza wino tych drobnych "producentów". Byłem kiedyś u rosyjskiej rodziny nad m. Czarnym. Tam bazary były zasypanie winogronami. Nigdy, nigdzie wcześniej takich wspaniałych nie jadłem. Siergiej mówił, jedz,jedz Zenon to najlepszy lek na serce. Objadałem się kilogramami, były tanie. Gatunki które pierwszy raz widziałem. Kiedyś nas zawiózl do lasu nad morze i mówił, że różni naukowcy badali to miejsce- powietrze, klimat. Tak sterylny, że operacje można przeprowadzać bezpośrednio pod sosenkami. Dzięki i pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.04.20 o 06:55
15 milionów Polaków – Jan Łopuszański
+www.bibula.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Jacek, 2011.04.20 o 23:04
No tak ,są ludzie którym się marzy 15mln Polska.Meadows zapomniał jeszcze dodać literki "J" do kompletu.Po wojennych zniszczeniach i ludobójstwie zadawane są pytania jak to było możliwe,tyle cierpień,ofiar w 20 wieku? Wojna nie wybucha ot tak sobie.Rodzi się najpierw w takich głowach jak wyżej.A wiele jest na świecie takich głów,zbyt wiele.Skąd im przychodzą takie plany? Diabeł podszeptuje.Czyli wykonują plany szatańskie.Co czeka ludzkość?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.13 o 17:53
+vimeo.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Christophoros Scholastikos, 2011.05.14 o 00:17
Panie Zenonie,
pomijam kwestię słuszności polecenia likwidacji namiotu. Trzeba jednak stwierdzić, że ani nie było to pobicie ani brutalne. Musimy uważać, żeby nie dawać się wciągać w spiralę histerii.

Pozdrawiam serdecznie, a widzę, że tvp info daje jakiś interesujący film o izraelskich snajperach, popatrzymy jacy bohaterowie :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czarne chmury nad Polską. Leje się woda nie tylko z nieba. 
Zenon Jaszczuk, 2011.05.14 o 05:30
Christo.
O tych mundurowcach się w zasadzie nie wypowiadam. To jak dla mnie robota gorsza niż psia. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑