słowa kluczowe: Bogdan Piasecki, Piasecki, Służba Bezpieczeństwa, UB, morderstwo, syn, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2011.03.16 16:22 2012.02.26 13:02

Zabójstwo Bohdana Piaseckiego

(poleca )
 
List p. Piotra Chróściela
 
[...] Podobnie jak Bohdan Piasecki jestem wychowankiem Liceum św. Augustyna, które za czasów Gierka, kiedy chodziłem do tej szkoły, nazywano najlepszym liceum za Żelazną Kurtyną. Mieliśmy wtedy własny teatr, zespół rockowy, basen, pracownie językowe, 7 godzin języka angielskiego w tygodniu i obserwatorium astronomiczne. Odwiedzała nas młodzież z Wielkiej Brytanii, a na lekcje zapraszani byli zaciekawieni naszą szkołą Amerykanie. Takie właśnie elitarne liceum było miejscem nauki ś.p. Bohdana Piaseckiego, kiedy został porwany spod tej szkoły 22 stycznia 1957 roku.

Znalem osobiście dwóch synów Pana Bolesława Piaseckiego - Ładysława i Zdzisława (późniejszego dyrektora naszego liceum). Przez cztery lata uczył mnie w tej szkole religii legendarny ksiądz Mieczysław Suwała, ps. "Oro", kapelan Uderzeniowych Batalionów Kadrowych AK - dowodzonych przez Bolesława Piaseckiego. Ten sam ksiądz Suwała, który nosił okup rzekomym porywaczom Bohdana.

Film dokumentalny, który nadała wczoraj warszawska telewizja lokalna był słaby merytorycznie i tendencyjny.

Nie poproszono o wypowiedź największego eksperta w sprawie porwania i zamordowania Bohdana Piaseckiego - wybitnego polskiego historyka Pana Petera Rainy, autora przeczytanej przeze mnie dwukrotnie i bardzo dokładnie książki "Sprawa zabójstwa Bohdana Piaseckiego", Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1989.

Zamiast wypowiedzi Pana Rainy zabierał głos jakiś małoletni historyk, kompletnie nie znający realiów politycznych w Polsce po październiku 1956 roku.
Gdyby poproszono o głos powiedzmy prof. Wiesława Wladyke, lewicowego - przyznaję - ale bardzo kompetentnego historyka PRL, to widzowie z pewnością poznaliby zawartość tekstu Piaseckiego "Instynkt państwowy", który został zaatakowany przez żydowskich intelektualistów z Leopoldem Tyrmandem na czele. Być może prof. Władyka, a już na pewno Peter Raina wspomnieliby o spotkaniu Bolesława Piaseckiego z I Sekretarzem PZPR Władysławem Gomułką.

SPOTKANIE PIASECKIEGO Z GOMUŁKĄ MIAŁO MIEJSCE 2 stycznia 1957 roku, NA DWADZIEŚCIA DNI PRZED PORWANIEM BOHDANA PIASECKIEGO!

Historycy zaproszeni przez TV do udziału w filmie szukali mylnego tropu politycznej zemsty na Bolesławie Piaseckim w przedwojennych antysemickich działaniach ONR Falanga. Trop ten niejako rozgrzeszał morderców i w tym sensie był bardzo wygodnym motywem w filmie zrealizowanym przez współczesną Telewizję Polską , którą ukształtowała filosemicka filozofia Unii Wolności (obecnie Prezesem TV jest Juliusz Braun, wykreowany przez środowisko UW). Tymczasem prawdziwe motywy tej haniebnej zbrodni tkwią w wydarzeniach, dziejących się w Polsce w 1956 i 1957 roku, kiedy już żadnej Falangi w naszym kraju nie było. Był za to Piasecki - silny jak nigdy przedtem po spotkaniu z Gomułką, Piasecki, który w każdej chwili mógł liczyć na poparcie Sierowa w Moskwie. Wreszcie Piasecki, który groził paluszkiem w artykule "Instynkt państwowy" przebąkując w nim o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego. w Polsce. I w takiego właśnie Bolesława Piaseckiego uderzyli Żydzi na początku 1957 roku - dokonując rytualnego mordu na jego ukochanym synu Bohdanie. Wydarzenie to poprzedziła kilkumiesięczna bezpardonowa nagonka polityczna i personalna skierowana przeciw Stowarzyszeniu PAX i Bolesławowi Piaseckiemu.

W nowym zaprojektowanym przez inż. Leszka Klajnerta budynku Liceum św. Augustyna, który został oddany do użytku w 1975 roku, wraz z kolegami i księdzem prefektem Mieczysławem Suwałą modliłem się każdego stycznia przy tablicy poświęconej Bohdanowi Piaseckiemu - na parterze, blisko schodów, po prawej stronie patrząc od strony głównego wejścia do szkoły. Podczas tych modłów ksiądz Suwała prosił nas, byśmy jako wychowankowie Liceum św. Augustyna byli szczególnie wyczuleni na wszelkie przejawy agresji i niesprawiedliwości w życiu społecznym. Właśnie dlatego napisałem dziś te słowa.

Piotr Chróściel 
 
Tekst przytoczono za zgodą Autora.
Więcej na ten temat:
+unicorn.ricoroco.com
+niniwa2.cba.pl 

5793 odsłony średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zbójstwo Bohdana Piaseckiego 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.16 o 17:13
Mufti.
To tylko potwierdza moje zdanie, że tą telavizję Polacy powinni zlikwidować. Tzw. telewizja publiczna-państwowa, powinna być w rękach Polskich. Na to badziewie szkoda czasu. Jest tylko nadzieja, że mnie wyleczyli z oglądania tego szmatławca i coraz więcej ludzi wyleczą. Wtedy będziemy zdrowsi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbójstwo Bohdana Piaseckiego 
w.red, 2011.03.17 o 21:20
Takich ludzi należy nam wszystkich przybliżać. Bo o nich w podręcznikach daremnie by szukać informacji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbójstwo Bohdana Piaseckiego 
Jacek, 2011.03.17 o 23:09
W sieci można również znaleźć i inne informacje na temat PAX-u i B. Piaseckiego,wolałbym ostrożniej oceniać nie do końa wyjaśnione zdarzenia.Bądźmy czujni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbójstwo Bohdana Piaseckiego 
w.red, 2011.03.18 o 01:29
Rzecz w tym że znaleźć można coś dopiero wtedy gdy się wie czego szukać.
No chyba że zdamy się na przypadek :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbójstwo Bohdana Piaseckiego-rytualny mord agentów żydowskiej ubecji. 
Paweł Tonderski, 2011.03.18 o 02:19
Dobrze, że wreszcie ktoś o tym napisał na narodowym portalu, mam na myśli rytualny mord dokonany na Bohdanie Piaseckim. Taki sam mord na młodych chłopcach gojach dokonywanych przez żydów, o jakich w swoich pracach opisywał szeroko ksiądz Trzeciak, taki właśnie mord dokonano na synu Bolesława Piaseckiego (tutaj z powodów politycznych, ale i z powodów religijnych!), którego osoba jest bardzo kontrowersyjna, zwłaszcza jego poczynania w Polsce opanowanej przez żydokomunę po zakończeniu II wojny światowej, jednak jego wielkość i myśl oraz jego dążenie do wykorzystania śmiertelnego wroga Polski sowietów z Rosji przeciwko polskim żydo-komunistom przerasta pojmowanie tamtych czasów nawet przez takiego człowieka jakim ja jestem.

Przyznaję się do tego, że nie jestem w stanie zrozumieć całej myśli Bolesława Piaseckiego, nie jestem w stanie pojąć jego zamierzeń i poczynań, które miały miejsce w Polsce opanowanej przez żydokomunistów.

Przyznaję się do tego bez bicia, ale dalej te wątpliwości dotyczące Bolesława Piaseckiego mnie nie opuszczają do dnia dzisiejszego.

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑