słowa kluczowe: MW, Mateusz Pławski, nacjonalizm, polskość, rasizm.
Linki, cytaty, nowiny2017.11.12 17:39 11.17 12:20

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi

(poleca )
 
Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.
 
My patrzymy na naród całościowo, jako Młodzież Wszechpolska uważamy, że ważne są trzy czynniki – wspólnie czynnik kulturowy i religijny, czynnik polityczny i czynnik etniczny. Uważamy, że powinna funkcjonować dwustronna identyfikacja i dlatego jednak uważamy, że osoba czarnoskóra nie jest Polakiem.

Czy to oznacza, że osoba o innym kolorze skóry mogłaby bezpiecznie przyjść na Marsz Niepodległości, stanąć obok Młodzieży Wszechpolskiej i powiedzieć, że popiera te idee?

Myślę, że taka osoba jak najbardziej może czuć się bezpiecznie, ale podkreślam, może być obywatelem, dobrym obywatelem, może uczestniczyć w wydarzenia patriotycznych, i wielokrotnie z takimi sytuacjami mieliśmy do czynienia, ale ten czynnik jest bardzo ważny, i osoba czarnoskóra nie mogłaby być np. członkiem naszej organizacji.

A czy sądzi Pan, że tego typu, ostre treści, mogą zniechęcić część osób do udziału w Marszu Niepodległości?

Marsz to bardzo szerokie wydarzenie, otwarte dla wszystkich, dla których naród i państwo to najważniejsze ziemskie wartości. Myślę, że Marsz opiera się na pewnego rodzaju przekroju środowisk i uważam, że zarówno zwykli patrioci jak i bardzo radykalni, mają tam swoje miejsce i nie ma z tym problemu.


Całość: +dorzeczy.pl

[Coś tu jest nie tak. Może ten tekst to "fake news"? Bo na przykład +www.wykop.pl (by nie sięgać do wyższej półki rozważań abstrakcyjnych)] 

2082 odsłony średnio 4,5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi 
Piotr Świtecki, 2017.11.12 o 21:21
Jest zdecydowane dementi pp. Bosaka i Winnickiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi   
Cichosza, 2017.11.19 o 22:43
"(...)uważam, że zarówno zwykli patrioci jak i bardzo radykalni, mają tam swoje miejsce i nie ma z tym problemu."

1) No właśnie. Czy to nie ciekawe, że pan były rzecznik tak właśnie uważa? Ja rozumiem, że został zdjęty ze stanowiska, co być może udowodniło mu pomyłkę. Ale żywo mnie interesuje, skąd w ogóle wziął takie założenie, że RN nie ma z tym problemu? Na jakiej podstawie tak przyjął? Przecież to rzecznik - sam se nie wymyśla z palucha programu ideowego, tylko podaje "ładniej" to, co już zostało ustalone i omówione, nieprawdaż?

2) O tym, że zakładał również, że rzeczonym uczestnikom to nie będzie przeszkadzało, już nie wspominam, bo zapewne nigdy się nie dowiem, czy ktokolwiek reagował na miejscu na radosne bannery białej rasy. Chociaż z drugiej strony - czy choćby i post factum, ktoś z uczestników marszu wyraził jakiś sprzeciw, odciął się, oburzył, dał jakiś sygnał, że nie ma przyzwolenia, i żeby więcej nie przychodzili?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi 
Piotr Świtecki, 2017.11.20 o 01:15
Trochę tolerancji, wolności słowa...
Polemikę w stylu "a u was biją MUrzynów" sobie daruję, bo późno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑