słowa kluczowe: Maksymilian Kolbe, Niepokalanów, Oświęcim, aktywizm, aktywność, antysemityzm, habit, katolicyzm, lenistwo, masoneria, media, moralność, nawracanie, radykalizm, wychodzenie do ludzi, zaraza brudu moralnego, św. Maksmilian Kolbe, święci, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2017.08.15 08:45 08:58

Czego uczy nas Maksymilian Kolbe?

(poleca )
 
[...] niewątpliwie ważna była również po prostu ciężka praca intelektualna – czytanie książek, rozważanie i przygotowywanie argumentów.
 
Św. Maksymilian Kolbe to wzór dla wszystkich, którzy czują w sobie powołanie, by zmieniać otaczający świat na lepsze. Pokazuje, że trzeba korzystać z każdej okazji do głoszenia swojej idei; by ją szerzyć, trzeba wykorzystywać wszelkie godziwe środki. Działalność Maksymiliana to antyteza dzisiejszego zaangażowania społecznego Polaków. Narzekanie na polityków, złości wygłaszane do ekranu telewizora, frustracje wylewane w internetowych komentarzach. Pasywność, bierność, pieniactwo – antidotum na te przywary winien być przykład franciszkanina.

[...]

Słowo „radykalizm” wzięło się od łacińskiego „radix” oznaczającego „korzeń”. Człowiek radykalny, to zatem człowiek zakorzeniony, pewny swoich idei i wartości, którym nie zachwieje żadna burza czy moda. Jeśli rzeczywistość społeczna zdecydowanie odbiega od „korzenia”, człowiek radykalny zdecydowanie się jej sprzeciwia i bezkompromisowo walczy o to, w co wierzy. Owszem, jednostkowy czyn może być radykalny, ale pełny radykalizm to głęboko zakorzeniona, niezłomna i konsekwentna postawa. To życiowy wybór. Radykalizm nie oznacza jednak wyobcowania, nie może sprowadzać się do sekciarstwa i utraty łączności ze światem w imię „czystości idei”. Bezkompromisowość nie odrzuca poszukiwania różnych dróg dotarcia ze swoją ideą do ludzi.

[...]

Mówiąc o Żydach, poświęciłbym więcej uwagi temu, by nie wzniecać przypadkowo lub nie wzmagać nienawiści do nich naszych czytelników, którzy i tak nie są im przychylni, a czasem są do nich usposobieni wręcz wrogo. Ogólnie biorąc, poświęciłbym się w większym stopniu rozwojowi polskiego handlu i przemysłu, niż rzucał się przeciwko Żydom. Najwidoczniej w niektórych przypadkach, gdy działają oni w złej wierze, może być potrzebnym występować bardziej energicznie, jednak bez zapominania, że naszym głównym celem jest zawsze nawrócenie i uświęcenie dusz. (…) Miłość wobec każdej duszy, także i wobec Żydów, masonów i heretyków, jest więc jedyną drogą.


Całość: +medianarodowe.com 
 
[Od siebie dodam, że jeśli podstawy pewnych radykalnych twierdzeń św. o. Kolbego (o masonerii, o Żydach) mogły się zdarzyć błędne, to warto pamiętać, że nawet Pan Jezus był człowiekiem. MT] 

2574 odsłony średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑