słowa kluczowe: antysemityzm, biznes, cywilizacja, katolicyzm, mentalność, nauka, powodzenie, sztuka, Żydzi, życie.
Linki, cytaty, nowiny2016.06.09 08:58 09:06

Mądrość, wino i seks

(poleca )
 
Zapytany o tajemnicę sukcesu Żydów, wskazał na specyficzną edukację która kładzie nacisk na ćwiczenie pamięci, logikę, ścisłe ale jednocześnie systematyczne i plastyczne myślenie.
 
Żydzi stanowią 0,2% populacji całego świata, co oznacza że w grupie 500 mieszkańców Ziemi, znajdzie się statystycznie jeden rodak Jezusa Chrystusa. Mimo że są mniejszością, niczym rodzynek w cieście, zaskakują swą niezwykle ogromną reprezentacją wśród laureatów Nagrody Nobla.

[...]

 "Naszym zdaniem przyczyna nie jest w żadnym stopniu wrodzona (genetyczna), ale wyłącznie kulturowa. Nawet gdy badania sugerują wyższe IQ u Żydów niż u innych grup etnicznych, to przyczyną jest wychowanie i środowisko, a nie geny. (…) Nawet gdy Żydzi nie są religijni, to jeżeli zostali wychowani w środowisku żydowskim, podlegali wpływom wartości, które przez tysiąclecia pielęgnował judaizm i które uczynił podstawą żydowskiego stylu życia oraz trwale zapisał w żydowskiej kulturowej świadomości i podświadomości".

Wartościami judaizmu jest kult mądrości i dociekliwości. Żydzi od tysięcy lat byli nazywani "Ludem Księgi" a na przestrzeni dziejów praktycznie nie istnieli w tym narodzie mężczyźni-analfabeci. W starej żydowskiej anegdocie matka pyta syna wracającego ze szkoły nie "czy dawałeś dziś nauczycielowi dobre odpowiedzi?", ale "czy zadawałeś dziś nauczycielowi dobre pytania?".


Całość: +mozecoswiecej.pl

[Niezłe naświetlenie, pomieszanie z poplądaniem… Ale zawsze lepsze niż nic - w tym temacie. MT] 

2631 odsłon średnio 3,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Mądrość, wino i seks 
Marek Stefan Szmidt, 2016.06.09 o 15:53
wreszcie czas, aby - zamiast lamentów - wziąć przykład...
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mądrość, wino i seks 
MatiRani, 2016.06.09 o 19:40
Prawie na temat: +marucha.wordpress.com
Historyk i publicystka izraelska Idith Zertal, […] przypomniała słowa Ben Guriona z 1949 r.: „Tym, którzy ocaleli, gdyby nie byli tym, kim byli: złymi, brutalnymi egoistami, na pewno by się to nie udało. To, co przeżyli, wyrwało z ich duszy wszystko, co najlepsze”.

Inny żydowski historyk, Michael C. Steinlauf o polskich Żydach, którzy w latach 1939-1942 zarządzali gettami, napisał, że: Byli w większości przypadków skłonni do częściowej współpracy z agresorem.

Naoczny świadek zagłady warszawskich Żydów, zamordowany przez Niemców kronikarz getta warszawskiego Emanuel Ringelblum, relacjonuje zaś:

Kiedy akcja przesiedleńcza wybuchła w Warszawie w lipcu 1942 roku i żydowska Ordnungsdienst [policja] przejęła kierownictwo akcją, tow. [Szachno Efroim] Sagan nie posiadał się z oburzenia. Uważał, że Gmina Żydowska powinna była, mimo gróźb niemieckich, odmówić jej wykonania. Lepiej by było, gdyby Niemcy sami to zrobili. […] Tow. Sagan przyszedł do Judenratu i złożył protest przeciw jego haniebnemu postępowaniu, przeciwko temu, że wziął na siebie rolę kata i pomagiera morderców z SS.
Szachno Sagan nie mógł biernie przyglądać się, jak żydowscy Ordnungsmänner [policjanci] łapią dzieci na ulicach i ładują je do wozów ciężarowych na Umschlagplatz. Nie mógł znieść widoku żydowskich kobiet ciągniętych za włosy przez żydowskich łapaczy z Ordnungsdienstu. Pewnego razu na widok takiej brutalnej sceny zainterweniował. Rozjuszeni tym „chłopcy” [żydowscy policjanci] chcieli go załadować do wozu i odtransportować na Umschlagplatz. Znalazł się jednak wśród nich taki, co go poznał i uwolnił.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mądrość, wino i seks 
MatiRani, 2016.06.09 o 19:42
W 2005 r. opublikowano wyniki badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Perth oraz National Church Life Survey na 1500 osobowej grupie badawczej, za pomocą kwestionariusza liczącego 350 pytań. Wnioski? Pobożni chrześcijanie mają lepsze życie seksualne od innych grup. Doktor Andrew Cameron, autor raportu poświęconego tej kwestii nie ma wątpliwości – przedmałżeńskie stosunki wywołują w późniejszym małżeństwie obawy o niewierność i zmniejszenie intymności. Nasze badania pokazały także, że większe bezpieczeństwo, intymność i harmonia w chrześcijańskich małżeństwach tylko częściowo może być wyjaśniona przez to, że mniej chrześcijan ma wielu partnerów – mówi Cameron i dodaje, że światopogląd chrześcijański pozytywnie wpływa na relacje w czterech wymienionych przez badaczy kwestiach: poczucia bezpieczeństwa, intymności, harmonii i porozumienia w kwestii ról płciowych. Małżeństwa chrześcijańskie są trwalsze i rozpadają się z powodu choroby czy biedy rzadziej niż małżeństwa osób niewierzących. Chrześcijanie są też zdecydowanie bardziej zadowoleni z życia niż ateiści czy nawet wyznawcy rozmaitych religii wschodnich.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑