słowa kluczowe: Europa, Ruch Narodowy, Sejm, Tożsamość i przyszłość Europy Narodów, demografia, inteligenckie majaczenie, konferencja, nacjonalizm, przyszłość, tożsamość.
Idee2016.11.10 22:42 11.11 07:59

Biologia i religia

 
 
Czasu ostatnio bardzo nie mam, a i uwaga zaprzątnięta jest innymi aspektami bytowania, niż polityka. Niemniej ze względu na dwa słowa-klucze występujące w tytule konferencji, której anons zauważyłem na FaceBooku, nie mogłem przynajmniej nie spróbować się na nią dostać. Tytuł brzmiał: "Tożsamość i przyszłość Europy Narodów".
 
Wysłałem zgłoszenie, dwa dni później otrzymałem potwierdzenie znalezienia się na liście uczestników. Dziś, przemagając dojmujące poczucie nieadekwatności, dobrą godzinę przed rozpoczęciem byłem już w okolicy Sejmu RP. Obawiałem się, że za wcześnie, ale kolejki w biurze przepustek i na bramce u wejścia te obawy rozwiały. Zaś przybycie do właściwej sali sporo przed czasem miało ten uboczny skutek, że będący już na miejscu pan poseł Winnicki podszedł i przywitał się, dając jednakowoż do zrozumienia, że nie pamięta precyzyjnie, któżem ja. Przedstawiłem się więc, jeśli tak można powiedzieć, jako Polacy.eu.org i powołałem na zorganizowane kilka lat temu nieformalne spotkanie. Okazało się, że pan poseł pamięta nie tylko spotkanie, ale nawet nazwę ulicy, przy której miało miejsce, a ja... cóż, z odrobiną zazdrości i furą podziwu pogratulowałem doskonałej pamięci.

Nie pokuszę się o zdanie relacji, choćby przekrojowej, z całości konferencji. Wystąpienia były tak nasycone treścią, że jeśli próbuję teraz wspomnieć choć jeden-dwa arbitralnie wybrane wątki, od razu ciśnie się ich kolejne dwadzieścia z pretensją "a czemu nie ja?" Na szczęście konferencja (w większości prowadzona dwujęzycznie, po polsku i angielsku) była rejestrowana i zostanie, zgodnie z zapewnieniem organizatorów, opublikowana w internecie.

"Tożsamość" i "przyszłość" to kwestie, a przynajmniej hasła, regularnie przewijające się w dyskusjach Polaków(.eu.org) zarówno tu, w artykułach i komentarzach, jak i przy okazji osobistych spotkań. Miałem zatem nadzieję coś więcej o tożsamości i przyszłości w ujęciu nacjonalistycznym usłyszeć. I usłyszałem - ale nie całkiem to, co bym chciał. I znacznie więcej, niż bym chciał. Wprawdzie dramaturgia kolejnych wystąpień zapowiadała kulminację, jednak podsumowanie p. posła Winnickiego, z którego jedno hasło pozwoliłem sobie wziąć na tytuł niniejszej notki, sprowadziło moje wcześniejsze oczekiwania do rangi pseudointeligenckich majaczeń.

Niestety nie rozjaśnię tej, cokolwiek mętnej, konkluzji. Zainteresowanych odsyłam do materiałów z konferencji, oraz zachęcam do udziału w jutrzejszym Marszu Niepodległości. Niektóre wątki powrócą zapewne w towarzyszących Marszowi wystąpieniach dzisiejszych prelegentów. 
 
+www.facebook.com
Tożsamość i przyszłość Europy Narodów - międzynarodowa konferencja poświęcona przyszłości naszego kontynentu. Referaty przedstawią:
- Milan Mazurek, poseł parlamentu Słowacji, Kotleba - Ludowa Partia "Nasza Słowacja"
- Roberto Fiore, prezes Forza Nuova (Włochy)
- Manuel Canduela, prezes Democracia Nacional (Hiszpania)
- Frederik Hagberg, rzecznik prasowy Nordisk Ungdom (Szewcja)
- Robert Winnicki, poseł na Sejm RP, prezes Ruchu Narodowego
Prelegenci konferencji reprezentują narodowe ugrupowania z różnych zakątków Europy. Łączy nas jedno - chęć zachowania i umocnienia tożsamości oraz suwerenności naszych narodów, zagrożonych przez zjawiska globalizmu, marksizmu kulturowego i masowej imigracji. 

2641 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Europa/Europe 
Piotr Świtecki, 2016.11.10 o 23:04
Na marginesie, czy ktoś wie, dlaczego na konferencyjnej grafice jest "This is Europa" a nie "This is Europe"? (ja nie wiem, pytam)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:14
To po Brexicie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Piotr Świtecki, 2016.11.12 o 13:33
:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Biologia i religia 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:17
Jednym z tematów naszej dyskusji po Marszu była miałkość intelektualna RN, która doprowadzi do jego rozpadu - vide AWS.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Nagranie konferencji 
Piotr Świtecki, 2016.11.15 o 14:46
***************************************************
Nagranie wideo międzynarodowej konferencji „Tożsamość i przyszłość Europy Narodów”, która odbyła się 10 listopada w Sejmie RP:
+ruchnarodowy.net
***************************************************
Ja szczęśliwie usiadłem tuż za kadrem ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑